Palydėta ilgiausia naktis

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-12-16
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Šeštadienį džiaugsmingai šventinėse Norvegijos, Švedijos ir Danijos „ambasadose“ Palangoje pasitikta Šv. Liucijos diena ir palydėta ilgiausia metų naktis. Norvegijos šventinėje „ambasadoje“, įsikūrusioje restorane-viešbutyje „Vila Diemedis“, susirinko visų trijų skandinavų šalių atstovai bei atvykę svečiai, ketindami švęsti pagal visas išlaikytas tradicijas.

 

Gruodžio 12-osios vakare, laukiant tamsiosios nakties, buvo pradėta švęsti Šv. Liucijos diena. Ypatingai šią dieną minintys švedai, kurių dėka šventė plinta ir kitose šalyse, puikiai žino Šv. Liucijos istoriją, todėl į surengtą minėjimą atvykęs Švedijos garbės konsulas Klaipėdoje Joacim Bernhardsson supažindino su šios garbinamos šventosios kulto atsiradimu ir puoselėjimu iki šios dienos. Kadaise geraširdė mergina iš Sicilijos aukojusi maistą vargšams ir už tai buvusi pasmerkta, šiandien gerbiama kaip šviesos simbolis, pranašaujanti besibaigiančią tamsą.

Laikantis visų įprastų skandinavams tradicijų buvo pateiktos šafraninės bandelės, imbieriniai sausainiai ir karštas vynas, kitaip vadinamas „gliogas“, o svarbiausiu akcentu tapo Liucijos rinkimas, kuria pretendavo tapti labiausiai atitinkančios Šv. Liucijai taikomus bruožus. Išrinktos trys pretendentės demonstravo savo kulinarinius ir dainavimo gabumus, skleidė gerąją energiją ir žavėjo puikia nuotaika visus susirinkusius. Galiausiai buvo išrinkta šviesiaplaukė ilgakasė šešiolikmetė Giedrė. Ji buvo padabinta šviesia tunika, kuri simboliškai perrišta raudona juosta, o demonstracija su žvakių karūna ant galvos buvo pažadėta įvykdyti rytui atėjus, kuomet pagal visas tradicijas išrinktoji Liucija neša savo šeimai pusryčius.

Gražių tradicijų užburti svečiai liko sužavėti, o iš Kaliningrado atvykusi žymi žurnalistė Tatjana Ponomarenko savo viešnagę baigė būtent šiuo renginiu. Su jauduliu dėkodama už malonų priėmimą ir džiaugdamasi palangiškių veiklumu, viešnia nubraukė džiaugsmo ašarą, išsakydama norą sugrįžti. Visi susirinkę išsinešė širdyse šviesiausias akimirkas bei pasitiko ne tik tamsiausią naktį, bet ir pradėjo priešpaskutinę Advento savaitę, kuri buvo pasitikta uždegta simboline trečiąja žvake.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros ir jaunimo centras praneša apie naują Lietuvos rekordą - ilgiausią iš juostelių sukurtą vėliavą.


Paskutinį šio mėnesio šeštadienį, rugpjūčio 31 d., pajūryje ties Palanga bei Šventąja nušvis laužai – kurortas tradiciškai prisijungs prie Senovinės ugnies nakties renginių, o katu visus, neabejingus istoriniams praeities įvykiams, pakvies į Baltijos kelio laužų sąšauką.


Ryškų potėpį penkioliktą kartą rengtose Muziejų naktyse paliko šiemet dvidešimtąjį gimtadienį minėsiančio Antano Mončio namų-muziejaus renginiai. Čia užsukę svečiai galėjo ne tik apsilankyti nuolatinėje ekspozicijoje, bet ir pabūti atidarant tarpdisciplininio menininko Algio Griškevičiaus parodą „Sankirtos“ bei stebėti poeto, eseisto, fotografo Ričardo...


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


Praėjusį savaitgalį universalioje Palangos arenoje susirinko 10 stipriausių keturių šalių keturiolikmečių krepšininkų komandų. Tris dienas dviejose aikštelėse kovojo Lietuvos, Rusijos, Ukrainos, ir Lenkijoskomandos. Įvyko 27 rungtynės, iš kurių net trijoseprireikė pratęsimų, 13 rungtynių baigėsi ne didesniu nei 5 taškų skirtumu.


Net 14 kurorto daugiabučių namų keičia savo veidą – Palanga vadinama viena „dėžučių“ renovacijos lydere šalyje. Bet renovacijai šalyje – ir Palangoje – įgauti didesnį pagreitį koją kiša   netikslumai daugiabučių namų modernizavimo investiciniuose projektuose (DNMIP). Kai kuriuos jų reikės patikslinti, o tai reiškia, kad I-ojo...


2014-ųjų metų sutiktuvės Palangoje, nors ir itin gausios gero oro priviliotų svečių, specialiųjų tarnybų atstovų tikinimu, buvo vienos iš ramiausių per keletą pastarųjų metų, nors šiemet, skirtingai nei pernai, kurorte linksminosi daug jaunimo. Tačiau šventę aptemdė iškart po vidurnakčio kilęs gaisras.


Palydėta ilgiausia naktis

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 16 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį džiaugsmingai šventinėse Norvegijos, Švedijos ir Danijos „ambasadose“ Palangoje pasitikta Šv. Liucijos diena ir palydėta ilgiausia metų naktis. Norvegijos šventinėje „ambasadoje“, įsikūrusioje restorane-viešbutyje „Vila Diemedis“, susirinko visų trijų skandinavų šalių atstovai bei atvykę svečiai, ketindami švęsti pagal visas išlaikytas tradicijas.


Palangoje – tradicinė skandinavų šventė

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 13 | Rubrika: Miestas

Į Palangą atvykę net devynių Baltijos jūros valstybių atstovai miestą pripildė visų šalių tradicijomis ir nusistovėjusiais papročiais, kurie mūsiškiams – negirdėti, nematyti, o gal net keisti, tačiau dėl to ir įdomūs. Gruodžio 13-oji – Šv. Liucijos diena. Ji ypatinga skandinavų šalims, tad net nebūdami savose gimtinėse Švedijos, Norvegijos ir Danijos atstovai uoliai ruošiasi ją paminėti...


Naujųjų naktis – su Paršeliu

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Naujųjų metų sutikimas vis dar yra bene populiariausia ir linksmiausia visų metų šventė. Nesuklystume sakydami, kad dar daugelis laukia Senelio Šalčio, ateinančio su dovanomis gruodžio 31-osios naktį. Būtent tokį įvykį naujametinę naktį „Palangos tiltas“ pastebėjo Šventojoje įsikūrusiame restorane „Paršelio rojus“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas