Sezonui besiruošiantys verslininkai verčiasi per galvas: šefams siūlo per 2 tūkst. eurų į rankas

Palangos tiltas, 2024-03-26
Peržiūrėta
667
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Restoranas / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.
Restoranas / J. Stacevičiaus / LRT nuotr.

Prasidėjo sezoninių darbuotojų paieška. Pikas prognozuojamas balandį. Dabar pastiprinimo dairosi pajūrio maitinimo ir apgyvendinimo verslai. Aršiausia kova verda dėl virtuvės darbuotojų – šefams restoranai siūlo ir daugiau nei 2 tūkst. eurų į rankas siekiantį atlyginimą. Užimtumo tarnyba pastebi, kad šiemet sezoniniams darbuotojams siūlomas didesnis darbo užmokestis nei prieš metus.

Šefams – ir 2 tūkst. eurų atlyginimas

Nors iki vasaros liko dar trys mėnesiai, o nemaža dalis Palangos restoranų dar nedirba, darbuotojų paieška jau įsibėgėja. Maitinimo įstaigos ieško padavėjų, virtuvės darbuotojų, šefų.

„Viešbučiams dar kiek anksti žvalgytis, nes jei viešbutis dirbantis, jis žino, kiek žmonių reikės, todėl dar neskuba. Restoranuose jau renkamos komandos, formuojamos, paieškos tikrai vyksta intensyvios“, – sako Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Laura Taučiūtė.

Virtuvės šefams restoranų savininkai siūlo ir daugiau nei 2 tūkst. eurų į rankas siekiantį atlyginimą.

„Šefo pareigybė, ypač jei tai naujai atidaroma vieta, labai didelis iššūkis. Verslas skaičiuoja, kiek gali sau leisti. <...> Kartais, norint pradėti dirbti, turi mokėti daugiau pinigų. Bet šefas šefui nelygus. Tačiau retai būna, kad geri šefai būtų laisvi“, – teigia L. Taučiūtė.

Anot jos, darbuotojams siūlomi bonusai, apgyvendinimas.

Kiek ramiau vasaros laukia maitinimo įstaigos, kurios durų neužvėrė ir žiemos sezono metu. Anot restorano „Žuvinė“ savininko Edmundo Sakalausko, pastiprinimo ieškoma, tačiau samdyti papildomų darbuotojų kol kas neskubama.

„Mes turim branduolį, kuris būna žiemą, bet vasarą daugėja. Bet kol kas esame atsargūs, nežinome, kada ta vasara prasidės, tai negalime dabar labai įsipareigoti kažkam“, – pasakoja E. Sakalauskas.

Darbo pasiūlymų yra, o darbuotojų trūksta

Anot pašnekovo, šiemet restoranų nuotaikos niūros – nuo metų pradžios panaikinus pridėtinės vertės mokesčio lengvatą, dalis maitinimo įstaigų durų po žiemos taip ir neatvers, kiti su iššūkiais susidurs jau sezono metu.

„Šiemet bus lengviau su darbuotojais, nes daugelis restoranų, jei pasiskaičiavo, tai jau padarė sprendimus, bet daug kas nesuves galų. Tų darbuotojų bus. Atsiras jie iš kitų restoranų, kurie neatsidarys, užsidarys. Bloga ekonominė situacija ir išaugęs PVM tiems, kurie liks dirbti, bus į naudą, nes darbuotojų bus daugiau“, – svarsto E. Sakalauskas.

Tačiau tendencijos kasmet lieka panašios – darbuotojų rasti vis sunkiau.

„Jaunimas nori užsidirbti, bet mažiau dirbti, nepersidirbti. Tai vyksta jau kelerius metus. Šita karta jauniausia, o jų požiūris į darbą yra nebevargti. Jie nori derinti darbą ir malonumus. Iš vienos pusės, tas sveikintina, bet mums, verslui, tai yra problema, nes sunku rasti atsakingų darbuotojų“, – pasakoja Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Suaktyvėjimą sezoninių darbų rinkoje fiksuoja ir Užimtumo tarnyba – darbo pasiūlymų skaičius tendencingai auga.

„Kalbant apie maitinimo ir apgyvendinimo sektorių, tai yra dvi miestų grupės – kurortai ir didmiesčiai, kurie traukia turistus sezono metu. Čia darbo pasiūlymų skaičiai didėja, pavyzdžiui, vasario mėnesį virėjams – daugiau darbo vietų nei sausį“, – sako Užimtumo tarnybos Paslaugų organizavimo departamento laikinoji direktorė Brigita Blavaščiūnienė.

Tačiau stebimas ne tik augantis darbo pasiūlymų skaičius. Didėjant minimaliam atlyginimui, darbdaviai kelia ir sezoniniams darbuotojams siūlomą darbo užmokestį.

„Vasarį, palyginti su pernai, virėjams siūlo dviem šimtais eurų didesnę algą nei pernai. Taip pat ir padavėjams 100–200 eurų pakilę atlyginimai“, – skaičiuoja B. Blavaščiūnienė.

Tačiau darbuotojų ieškoma ne tik maitinimo ir apgyvendinimo sektoriuose. Užimtumo tarnybos duomenimis, išaugo ir darbo pasiūlymų traktorininkams, pagalbiniams darbininkams, miško darbuotojams, elektrikams, betonuotojams.

„Pirmieji ieško statybos sektorius, kelių tiesimas. Toliau, žinoma, apgyvendinimas, maitinimas. Jos darbuotojų jau ieško būtent kovo–balandžio mėnesiais, taip pat ir žemės ūkio įmonės, kurios jau ieško darbuotojų. Galima minėti ir poilsio organizavimo įstaigų veiklą, kuri suaktyvėja nuo balandžio mėnesio“, – teigia B. Blavaščiūnienė

Kovo 1 dienos duomenimis, Užimtumo tarnyboje darbo ieškojo 165 tūkst. asmenų.

 

Paulius Selezniovas, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prasidėjo sezoninių darbuotojų paieška. Pikas prognozuojamas balandį. Dabar pastiprinimo dairosi pajūrio maitinimo ir apgyvendinimo verslai.


Vyriausybė trečiadienį nusprendė Palangos savivaldybei 10-čiai metų paskolinti iki 451 tūkst. eurų. Miestas lėšas ketina skirti dviem projektams – komunalinių atliekų rūšiavimo konteineriams ir dalies gatvių apšvietimui modernizuoti.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Palangos m. gyventojams iš viso jau grąžinta per 470 tūkst. eurų  gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokų, jos pervestos apie 1,2 tūkst. palangiškių. 


Prasidėjo Seimo rudens sesija – parlamentarams teks pasukti galvas ne dėl vieno iššūkio. Regis, bene didžiausias – energetinė krizė, kalbant gatvės terminais – kosminės elektros ir dujų kainos. „Palangos tiltui“ palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas sakė tiesiai šviesiai: „Dabar šios krizės suvaldymas yra svarbiausias iššūkis visoms Europos valstybėms.“ Interviu pabaigoje jis neslėpė...


Palangos policija sulaikė ir į areštinę uždarė girtą 17-metį, kuris naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį siautėdamas pridarė žalos už 12,5 tūkst. eurų.


Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ kaip ir kasmet vasaros sezonui papildomai ieško apie 600 darbuotojų , kuriems siūlo nemokamą apgyvendinimą Baltijos pajūryje, kasmėnesines premijas bei ypač patogų darbo grafiką. 


Iki spalio 29 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“. Sukūrus vieną darbo vietą, bus skiriama iki 50 tūkst. eurų paramos lėšų. Didžiausia numatyta paramos suma vienam projektui – ne daugiau nei 200 tūkst. eurų. „Tai unikali pagalba...


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


119 tūkst. 520 eurų per metus, arba 9 tūkst. 960 eurų per mėnesį – tiek pinigų už buvusios sovietmečio nomenklatūros vilos „Auska“ nuomą norėtų gauti pernai lapkritį iš Turto banko savo nuosavybėn ją nusprendusi perimti Palangos miesto savivaldybė. Vakar posėdžiavusi kurorto Savivaldybės taryba priėmė sprendimą išnuomoti šį turtą viešojo konkurso...


Liepos 18-osios naktį, apie 02.07 val., pastebėta, kad Palangoje, Žemaičių g., iš daugiabučio namo kiemo, pavogtas automobilis BMW. Žala – 110 tūkst. eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, pranešė delfi.lt


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius