Savivaldybės pastatas daro gėdą visam miestui

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010-11-01
Peržiūrėta
1605
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didžiausiu Lietuvos kurortu tituluojamo Palangos miesto valdžia dirba tokiomis sąlygomis, kurios galėtų tenkinti nebent šalies bažnytkaimio seniūniją. Jei ne šalia esantys valstybinių vėliavų stiebai, sunku net įtarti, kad tokiame nušiurusiame pastate gali būti įsikūrusi kurorto savivaldybės administracija. Prie durų esančios įstaigos iškabos yra taip nutrintos, kad iš toliau neįmanoma perskaityti, kokia tai institucija. Mieste esančių daugiabučių namų durys atrodo žymiai solidžiau, nei įėjimas į miesto valdžios pastatą. Pagrindiniame savivaldybės pastate, kuriame darbuojasi kelios dešimtys žmonių, tėra vienintelis tualetas, į kurį bėdos prispirtam interesantui patekti yra neįmanoma.

 

Teko girdėti, kad į kurortą atvykusios ir savivaldybės pastato ieškančios svečių delegacijos ilgai nerasdavo miesto valdžios rūmų, nes negalėdavo patikėti, kad šiame pastate dirba Palangos meras. Svečiai dažniau užsukdavo į šalia esantį Valstybinės mokesčių inspekcijos pastatą ir čia ieškodavo miesto vadovo.

Apie naują savivaldybės pastato statybą kalbama jau penkerius metus. Buvo vardinami neabejotini tokio sprendimo pliusai: valdžia įsikurtų moderniame statinyje, valstybės tarnautojai dirbtų patogiomis sąlygomis, į vieną pastatą persikeltų po miestą išmėtyti visi savivaldybės skyriai, atsilaisvintų nemažai miestui priklausančių objektų, kuriuos pardavus naujo pastato statyba biudžetui daug nekainuotų, o miesto valdžiai sumažėtų savivaldybės pastato išlaikymo kaštai.

Naują pastatą buvo ketinama statyti dabartinėje vietoje, bet didesniam statiniui šioje miesto dalyje pasipriešino Kultūros paveldo departamentas. Užuot ieškoję išeičių miesto vadovai visai nuleido rankas. Prieš metus buvo aktyviai ieškoma nauja vieta savivaldybės pastato statybai. Buvo skelbiamas net konkursas, kas pigiau pastatys ir palankesnėmis sąlygomis valdžiai išnuomos naują statinį.

Buvo sulaukta patrauklaus bendrovės “Palangos statyba” pasiūlymo vietoje gamybinės zonos Malūno gatvėje įrengti administracinių pastatų kompleksą, kuriame buvo sumanytas ne tik šiuolaikiškas savivaldybės pastatas, bet ir erdvi miesto aikštė, pastatai, kuriuose galėtų įsikurti teismas, bankų filialai, kitos svarbios įstaigos. Užuot lakstę po visą miestą, palangiškiai galėjo visus reikalus sutvarkyti vienoje vietoje. Bet ši idėja buvo numarinta.

Valdžia numojo ranka ir į dar vieną gerą pasiūlymą savivaldybę įkurdinti buvusioje vidurinėje mokykloje prie Rąžės upelio, prie kurio yra patogus privažiavimas, pastačius daugiaaukštę Rąžės automobilių stovėjimo aikštelę čia be vargo tilptų visų į savivaldybę atvykstančių žmonių mašinos. Virš mokyklos pastato įrengus mansardinį aukštą būtų tilpę visi savivaldybės skyriai. Nereiktų statyti ir naujo pastato, būtų pakakę mokyklos pastatą tik rekonstruoti. Šis pasiūlymas taip pat liko užmirštas.

Bet, matyt, mūsų valdžiai geriau darbuotis kaimo seniūnijai tinkančiame apšiurusiame pastate su neįskaitomomis iškabomis ir vienu tualetu. Kokios darbo sąlygos, toks ir rezultatas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia  patalpų (174,64 kv. m), esančių pastate Vytauto g. 112, Palangoje, viešąjį nuomos konkursą


Palangos miesto savivaldybė parengė Palangos miesto savivaldybės 2023-2025 m. strateginio veiklos plano projektą ir kviečia miesto bendruomenę su juo susipažinti ir teikti siūlymus.


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir 116.1...


Palangos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyboje sukurta audito kokybės kontrolės sistema yra veiksmingai ir užtikrina, kad auditai būtų atliekami kokybiškai ir pagal auditą reglamentuojančius teisės aktus.


Reprezentacinio renginio statusas gali būti suteikiamas Palangoje rengiamiems tęstiniams renginiams, kurių tikslas – Palangos bendruomenei, miesto svečiams pristatyti ir populiarinti aukšto meninio lygio (kokybišką) Palangos, Lietuvos ir užsienio šalių profesionalųjį bei mėgėjų meną, sportinius turnyrus ar čempionatus, mokslines konferencijas, plėsti turistinę rekreacinę veiklą.


Pernai prieš Kalėdas Palangą pasiekė džiugi žinia: miesto savivaldybės nuosavybėn tuoj tuoj bus perduodamas Susisiekimo ministerijai priklausęs bei valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ patikėjimo teise valdytas pastatas, kuriame įsikurs visi po kurortą išsibarstę Savivaldybės administracijos skyriai. Tada planuota, jog šioms Kalėdoms jau bus...


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Savivaldybės pastatas daro gėdą visam miestui

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto gyventojas, 2010 11 01 | Rubrika: Miestas

Didžiausiu Lietuvos kurortu tituluojamo Palangos miesto valdžia dirba tokiomis sąlygomis, kurios galėtų tenkinti nebent šalies bažnytkaimio seniūniją. Jei ne šalia esantys valstybinių vėliavų stiebai, sunku net įtarti, kad tokiame nušiurusiame pastate gali būti įsikūrusi kurorto savivaldybės administracija. Prie durų esančios įstaigos iškabos yra taip nutrintos, kad iš toliau neįmanoma...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius