Šarūnas Vaitkus: „Kodėl užsispyrusiai siekiama sunaikinti sanatorinį gydymą šalyje?“

Palangos tiltas, 2022-02-06
Peržiūrėta
1446
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šarūnas Vaitkus, Palangos meras
Šarūnas Vaitkus, Palangos meras

Šarūnas Vaitkus, Palangos meras

Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuota sveikatos reforma, panašu, stumia į prarają sanatorinį gydymą. Labai apmaudu, kad, kaip susidaro įspūdis, siekiama sunaikinti tai, kuo galime didžiuotis – mūsų šalies sanatorinio gydymo sistema Europoje yra pavyzdinė. Deja, netrukus viskas gali pasikeisti, ir ne į gera. 

Rengiamoje pertvarkoje numatoma iš stacionarios priežiūros pereiti prie stipresne pirmine ambulatorine priežiūra ir dienos stacionaro paslaugomis grįsto modelio. Kaip pastebėjo Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos vadovė, iš esmės planuojama, išplėtus ambulatorinių paslaugų spektrą, dalį iki šiol tik stacionare teiktų paslaugų perkelti į ambulatorinę grandį bei mažinti stacionaro lovų skaičių. Taip ir įsivaizduoju po insulto paralyžiuotą pacientą, kasdien keliasdešimt kilometrų vykstantį į procedūras. Gal ši pavyzdys ir keltų šypseną, jei nebūtų labai labai graudu. Kiekvienas, turintis ar turėjęs sunkios ligos ar traumos ištiktą artimąjį, mane tikrai supras. 

Negana to, rengiama reforma numato, kad pacientai į sanatorinio gydymo įstaigas būtų siunčiami regioniniu principu. Tai reiškia, kad iš pacientų būtų atimta galimybė patiems pasirinkti jiems labiausiai patinkančią gydymo įstaigą, ir, pavyzdžiui, vilnietis nebegalėtų sveikatos gerinti pajūryje. O ką tai reiškia sanatorinį gydymą teikiančioms įstaigoms ? 

Ogi tai, kad net ir aukščiausią kvalifikaciją turinčius medikus, moderniausia aparatūra apsirūpinusios ir didžiulį pacientų pasitikėjimą turinčios įstaigos stovės pustuštės – joms paprasčiausiai pristigs pacientų. Kuo remdamasis taip teigiu ? Tiesiog panagrinėjau statistiką – per praėjusius metus visose 6 Palangos sanatorinio ir sveikatinimo įstaigose pacientai su Klaipėdos teritorinių ligonių kasų siuntimu sudarė tik iki 40 proc. visų tų, kuriems buvo suteiktos paslaugos. Tiek pacientų, kiek gali priimti pajūrio sanatorinio gydymo įstaigos, regione paprasčiausiai nėra. Tad koks lauks kitas reformos žingsnis ? Atleisti be darbo likusius specialistus? 

Deja, klausimų kyla gerokai daugiau, nei turime atsakymų. Ir tai aktualu ne tik Palangai, bet ir visiems šalies kurortams. Ne geresnės naujienos ir privačioms sanatorinį gydymą teikiančioms įstaigoms – į privačias sanatorijas, kurių yra apstu visuose kurortuose, po operacijų žmonės galės atvykti tik už savo lėšas, nes pagal naują reformos modelį Ligonių kasos nebebefinansuos jų lovadienių. 

Gal privačios sanatorijos ir turės ligonių, galinčių už savo lovadienius susimokėti, bet ar tikrai visi žmonės galės pasinaudoti tokiomis paslaugomis ? Nemanau. Todėl kreipiausi į sveikatos apsaugos ministrą, išsakiau kylančias abejones bei nuogąstavimus. 

Tikiuosi, kad į išdėstytus argumentus bus atsižvelgta, ir šalyje puikiai veikianti sanatorinio gydymo sistema nebus sugriauta.


www.lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiariausiame Lietuvos kurorte – Palangoje duris atvėrė vienas moderniausių sporto ir sveikatingumo centrų šalyje. 


 Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuota sveikatos reforma, panašu, stumia į prarają sanatorinį gydymą. Labai apmaudu, kad, kaip susidaro įspūdis, siekiama sunaikinti tai, kuo galime didžiuotis – mūsų šalies sanatorinio gydymo sistema Europoje yra pavyzdinė. Deja, netrukus viskas gali pasikeisti, ir ne į gera. 


Šiandien mus yra siūlome tūkstančiai gaminių, kurie vienaip ar kitaip, naudingi mūsų organizmui. Vis dėlto, kai pasiūla yra tokia stulbinanti, daugeliui žmonių yra sudėtinga nuspręsti, į ką verta investuoti savo pinigus. Vis dėlto, viskas bus kur kas paprasčiau, jei susipažinsite su priežastimis, kodėl verta naudoti vieną ar kitą gaminį. Na, o priežasčių, kodėl turėtų būti vartojamas ...


Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) įgyvendinimas pratęstas dar dvejiems metams, tačiau jau dabar patvirtinta 87 proc. programai įgyvendinti skirtų paramos lėšų. Programa siekiama, kad žemės ūkio sektorius būtų grindžiamas inovacijomis, būtų tvarus teritorijos ir aplinkos požiūriu, palankus klimatui ir atsparus jo kaitai. Pasak paramos gavėjų, ši programa...


Palangos Vėžių gatvėje prie naujosios autobusų stoties buvo gerokai pamosuota kirviu ir pjūklu – iškirsta ir išpjauta gera dešimtis medžių. „Suprasčiau, kad būtų sunaikinti krūmai, bet kuo dabar „nusikalto“ seni, stori medžiai? Juk gyvename metu, kai bet koks medžių kirtimas – labai jautrus dalykas žmonėms. Tad kodėl prieš kertant...


Jeigu perkūnas netrenks, jau po metų turėsime didesnę dalį naujojo Seimo – rinkimai numatyti 2020-ųjų metų spalio 11 dieną, nors šią savaitę grupelė Seimo narių įregistravo pasiūlymą surengti pirmalaikius Seimo rinkimus sausio 19-ąją.Galite kvatoti sau į saują, kad dėl Š. Vaitkaus ateities buriu kavos tirščiais, tačiau išvardinsiu šešis...


Projektui „Aš myliu Lietuvą“ didžiausio šalies kurorto meras Šarūnas Vaitkus papasakojo apie tai, kodėl jo gimtoji Palanga yra gražiausias miestas ir kodėl jam svarbus Vytautas Landsbergis.


Kaip bebūtų siekiama užkirsti kelią nesiliaujančioms patyčioms, visgi jų mastai nemažėja. Kovai su patyčiomis Seime Prezidentės siūlymu priimtos Švietimo įstatymo pataisos. Nuo šiol apie patyčias išgirdę mokyklų vadovai nedelsiant privalės informuoti institucijas, parūpinti psichologą. Naujosios pataisos įsigalios nuo kitų metų rugsėjo, tačiau daugelis mokyklų ir iki...


Sparčiai sanatorinio gydymo bei sveikatinimo srityje besiplečiančioje Palangoje planuojamos grandiozinės investicijos į naują viešbutį su gydomąja zona. 55 mln. eurų – tiek ketinama investuoti, kad jau 2019 m. modernus viešbučio ir sanatorinio gydymo kompleksas galėtų priimti pirmuosius svečius.


Mieste pasklidusios kalbos, jog valdžia planuoja uždaryti Pradinę mokyklą, sukėlė nerimą ne tik vaikų tėveliams, bet ir visai kurorto švietimo bendruomenei.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius