Šeimų šventėje ir sportuota, ir sveikatintasi

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015-04-02
Peržiūrėta
442
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šeimų šventės „Sportas – sveikata“ akimirkos. Ado Sendrausko nuotr.
Šeimų šventės „Sportas – sveikata“ akimirkos. Ado Sendrausko nuotr.

Verbų sekmadienį, po šv. Mišių, kurios buvo aukotos ir už mūsų miestą bei jo gyventojus dviejų Palangai svarbių istorinių datų išvakarėse, maži ir dideli, jauni ir seni palangiškiai būriais traukė – o norintys ne pėsčiomis eiti, galėjo „Zigmo žirgų“ ristūnų traukiamomis karietomis važiuoti – į universaliąją sporto areną, kur „Palangos dienų 2015“ renginių ciklą pratęsė pirmąkart organizuota šeimų šventė „Sportas – sveikata“.
Prieš sporto ir meno kolektyvų paradą šventės svečiai turėjo progą pasisveikatinti sveikatingumo mugėje. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai matavo arterinio kraujo spaudimą; atliko kūno masės analizę, fizinio pajėgumo analizę, teikė informaciją apie šiaurietišką ėjimą. LSMU Elgesio medicinos instituto medikai testų pagalba vertino dalyvių nuotaiką, atsižvelgdami į rezultatus rekomendavo bei siūlė paragauti jėgas gaivinančios arbatos, mokė taisyklingo kvėpavimo sportuojant. Norintieji galėjo pasitikrinti žinias apie sveikatą, o teisingai atsakiusieji į klausimus gavo prizų.
Be to, buvo galima pasimėgauti masažu, kurį atliko VšĮ „Baltija“ reabilitacijos centro bei sveikatos ir grožio namų „SG Klinika“ masažistai, o po masažo buvo galima skanauti sulčių baro „Morka plius“ šviežių vaisių ir daržovių kokteiliais. O Palangos šaulių 6-oji kuopa viso renginio metu išalkusiuosius vaišino kareiviška koše.
Nugriaudėjus „Palangos orkestro“ muzikantų kaip visada su didžiuliu įkvėpimu atliktiems kūriniams, į salę žengė šventėje dalyvavę Palangos meno ir sporto kolektyvai. Pakilus Lietuvos ir Palangos miesto vėliavoms, kurias kėlė geriausių pasiekimų per metus pasiekę Sporto centro auklėtiniai, šventės dalyvius ir svečius su Palangos nepriklausomybės diena ir miesto gimtadieniu sveikino „Palangos dienų“ sumanytojas, Palangos miesto Garbės pilietis Vitalius Bernardas Litvaitis ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Marius Venskus. O tada prasidėjo tikra sporto ir meno fiesta. Vienas po kito savo nuostabiais pasirodymais žiūrovus stulbino ir ovacijomis palydėti buvo šokių klubo „Vėtrungė“ (vadovė B. Gikarienė), šokių studijos „Svivelis“ (vadovas T. Žilys), šokių kolektyvo „Pajūris“ (vadovė S. Baltmiškienė) šokėjai. Įstabius pasirodymus surengė net šešios Palangos sporto centro komandos, prie jų prisidėjo ir Palangos šachmatų mėgėjų klubas, vadovaujamas E. Židanavičiaus. Nuoširdžiais plojimais žiūrovai pasitiko ir dar nuoširdžiau sužavėti pasirodymų plojo „ŽVĖRIS GYM“ kovinių sporto šakų klubo (vadovė R. Remeika), VšĮ Palangos sambo akademijos (vadovas E. Doržinkevičius), „Gintarinio ringo“ (vadovas S. Simė), „Okinava“ (vadovė D. Mačiūtė) sportininkams.
Tikro furoro sulaukė gimnasčių ir sporto klubo „Gintarinė fėja“ (vadovė D. Vilnonė) ir „Karamos“ riedutininkų (vadovas J. Karčiauskas) pasirodymai.
Beje, sporto klubai ne tik surengė pasirodymus, bet ir parodė palangiškiams, kokius apdovanojimus Lietuvoje ir net už jos ribų jie yra iškovoję garsindami ir Palangos vardą. Klubai parodė gyventojams savo apdovanojimus.
„Manau, kad pirmas blynas neprisvilo“, – po renginio šypsojosi jo iniciatorė, bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkės pavaduotoja Daiva Dekontaitė.
Pasak jos, pasirengimas šventei buvęs ilgas – pradėta rengtis dar praėjusių metų pabaigoje, – ir ne iš pačių lengvųjų, mat visuomenininkai pirmąkart tokią šventę organizavo. Tad pačius nuoširdžiausius padėkos žodžius D. Dekontaitė sakė pagalbininkei Rasai Krakauskienei, renginio režisieriui Karoliui Pronskui, organizatoriams – Kultūros centrui. Ir, žinoma, visiems sportininkams – pradedant R. Kazlausko vadovaujamam Sporto centrui, bei meno kolektyvams, sutikusiems įsilieti į šventę.
„Man žiūrint kai kuriuos pasirodymus tiesiog šiurpuliukai per nugarą vaikščiojo: stulbino ir gimnastės, ir jaunieji krepšininkai – vos už kamuolį didesni, o tokio meistriškumo jau pasiekė. Jeigu ir kiti žiūrovai ką nors panašaus patyrė, tai šventė tikrai pavyko“, – kalbėjo D. Dekontaitė.
O besiskirstantys žiūrovai dalijosi pačiais geriausiais įspūdžiais. Ir sakė jau pradedantys laukti kitų metų šventės, nes tokios, kurioje galėtų pasirodyti ir savo talentus pademonstruoti sporto talentai bei meno kolektyvai, Palangoje iki šiol tiesiog nebuvo.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Protesto žygio „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ šeimoms nuo gėjų ginti organizatorių komitetas paskelbė dalyvių registraciją. Vienas pirmųjų jam užsiregistravo Palangos miesto Tarybos narys Darius Kubilius, kuris yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Palangos skyriaus pirmininkas. Žygiui neliko abejingi ir kai kurie pajūrio krašto...


Artėjant naujiems mokslo metams, dar pasidžiaugti besibaigiančia vasara šį savaitgalį Šventojoje kviečia Šeimų šventė. O rugsėjo 5-ąją, pažymint jau prasidėjusius mokslo metus, palangiškius ir šventojiškius moksleivius, jų tėvus, pedagogus ir visą kurorto švietimo bendruomenę sukvies tradicinis renginys – Mokslo metų pradžios...


Praėjusį šeštadienį, spalio 19 d., po pietų Palangos baseinas tiesiog sprogo nuo sportinių aistrų ir tribūnas užėmusių žiūrovų emocijų - kurorto baseine pirmą kartą vyko Palangos šeimų varžybos, kuriose galėjo dalyvauti bet kurio miesto komanda. Pirmosiose varžybose išmėginti jėgas panoro 8 komandos iš Palangos, Kretingos ir Klaipėdos. Keturių asmenų...


Šeimų sporto šventė

2017 05 25 | Rubrika: Miestas

Šventosios pagrindinėje mokykloje įvyko projekto „Šeimos, meno ir sporto glėbyje“ baigiamasis renginys – šeimų sporto šventė „Sportuoju aš, sportuoji tu, sportuojame visi kartu!“ Susirinkusiuosius „išjudino“ mankšta, į kurią visus pakvietė šokių studijos dalyvės aštuntokės Paulina...


Šeimų šventėje ir sportuota, ir sveikatintasi

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 04 02 | Rubrika: Sportas

Verbų sekmadienį, po šv. Mišių, kurios buvo aukotos ir už mūsų miestą bei jo gyventojus dviejų Palangai svarbių istorinių datų išvakarėse, maži ir dideli, jauni ir seni palangiškiai būriais traukė – o norintys ne pėsčiomis eiti, galėjo „Zigmo žirgų“ ristūnų traukiamomis karietomis važiuoti – į universaliąją sporto areną, kur „Palangos...


Mažieji palangiškiai ir kurorto svečiai džiūgauja – kurortas praturtėjo naujomis, moderniomis žaidimų aikštelėmis daugiabučių namų kiemuose. Nauji ryškiaspalviai žaidimų įrenginiai įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o netrukus naujais atrakcionais praturtės ir populiarumo nestokojantis Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros.


Lepos 17 dieną Palangos m. neįgaliųjų draugijos   nariai išvyko į Respublikinę neįgaliųjų asociacijų šventę   Pasvalio rajone, Talačkonyse.


Stintų šventėje Lietuvos Prezidentės nepamatysime

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 02 13 | Rubrika: Miestas

Pirmas blynas pasikviesti į Palangą šalies vadovę Dalią Grybauskaitę prisvilo – prezidentė, padėkojusi už kvietimą atvykti į šį šeštadienį vyksiančią stintų šventę, mandagiai atsakė, kad negalėsianti to padaryti.


Neseniai Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, Savivaldybės administracijos specialistas Robertas Trautmanas, Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis, Turizmo informacijos centro vadovė Alla Valužienė bei muzikinio klubo „Vandenis“ šeimininkas Vytautas Gliaubertas Lietuvos Respublikos generalinio konsulo Vaclav Stankevič kvietimu svečiavosi...


Didžiausioje šventėje – didžiausias stalas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 09 27 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį palangiškiai bei kurorto svečiai sėdo prie didžiausio bendro stalo – skubėjo į tūkstančio stalų šventę visai šeimai „Palangos stalas 2009“. Ši šventė šiemet pasižymėjo ne tik įvairių renginių, linksmybių gausa, bet ir pastatytu didžiausiu tikru stalu įžymiosios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius