Savivaldybės pastatas daro gėdą visam miestui

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-11-02
Peržiūrėta
10
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didžiausiu Lietuvos kurortu tituluojamo Palangos miesto valdžia dirba tokiomis sąlygomis, kurios galėtų tenkinti nebent šalies bažnytkaimio seniūniją. Jei ne šalia esantys valstybinių vėliavų stiebai, sunku net įtarti, kad tokiame nušiurusiame pastate gali būti įsikūrusi kurorto savivaldybės administracija. Prie durų esančios įstaigos iškabos yra taip nutrintos, kad iš toliau neįmanoma perskaityti, kokia tai institucija. Mieste esančių daugiabučių namų durys atrodo žymiai solidžiau, nei įėjimas į miesto valdžios pastatą. Pagrindiniame savivaldybės pastate, kuriame darbuojasi kelios dešimtys žmonių, tėra vienintelis tualetas, į kurį bėdos prispirtam interesantui patekti yra neįmanoma.

 

Teko girdėti, kad į kurortą atvykusios ir savivaldybės pastato ieškančios svečių delegacijos ilgai nerasdavo miesto valdžios rūmų, nes negalėdavo patikėti, kad šiame pastate dirba Palangos meras. Svečiai dažniau užsukdavo į šalia esantį Valstybinės mokesčių inspekcijos pastatą ir čia ieškodavo miesto vadovo.

Apie naują savivaldybės pastato statybą kalbama jau penkerius metus. Buvo vardinami neabejotini tokio sprendimo pliusai: valdžia įsikurtų moderniame statinyje, valstybės tarnautojai dirbtų patogiomis sąlygomis, į vieną pastatą persikeltų po miestą išmėtyti visi savivaldybės skyriai, atsilaisvintų nemažai miestui priklausančių objektų, kuriuos pardavus naujo pastato statyba biudžetui daug nekainuotų, o miesto valdžiai sumažėtų savivaldybės pastato išlaikymo kaštai.

Naują pastatą buvo ketinama statyti dabartinėje vietoje, bet didesniam statiniui šioje miesto dalyje pasipriešino Kultūros paveldo departamentas. Užuot ieškoję išeičių miesto vadovai visai nuleido rankas. Prieš metus buvo aktyviai ieškoma nauja vieta savivaldybės pastato statybai. Buvo skelbiamas net konkursas, kas pigiau pastatys ir palankesnėmis sąlygomis valdžiai išnuomos naują statinį.

Buvo sulaukta patrauklaus bendrovės “Palangos statyba” pasiūlymo vietoje gamybinės zonos Malūno gatvėje įrengti administracinių pastatų kompleksą, kuriame buvo sumanytas ne tik šiuolaikiškas savivaldybės pastatas, bet ir erdvi miesto aikštė, pastatai, kuriuose galėtų įsikurti teismas, bankų filialai, kitos svarbios įstaigos. Užuot lakstę po visą miestą, palangiškiai galėjo visus reikalus sutvarkyti vienoje vietoje. Bet ši idėja buvo numarinta.

Valdžia numojo ranka ir į dar vieną gerą pasiūlymą savivaldybę įkurdinti buvusioje vidurinėje mokykloje prie Rąžės upelio, prie kurio yra patogus privažiavimas, pastačius daugiaaukštę Rąžės automobilių stovėjimo aikštelę čia be vargo tilptų visų į savivaldybę atvykstančių žmonių mašinos. Virš mokyklos pastato įrengus mansardinį aukštą būtų tilpę visi savivaldybės skyriai. Nereiktų statyti ir naujo pastato, būtų pakakę mokyklos pastatą tik rekonstruoti. Šis pasiūlymas taip pat liko užmirštas.

Bet, matyt, mūsų valdžiai geriau darbuotis kaimo seniūnijai tinkančiame apšiurusiame pastate su neįskaitomomis iškabomis ir vienu tualetu. Kokios darbo sąlygos, toks ir rezultatas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, itin paprastai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti, jos yra informatyvesnės.


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Nuo praėjusių metų vidurio mieste veikiantis Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Sveikatos biuras) rūpinasi savivaldybės gyventojų sveikata, organizuoja ir vykdo įvairias sveikatinančias veiklas, siekdamas įgyvendinti šiuolaikinę visuomenės sveikatos misiją – gerinti gyventojų sveikatą bei mažinti sveikatos netolygumus.


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


2013 m. kovo 14 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje pasirašyta šios didžiausios Lietuvos koncertinės įstaigos ir Palangos miesto savivaldybės bendradarbiavimo sutarti


Pernai prieš Kalėdas Palangą pasiekė džiugi žinia: miesto savivaldybės nuosavybėn tuoj tuoj bus perduodamas Susisiekimo ministerijai priklausęs bei valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdytas pastatas, kuriame įsikurs visi po kurortą išsibarstę Savivaldybės administracijos skyriai. Tada planuota, jog šioms Kalėdoms jau bus...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Ko per 20 Lietuvos nepriklausomybės metų nepajėgė padaryti nė vienas Palangos meras, per šiek tiek daugiau kaip pusmetį pavyko atlikti dabartiniam kurorto merui Šarūnui Vaitkui – jo pastangomis Vyriausybė tęsėjo dar liepos mėnesį Palangai duotą pažadą: erdvius kelininkų poilsio namus, esančius priešais savivaldybės administracijos pastatą Vytauto gatvėje, užvakar...


Savivaldybės pastatas daro gėdą visam miestui

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 02 | Rubrika: Miestas

Didžiausiu Lietuvos kurortu tituluojamo Palangos miesto valdžia dirba tokiomis sąlygomis, kurios galėtų tenkinti nebent šalies bažnytkaimio seniūniją. Jei ne šalia esantys valstybinių vėliavų stiebai, sunku net įtarti, kad tokiame nušiurusiame pastate gali būti įsikūrusi kurorto savivaldybės administracija. Prie durų esančios įstaigos iškabos yra taip nutrintos, kad iš toliau neįmanoma...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas