Savivaldybė stokoja dėmesio palangiškiams

Palangos tiltas, 2014-07-31
Peržiūrėta
794
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daugelį metų kreipdavausi į savivaldybę dėl gal 10 įvairių Palangai aktualių klausimų sprendimo. Deja, nesureaguota nei į vieną. Jei anksčiau bent parašydavo atsakymus į paklausimus, tai dabar jau ir tų neberašo

Vienas minėtų klausimų – fizioterapijos kabinetai. Kai už miesto buvo pastatyta ligoninė ir į ją perkalti fizioterapijos kabinetai, pasistengiau, kad ir poliklinikoje būtų įrengti, nes ligoninę visuomeniniu transportu pasiekti labai sunku. Poliklinikoje fizioterapijos kabinetai politiniais sumetimais rinkimus laimėjus liberalcentristams buvo uždaryti. Savivaldybės vadovai aiškina, jog jiems vėl atidaryti nėra lėšų. Bet jų ir nereikia. Ligoninėje uždarius kelis skyrius, fizioterapijos kabinete dirbantys medikai iki pietų gali spėti aptarnauti stacionare besigydančius ligonius, o popiet atvažiuoti į polikliniką priimti ambulatorinių pacientų.

Kitas klausimas – greitosios medicinos pagalbos stoties iškėlimas už miesto. Dėl to labai pablogėjo ūmiai susirgusių ligonių aptarnavimas. Nesudėtinga būtų GMP vėl grąžinti į polikliniką, tačiau niekam tai nerūpi, nors ne kartą dėl to kreipiausi.

Tikra betvarke, kurios niekur daugiau Lietuvoje nėra, galima pavadinti padėtį Vytauto gatvėje, kurios šaligatviais, nardydami tarp pėsčiųjų ir keldami grėsmę jų ir savo pačių saugumui, važinėjasi dviratininkai.

Nesirūpinama ir kopagūbriais – nuo jų vėjas nupusto smėlį, ir kasmet kopos žemėja.

Gyventojai patiria didelę žalą dėl UAB „Palangos butų ūkis“ veiklos, kai neleidžiama pasirinkti kito administratoriaus. Savivaldybės pareiga pasitelkiant teismus išlaisvinti mus.

Didelių nepatogumų patiria Ganyklų g. 51, 53 ir 57 namų gyventojai, kurie praktiškai nebeturi išėjimo į Kastyčio gatvę: grąžinus nuosavybę Janonio g. 48, privatizuoti geri šaligatviai, o šimtai žmonių priversti apsieiti be jo.

Neseniai spaudoje rašyta, kad per Lietuvą iš Kaliningrado nebuvo leista pervažiuoti traukiniui, „išpuoštam“ sovietine simbolika – buvo pareikalauta ją uždengti. O pačiame Palangos centre turime įspūdingą stalinizmo laikų – kai okupantų karių kapinės buvo įkuriamos miestų centruose, paminklą. Pagal įstatymą po 50 metų kapinės gali būti naikinamos. Todėl būtina informuoti Rusijos konsulą, kad ši šalis savo lėšomis kapines persikeltų į Rusiją, nes dabar jų buvimas Palangos centre įžeidžia šimtus tūkstančių okupantų aukų bei žuvusių Lietuvos partizanų atminimą.

Dar kartą prašau visos savivaldybės ir jos vadovybės nebūti abejingais savo miestui ir jo gyventojams.

 

Edvardas Skritulskas

Jūsų komentaras:

Taip, 2014-08-04 19:54 (. / IP: 86.100.63.40)
TIESA, kurios niekas negirdi! Abejotina, dėl paminklo rusų kariams-išvaduotojams;Čia ilsisi vaikai, kuriuos pagimdė Motinos; ..Čia visada žydi gėlės! Mūsų valdžiai t b. gėda, dėl šalia esančio , ale, paminklo J.Žemaičiui ...

Taip pat skaitykite

Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė Metų mokytojų apdovanojimus aštuoniems Lietuvos mokytojams. Tarp jų palangiškių mokytojų nebuvo.


 Trečiadienį, rugsėjo 29 d., 14 val. Savivaldybės pastate, antrojo aukšto fojė bus atidaryta palangiškių kūrybos darbų paroda „Palanga – mano miestas“, skirta Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečiui.


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, pasirašytas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl šildymo sezono pabaigos Palangos miesto savivaldybės teritorijoje. Nustatyta 2020–2021 metų šildymo sezono Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pabaiga – 2021 m. gegužės 6 d.


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Stichinės nelaimės Japonijoje kraupūs padariniai nepaliko abejingų ir Lietuvoje. Tragedijos atodūsiai pasiekė ir Palangą, tačiau jie, regis, nelabai sujaudino net ir gerai Palangos visuomenei žinomų palangiškių. Laimei, paprastų palangiškių širdys – ne ledinės.


Vyriausybės atstovė  Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė pateikė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriui reikalavimą, įpareigojantį sudaryti komisiją, kuri organizuotų seniūnaičių rinkimus - sudarytų seniūnaičių rinkimų grafiką ir nustatyta tvarka skelbtų seniūnaičio rinkimų datą. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, savivaldybės...


Palangos savivaldybė, norėdama pagerinti savivaldybės administracijos veiklą bei darbuotojų operatyvumą darbe, dar 2010 metų vasario 26 dieną pradėjo įgyvendinti ES struktūrinių fondų programos „Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa“ finansuojamą projektą „ Kokybės vadybos sistemos diegimas Palangos miesto savivaldybės administracijoje“.


Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. 1941 metų birželio 14-ąją enkavedistų pradėti masiniai lietuvių areštai bei trėmimai į Sovietų Sąjungos gilumą, Sibirą, skaudžiai palietė ir daugelį palangiškių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius