Sekmadienio naktis kartu su policijos ekipažu: nuo triukšmautojų iki miegalių viešose vietose

Palangos tiltas, 2014-07-29
Peržiūrėta
783
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sekmadienio naktis kartu su policijos ekipažu: nuo triukšmautojų iki miegalių viešose vietose

Monika Sakalė

 

Koks Palangos naktinis gyvenimas? Jį geriausiai žino Palangos policijos pareigūnai, kurie dieną ir naktį saugo kurorto gyventojų ir svečių ramybę. Praėjusį savaitgalį - iš praėjusio šeštadienio į sekmadienį - pamatyti naktinę Palangą „iš arčiau“ Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Arūnas Pocius ir kriminalinės policijos skyriaus tyrėjas Edvardas Gužė pakvietė ir šių eilučių autorę, žurnalistikos studentę. Kartu su pareigūnais šešioms valandoms įsitaisiau jų automobilyje.

 

Viskas prasidėjo kaip pasimatymas. Su A. Pociumi susitikome vienuoliktą valandą vakaro, įsėdome į policijos automobilį ir patruliavimas...prasidėjo. Prevencijos skyriaus viršininkas teigė, jog dauguma mažesnių ir didesnių nusikaltimų kaltininkas - besaikis alkoholio vartojimas.

„Jei Palangoje yra, tarkime, sezono metu apie šimtą tūkstančių svečių, tai apie 5 procentai jų - potencialūs kurorto tvarkos ir įstatymų pažeidėjai. Matematika - tokia,“- sakė A. Pocius.

Budėdami mieste, pastebėjome ne vieną ir ne kelis viešoje vietoje alkoholį vartojančius asmenis. Visi jie buvo geranoriškai perspėti ir paprašyti „atsisveikinti“ su buteliu ar skardine. Konfliktų su alaus ir stipresnių gėrimų mėgėjais nebuvo.

Valandėlei, dar prieš vidurnaktį, sugrįžome į Palangos policijos komisariatą. Prie miesto vaizdo kamerų - palinkusios pareigūnų galvos.

 

„Vaizdo kameros įrengtos pagrindinėse miesto vietose. Jos išties padidina policijos darbo našumą ir produktyvumą,“- girdžiu sakant pareigūnus.

 

Šeštadienio vakarą kurorto policijos pareigūnams talkino ir jų kolegos iš Klaipėdos miesto. Buvo pasiskirstytos patruliavimo teritorijos.

Apie 00 val.15 min. išvykome iš policijos komisariato į miestą.

 

00 val.44 min. Įvykio vieta – vienos mokyklos automobilių aikštelė. Užtikti mašinoje miegantys asmenys.

„Tai juk - pigiausia nakvynė Palangoje,“- tarsteli.

Vėliau stebime teritoriją aplink viešbutį „Vanagupė“, prie prabangių kotedžų.

 

01 val. 05 min. Viskas atrodo ramu. Pareigūnai teigia, jog ši naktis - neįprastai rami šeštadienio nakčiai.

 

01 val. 40 min. Atvykome į „Kunigiškių“ stovyklavietę. Joje - daug apleistų namelių, o, juose, tikėtina, ir neteisėtų gyventojų. Netoli jūros esantys nameliai tapo prieglobsčiu ne vienam benamiui. Įėjusi į vidų, pastebiu kalną šiukšlių bei iškart pajuntu nemalonų kvapą. „Vaiduoklių namuose“ aptinkame tik vieną „gyventoją“. Prie lovos pasistatęs pigaus alkoholinio gėrimo butelį, jis ramiai miegojo...

 

 Vykstame link J. Basanavičiaus gatvės. Viskas dar pakankamai ramu.

 

02 val. 07 min. Važiuojame pro Meilės alėją. Kadangi joje nerūkoma, užtikti jaunuoliai su cigarete susilaukia pareigūnų įspėjimo: „Meilės alėjoje nerūkoma, o bučiuojamasi“. Vaikinai su šypsenomis veiduose užgesino cigaretes.

 

02 val. 15 min. Gautas pranešimas, jog Jūratės ir Kastyčio skvere, prie fontano rastas miegantis jaunuolis. Atvykę į įvykio vietą, pareigūnai pažadino miegalių. Jis orientavosi aplinkoje, tačiau neturėjo su savimi jokių asmens dokumentų daiktų bei buvo pamiršęs adresą, kur gyveną. Vaikinas  nuvežtas į policijos komisariatą išsiblaivyti.

 

02  val.33 min. Gautas pranešimas apie užpuolimą. Ieškomi 4 įtariamieji, 3 - su šviesiais marškinėliais ir vienas asmuo - su tamsiais. Įtariamieji pastebėti bėgantys Laukų gatvės link. Ilgai ieškoti jų neteko - tokius požymius atitinkantys jaunuoliai rasti sėdintys prie vienos namo laiptinės. Pasirodo, tai vietiniai jaunuoliai, jau žinomi policijai. Vieno iš vaikinų rankovė ištepta krauju. Laukiama nukentėjusiojo, kad atpažintų įtariamuosius. Vaikinai atpažinti ir vežami į policijos komisariatą.

 

03 val.15 min. Komisariatas. Atvežti įtariamieji. 4 nepilnamečiai. Patikrinus jų blaivumą, paaiškėja, jog visi neblaivūs. Nustatytas vidutinis girtumas.  Surašomas protokolas, vykdoma nukentėjusiojo apklausa. Vėliau paaiškėja, jog šie asmenys tą patį vakarą sužalojo net kelis asmenis, vienas iš jų - ligoninėje. Kalbant su nukentėjusiais ir pareigūnais, paaiškėja, jog šie jaunuoliai jau ankščiau buvo policijos akiratyje. Sulaikyti įtariamieji komisariate buvo neramūs, triukšmavo. Bus vykdomas tyrimas.

 

04 val. 00 min. Išvykstama iš komisariato. Vykstame link skulptūrų parko, nes gautas pranešimas apie triukšmą. Atvykus nieko negirdėti.

 

04 val. 30 min. Gautas iškvietimas, jog netoli „Vanagupės“ viešbučio triukšmaujama. Atvykus į vietą, pareigūnai ieško garso šaltinio, tačiau tik gerai įsiklausius, tolumoje girdėti muzika. Kadangi triukšmo šaltinis nebuvo rastas, pažeidimas nebuvo patvirtintas.

 

04 val. 35 min. Grįžtant atgal į miestą, buvo pastebėta mašina su neaiškiais numeriais, pareigūnai, patikrinę dokumentus, įsitikino, jog viskas gerai.

 

05 val. 00 min. Atvykome į Basanavičiaus gatvę. Joje - ramu, išalkę po naktinių linksmybių poilsiautojai kramsnojo kebabus, kai kurie dar ieškojo alkoholio, dar kiti „pavargusius“ draugelius lydėjo namo.

„Tikrai rami naktis,“- sako pareigūnai.

 

05 val. 20 min. Mano „patruliavimas“ baigiasi. Vežant mane namo, pareigūnai stabteli ties keliais užsnūdusias vyrukais. Pažadinus, vienas vyriškis buvo pasiryžęs eiti namo, deja antrasis  nesiorientavo aplinkoje, ir jį teko gabenti į komisariatą...

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės taryba posėdyje praėjusį ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje ir kitose penkiose vietose. Savivaldybės administracijos Rinkliavų skyriaus vedėja Aušra Dangėlaitienė sakė „Palangos tiltui“, kad mokamų automobilių stovėjimo vietų skaičius Palangos miesto savivaldybėje plečiamas siekiant...


Praėjusią savaitę, penktadienį (balandžio 30 d.), palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas kartu su kitais Seimo nariais parengė ir registravo Rinkliavų įstatymo 12 str. pakeitimo įstatymo projektą. „Projektas pirmiausia aktualus kurortams ir didiesiems miestams: jame yra numatyta galimybė savivaldybėms nustatyti rinkliavos dydį viešojo konkurso būdu atsižvelgiant į...


Šventinę sekmadienio, gegužės 2 d., popietę Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai sveikino mamas daugiabučių kiemuose.


Nors Palangoje apstu žmonių, kurie ignoruoja Vyriausybės sprendimą dėl karantino ir privalomo kaukių dėvėjimo, Palangos policijos pareigūnai kol kas numojo ranka į kaukių viešose vietose nedėvinčius lietuvaičius. Pareigūnai patruliuodami kasdien stebi situaciją dėl kaukių – kol kas pažeidimų nenustatyta, protokolų nesurašyta.Esate įpratę, jog jūsų pietų pertrauka prasideda lygiai vidurdienį, o baigiasi po valandėlės? Bet jeigu esate policijos pareigūnas, Palangoje plušantis vasarą, galite likti ir be pietų – pažeidėjų ilgąjį savaitgalį Palangoje buvo ypač daug. Ir ne tik vėlų vakarą ar naktį, bet, kaip įsitikinau, dieną taip pat. Penkios valandos su policijos ekipažu kepinant saulei praėjusio...


Koks Palangos naktinis gyvenimas? Jį geriausiai žino Palangos policijos pareigūnai, kurie dieną ir naktį saugo kurorto gyventojų ir svečių ramybę. Praėjusį savaitgalį - iš praėjusio šeštadienio į sekmadienį - pamatyti naktinę Palangą „iš arčiau“ Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Arūnas Pocius ir kriminalinės...


Vakar Palangos savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo opozicijos lyderio Aleksandro Jokūbausko pareiškimu – opozicijoje esantys „tvarkiečiai“, socialdemokratai ir darbiečiai susijungė į frakciją „Už socialiai saugią ir demokratišką Palangą.“


Ne per seniausiai kurorte „išdygo“ daugiau naujų parkomatų, taip siekiant papildyti miesto biudžetą. „Akis ėmė badyti“ ir į Vanagupės gatvę įvažiavus, ties Vytauto g. 155 numeriu pažymėtu daugiabučiu pastatytas parkomatas. Tiesa, vos jį pastačius, žmonės matyt jo tikrumu nepatikėjo, nes automobiliai keletą dienų stovėjo kaip stovėję, be jokių kvitukų ant langų...


Palydėta ilgiausia naktis

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 16 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį džiaugsmingai šventinėse Norvegijos, Švedijos ir Danijos „ambasadose“ Palangoje pasitikta Šv. Liucijos diena ir palydėta ilgiausia metų naktis. Norvegijos šventinėje „ambasadoje“, įsikūrusioje restorane-viešbutyje „Vila Diemedis“, susirinko visų trijų skandinavų šalių atstovai bei atvykę svečiai, ketindami švęsti pagal visas išlaikytas tradicijas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius