Kiek rinkėjų parašų turės surinkti rinkimų politinės kampanijos dalyviai?

Palangos tiltas, 2022-10-20
Peržiūrėta
1367
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kiek rinkėjų parašų turės surinkti rinkimų politinės kampanijos dalyviai?

Spalio 7 d. prasidėjusi politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad per nepilnas dvi savaites jau yra užregistravusi 14 savarankiškų politinės kampanijos dalyvių. 

Visas registruotų politinės kampanijos dalyvių sąrašas publikuojamas VRK svetainėje ir nuolat pildomas, o registracijos procedūrą atlikę kampanijos dalyviai jau ima ruoštis tolesniems dalyvavimo rinkimuose etapams – pareiškinių dokumentų pateikimui ir rinkėjų parašų surinkimui. 

VRK primena, kad registruotų politinės kampanijos dalyvių pareiškiniai dokumentai bus priimami nuo gruodžio 12 d. Savivaldybės rinkimų komisija, gavusi kandidatų pareiškinius dokumentus, per tris dienas išduos rinkėjų parašų rinkimo lapus tiems kampanijos dalyviams, kurie turės pareigą surinkti atitinkamą juos palaikančių rinkėjų pritarimo parašų skaičių. 

Rinkimų kodeksas numato, kad rinkėjų parašų konkrečioje savivaldybėje rinkti neturės tos politinės partijos, kurios toje savivaldybėje kelia kandidatą į merus ir kandidatų į tarybos narius sąrašą 2023 m. savivaldybių tarybų rinkimuose ir kėlė juos praėjusiuose – 2019 m. vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose. 

Likusieji politinės kampanijos dalyviai turės surinkti konkrečioje savivaldybėje, kurioje kelia kandidatus ar kandidatų sąrašus, gyvenančių rinkėjų parašus. 

Rinkėjų pritarimo parašų skaičių, numatytą kiekvienai konkrečiai savivaldybei, pagal tai, kiek toje savivaldybėje yra gyventojų, VRK jau yra patvirtinusi 2022 m. liepos 28 d. VRK sprendimu

Renkamų savivaldybių tarybų narių ir renkamų parašų skaičius publikuojamas ir interaktyviame žemėlapyje. Jį galite pamatyti užvedę pelės kursorių ant Jus dominančios savivaldybės. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prieš prasidedant balsavimui iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose. 


Reaguodama į rinkėjų paklausimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina politinės kampanijos dalyvius gerbti rinkėjų lūkestį negauti politinės reklamos į jų pašto dėžutes.  


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad likus mažiau kaip 2 mėnesiams iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, rinkimų politinėms kampanijoms finansuoti politinės kampanijos dalyviai jau yra gavę 2 mln. 268 tūkst. 376 eurus. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda rinkėjų parašų rinkimo lapų išdavimą pareiškinius dokumentus dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose pateikusiems politinės kampanijos dalyviams. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apžvelgė, kaip keitėsi šiemet registruotų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant jį su 2019 metų rinkimais. 


Artėjančių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį.


Spalio 7 d. prasidėjusi politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį. 


Spalio 7 d. (penktadienį) Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimą 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.


Nors iki rinkimų į savivaldybės Tarybą liko mažiau negu du mėnesiai, įprastos tokiam metam rinkimų įtampos, šurmulio ir dėmesio kol kas – stebėtinai mažai. Su tokia nuomone sutinka beveik visi šios politinės kampanijos dalyviai, analitikai ir stebėtojai. Kol kas didžiausias partijų Palangos skyrių ir visuomeninių komitetų rūpestis – iki sausio 17 dienos surinkti...


Savivaldybės rinkimų komisijai jau pradėti teikti rinkėjų, remiančių partijas, 2015 m. kovo 1 d. kandidatuosiančias į Savivaldybės tarybą, bei kandidatus į Palangos merus, parašai. Pirmieji tai padaryti suskubo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus nariai, pirmadienį Savivaldybės rinkimų komisijai įteikę 280 kurorto gyventojų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius