Stogo konstrukcijos: kokią galimybę pasirinkti?

"Palangos tilto" redakcija, 2019-11-05
Peržiūrėta
957
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiandien stogo konstrukcijų pasirinkimas yra pakankamai platus, todėl turime galimybę rinktis iš įvairių stogų tipų. Kiekvienas galimas pasirinkimas turi savų privalumų bei trūkumų, tad neretai keliamas klausimas, koks sprendimas galėtų būti pačiu palankiausiu. Taigi, kokiomis savybėmis pasižymi įvairios stogo konstrukcijos?

Plokščias stogas
Žinoma, plokščio stogo paviršius nėra visiškai tolygus, tačiau jie yra puiki alternatyva tiems stogams, turintiems daug nuolydžių. Kai siekiama, kad stogas būtų pakankamai modernus, tikrai verta pasvarstyti apie būtent tokią galimybę, nes ji užtikrins tikrai šiuolaikišką pastato vaizdą. Tokia stogo konstrukcija yra ganėtinai paprasta, todėl jos kaina yra ganėtinai nedidelė. Klientai turi galimybę rinktis vėdinamą arba nevėdinamą stogo konstrukciją, todėl visuomet galima pasirinkti tokią galimybę, kuri geriausiai pateisintų poreikius.
Vienšlaičio stogo konstrukcija
Vienšlaičiais stogais yra vadinami tokie stogai, kurie turi tik vieną nuolydį. Nors iš pažiūros gali atrodyti, kad įrengti tokius stogus yra labai paprasta, tačiau taip bus tik tuomet, jei stogo nuolydis bus ganėtinai nedidelis. Dažniausiai vienšlaičio stogo konstrukcijos yra pasirenkamos tuomet, kada planuojama įrengti priestatus arba ilgus ir siaurus pastatus.
Dvišlaičio stogo konstrukcija
Dvišlaičiai stogai turi du nuolydžius, o jų įrengimas yra ganėtinai nesudėtingas. Palanku yra tai, kad pasirinkus tokio tipo stogą bus galima įrengti palėpę, tad tam tikrais atvejais ši galimybė gali iš tiesų puikiai pasiteisinti. Vis dėlto, jei svarstote apie tokią galimybę, reikės pasirūpinti, kad palėpė būtų pakankamai gerai vėdinama: reikės palikti vėdinimo tarpą tarp stogo dangos ir jos izoliacijos.

Daugiašlaitis stogas
Taip pat galima pasirinkti ir daugiašlaičius stogus, kuriuos sudaro įvairios formos plokštumos: trikampiai, trapecijos ar lygiagretainiai. Daugiašlaičio stogo konstrukcijos dažniausiai yra pasirenkamos tiems pastatams, kurių plotas yra ganėtinai didelis. Nors daugiašlaičio stogo įrengimas gali pareikalauti gana nemažų pastangų ir ganėtinai didelių išlaidų, tačiau tam tikrais atvejais tokia pasirinkimo galimybė gali būti pačia palankiausia.
Mansardos tipo stogas
Mansardiniai stogai gali turėti 2 arba 4 plokštumas, kurių kiekviena turi skirtingą nuolydžio kampą. Tokio tipo stogas dažniausiai įrengiamas tada, jei planuojama naudoti palėpę, nes ši pasirinkimo galimybė leidžia maksimaliai išnaudoti jos plotą. Nors tokio tipo stogo įrengimas yra ganėtinai sudėtingas, tačiau ši galimybė gali garantuoti iš tiesų puikų rezultatą.
Jei būtų gana sunku apsispręsti, kokio tipo stogo konstrukcijos galėtų geriausiai pasiteisinti, paprasčiausiai pasikonsultuokite su specialistais, kurie tikrai duos vertingų patarimų, ir kartu galėsite priimti geriausią sprendimą.

Parengta pagal: https://freimans.com/lt/stogo-konstrukcijos/

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybė praneša, jog visi 16 metų amžiaus ir vyresni palangiškiai kviečiami registruotis skiepui www.koronastop.lt interneto svetainėje arba Karštąja linija 1808. Svarbu: atvykdami turėkite asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Skiepytis nuo COVID-19 ligos apsisprendę pilnamečiai gyventojai turi teisę patys pasirinkti norimą vakciną


Jei dar nespėjote, dvi sausio savaites bus galima išbandyti jaunimo erdvės „Be stogo“ parengtą teminį pasivaikščiojimą Palangoje "Kino fanų maršrutas".


Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Stogo konstrukcijos: kokią galimybę pasirinkti?

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 05 | Rubrika: Verslas pinigai

Šiandien stogo konstrukcijų pasirinkimas yra pakankamai platus, todėl turime galimybę rinktis iš įvairių stogų tipų. Kiekvienas galimas pasirinkimas turi savų privalumų bei trūkumų, tad neretai keliamas klausimas, koks sprendimas galėtų būti pačiu palankiausiu. Taigi, kokiomis savybėmis pasižymi įvairios stogo konstrukcijos ?


Ant Kurhauzo medinės dalies stogo iškeltas vainikas

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 26 | Rubrika: Miestas

Ant Kurhauzo medinės dalies stogo šią savaitę buvo iškeltas vainikas – medinė konstrukcija pagaliau suręsta. Rekonstruoti Palangos kurhauzo medinę dalį ir visiškai atstatyti jos fasadą planuojama iki šių metų pabaigos.


Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė finansuoja septynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, organizuoja dar ir stovyklą mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, o į...


  Palangos koncertų salėje šeštadienį, sausio 28 d., 19 val. skambės aistros ir negirdėto temperamento kupina muzika – didžiausiame šalies kurorte Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys šimtmečio miuziklu tituluojamą spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. 


Palangos koncertų salėje šeštadienį, sausio 28 d., 19 val. skambės aistros ir negirdėto temperamento kupina muzika – didžiausiame šalies kurorte Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys šimtmečio miuziklu tituluojamą spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. Jerry Bocko 2 dalių miuziklas „Smuikininkas ant stogo“ –...


Palangiškiai turėjo galimybę mokytis piešti smėliu

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 20 | Rubrika: Miestas

Penktadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje miesto gyventojai turėjo galimybę išmokti piešti smėliu, sužinoti, kas yra smėlio animacija ir terapija.


Naujo stogo Šventosios autobusų stočiai nepakanka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 02 05 | Rubrika: Miestas

Palangos ir Šventosios paplūdimius nusiaubęs uraganas „Feliksas“ pridarė ir daugiau žalos – vartė statybvietes juosiančias tvoras, plėšė blogai uždengtus stogus. Nuplėšė jis ir autobusų stotimi išdidžiai vadinamo Šventojoje esančio statinuko stogą, kuris po Viešosios tvarkos skyriaus specialistų įsikišimo jau perklotas....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius