Pernai apsinuodijimų skaičius Palangoje sumažėjo dukart

Palangos tiltas, 2014-01-06
Peržiūrėta
159
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pernai apsinuodijimų skaičius Palangoje sumažėjo dukart

Neinfekcinės kilmės apsinuodijimai yra ligos, kuriomis susergama apgalvotai ar netyčia į žmogaus organizmą patekus įvairioms cheminės, augalinės kilmės medžiagoms, medikamentams, naftos produktams, apsinuodijus alkoholiu, narkotinėmis ar kitokiomis medžiagomis. Apsinuodyti galima dujomis, skysčiais, augalais ar jų dalimis, grybais, buitinės chemijos priemonėmis. Nuodai į žmogaus organizmą patenka per burną, kvėpavimo takus, odą, gleivinę. Bet koks apsinuodijimas yra pavojingas, nes sutrikdo svarbiausių organų veiklą ir gali būti mirtinas. Lietuvoje veikia apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuras, kuris visą parą konsultuoja asmenis ir specialistus, teikia informaciją apie nuodingų medžiagų poveikį, priešnuodžių taikymą. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Palangos skyrius gauna informaciją iš Palangos m. asmens sveikatos priežiūros įstaigų apie nustatytus apsinuodijimus, ištiria juos. Pažymėtina, kad Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis Lietuva pagal apsinuodijimų statistiką patenka į gerėjančių šalių reitingą.
Palangos mieste 2011 m. registruoti 6 (nukentėjo 2 vaikai, 3 moterys ir vienas vyras), 2012 m. – 11 (apsinuodijo 3 vyrai, 6 vaikai ir 2 moterys), o 2013 m. – 5 (nukentėjo 3 vaikai bei viena moteris ir vienas vyras) neineifekcinės kilmės apsinuodijimai. Dažniausiai vaikai apsinuodijo suaugusių neatsargiai paliktais vaistais. Tik vienu atveju apsinuodijimo priežastimi galėjo būti žaisle esantis fosforas. Suaugusieji apsinuodijo netinkamai panaudoję vaistus, alkoholį, narkotines medžiagas, herbicidus, buitinės chemijos, skalbimo priemones, naftos produktus, klaidingai panaudoję augalo šaknį bei apsinuodijo gaisro dūmais.
Dinamika rodo, kad 2013 metais apsinuodijimų skaičius sumažėjo daugiau negu du kartus, palyginti su 2012 metais. Praktiškai pasiekė 2011 metų lygį ir turi tendenciją mažėti. Pažymėtina, kad  per 2011-2013 metų laikotarpį net 54,5 proc. apsinuodijimų, skaičiuojant nuo bendro skaičiaus, teko vaikams. Todėl suaugusieji turėtų padaryti viską, kad patikimai apsaugotų vaikus nuo apsinuodijimų. Išanalizavus trijų pastarųjų metų apsinuodijimų statistiką, galima konstatuoti, kad sunkių pasekmių, tarp jų ir mirčių, pavyko išvengti.  
Šių apsinuodijimų iš viso buvo galima išvengti, nepaliekant vaistų vaikams pasiekiamoje vietoje, prieš naudojant medikamentus atidžiai susipažinus su vartojimo instrukcijomis, cheminius produktus naudojant pagal paskirtį ir jų naudojimo instrukcijas, neperpilant jų į kitą, neįvardintą tarą ir pan.
 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro lapkričio 6 d. duomenimis šiuo metu Palangoje sergančiųjų koronaviruso infekcija skaičius – 95 asmenys. Šiuo metu Palangoje saviizoliacijoje yra 121 asmuo (ne vien tik Palangos gyventojai). Bendras Palangos miesto savivaldybės gyventojams patvirtintų ligos atvejų skaičius nuo karantino pradžios – 112, pasveikusių – 14...


Nors Palanga vasarą pažeria darbo galimybių daugeliui, šiemet birželį Palangoje darbo ieško rekordiškai daug žmonių, rodo Užimtumo tarnybos statistika, kurią tarnyba pateikė „Palangos tilto“ prašymu.


Karantino laikotarpiu sumažėjus keleivių srautui, nuo balandžio 1 d. iki karantino pabaigos sumažinamas reguliaraus susisiekimo maršrutų skaičius mieste. Kai kurie reisai nutraukiami.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Gyventojų skaičius Palangoje auga

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Palanga yra viena iš dešimties Lietuvos savivaldybių, kur gyventojų skaičius auga, Vilniaus gyventojų skaičius šiemet išaugo 7,2 tūkst. iki 578 tūkst., Kauno – 0,3 tūkst. iki 309 tūkst., Klaipėdos – 1,1 tūkst iki 166 tūkst. Gyventojų daugėja ir Šiauliuose, Palangoje, Elektrėnuose, Neringoje bei Trakų rajone.


Neinfekcinės kilmės apsinuodijimai yra ligos, kuriomis susergama apgalvotai ar netyčia į žmogaus organizmą patekus įvairioms cheminės, augalinės kilmės medžiagoms, medikamentams, naftos produktams, apsinuodijus alkoholiu, narkotinėmis ar kitokiomis medžiagomis. Apsinuodyti galima dujomis, skysčiais, augalais ar jų dalimis, grybais, buitinės chemijos priemonėmis. Nuodai į žmogaus...


Lietuvos statistikos departamentas pranešė optimizmo nekeliančius skaičius: naudojantis Lietuvos Respublikos 2011 metų visuotinio gyventojų ir būstų surašymo duomenimis, 2011 m. kovo 1 d. 103 šalies miestuose ir 16 762 kaimo gyvenamosiose vietovėse gyveno 3 mln. 43 tūkst. 429 nuolatiniai gyventojai. Palangoje jų suskaičiuota 15 tūkst. 732.


Palangoje – gili žiema ir gali nueiti J. Basanavičiaus gatve iki pat tilo galo taip ir nesutikęs nė gyvos dvasios. Nors, regis, verslas žiemą merdi, taip nėra: Palangoje atsidūrė tarp savivaldybių, kuriose nedarbo lygis per paskutinius metus sumažėjo daugiausiai – net 36 procentais. Geresniu nedarbo mažėjimu gali pasigirti tik Šilalės rajono savivaldybė (per metus bedarbių...


Sunkmečiu kai kuriems žmonėms Baltijos jūra tapo pragyvenimo šaltiniu - joje sužvejojama žuvis pasiekia ne tik savo pietų stalą, bet ir, kur kas dažniau, turgų. Deja, ne visi Baltijoje žvejoja legaliai. „Šiais metais, iki rugsėjo pirmos dienos, jau buvo užfiksuota 7410 km nelegaliai išdėstytų tinklų, ir jų, nė kiek neabejojame, dar daugės. Praėjusiais metais buvo rasta tik 3540 km...


Linijinių šokių festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai rinkosi linijinių šokių mėgėjai. Šiemet jų skaičius buvo rekordinis – 2 tūkst. 100 šokėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius