Šarūnas Vaitkus. Ar Palangos sėkmės istoriją galima perkelti į Briuselį ir Europos Parlamentą?

Palangos tiltas, 2023-11-10
Peržiūrėta
1220
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šarūnas Vaitkus © ELTA / Andrius Ufartas
Šarūnas Vaitkus © ELTA / Andrius Ufartas

Per visą savo politinį darbą liudijau ir mačiau ne vieną Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų bendruomenės pergalę, sėkmę, klaidą ar nesėkmę ir niekada nesibaiminau apie tai viešai kalbėti. Tačiau niekada nesuabejojau, kad tai bendraminčių gretos, kurias vienija meilė savo kraštui ir šaliai, pagarba Lietuvos Respublikos Konstitucijai bei ryžtas kurti mūsų visų Lietuvos ateitį. Būtent šios vertybės yra tas pamatas, ant kurio stovi Palangos proveržį įgyvendinusi vietos bendruomenė, jos politika ir kiekvienos dienos darbai. Šios vertybės taip pat yra ir visuomet bus tai, ant ko auga ir augs trys mano vaikai.

Tad, kai manęs klausia, kaip mums pavyko per tokį, palyginti trumpą laiką Palangą paversti pavyzdiniu kurortu visame šiame Europos regione, kasmet vis labiau lankomu, traukiančiu ne tik užsienio svečius, bet ir investuotojus, aš atsakau tik viena: mes esame bendruomenė, besivadovaujanti vertybėmis ir turinti tvirtą stuburą, kurio nepalauš nė viena politinė jėga. Turėti viziją, planą ir stuburą – tai ypač svarbu politikoje. 

Šiandien to rezultatus visi liudijame patys, o besikeičiančio kurorto rinkėjai jau keturis kartus iš eilės Palangos mero pareigas ir daugumą Taryboje patiki mūsų bendraminčių bendruomenei. Tad šie žmonės įgyvendino didžiulį Palangos proveržį ir pokyčius, kuriuos dabar mato visi, ir ne tik Lietuvoje. Palangą kasmet aplanko gerokai daugiau nei milijonas turistų, atostogautojų, ji tampa viena populiariausių lankytinų kurortinių vietų visame regione, kurianti naudą visai mūsų valstybei.

Nors ir prireikė itin daug pastangų, darbo ir diplomatijos, kad mažytis mūsų kurortas patikėtų savo galimybėmis ir pelnytai galėtų didžiuotis lyderyste ne vienoje srityje, to siekti buvo verta. Mūsų visos vietos bendruomenės atsidavimas parodė, kokia svarbi šalies gyvenime yra savivalda, ir sukūrė dar vieną naują sėkmės istoriją Lietuvoje, nepaisant to, kad teko dirbti prie įvairių valdančiųjų daugumų, kurios nebūtinai mėgo Palangą.

Sparčiai išvystyta ir tebevystoma kurortautojams ypač reikalinga turizmo infrastruktūra, tačiau niekada nepamirštant ir nuolatinių gyventojų poreikių. Mūsų ugdymo sistema nuolat yra tarp lyderiaujančių šalyje. Mūsų saviveiklos meno kolektyvai pelno apdovanojimus ir Lietuvoje, ir užsienyje. Mūsų mieste renovuota apie 60 proc. daugiabučių namų, tvarkoma jų aplinka, apšvietimas. Pastatyti nauji objektai gyventojų kultūros ir socialinėms reikmėms. Palangos gyventojų prieaugis nuolat yra teigiamas, tai ir dėl tų naujakurių, kurie mūsų kurortą pasirenka savo naujais namais. Palanga vystosi taip sparčiai, kaip net patys sunkiai galėjome įsivaizduoti prieš 12 metų, kuomet rinkėjai mums pirmąsyk patikėjo vadovaujamas pozicijas Palangoje.

Maža to, vietos dėl bendruomenės pastangų Palangos savivaldybė tapo kelių visoms Lietuvos savivaldybėms itin svarbių įstatymų pataisų iniciatore – inicijavome Palangos baseino išsaugojimą miesto gyventojų, t. y. Savivaldybės, rankose. Atsižvelgdamas į šią iniciatyvą, šiais metais Seimas priėmė įstatymų pataisas, leidžiančias pačioms savivaldybėms būti savo turto šeimininkėmis ir pačioms valdyti savo sporto ir kultūros objektus: baseinus, sporto kompleksus, kultūros sales.

Kiek anksčiau buvo priimta ir kita įstatymų pataisa, numatanti, kad savivaldybės gali pačios nuspręsti, kas ir kokia tvarka teikia tokias viešąsias paslaugas kaip keleivių vežimas vietinio susisiekimo maršrutais, viešųjų teritorijų ir gatvių priežiūra, maitinimas ugdymo, globos ar sveikatos priežiūros įstaigose, vandens ir šilumos tiekimas ar atliekų tvarkymas. 

Ir tai tik dalis darbų, kurie kalba patys – už mūsų bendruomenę kurorte, jos narius, jų bendrystę, ryžtą ir geriausiai įrodo, kad turėdami vertybes, galime padaryti gerokai daugiau savo kraštui. O dabar pabandykime įsivaizduoti, kokioje šalyje visi gyventume, jei tokių sėkmės istorijų būtų daugiau? 

Neslėpsiu, man skaudu, kad kai kurie politikai į regionų bei savivaldybių gyventojus žiūri tik kaip į rinkėjus ar juos skirsto į skirtingas grupes. Dar skaudžiau, kai mąstoma tik ketverių metų kadencijomis. Tai ydinga ir niekur neveda. 

Aš mąstau kitaip. Kartomis. Esu įsitikinęs, kad nuolatinis ir kasdienis bendravimas su žmonėmis yra pats svarbiausias politiko darbas ir kad Lietuvos žmonės, nepriklausomai, ar tai didmiesčio, ar mažesnio miestuko, ar kurorto gyventojas, turi būti atidžiai išklausomi, atstovaujami ir čia, savo namuose – savo savivaldybėje ar regione, ir Europoje. 

Ateinantys metai – ypač svarbūs Lietuvai. Mūsų visų laukia keleri rinkimai. Tarp jų ir į Europos Parlamentą, kuriuose keliama ir mano kandidatūra – ją iškėlė net ketvirtadalis mus vienijančios politinės organizacijos skyrių. Tai aiški žinutė, jog mūsų bendruomenė subrendo politikos aukštumose matyti ir atstovaujančiuosius mažesniems miestams, savivaldai, regionams, turėti savo lyderius, atėjusius būtent iš savivaldos, suprantančius, kad Lietuva – tai savivaldybės ir regionai, kurie turi būti arčiau Briuselio, Europos Parlamento, o savivalda ir regionai turi būti tinkamai girdimi ir deramai atstovaujami. 

Kartu tai įrodymas, jog pradedama suprasti, kad Europos Parlamente reikia ne tų, kurie tik deklaratyviai pasakoja apie „regionų proveržį“, „lygybę“ (kas būdinga populistinėms jėgoms, tik užimančioms EP nario vietą ar sėdinčioms ten dėl algos), bet ir realių bei patirtį sukaupusių tikrų savivaldybininkų. 

Ateinantys metai ir rinkimai atneš daug įtampų, bet kartu ir galimų pokyčių. Tarp jų labai svarbias galimybes sukauptas praktikas ir žinias sprendžiant Lietuvos savivaldos, šalies regionų problemas perkelti ir į Europos Parlamentą. 

Manau, atėjo metas regionams būti arčiau Briuselio, o mūsų visoms savivaldybėms ir regionų problemoms – arčiau Europos Parlamento, kad tai, ką sukūrėme Palangoje, galėtume pakartoti dar ir dar kartą ir kitur Lietuvoje.

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, Lietuvos kurortų asociacijos prezidentas

Jūsų komentaras:

Vietinis 2023-11-12 08:37 (IP: 162.158.95.185)
Ištikro nematau jokio proveržio kuriuo meras taip giriasi... Darbo vietos apgailėtinos, minimalaus uždarbio užkampis Palangą... O trinkelėmis visi miesteliai ir kaimeliai jau iškloti kaip ir Palangą... Žiemą, rudenį tas kurortas jei jis kurortas nieko nesiskiria pvz nuo Skuodo. Ir kitais metų laikais gyvesni atrodo tokie miestukai kaip Kretinga, Plungė, Telšiai... P. S praeikit pro tą Palangą dabar tuščia ir nyku. Provincija be darbo vietų ir be ateities jaunimui išsilavinusiam

Vietinis 2023-11-12 08:35 (IP: 162.158.95.185)
Ištikro nematai jokio proveržio kuriuo meras taip giriasi... Darbo vietos apgailėtinos, minimalaus uždarbio užkampis Palangą... O trinkelėmis visi miesteliai ir kaimeliai jau iškloti kaip ir Palangą... Žiemą, rudenį tas kurortas jei jis kurortas nieko nesiskiria pvz nuo Skuodo. Ir kitais metų laikais gyvesni atrodo tokie miestukai kaip Kretinga, Plungė, Telšiai... P. S prarikit pro tą Palangą dabar tuščia ir nyku.

Sigutė 2023-11-11 12:16 ([email protected] / IP: 162.158.222.44)
Koks parlamentas? Turguje tvarkos nėra, leidot keliems užkelti tokius mokesčius, kad jau gėda kam ir pasakyti kiek prekiautojai moka. O palikot turguj vadovauti dvi kasininkes be jokios kontrolės. Svajoti nieks neuždraus, bet....čia reikės tų pačių turginių balsų.Eimutis bus pirmas.

Taip pat skaitykite

Lietuvos Respublikos Vyriausybė skelbia konkursą visiems kūrybingiems – šeimoms, jauniems, senjorams, bendruomenėms ir visiems, kurie nori kūrybiškai parodyti, ką kiekvienam iš mūsų reiškia „Lietuvos narystė ES ir NATO: 20 metų sėkmės“!


Per visą savo politinį darbą liudijau ir mačiau ne vieną Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų bendruomenės pergalę, sėkmę, klaidą ar nesėkmę ir niekada nesibaiminau apie tai viešai kalbėti.


Balandžio 14 dieną sukako lygiai dešimt metų, kai Palangos miestui vadovauja meras Šarūnas Vaitkus. Trečią kadenciją miesto vairą savo rankose tvirtai laikančio kurorto vadovo pasiteiravome, koks, jo nuomone, šis dešimtmetis buvo miestui, bei kokią Palangą Š. Vaitkus nori matyti ateityje.


Dėl šeštadienį, kovo 27 d., Kauno Žalgirio arenoje vykusių M.A.M.A. apdovanojimų Lietuvos policija pradėjo aplinkybių tikslinimą. „Dėl vakar Kaune, Žalgirio arenoje vykusio M.A.M.A apdovanojimų renginio, Kauno policija pradėjo aplinkybių tikslinimą, visa surinkta medžiaga bus įvertinta ir priimti sprendimai. Ačiū visiems už pilietiškumą”, –...


Vasario 11 dieną, ketvirtadienį, Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Mūza Svetickaitė dalyvavo LRT projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vienuoliktokų finale Vilniuje ir vėl sulaukė sėkmės. Mūza užtikrintai įveikė visus šauniausius, atranką pusfinaliuose įveikusius šalies vienuoliktokus, laimėjo I vietą ir tapo „Lietuvos tūkstantmečio vienuoliktoke...


Nacionalinėje krepšinio lygoje netrukus kovas pradėsiantiems kurorto krepšininkams – „Palangos kuršiams“ – sėkmės trečiadienį palinkėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus bei mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas. Meras pasidžiaugė, kad „Palangos kuršiai“ savo puikiu žaidimu pagyvina miesto sportinį gyvenimą. 


Vaidas Jankauskas – žymus Lietuvos verslininkas, šeimos valdomos bendrovės „Du broliai“ savininkas versle sėkmingai sukasi jau ne vienerius metus ir tikina, jog išlaikyti verslą yra kur kas sunkiau negu jį įkurti. „Kai praeini visą kelią nuo eilinio kareivio iki generolo, geriau supranti žmones. Tiesiog reikia žmones mylėti. Visus – savo...


Praėjusį penktadienį, vasario 13 dieną, palangiškiai – nei kiek neperdedant – miniomis traukė į Kurhauzo salę. Čia buvo pristatyta trijų Palangos žurnalistų Lino Jegelevičiaus, Livijos Grajauskienės ir Alvydo Ziabkaus knyga „Kurhauzo atgimimas – Palangos sėkmės istorija“. Knyga, kuri tapo Palangos ir jos bendruomenės padėka visiems, kas prisidėjo prie...


Lapkričio 4-ąją Palangos moksleivių klube vyko rinkimai į aštuntąjį Lietuvos mokinių parlamentą, II-asis turas vyko Palangos mieste. Lietuvos mokinių parlamento rinkimuose dalyvavo du kandidatai:


Po rinkimų į Europos parlamentą – pavojaus signalas Palangos konservatoriams

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 05 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Gegužę Lietuva gyveno rinkimais: dukart rinkome šalies prezidentą, išsiaiškinome kokios sudėties vienuoliktuką Lietuva siųs į Europos Parlamentą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius