Savivaldybė užtvėrė kelią Užkanavės gyventojams į savus namus

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-06-10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Savivaldybė užtvėrė kelią  Užkanavės gyventojams į savus namus

Antradienį vakare grįžę iš darbų kai kurie Užkanavės gatvės gyventojai negali įvažiuoti į savo namus dėl greitomis įrengtų užtvarų. „Mano namas yra senas, aš galiu privažiuoti prie jo tik kirsdama dviračių taką. Taip numatyta projekte. Vakar grįžome iš darbo ir nebegalėjome įvažiuoti į kiemą, nes iš visų pusių buvo pristatyta „šlagbaumų“. Niekas nei pranešė, nei informavo“,- piktinosi Užkanavės gatvės gyventoja, nenorėjusi, kad jos pavardė būtų skelbiama laikraštyje.

 

Kvietė policiją

Negalėdama pasiekti namų, moteris iškvietė policijos ekipažą. Atvykę policijos pareigūnai, kurie, anot jos, buvo ne vietiniai, nieko negalėjo padėti - apie tokią užkardą net nebuvo informuoti. Tad policijos pareigūnai tik skėsčiojo rankomis.

„Tuomet nuėjome pas kaimynus, kurie taip pat turi įvažiuoti per dviračių taką į savo namus. Jie irgi  labai piktinosi, kad, nepranešus gyventojams, buvo pastatytos užtvaros. Jie patarė kreiptis į Palangos savivaldybės komunalinio ūkio skyrių“,- pasakojo moteris.

Į Palangos savivaldybės komunalinio ūkio skyrių nuvažiavęs moters vyras buvo apstulbintas valdininkų.  „Jokios tvarkos savivaldybėje -  siuntinėjo iš vieno kabineto į kitą,  kol galiausiai teikėsi duoti vieną raktelį nuo „šlagbaumo“, - pasakojo vyras.

„Vadinasi, dabar teks kiekvieną kartą parvažiavus atrakinti jį? Kas sugalvojo tokią nesąmonę? Kodėl nebuvo pranešta gyventojams?“ – širdo vyras.

Apie dešimt Užkanavės gatvės šeimų kol kas suka galvą, kaip teks privažiuoti prie namų.

 

Gyventojai piktinasi

Grįžęs atgal (minėta šeima gyvena už šešių kilometrų nuo Palangos centro) pabandė atrakinti spyną. „Įdūkau: raktas neatitiko spynos, taip ir nepavyko atrakinti jos. Gerai, kad šalia gyvenantys kaimynai leido namus pasiekti per jų veją. Tačiau kiti kaimynai net taip negali pasiekti savo namų. Jiems transporto priemonę teko pastatyti toli nuo namų. Esu labai pasipiktinęs“,- netvėrė pykčiu Užkanavės gatvės gyventojas.

„Išvažiavus ryte iš namų kaip ir visada – be jokios užtvaros, o vakare – „šlagbaumas“ stovi. Palanga – kaip kokia požemių karalystė, kurioje niekas nieko nežino“,- palygino vyras.

Skaitytojams priminsime, jog dviračių takas anksčiau Užkanavės gatvėje buvo pagrindinis kelias, todėl senieji namai dar iki šiol turi įvažiavimus tik iš dviračių tako. Tai numato projektai. Todėl įvažiuojant į namus kai kuriems gyventojams tenka pravažiuoti kelis metrus per dviračių taką.

Palangos savivaldybės komunalinio ūkio skyriaus vedėjas Vytautas Gerikas aiškino, jog gyventojai turėjo būti seniai informuoti apie šį įvykį. „Statyti užtvaras buvo sumanyta iškart po Naujų metų, vykdant  Europos Sąjungos projektą. Jis numato statyti „šlagbaumus“ įvažiavimuose į dviračių taką. Taip siekiama užkirsti kelią važinėti automobiliams dviračių taku“,- kalbėjo V. Gerikas.

Kalbinti Užkanavės gatvės gyventojai kratė galvas – nebuvo jokių raštų ar žodinės informacijos apie tokį sprendimą.

„Pagal projektą buvo pastatyta, berods, dešimt „šlagbaumų“ visoje Palangoje“,- teigė V. Gerikas.

Kita Užkanavės gatvės gyventoja, kuri taip pat nenorėjo prisistatyti, sakė, jog Palangoje į senuosius namus yra nekreipiamas dėmesys.

„Man labai įdomu, kokia mūsų išrinktos seniūnaitės veikla? Jei neinformavo apie ketinamas įrengti užtvaras savivaldybė, tai turėjo padaryti naujoji seniūnaitė V.Merkevičiūtė“,- piktinosi moteris.

 

Kaip privažiuoti gaisrinei, greitajai, komunalininkams?

Dėl pastatytų užtvarų kilo ir daugiau nenumatytų problemų.

Kiekvieną antradienį iš Užkanavės gatvės gyventojų yra išvežamos šiukšlės, tačiau šį antradienį komunalininkai, išvydę „šlagbaumus“ tik skėsčiojo rankomis. „Mūsų darbuotojai buvo nemažiau nei vietos gyventojai nustebinti „šlagbaumais“. Mums raktai nuo jų net nebuvo išdalinti. Labai nemalonu prieš Užkanavės žmones“,- sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.

Jis sakė, jog užtvaros kels galvos skausmą ir komunalininkams. „Šlagbaumai“ yra su spynomis, o ne su pulteliu, tad kiekvieną kartą įvažiuojant pas gyventojus reikės atrakinti ir vėl užrakinti juos. Dėl to suprastės darbo greitis ir kokybė. Nejau reikės komunaliniui samdyti raktininką?“- stebėjosi K. Skierus.

Jis sakė, kad užtvarų įrengimas – buvusios administracijos sprendimas. „Šis klausimas buvo spręstas jau anksčiau, tačiau, regis informacija „nesuvaikščiojo“ savivaldybėje ir nepasiekė gyventojų. Manau, kad naujasis meras susiims už galvos, sužinojęs apie tokius nesklandumus“,- kalbėjo K. Skierus.

Palangos policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius sakė, jog buvo surengtas eismo saugumo posėdis, kuriame buvo spręsta, jog „šlagbaumų“ reikia dėl saugumo.

„Praėjusią vasarą buvo gauta labai daug nusiskundimų, jog dviračių taku važinėjasi daug automobilių, todėl privalėjome reaguoti į situaciją. Žmonės pažeidinėja ženklus, kurie draudžia važiuoti, todėl turėjome imtis griežtesnių priemonių“,- komentavo G. Pocevičius.

Pasiteiravus, ar greitosios medicinos pagalbos skyrius turi raktelius nuo užtvarų, paaiškėjo, jog ne. Greitoji net nebuvo informuota apie jas.

 „Iš tiesų apie tokią situaciją girdžiu pirmą kartą. Jeigu viskas yra išties taip, kaip sakote, tikrai bus neįmanoma privažiuoti greitosios medicinos medikams. Teks pasirūpinti patiems gyventojams, kaip ligonį atvežti iki dviračių tako“,- „Palangos tiltui“ sakė Palangos greitosios medicinos skyriaus vyriausioji bendrosios praktikos slaugytoja Judita Sučkienė.

Moteris taip pat nesuprato, kodėl ant dviračių tako pastatytas „šlagbaumas“ nėra apšviestas. „Toje vietoje tikrai gali būti daug nelaimių dviratininkams. Tokia kliūtis negali būti neapšviesta“,- kalbėjo moteris.

 

Spręs kuo greičiau

Tačiau V. Gerikas sakė, jog kliūtis bus apšviesta atšvaitais. Tačiau, kaip yra žinoma, jog atšvaitai neatsispindi, jei šalia nėra šviesos. O jos ten tikrai nėra. Ne gana to, užtvara ant dviračių tako yra pastatyta prieš nedidelį posūkį, o jokių įspėjamųjų ženklų ten nėra. Taip pat pro užtvarą gali pravažiuoti tik vienas dviratis, o du – vargiai. Todėl dviratininkai, važiuodami abejomis kryptimis, taip pat turės keblumų: viena kryptimi važiuojantieji turės praleisti sustodami kita kryptimi važiuojančius dviratininkus.

„Aš šias kliūtis mačiau tik brėžiniuose ir ten buvo parašyta, kad pravažiavimui  yra apie 1 metro 40 centimetrų tarpas“,- kalbėjo V. Gerikas.

Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus buvo nemaloniai nustebęs, iš žurnalistės sužinojęs apie problemą: „Blogai...Labai blogai, kad yra taip. Viskas turėjo būti suderinta. Gyventojai ir visos institucijos turėjo būti informuoti apie tai. Raktai turėjo taip pat būti išdalinti jau anksčiau visiems. Būtinai pasidomėsiu, kodėl kilo tiek daug nesusipratimų. Pasistengsiu rasti problemos sprendimo būdą kuo greičiau. Tikrai labai labai blogai, kad viskas taip nesustyguota“,- kalbėjo B. Martinkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Kaip pranešė Klaipėdos apskrities policiijos komisariiatas, nuo vakar iki šaštadienio ryto visoje apskrityje į norimą miestą neturint rimtos priežasties nepateko apie 300 vairuotojų, 80 iš jų negalėjo įvažiuoti į uostamiestį, dar 120 nepateko į Palangą.


Šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys. Policija įspėja gyventojus neatidarinėti durų nepažįstamiems asmenims, kurie apsimeta medikais, pareigūnais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar kitų tarnybų pareigūnais ir siūlo dezinfekuoti namus, apžiūrėti asmenis ar kambarius ir pan.


Nuo antradienio, rugsėjo 17 d., dėl remonto darbų laikinai uždaroma Kalgraužių gatvės atkarpa nuo Liepojos pl. iki „Darbos“ sodų.Maždaug 380 metrų ilgio Kalgraužių gatvės dalis, kurią Palangai perdavė Kretingos rajono savivaldybė, uždaryta bus maždaug mėnesį.  


Kastyčio gatvėje jau nuo pavasario burzgia sunkioji technika ir zuja darbininkai – vyksta gatvės rekonstrukcija. Dalyje šios gatvės jau paklotas asfalto dangos sluoksnis, plečiami šaligatviai, jau pakeisti lietaus nuotekų


Kasmet prieš šv. Kalėdas Lietuvos miškininkai visiems gyventojams įteikia gražią dovaną – išdalina kelis tūkstančius eglių šakų. Akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ šiemet organizuota dešimtą kartą. Jos kasmet su nekantrumu laukia ir palangiškiai. Kalėdas į namus parsineša daug žmonių. Kalbinti...


Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją prie susisiekimo ministerijos su prašymu skirti 600 tūkst. Lt. Šventosios miestelio Kalgraužių gatvės rekonstrukcijai. „Oficialaus raštiško patvirtinimo dėl finansavimo dar negavome, tačiau neoficialiai – pinigai bus skirti. Raštiško patvirtinimo turėtumėme sulaukti šį...


Antradienį vakare grįžę iš darbų kai kurie Užkanavės gatvės gyventojai negali įvažiuoti į savo namus dėl greitomis įrengtų užtvarų. „Mano namas yra senas, aš galiu privažiuoti prie jo tik kirsdama dviračių taką. Taip numatyta projekte. Vakar grįžome iš darbo ir nebegalėjome įvažiuoti į kiemą, nes iš visų pusių buvo pristatyta „šlagbaumų“. Niekas nei pranešė, nei informavo“,- piktinosi...


Bangų gatvės gyventojai laukia sprendimo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 21 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargai dėl aptvertos tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą, tęsiasi. Praėjusį pirmadienį gyventojai savame kieme susitiko su miesto valdžios atstovais, tikėdamiesi, jog jie pagaliau ryšis imtis atitinkamų priemonių ir išspręs užsitęsusią problemą.


Bangų gatvės gyventojai jaučiasi įkaitais

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 30 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės 4 namo gyventojai kreipėsi į miesto valdžią su prašymu praplatinti įvažiavimą į namo kiemą. Pasak šiame name gyvenančios Miros Vileikienės, dabar įvažiavimas labai siauras, o juo naudojasi net penki daugiabučiai. Palangiškė pasakojo, kad gyventojai nori susitvarkyti kiemo teritoriją, apsodinti medžiais, įrengti gėlynus, vaikų žaidimo aikštelę bei praplėsti aikštelę...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas