Sezono starte – nerimą keliantis signalas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011-05-20
Peržiūrėta
613
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sezono starte – nerimą keliantis signalas

Vasaros sezono pradžią paskelbusiam ir poilsiautojų antplūdžio laukiančiam Palangos kurortui iš karto smogė skaudi realybė.

 

Pasibaigus vasaros sezono atidarymo šventei „Lietuvos ryto“ internetinis portalas savo skaitytojų pasiteiravo, ar jie šią vasarą vyks poilsiauti į Palangą?

„Lietuvos ryto“ klausimas pasirodė aktualus 3778 žmonėms, tačiau jų pasirinkimas Palangos kurorto nenudžiugino. Beveik pusė apklaustųjų – 49 procentai žmonių pasirinko atsakymą: „O ko aš ten nemačiau? Triukšmo ir žmonių minios? Man patinka ramesnis poilsis“.

Apie trečdalis žmonių – 31 proc. gal kurį savaitgalį ketina aplankyti Palangą, jei bus geri orai. Vos daugiau nei dešimtadalis – 11 proc. apklaustųjų teigia, kad Lietuvos kurortai neverti dėmesio, todėl jie atostogaus tik užsienyje.

Ir tik 9 procentai žmonių pasisakė būtinai vyksiantys į Palangą, nes ten važiuoja kasmet ir visada būna patenkinti poilsiu bei patirtais įspūdžiais.

Galima būtų nekreipti dėmesio į šios, vos vieną dieną trukusios apklausos rezultatus, jei ne baugintų grėsminga tendencija. Palangą myli vos dešimtadalis žmonių, o beveik pusė apklaustųjų į mūsų kurortą per vasarą nesiruošia atvažiuoti net savaitgaliais. Nerimą kelia ir tai, kad apklausoje dalyvavo nemažas Lietuvos gyventojų skaičius – beveik 4 tūkstančiai žmonių. Todėl labai tikėtina, kad panašiomis proporcijomis yra pasidalinusios visų Lietuvoje gyvenančių žmonių nuomonės.

Žinant, kad mūsų šalyje gyvena 3 milijonai žmonių, galima spėti, kad potencialių Palangoje atostogauti galinčių poilsiautojų tėra ne daugiau, kaip milijonas. Vadinasi, per visą vasarą mūsų kurortas nesulauks nė 100 tūkstančio Lietuvoje gyvenančių žmonių. Dar 300 tūkstančių Lietuvos gyventojų Palangą gali aplankyti nebent kažkurį savaitgalį.

Šios apklausos rezultatus patvirtina ir vasaros metu stebimas vaizdas. Birželio mėnesiais Palanga dažniausiai yra pustuštė. Kiek didesnis pagyvėjimas jaučiamas savaitgaliais. Poilsiautojai kurortą užplūsta tik įpusėjus liepai, o žmonių kurorte pastebimai ima mažėti nuo rugpjūčio vidurio.

Todėl teisūs geriausiai poilsiautojų srautus jaučiantys kurorto verslininkai, kurie, nepaisant paskutiniu metu vasarą gerėjančių orų, tvirtina, kad tikras sezonas per vasarą trunka vos mėnesį. Akivaizdu, kad jei Palangos mylėtojų Lietuvoje būtų ne 100 tūkstančių, o pusė milijono, mūsų kurorte poilsiautojų užtektume visus tris vasaros mėnesius.

Kai kas gali paprieštarauti, kad itin virkauti nėra ko. Vasarą prie jūros poilsiautojų netrūksta, o ir ramų poilsį išpažįstančių pusė apklaustųjų į Palangą nevažiuoja būtent dėl čia sezono metu sutinkamos minios žmonių. Būtina pastebėti, kad galimų poilsiautojų gretose mūsų tautiečių paliekamą spragą užpildo Palangos kurorto privalumus atradę turistai iš Rusijos, Latvijos, Lenkijos, gausėjantys poilsiautojai iš kitų Vakarų Europos šalių.

Tačiau šis faktas neturėtų mūsų nuraminti. Lietuvos gyventojų nuomonė apie Palangą yra objektyviausias poilsiautojų nuotaikų barometras. Bėgant metams tokiomis pat nuotaikomis gali užsikrėsti ir pas mus atvykstantys užsieniečiai. Jei pusei lietuvių Palanga yra per daug triukšminga ir čia vasarą nėra ką veikti, taip ilgainiui gali pasirodyti ir kasmet į mūsų kurortą atvažiuojančiam svečiui iš užsienio. Visi žmonės pasaulyje iš esmės yra vienodi ir, atmetus nacionalinius niuansus, jų poilsio poreikiai yra tie patys.

Bet kurį tą pačią poilsio vietą išsirinkusį žmogų bėgant metams neišvengiamai pribaigs laisvalaikio monotonija. Net ir ištikimiausiam gamtos mylėtojui įkyrės kasmet dienų dienas leisti vaikščiojant mūsų unikaliame Botanikos parke ar paplūdimiuose gėrėtis bangų mūša.

Bet kuri savo poilsiautoją norinti išlaikyti jo pamėgta vietovė turi keistis, žmogų nustebinti vis naujais atradimais. Palangą savąjį poilsiautoją kasmet privalo pasitikti besikeičianti, siūlanti atnaujinamą kurortinę infrastruktūrą, vis naujas pramogas, naujus poilsio objektus, gydymosi vietų ir medicininių paslaugų įvairovę. Tik tuomet kasmet važiuodamas į tą pačią Palangą poilsiautojas mūsų kurortą atras vis naują.

Lietuvoje belikę vos devyni procentai Palangos gerbėjų yra pastarųjų kurorto stagnacijos metų rezultatas.

Jei Palanga artimiausiu metu nepatirs esminių pokyčių, Palangos simpatikų gretos dar labiau aptirps. Nepadės nė Baltijos šalių regioną pamėgusių rusų turistų srautas, dėl kurio vis stipriau varžosi ne tik artimiausi Latvijos, Lenkijos kurortai, bet ir atbundančios Lietuvos kurortinės vietovės: Anykščiai, Zarasai, Ignalina, Trakai.

Turizmo konkurencija pasaulyje tik stiprėja, todėl pirmiausia Palanga privalo kovoti dėl lengviausiai mūsų pajūrį pasiekiančių poilsiautojų – Lietuvos gyventojų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Sezono starte – nerimą keliantis signalas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 05 20 | Rubrika: Miestas

Vasaros sezono pradžią paskelbusiam ir poilsiautojų antplūdžio laukiančiam Palangos kurortui iš karto smogė skaudi realybė.


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Sunkmetis? Krizė? Kurorto svečiai apie ekonomines negandas Palangoje linkę laikinai pamiršti, juolab, kad nelengvus laikus išgyvenantis verslas prisitaikė prie naujų ekonominių sąlygų. Akivaizdu, kad viešbučiai, restoranai ir kavinės, kurios ryškiu raudonu brūkšniu perbraukė ankstesnių metų kainas ir vilioja svečius didelėmis nuolaidomis, susilaukia daugiausiai lankytojų. Tačiau mažesnė...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Vasaros sezono Palangoje atidarymo programa

Palanga 2010, 2010 05 12 | Rubrika: Kultūra

40-oji vasaros sezono atidarymo šventė.


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 21 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius