„Du broliai“ savininkas: „Gera išorė lemia net septyniasdešimt procentų sėkmės“

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015-05-18
Peržiūrėta
3482
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Du broliai“ savininkas: „Gera išorė lemia net septyniasdešimt procentų sėkmės“

Vaidas Jankauskas – žymus Lietuvos verslininkas, šeimos valdomos bendrovės „Du broliai“ savininkas versle sėkmingai sukasi jau ne vienerius metus ir tikina, jog išlaikyti verslą yra kur kas sunkiau negu jį įkurti. „Kai praeini visą kelią nuo eilinio kareivio iki generolo, geriau supranti žmones. Tiesiog reikia žmones mylėti. Visus – savo darbuotojus ir, žinoma, klientus“, – sėkmės receptu pasidalino sėkmingas verslininkas.

Įkūrė kartu su broliu
V. Jankauskas pasakojo, jog savo verslą kartu su broliu įkūrė prasidėjus Persitvarkymo Sąjūdžiui 1980-ųjų pabaigoje. „Pats buvau visuomeninio maitinimo darbuotojas, dirbau restorane. Prasidėjus persitvarkymui, su broliu įkūrėme kavinukę, – sakė verslininkas. – Patį pavadinimą mums pasufleravo tuometės „Tiesos“ žurnalistė Pažūsienė. Tuo metu buvo daug tokių pavadinimų: „Pas Mariją“, „Pas Birutę“, o tokio – „Du broliai“ – nebuvo. Esu dėkingas jai už tai. 1988–1989 m. daugiausia aptarnavome užsienio turistus. Ir vis labiau su mumis norėjo dirbti užsienio agentūros, nes mes dirbome tvarkingai, švariai – galima sakyti, gyvenome darbu. Ir mano vaikai dirbo įvairius darbus pagal poreikį: vienas surinkdavo lauke šiukšles, kitas plaudavo indus, ruošė kavą – dirbo viską, ką reikėjo“.

Pasitiki net „Prada“
Pradėję savo verslą veiklūs verslininkai neapsiribojo viena sritimi, plėtėsi ir pamažu pradėjo prekiauti garsiausių pasaulio firmų drabužiais. Ir čia sėkmę atnešė sąžiningumas, pareigingumas, atsidavimas savo darbui – visa tai lėmė labai solidžių firmų pasitikėjimą. „Vėliau pradėjome didesnį verslą mados srityje – darydavome užsakymus. Tokius veiksmus padiktavo gyvenimas: verslas įsibėgėjo, atsirado viešbutukas, atsirado parduotuvė. Plėstis skatino patys klientai, jų poreikiai. Pamažu mūsų parduotuvėse pradėjo atsirasti vardiniai ženklai. Šiuo metu valdome komerciškiausius ženklus. Mūsų parduotuvių yra Vilniuje. Greitai atidarysime, drįsčiau teigti, vieną gražiausių parduotuvių šiaurės Europoje – ji bus Vilniuje“, – atskleidė sėkmingas verslininkas.
Garsiausiems mados namams atstovaujanti įmonė turi kuo didžiuotis: atstovaujamų prekinių ženklų sąrašus puošia „Prada“, „Escada“, „Gucci“ ir kiti labai solidūs pavadinimai. Iš pradžių pelnyti tokių solidžių partnerių pasitikėjimą nebuvo lengva, tačiau sąžiningiems verslininkams pavyko to pasiekti. „Pradžioje firmos netikėjo nežinomais partneriais, bet mes pelnėme pasitikėjimą. Nors buvo didmenininkų, o pasitikėdavo mumis – „Prada“ iki šiol Baltijos šalyse pasitiki tik mumis. Jie sakė, kad Vilnius jų niekada nedomino, labiau domina Ryga. Paklausiau, kodėl Rygoje neatsidaro, sako: „Neradome tinkamo partnerio“. Todėl jie laukia, kol mes būsime pasiruošę“, – kalbėjo pripažintas verslininkas.

Šeimos verslas
Prabangių drabužių parduotuvė „Du broliai“ yra įsikūrusi ir Palangoje. „Palangoje planuojame statyti dar vieną viešbutį ir parduotuvę su kavine strateginėse vietose, kur turime įsigiję žemės sklypus, – ateities planus atskleidė pašnekovas ir pasidžiaugė kurorto pažanga. – Palanga eina į priekį, tvarkosi – tai džiugina ir teikia vilčių, kad per keletą metų bus įveiktas kurorto sezoniškumas“.
Pasmalsavus, kas lėmė tokių prabangių drabužių pasirinkimą, V. Jankauskas tikino, jog buvo atsižvelgta į klientų poreikius. „Mūsų klientai – verslo žmonės, politikos žmonės – vidutiniškai pasiturintys ir labai turtingi. Taip pat turistai – ir iš tolimojo, ir iš artimojo užsienio. Šioje srityje esame vieni iš stipriausių lyderių. Kitos įmonės, dirbančios toje srityje, bando įsiterpti, bet Lietuva maža, konkurencija didelė, ir nelabai jiems sekasi. O mes jau turime patirties, tai mūsų šeimos verslas, sprendimai priimami labai greitai – nereikia šaukti susirinkimų, viskas priimama šeimos rate. Manau, dėl to mes išvengiame nuostolių, tai padeda verslui. Aišku, sprendimai būna apskaičiuoti, ne eksperimentiniai. Stengiamės neinvestuoti nepamatuotai – mūsų pinigai per daug sunkiai uždirbami, kad galėtume leisti sau tokią prabangą kaip nuostoliai. Mes visada sakome, kad, jei tektų pačiam išleisti milijoną eurų, tu labai gerai pasvarstytum. Eksperimentuoti gali didelės įmonės, bet mes negalime“, – kalbėjo V. Jankauskas.

Išlaikyti nelengva
Prabangūs drabužiai nėra gyvybiškai svarbios prekės, todėl natūraliai kyla klausimas, ar nesunku tokį verslą Lietuvoje išlaikyti.
Žinomas verslininkas prisipažino, jog išlaikyti sukurtą verslą yra kur kas didesnis iššūkis nei jį įkurti. „Sukurti yra viena, bet išlaikyti ir kilti – labai sunku. Kažkada mūsų buvo toks šūkis: „Uždirbti dar ne viskas, bet išlaikyti tai, ką uždirbai, nelengva“. Daug kas susikuria, pradžia būna sėkminga, bet vėliau nusmunka. Rinka per krizes parodo, nušviečia, kas yra kas, ir mes išliekame šioje srityje stipriausi. Neapsiribojame vien tuo, plečiamės. Tik kartais reikalai stringa dėl dokumentų tvarkymo. Kiekvienai parduotuvei atidaryti reikia labai daug pinigų – apie 2 milijonus su trupučiu litų. Ir ši suma reikalinga ne patalpoms pirkti, bet tik jas įrengti, – sakė verslininkas. – Kai kurie gali uždirbti labai daug pinigų ir bankrutuoti, nes neturi patirties. Patirtis, pasitikėjimas lemia partnerių pasitikėjimą“.

Myli savo darbuotojus
Šiandienos verslininkai neretai skundžiasi, kad Lietuvoje rasti gerą darbuotoją – tas pat, kaip laimėti loterijoje, todėl smalsu pasidomėti, kaip šią problemą sprendžia toks solidus verslininkas. „Darbuotojus mes išsiugdome pagal save, atiduodami savo laiką, energiją. Pas mus nedidelė kaita – mes mylime savo darbuotojus, jie mums kaip šeimos nariai. Pas mus nėra hierarchijos, vieni į kitus kreipiamės tiesiog vardais, kas, manau, rodo mūsų įmonės stiprumą – žmonės atsidavę, dirba. Jei esame užsiėmę, aš pats jiems padarau kavą, ir priešingai“, – nustebino V. Jankauskas.
Pašnekovas sakė, jog asmeninės darbuotojų šventės darbe nėra švenčiamos. „Mes juokaujame, kad mūsų visos dienos kaip šventė, darbas mums kaip šventė. Gal jiems maloniau rytinė kava, pasidžiaugimas jų šeimos nariais. Kai aš esu, pasikalbu su darbuotojais, man nesant tai padaro mano žmona. Mums svarbūs tų žmonių rūpesčiai namuose, apie tai paklausiame, nes tai lemia darbuotojų būseną, kuri labai priklauso nuo to, ar jų vaikams, šeimai gerai. Kai nesi tokiems dalykams abejingas, darbuotojai kitaip žiūri – jie tada tavęs nepaliks“, – tikino pašnekovas. V. Jankauskas įsitikinęs, jog darbuotojo lojalumas skatinamas ne vien pinigais. „Ne vien atlyginimo dydis lemia – turi būti žmogiškumas. Tai – paprastas dalykas, – sėkmės receptą atskleidė žymus Lietuvos verslininkas. – Aš pats esu versle nuo pradžios. Kai praeini visą kelią nuo eilinio kareivio iki generolo, geriau supranti žmones. Tiesiog reikia žmones mylėti“.

Bus „Dvi seserys“?
Pasmalsavus, kaip prabangių drabužių verslas pelno firmų pasitikėjimą, prisijaukina savo klientą, V. Jankauskas paminėjo, jog vyksta kartų kaita, lemianti daug verslui palankių dalykų. „Firmos pamatė mūsų, mūsų šeimos požiūrį, tvarkingumą atsiskaitant už prekes. Su žmona turime du sūnus – pamatė, kad yra pasekėjai, kad bus kam perimti verslą. Ir tikrai pasekėjus turime: sūnūs, jų dabartinės žmonos, anūkės. Darbuotojai jau juokauja, kad greit bus nebe „Du broliai“, o „Dvi seserys“, kadangi abu sūnūs turi po dvi dukteris, kurios nuo mažens sukasi čia, viską mato. Sūnūs jau buvo jaunoji karta, dabar ateis jau kita. Taip pat ir mūsų pirkėjai: užaugo jų vaikai, kurie dabar jau yra mūsų klientai. Jų tėvai pas mus pirko, dabar jie patys perka, o jų atžalos stebi, – pasakojo verslininkas. – Pagrindiniai klientai – ne tik palangiškiai, bet ir iš aplinkinių rajonų, daugiausiai iš Rygos, Liepojos. Iš Kaliningrado atvažiuoja. Jie atvyksta, apsistoja viešbutyje. Kiti žiemos metu atvažiuoja apsipirkti, pasinaudoja kavinių, taksi, SPA paslaugomis. Klientams mes pranešame, kad gautos naujos kolekcijos, ir jie porai dienų atvyksta apsipirkti. Asmeniškai pažįstame savo klientus, todėl tie žmonės mums lojalūs – tai žmogiškieji santykiai. Kaip jau sakiau, ne užmokestis lemia žmogaus požiūrį į darbą: jei jis čia eina su įtampa, ilgai tokiame darbe neištvers, bet jei darbe jam malonu – žmogus jame bus. Taip pat ir su pirkėjais: drabužių jie gali ir kitur nusipirkti – pigiau ar brangiau. Bet čia jie gali susitikti, pabendrauti. Mūsų pirkėjai ateina čia ne dėl to, kad jiems reikia apsirengti – jie visko turi. Tie, kam reikia drabužių, eina pirkti ne pas mus. Bet čia tas apsipirkimas jiems yra procesas“.

Blogai atrodyti – prabanga
Kalbinant prabangių drabužių parduotuvės vadovą, galvoje nenoromis sukasi liaudies posakis „sutinka pagal drabužį, išlydi pagal protą“. Pasiteiravus, ar sutinka su šiuo posakiu, žinomas Lietuvos verslininkas pripažino šio teisingumą. „Anksčiau ir dabar galvoju, kad blogai atrodyti yra didžiulė prabanga. Jei tu esi labai žinomas, gali visaip atrodyti: ir basas ateiti, ir apiplyšęs, ir tave priims. Bet jei tu esi Lietuvoje ir Europoje, tu turi atrodyti gerai, nes jei tu atrodysi blogai, kiti manys, kad gal tau blogai sekasi, tuomet dingsta pasitikėjimas, partneriai mano, gal pasiieškokime kito partnerio. Visada išorė lemia net septyniasdešimt procentų sėkmės. Net jei būsi ir labai protingas, tavęs gali nepriimti, ir neįvyks diskusija vien dėl to, kad esi nepasirengęs. Bet, jei ateini gerai atrodydamas, išlydi, žinoma, pagal protą. Tuomet, jei esi protingas, tave dar labiau vertina“, – įžvalgomis pasidalino sėkmės lydimas verslininkas.

Trumpai:
Gimė Šilutės rajone, Virkytų kaime. Po metų ar pusantrų tėvai persikėlė į Klaipėdą, nuo 1980 m. – Palangoje.
Zodiako ženklas – Mergelė.
Hobis: „Tikriausiai darbas“.
Šūkis, kuriuo gyvenime vadovaujasi: „Daryti viską kuo geriausiai, kad tai atneštų pasitenkinimą ir pačiam, ir aplinkiniams žmonėms“.
Apie Palangą: „Palanga – mano gyvenimo miegamasis, kurio nenorėčiau keisti į jokią kitą gyvenamąją vietą – nei į didmiestį, nei į nieką. O verslą visur galima kurti“.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sausio 18 dieną Lietuva neteko šlagerių karalienės Vitalijos Katunskytės. Ji buvo neatsiejama nuo Palangos, būtent šiame kurorte jos visą kelią stebėjo „Jūros užeigos“ – vienos pirmųjų kavinių, kurioje dainavo Vitalija –, savininkas Aidas Jurkštas.


Anglijoje valdę valymo paslaugų verslą, kuriame sukosi beveik 100 darbuotojų, Erika ir Laimonas Adomaičiai grįžo į Lietuvą ir šalia Telšių įkūrė svečių namus – vienas iš kambarių stebina erotikos detalėmis.


Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas apgailestauja, kad, jam pasiūlius Seimo Antikorupcijos komisijoje pradėti parlamentinį tyrimą dėl vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės vaidmens sanatorijų „Pušynas“ ir „Dainava“ atsisakymo istorijoje, šis siūlymas susidūrė su iki šiol nematytu konservatorių partijos atstovų pasipriešinimu. Pasak parlamentaro, konservatorių...


Spalio 4 dieną 5A, 5B ir 5C klasių mokiniai dalyvavo edukacijoje „Miško brolių takais“. Susitikimo metu mokiniams buvo pasakojama apie laisvės kovų atminimo svarbą, laisvės kovotojų herojiškumo apraiškas, laisvės ir demokratijos siekį.


Kiekvienas, norintis turėti savo verslą, privalo nuo kažko pradėti. Reikia sukurti pavadinimą, nuspręsti ką ir kaip darysite, kaip pritrauksite klientų, subursite žmones, kiek investuosite. Daugelis sprendimų išties nėra lengvi, reikia nemažai planuoti, apgalvoti, neretai rizikuojama ką nors prarasti. Turbūt kiekvienam naujam verslininkui praverstų bent keletas patarimų, kaip jį...


Kaip ir daugumoje vienmandačių apygardų, Seimo narys Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje nepaaiškėjo. Antrajame rinkimų ture po dviejų savaičių dėl mandato susikaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Vaidotas Bacevičius ir socialdemokratas Antanas Vinkus. Vakar gydytojas ir ambasadorius A. Vinkus gavo 26,17 procentų dalyvavusių rinkėjų...


Į posėdį susirinkusi Palangos miesto savivaldybės bendruomenės vaiko teisių apsaugos taryba, vadovaujama Palangos mero pavaduotojo Rimanto Mikalkėno, aptarė vaiko teisių apsaugos situaciją kurorte bei galimus kylančių problemų sprendimo būdus. Posėdyje, kurį inicijavo Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius (VTAS), dalyvavo vicemeras R. Mikalkėnas, Savivaldybės...


Vaidas Jankauskas – žymus Lietuvos verslininkas, šeimos valdomos bendrovės „Du broliai“ savininkas versle sėkmingai sukasi jau ne vienerius metus ir tikina, jog išlaikyti verslą yra kur kas sunkiau negu jį įkurti. „Kai praeini visą kelią nuo eilinio kareivio iki generolo, geriau supranti žmones. Tiesiog reikia žmones mylėti. Visus – savo...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Pinigai – tik socialinėms įstaigoms išlaikyti

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 01 26 | Rubrika: Miestas

Šiųmečiame kurorto savivaldybės biudžeto projekte Socialinės apsaugos programai įgyvendinti iš viso numatyta skirti 702 tūkst. litų. Kaip sakė programą pristačiusi Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė, iš esmės lėšos skirtos įstaigoms išlaikyti. Globos namams - 380,2 tūkst. litų, Socialinių paslaugų tarnybai – 260,7 tūkst. litų bei L.ir J.Siručių šeimynai ir socialinėms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius