Šiluvoje palangiškiai įsitikino, kad šalies gynyba – patikimose rankose

"Palangos tilto" informacija, 2014-09-11
Peržiūrėta
319
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiluvoje palangiškiai įsitikino, kad šalies gynyba – patikimose rankose

Kasmet po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Šiluvoje rengiamuose savaitės trukmės Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaiduose (Šilinėse) tradiciškai viena diena yra skiriama Lietuvos kariuomenei. Šiemet tai – rugsėjo 9-oji. Šią dieną pasimelsti už Lietuvos karius, partizanus, šaulius ir paprašyti Dievo globos Tėvynei į Šiluvą atvyko krašto apsaugos viceministras Antanas Valys, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas, kariuomenės ordinariato, pajėgų ir valdybų atstovai, kariai ir jų artimieji, laisvės gynėjai, šauliai bei kiti tikintieji.

Į Šiluvą praėjusį antradienį atvyko ir Lietuvos Šaulių sąjungos Klaipėdos apskrities šaulių rinktinė, kurioje yra ir būrys palangiškių.

„Smagu, kad ji subūrė jaunus Lietuvos karius, tremtinius ir laisvės kovų dalyvius, taip pat šaulius. Buvo pagerbti vardan laisvos Lietuvos žuvę kariai. Vyko Mišios, vėliau – minėjimas“, – dalijosi kelionės įspūdžiais Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-iosios rinktinės Palangos Šaulių 6-osios kuopos vadas Adolfas Sendrauskas.

Į kelionę 11 palangiškių vyko su Lietuvos jūrų flotilės jūreiviais, kurie į iškilmes atsivežė ir savo vėliavą.

Jų, simbolizuojančių skirtingas krašto apsaugos struktūras, buvo šešios.

Įvairioms šalies karinėms struktūroms atstovaujantys iškilmių dalyviai pirmiausia išsirikiavo garbingoje kuopoje Šiluvos centrinėje aikštėje, o vėliau vyko kartu į Mišias Šiluvos bažnyčioje.

Į renginį atvyko dalyvių iš visos Lietuvos, miestelyje vyko mugė, linksmino saviveiklininkai, koncertavo Jono Žemaičio Karo akademijos kariūnai.

Šventas Mišias laikė Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius ir arkivyskupas Donatas Grušas. Pastarasis yra Lietuvos kariuomenės kapelionas, iš viso Mišiose dalyvavo keturi arkivyskupai ir daugiau nei 20 kunigų.

„Širdis džiaugėsi matant, kiek daug įvairaus amžiaus ir įvairių karinių struktūrų dalyvių sukvietė šis renginys. Lietuvos gynyba – tvirtose rankose“, – įsitikinęs A. Sendrauskas.

Renginyje dalyvavo ir sveikino jo dalyvius Krašto apsaugos ministerijos viceministras Antanas Valis ir Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas.

„Istorija rodo, kad stiprybės ir valios kario priesaikai įvykdyti Lietuvos gynėjai dažniausiai sėmėsi iš tikėjimo Dievu. Malda buvo ir yra neatsiejama kario gyvenimo dalis, ji padeda nepalūžti net ypatingai sunkiais momentais“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas J. V. Žukas.

Generolas padėkojo susirinkusiems tiek už bendrą maldą, tiek už jų rūpestį, paramą ir nuoširdžią užuojautą Lietuvos kariams, žuvusiems bei nukentėjusiems vykdant pareigą savo šaliai tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų.

„Tikiu, kad visų mūsų malda suteiks stiprybės stovintiems šalies sargyboje, gedintiems žuvusiųjų, besveikstantiems ir jais besirūpinantiems“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Šv. Mišias už Lietuvos kariuomenę aukojo jo ekscelencija Kauno arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius, koncelebravo Vilniaus arkivyskupas metropolitas ir Lietuvos kariuomenės ordinaras Gintaras Grušas, kariuomenės kapelionai ir kiti kunigai. Giedojo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas“, grojo Karinių oro pajėgų orkestras.

Šiluva – nedidelis Žemaitijos miestelis Raseinių rajone, kuriame, kaip pasakojama, 1608 metais pasirodžiusi Švč. Mergelė Marija ir tai buvęs pirmasis žinomas Dievo Motinos apsireiškimas Europoje. Nuo to laiko Šilinės – Mergelės Marijos gimtadienis – ir stebuklu laikomas jos paveikslas sutraukia minias maldininkų.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, kasmet į Šilines rengiamas ir tarptautinis trijų dienų piligriminis žygis iš Kryžių kalno, kuriame dalyvauja gausus būrys jaunimo ir karių.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė mokėtojų sąrašą, kurie nuo kovo 16 d. iki ekstremalios situacijos pabaigos, yra automatiškai, be jokio prašymo atleidžiami nuo delspinigių ir kuriems nevykdomas jų mokesčių išieškojimas. Kaip antradienį ryte įsitikino „Palangos tiltas“, tokių įmonių sąraše buvo 32 285, o pusšimtis –...


Visi 60 Lietuvos merų raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, Seimą ir Vyriausybę, išsakydami poziciją, jog šalies gyventojai privalo turėti galimybę gauti viešąsias paslaugas,nesiekiant pelno.


Prieš metus laiko amžinybėn iškeliavo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė. Nustojus tiksėti gyvenimo laikrodžiui, žmogaus ateitis,pasislėpusi už horizonto, suspindi kitoje – sakralinėje šviesoje. Jos paslapčių mes neįminsime. Tai – ne žmogaus prerogatyva. Tačiau,kalbėdami apie didžio žmogaus gyvenimą,mes galime didžiuotis tomis...


Visas Palangos kurhauzas – miesto rankose

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 10 19 | Rubrika: Miestas

Kultūros paveldo departamento (KPD) direktorė Diana Varnaitė ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė antradienį pasirašė medinės Kurhauzo dalies priėmimo-perdavimo aktą, tad šis istorinis kurorto objektas vėl atsidūrė miesto rankose.


Kasmet po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Šiluvoje rengiamuose savaitės trukmės Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaiduose (Šilinėse) tradiciškai viena diena yra skiriama Lietuvos kariuomenei. Šiemet tai – rugsėjo 9-oji. Šią dieną pasimelsti už Lietuvos karius, partizanus, šaulius ir paprašyti Dievo globos Tėvynei į Šiluvą...


Moksleivių vasara su fotoaparatu rankose

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 10 10 | Rubrika: Miestas

  Penktadienį miesto visuomenei buvo pristatytas Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centro projektas – Palangos ir Šventosios medinės architektūros pažinimas ir išsaugojimas.


Kokia dovana suteiktų džiaugsmo ir paliktų neišdildomų įspūdžių mylimam žmogui, juo labiau, kuomet švenčiamas gražus jubiliejus? Būtent tokią dovaną – kupiną malonių išgyvenimų ir įteikė Rimgaudas Juozapavičius savo mylimai žmonai Valdonei. Jie drauge, prieš pat didžiąją šventę išvyko į kelionę, kurios metu susipažino su keletą šalių, pajuto kitų kultūrų unikalumą ir įvertino savąją....


Kurorte – šalies policijos vadovai

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos poilsio namuose „Pušynas“ šalies Policijos aukščiausieji pareigūnai su kurortų merais bei apskričių vyriausiaisiais policijos komisariato viršininkais aptarė viešosios tvarkos, eismo ir visuomenės saugumo užtikrinimo vasaros sezono metu problemas bei jų sprendimo būdus. Pasitarime dalyvavo ir Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.


Su medaliais rankose

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangos „Naglio“ komanda atlaikė sunkų išbandymą, kovodama LKF DnB NORD Mažosios taurės finalo varžybose. Patekusi į geriausiųjų ketvertą, palangiškių komanda pirmosiose „išlikimo“ varžybose susidūrė su sunkumais, kuriuos sukėlė iš Mažeikių į Šventąją  atvykę krepšininkai, tačiau vėliau, kovodami mažajame finale, apgynė savo vardą ir tapo trečios vietos...


Šią savaitę Klaipėdos administraciniame teisme nagrinėta byla dėl kurorto specialiojo paminklosauginio plano, kurį parengė Marijos Ptašek projektavimo įmonė, teisėtumo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius