Šildymo sezonas baigėsi

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-04-10

Vilniuje ir Kaune šildymo sezonas buvo užbaigtas viena diena anksčiau, kituose miestuose – taip pat šią savaitę. Kol kas „spardosi“ tik Klaipėda, ignoruodama kitų miestų pavyzdžius. Valdininkai, vengiantys priimti sprendimą nutraukti šildymą, tokiu būdu ir sutaupyti – tiek savivaldybių, tiek gyventojų pinigų, sako, jog nenori pažeidinėti taisyklių: šildymo sezonas paprastai baigiamas, kai vidutinė temperatūra tris dienas yra aukštesnė nei 10 laipsnių šilumos. Valdininkų „nepalenkia“ nei kitų miestų sprendimai, nei džiuginančios sinoptikų prognozės – savaitgalį pranašaujami labai gražūs ir šilti orai. Šildymą žadama užsukti tik po Velykų.

Palangiškiai suskubo – sulaukta ir nepasitenkinusių per ilgu šildymo sezonu skambučių. Žmonės skundėsi, jog šildo orą, mat namuose pernelyg šilta ir gyventojai drąsiai atveria langus, be to, kartėlį mokėti už šilumą, kai lauke šviečia ganėtinai šilta saulė, temdo ir šiemetinės šildymo sąskaitos.

Palangiškė Regina „Palangos tiltui“ skundėsi šilumininkų lupikavimu. „Nesuvokiu, kad savivaldybė į tai žiūri pro pirštus – jau seniai galime gyventi be šildymo, o vis šildė. Džiaugiuosi sprendimu. Šiemet mane beprotiškai pykdė žmonių mulkinimas: nors temperatūra lauke nebuvo žema, netikėtai, ir visada naktį, radiatoriai įkaisdavo iki raudonumo. Dieną vėl šiek tiek prisuka, kitą naktį vėl tas pats. Rodos mes tokie kvaili, jog nepastebėsime šilumininkų siekio išplėšti iš mūsų ir paskutinį centą, naktimis nepagrįstai kaitindami radiatorius. Tai didžiulis absurdas, esu pasipiktinusi – ne sovietiniai laikai. Juk galima šilumą reguliuoti, atitinkamai atsižvelgiant į temperatūrą lauke. Juk žmogui nereikia šiltnamio sąlygų – pastarosiomis savaitėmis atvėrę langus šildėme orą“, - su apmaudu kalbėjo palangiškė. Ji tikino pavydinti renovuotų namų gyventojams, kuomet šildymo intensyvumas atitinką temperatūros pokyčius lauke.

Nors šildymas baigtas, palangiškiai atsikvėps tik kitą mėnesį – dėl akibrokštų naktimis gyventojams teks pakratyti pinigines apmokant dar ir šio mėnesio sąskaitas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aktyvusis kurortinis sezonas Palangoje šiemet prasidės gerokai anksčiau nei iki šiol.


Palangoje pradėtas šildymo sezonas  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 07 | Rubrika: Miestas

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Lietuvos Respublikos šilumos ūkio įstatymu bei Šilumos tiekimo ir vartojimo taisyklėmis, taip pat atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos orų prognozes, nuo spalio 7 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradėtas 2019–2020 metų šildymo sezonas.


Palangos miesto savivaldybės įmonė, UAB „Palangos šilumos tinklai“, kaip savaraniška bendrovė, miestą šildo jau trečiąjį sezoną, o jos direktorė Giedrė Juršėnė ką tik pažymėjo savo antrąsias darbo įmonėje metines. Pokalbiui iškart pakrypus apie šių metų šildymo sezoną, direktorė sakė, kad jis niekuo nesiskiria nuo kitų, nors sezono...


Atostogų meto laukia kiekvienas ir kaip apmaudu tampa, kai kažkas jas ima ir sugadina, kad ir kokia smulkmena „pakiša koją“. Taip nutiko ir vienai šeimai, išsiruošusiai autobusu iš Palangos į Žemaičių Kalvariją. Nekantriai laukę autobuso, nugabensiančio jų į norimą vietą, turėjo nusivilti, nes įlipo į visai ne šia kryptimi važiuojantį...


Pasibaigus šildymo sezonui dauguma gyventojų gali lengviau atsikvėpti. Šaltasis metų laikotarpis gerokai patuština kišenes, o šiemet šildymo sezonas dar buvo ir labai ilgas. Palangiškių teiravomės, koks, jų akimis, buvo šis šildymo sezonas – pigesnis ar vis dėlto brangesnis. UAB „Palangos šilumos tinklai“...


Pastarosiomis savaitėmis šalies ugdymo įstaigos atsisveikina su abiturientais – jiems įteikiami ilgai laukti ir sunkiu darbu pelnyti brandos atestatai. Tačiau kol pastarieji buvo gauti, nueitas sunkus kelias, kėlęs daug diskusijų ir nerimo. Tad galiausiai – kokie palangiškių rezultatai?


Nors didžiuosiuose Lietuvos miestuose šildymo sezonas jau prasidėjo arba tuoj prasidės, Palangoje jo pradžios skelbti neskubama. Ir, sprendžiant pagal orų prognozes, artimiausiomis dienomis šiluma palangiškių butų dar nepasieks, nes vidutinė paros temperatūra pajūry ir toliau viršys 10 laipsnių.


Nors Palangoje radiatoriai visur jau šyla, tačiau Palangos pirminės asmens sveikatos priežiūros centro patalpose šiluma nesijaučia. Darbuotojai dirba ne itin tinkamomis sąlygomis, o ir atėjusieji pacientai nejaučia jokio malonumo nešildomose patalpose, juk tarp besilankančiųjų yra ir mažų vaikų.


Kurortinis sezonas prasidėjo!

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį atidarytas vasaros sezonas, ir tam nesukliudė nei pliaupiantis lietus. Į jubiliejinę šventę susirinko ne tik dabartiniai miesto vadovai, bet ir patys pirmieji šventės pradininkai, kūrėjai ir sumanytojai. Kariuomenės orkestro garsų lydimi palangiškiai ir svečiai buvo supažindinti su Palangos miesto pirmosios šventės gimimo istorija, kuri jau prisimenama nedaugelio...


Šildymo sezonas baigėsi

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 10 | Rubrika: Miestas

Didelį sąmyšį ir daug diskusijų sukėlęs šildymo sezonas baigėsi. Nuo ketvirtadienio radiatoriai Palangoje turėjo pradėti vėsti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas