VRK apžvalga: savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant su 2019 m. sumažėjo

Palangos tiltas, 2022-12-15
Peržiūrėta
1307
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

VRK apžvalga: savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant su 2019 m. sumažėjo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apžvelgė, kaip keitėsi šiemet registruotų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant jį su 2019 metų rinkimais. Duomenys rodo, kad dalyvauti 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose registruoti 262 savarankiški politinės kampanijos dalyviai. Tai yra 80 mažiau, nei 2019 metais, kai buvo atliktos 342 registracijos. 

Labiausiai, net tris kartus, sumažėjo registruotų politinių komitetų. 2019 m. VRK buvo užregistravusi 97 visuomeninius rinkimų komitetus. Šiemet gauti 32 politinių komitetų prašymai registruoti juos politinės kampanijos dalyviais. 

Iš 60 Lietuvos savivaldybių politiniai komitetai varžysis 24-ose. Po du politinius komitetus dalyvaus rinkimuose 8-ose savivaldybėse: Panevėžio ir Šiaulių miestuose bei Kretingos, Raseinių, Šilalės, Utenos, Varėnos, Zarasų rajonuose. 

Dar 16-oje savivaldybių dalyvauti rinkimuose registruota po vieną politinį komitetą. 2019 m. vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose visuomeniniai rinkimų komitetai varžėsi 48-ose savivaldybėse. 

36-ose savivaldybėse dėl savivaldybių tarybų narių ir merų mandatų varžysis tik politinių partijų iškelti ir save išsikėlę kandidatai. 

VRK registravo 12 asmenų, kurie patys kelia savo kandidatūras ir planuoja siekti merų postų. 4 save iškėlę kandidatai varžysis dėl Vilniaus miesto mero pareigų. Po vieną save išsikėlusį kandidatą siekia dalyvauti Jurbarko, Kaišiadorių, Mažeikių, Skuodo, Telšių, Utenos rajonų, Palangos bei Šiaulių miestų savivaldybėse. 

Artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose ketina dalyvauti 17 politinių partijų. 

Visos politinės organizacijos, kurios užsiregistravo savarankiškais politinės kampanijos dalyviais, dar turi laiko kelti kandidatų į savivaldybių tarybų narius sąrašus bei kandidatus į merus. Tai jos galės padaryti teikdamos pareiškinius dokumentus rinkimų komisijoms. Tokiu atveju, politinių organizacijų keliami kandidatai į merus ir politinių partijų kandidatų sąrašai bus registruojami atstovaujamaisiais politinės kampanijos dalyviais ir jų kampanija bus apmokama iš juos iškėlusio savarankiško dalyvio politinės kampanijos sąskaitos. Gruodžio 15 d. duomenimis, politinių organizacijų teikimu atstovaujamaisiais politinės kampanijos dalyviais yra registruota: 11 kandidatų, kuriuos kelia politiniai komitetai; 5 kandidatai į merus ir 27 kandidatų sąrašų, kuriuos kelia politinės partijos. Visas sąrašas skelbiamas ČIA.  

Politinės partijos pareiškinius dokumentus turi pateikti Vyriausiajai rinkimų komisijai – iki š. m. gruodžio 25 d. 17 val.

Politinių partijų, politinių komitetų keliami kandidatai, save keliantys kandidatai dokumentus turės teikti savivaldybės, kurioje planuoja kandidatuoti, rinkimų komisijai iki š. m. gruodžio 30 d. 17 val. 

Galutinis registruotų kandidatų sąrašas VRK interneto svetainėje bus skelbiamas iki rinkimų likus ne mažiau kaip 30 dienų, t. y. ne vėliau kaip 2023 m. vasario 3 d. 

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 m. kovo 5 d.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą. Joje matoma, kaip keitėsi 60-ties Lietuvos savivaldybių tarybų sudėtys 2019-2023 m. kadencijos metu.


Reaguodama į rinkėjų paklausimus, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ragina politinės kampanijos dalyvius gerbti rinkėjų lūkestį negauti politinės reklamos į jų pašto dėžutes.  


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad likus mažiau kaip 2 mėnesiams iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, rinkimų politinėms kampanijoms finansuoti politinės kampanijos dalyviai jau yra gavę 2 mln. 268 tūkst. 376 eurus. 


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apžvelgė, kaip keitėsi šiemet registruotų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant jį su 2019 metų rinkimais. 


Artėjančių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį.


Spalio 7 d. prasidėjusi politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį. 


Spalio 7 d. (penktadienį) Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pradeda savarankiškų politinės kampanijos dalyvių registravimą 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.


Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos informacijos analizės skyriaus duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį visoje Klaipėdos apskrityje registruota 920 nusikalstamų veikų, arba maždaug 24 proc. mažiau nei 2020 m. per tą patį laikotarpį, kai registruota buvo 1213 nusikalstamų veikų. Padėtis gerėja ir Klaipėdos mieste – per tris pirmus 2021 m. mėnesius uostamiestyje...


Neinfekcinės kilmės apsinuodijimai yra ligos, kuriomis susergama apgalvotai ar netyčia į žmogaus organizmą patekus įvairioms cheminės, augalinės kilmės medžiagoms, medikamentams, naftos produktams, apsinuodijus alkoholiu, narkotinėmis ar kitokiomis medžiagomis. Apsinuodyti galima dujomis, skysčiais, augalais ar jų dalimis, grybais, buitinės chemijos priemonėmis. Nuodai į žmogaus...


Linijinių šokių festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai rinkosi linijinių šokių mėgėjai. Šiemet jų skaičius buvo rekordinis – 2 tūkst. 100 šokėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius