Šilumos ūkio įstatymo pataisos Palangoje sutiktos palankiai, bet yra daug neaiškumų

Linas JEGELEVIČIUS, Agnė LEKAVIČIENĖ , 2011-10-13
Peržiūrėta
106
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šilumos ūkio įstatymo pataisos Palangoje sutiktos palankiai, bet yra daug neaiškumų

Pirmadienį Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė šilumos ūkio įstatymo pataisas, kurios apriboja galimybę šilumos tiekėjui prižiūrėti šilumos tinklus. Pataisos numato, kad pačioms gyventojų bendrijoms bus leista pasirinkti šilumos punkto prižiūrėtojus. Tai reiškia, kad šilumos bendrovėms, valdančioms ir prižiūrinčioms šilumos ūkį, bus nebeleidžiama kartu būti daugiabučių administratorėmis. Šios pataisos įsigalios nuo lapkričio 1 dienos. D. Grybauskaitė prognozuoja, jog sąskaitos už šildymą turėtų sumažėti 5 procentais. O kokią reikšmę turės įstatymo pataisos Palangai?

 

„Pataisas vertinu teigiamai“

 

Miesto meras Šarūnas Vaitkus „Palangos tiltui“ sakė, kad labai teigiamai vertina priimtas pataisas. „Vadinasi, nuo lapkričio 1-osios „Litesko“ negalės prižiūrėti šiluminių mazgų daugiabučiuose. Savivaldybės įmonė „Palangos šilumos tinklai“ perims juos ir galės taip vykdyti šilumos mazgų priežiūrą, kad šiluma būtų taupoma. Tai nebuvo aktualu „Litesko“,-sakė Š. Vaitkus.

Tarybos narys Giedrius Šatkauskas, kuris Taryboje, ko gero, yra vienas didžiausių „Litesko“ klausimų ekspertųs, sakė, kad „įstatyme su pataisomis yra daug neaiškumų“.

„Neaiškus mechanizmas, kaip bus perimtas daugiabučių šilumos mazgų, kuriuos iki šiol administravo „Litesko“, administravimas, kaip gyventojai perims tuos šilumos mazgus, kurie nėra pilnai amortizavęsi. Dar daugiau neaiškumų atsiranda susiejant priimtas pataisas su įmonės numatytu auditu, sutarties tarp savivaldybės ir „Litesko“ nuostatomis“, - sakė G. Šatkauskas.

Tarybos opozicionierius Aleksandras Jokūbauskas tikisi, jog šilumos kaina mieste mažės. „Šilumos tiekėjai yra suinteresuoti išlaikyti aukštas šilumos kainas, o naujosios šilumos įstatymo pataisos leis išsirinkti kompetentingą daugiabučių šilumos mazgų prižiūrėtoją. Paslaugų kaina turi atitikti paklausą“, - sakė A. Jokūbauskas.

Tarybos narys Mindaugas Skritulskas pažymėjo, jog svarbiausia bus užtikrinti sklandų daugiabučių šilumos punktų administravimą iš „Litesko“: „Naujos pataisos palangiškius paveiks teigiamai. Kol kas neaišku, kas prižiūrėtų Palangos šilumos tinklus, tai bus sprendžiama savivaldybėje“.

Kiek naujasis įstatymas leistų sutaupyti lėšų eiliniam palangiškiui, anot jo, dar nėra aišku. „Nemėgstu burti iš kavos tirščių, bet jeigu jis įsigaliotų, šilumos kaina sumažės“, - sakė M. Skritulskas.

Buvęs meras, Tarybos narys Remigijus Alvydas Kirstukas sakė pritariantis  šilumos įstatymo pataisoms. „Miesto taryba dar šio klausimo nesvarstė, tačiau įstatymo pataisos turėtų įsigalioti ir Palangoje“, - pabrėžė R. A. Kirstukas.

 

Šildymo kainą galima sumažinti ir kitais būdais

 

Nuo 1997 metų, kuomet šilumos ūkių priežiūra buvo perduota savivaldybėms, šilumos kainos skirtingose savivaldybėse labai skiriasi.

UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ direktorius Romualdas Jablonskis nesiėmė spręsti, kaip įstatymo pataisos pakeis įmonės veiklą Palangoje.

„Namo šildymo išlaidas galima sumažinti ir kitais būdais“, - pabrėžė R. Jablonskis. „Kadangi naujos šilumos įstatymo pataisos galioja tuose miestuose, kuriuose gyvena daugiau nei 50 tūkstančių gyventojų, Palangoje jos, vadinasi, negalioja. Savivaldybės taryba turės apsispręsti, ką daryti norėdama, kad pataisos galiotų ir Palangoje. Tačiau jeigu ir būtų priimti sprendimai, nemanau, kad kitas šilumos reguliuotojas padarytų daugiau ir dirbtų efektyviau nei mes. Klausimas yra toks: kas ir už kokią kainą apsiimtų administruoti daugiabučių namus ir jų šildymo mazgus. Šilumos kaina sumažėtų apšiltinus namą ar naudojant alternatyvų kurą - biokurą. Tačiau niekas „nepasidaro“ per savaitę“, - pabrėžė R. Jablonskis. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos šilumos tinklai“ informuoja, kad hidraulinių bandymų metu gegužės 6 d. trūko magistralinis šilumos energijos tiekimo vamzdis. Avarija įvyko ties Gintaro g. 46 pastatu.


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos bazinę kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 5,19 ct/kWh be PVM, t. y. 0,8 proc. didesnę, palyginus su šiuo metu taikoma (5,15 ct/kWh be PVM).


Savo kaltės niekada nepripažinęs, bet septyneriems metams nuteistas buvęs faktinis Palangos kredito unijos (PKU) vadovas Evaldas Petrauskas po devynių ir pusės mėnesio bausmės atlikimo Kybartų pataisos namuose prieš Kalėdas išvydo laisvę. Lietuvos aukščiausiasis teismas (LAT) nutarė, kad Klaipėdos apygardos teismo 2018 metų sausio 12 dienos nuosprendis turi būti...


Penktadienį, kovo 24 dieną, Seimo narys Antanas Vinkus lankėsi Palangoje, Šventojoje ir Kretingoje. Palangoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos instituto klinikoje, kur sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis atliekama reabilitacija, veikia streso ligų dienos stacionaras ir konsultuoja specialistai, vyko susitikimas su įstaigos darbuotojais, čia...


Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Naujajai Vyriausybei nusprendus „įpūsti“ naujų vėjų į daugiabučių renovaciją – butų savininkams nereikėtų imti jai kreditų, o vietos savivaldybėms tektų gerokai didesnis vaidmuo procese, savivaldybės ėmė sukti galvą, kokiai vietos įmonei pavesti renovaciją. Miestų komunalinio ūkio įmonėms? Šilumos įmonėms? O gal kurti naujas įmones?


Pirmadienį Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė šilumos ūkio įstatymo pataisas, kurios apriboja galimybę šilumos tiekėjui prižiūrėti šilumos tinklus. Pataisos numato, kad pačioms gyventojų bendrijoms bus leista pasirinkti šilumos punkto prižiūrėtojus. Tai reiškia, kad šilumos bendrovėms, valdančioms ir prižiūrinčioms...


Balandžio mėnesį prasidėjo miesto centralizuotos šilumos tiekimo sistemos modernizavimas Sodų g. bei Kretingos g. kvartaluose. „Darbai netrukus pasieks finišo tiesiąją“, - sako UAB „Litesko“ Palangos filialo „Palangos šiluma“ direktorius Romualdas Jablonskis.


Palangos šilumos ūkio planas – rėmai vartotojams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 28 | Rubrika: Miestas

Kurorto savivaldybėje pradėtas svarstyti bendrovės „Cowi Baltic“ parengtas specialusis šilumos ūkio planas. Kaip nurodoma aiškinamojoje dalyje, pagrindinis jo tikslas yra tenkinti vartotojų šilumos poreikius mažiausiomis sąnaudomis bei atkreiptas didžiulis dėmesys į poveikį aplinkai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius