Savivaldybės vadovams – mažesnės algos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-10-13
Peržiūrėta
1290
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vidurvasarį Seimas priėmė Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimą, kuris įsigaliojo rugpjūčio l dieną ir galios iki 2010 metų pabaigos. Minėtu įstatymu buvo pakeisti valstybės politikų, tarp kurių – merai ir jų pavaduotojai, pareiginės algos koeficientai. Algos sumažinimą pajuto ir kurorto vadovai. Nors nuo įstatymo paskelbimo jau praėjo daugiau nei du mėnesiai, iki šiol miesto Tarybai dar nebuvo pateiktas svarstyti klausimas dėl mero bei jo pavaduotojų atlyginimų koeficiento pakeitimo.

 

Vyriausybės atstovės priminimas

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė atkreipė dėmesį, kad po įstatymo įsigaliojimo savivaldybės Taryba turėjo patvirtinti naujus mero ir jo pavaduotojų pareiginės algos koeficientus. Ji nurodė, kad  miesto Taryba, išrinkusi meru Vytautą Stalmoką, patvirtino  jo pareiginės algos koeficientą 10,5. Vicemerams Rimantui Garoliui ir Edmundui Krasauskui buvo nustatyti 8,8 pareiginės algos dydžio koeficientai.

Vadovaujantis įstatymo pataisomis, nuo rugpjūčio 1 dienos mero algos koeficientas yra 9,45, o vicemerų – 7,92 pareiginės algos dydžio. 

Vyriausybės atstovė priminė, kad Palangos miesto savivaldybės taryba dar nesvarstė ankstesniais metais priimtų sprendimų dėl mero ir jo pavaduotojų pareiginės algos koeficiento pakeitimo. K.Vintilaitė įpareigojo merą Vytautą Stalmoką klausimą apsvarstyti artimiausiame miesto tarybos posėdyje.

 

Skaičiuoja pagal įstatymą

Kurorto vadovo V.Stalmoko pasiteiravus, kodėl vilkinamas ir nesvarstomas Tarybos sprendimas dėl savivaldybės mero ir vicemerų pareiginės algos koeficientų pakeitimų, politiko teigimu, alga jam ir jo pavaduotojams jau sumažinta. „Pasitikslinau buhalterijoje ir man buvo paaiškinta, jog atlyginimas skaičiuojamas pagal įstatyme patvirtintus koeficientus, tad miesto Tarybos sprendimo pakeitimas – laiko klausimas“, - apie savo atlyginimą trumpai pakomentavo kurorto vadovas.

 

Algos sumažėjo

Savivaldybės internetinės svetainės skyrelyje apie darbo užmokestį nurodyta, kad kurorto vadovo vidutinis mėnesio darbo užmokestis už šių metų trečiąjį ketvirtį siekė 5 tūkst. 104 litus, kai per antrąjį ketvirtį algos dydis buvo 5 tūkst. 324 litai. Mero pavaduotojų mėnesinė vidutinė alga per paskutiniuosius tris mėnesius taip pat sumažėjo. Jei iki įsigaliojus įstatymo pataisoms jų darbo užmokestis siekė 4 tūkst. 688 litų, tai šiuo metu deklaruojama, kad jų vidutinė mėnesio alga – 4 tūkst. 423 litai. Atlyginimams sumažėti įtakos turėjo ir pareiginės algos sumažėjimas nuo 475 iki 430 litų. Alga nustatoma koeficientą dauginant iš nustatyto pareiginės algos dydžio.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose, o taip pat – Vasario 16-ąją nepamiršti prie savo namų iškelti Trispalvę. Norintieji širdyje pajusti šventę, veiklos tądien nestigs – šventinių renginių numatyta tiek Palangoje, tiek ir Šventojoje.


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Praėjusią savaitę, penktadienį (balandžio 30 d.), palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas kartu su kitais Seimo nariais parengė ir registravo Rinkliavų įstatymo 12 str. pakeitimo įstatymo projektą. „Projektas pirmiausia aktualus kurortams ir didiesiems miestams: jame yra numatyta galimybė savivaldybėms nustatyti rinkliavos dydį viešojo konkurso būdu atsižvelgiant į...


Kiek asmenų pernai įdarbino vienas didžiausių Palangos darbdavių – Palangos miesto savivaldybė? O kiek jų perėjo į aukštesnes pareigas Savivaldybėje? O kiek buvo atleista? Palangos miesto savivaldybė nesibaido smalsių žurnalistų smalsių klausimų. Kaip sakė „Palangos tiltui“ Raimondas Andziulis, Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo...


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, Vasario 16-oji – ypatinga diena mūsų šalies istorijoje. Ji simbolizuoja tautos stiprybę, ryžtą ir vienybę bei kasmet mums primena, kad brangiausias tautos turtas yra laisvė. Nuoširdžiai sveikinu jus Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga. Švęskime Vasario 16-ąją su džiugesiu širdyse, puoselėkime...


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Savivaldybės vadovams – mažesnės algos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 13 | Rubrika: Miestas

Vidurvasarį Seimas priėmė Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimą, kuris įsigaliojo rugpjūčio l dieną ir galios iki 2010 metų pabaigos. Minėtu įstatymu buvo pakeisti valstybės politikų, tarp kurių – merai ir jų pavaduotojai, pareiginės algos koeficientai. Algos sumažinimą pajuto ir kurorto vadovai. Nors nuo įstatymo paskelbimo jau praėjo daugiau nei du...


Pedagogams nustatyti atlyginimų koeficientai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 20 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas, vadovaudamasis šalies Švietimo  įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašu, patvirtintu ministro įsakymu, nustatė naujus tarnybinio atlyginimo koeficientų dydžius nuo bazinės mėnesinis algos, kuri šiuo metu yra128 litai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius