Šimaitis: „Esu žodžio žmogus, nemalu š... – čia mano stiprioji pusė“

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-05-04
Peržiūrėta
2427
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Miesto savivaldybės Tarybos narys Vaidas Šimaitis – kitoks: jis nevynioja žodžių į „vatą“, skelia iš peties: „Esu toks, koks esu“.
Miesto savivaldybės Tarybos narys Vaidas Šimaitis – kitoks: jis nevynioja žodžių į „vatą“, skelia iš peties: „Esu toks, koks esu“.

Kai kurie mūsų skaitytojai – taikliai? – pastebėjo, kad „visų konservatorių“ mintys, šnekantis su „Palangos tiltu“ šios Tarybos kadencijos pusiaukelės proga, yra gan panašios: įvykdėme, ryškūs darbai, vieninga koalicija. Bet Vaidas Šimaitis, miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus narys, kitoks: jis nevynioja žodžių į „vatą“, skelia iš peties. „Esu toks, koks esu. Bet kadangi esu toks, koks esu – su savo stuburu, nuomone, turiu vietą miesto savivadybės Taryboje ir partijos skyriuje“, – jis sakė „Palangos tiltui“.

Pateiks ieškinį prieš valstybę
Buvęs „Elijos“ Šventojoje vystytojas – ir projekto „smegenys“ – kažkuomet valdė daugiau kaip 60 milijonų eurų vertės turtą, bet prokurorams projektą sužlugdžius, V. Šimaitis nežlugo: atidarė „Harlio dirbtuves“ Šventojoje – atveža iš užu Atlanto daužtus baikerių motociklus ir automobilius ir, jiems suteikęs naują veidą, sėkmingai parduoda Europos pirkėjams.
„Tai daugiau dabar yra mano sūnaus verslas. Aš tik padedu, teikiu jam patarimų“, – sakė V. Šimaitis.
Į pastabą, kad formaliai likęs beveik be nieko (V. Šimaitis teismui ketina šiais metais įteikti daugiamilijoninį ieškinį prieš valstybę dėl sužlugdytos „Elijos“ – ieškinys bus 68 milijonų eurų, jis šiuo metu tikslinamas), neslepia prabangaus gyvenimo – važinėja vardiniais numeriais pažymėtu automobiliu, išrieda į gatvę su ryškiu, ne vieną tūkstantį kainuojančiu „harliu“, dalyvauja ne pigiai atsieinančiuose baikerių sąmbūriuose Lietuvoje ir Europoje, V. Šimaitis atkerta paprastai: „Labai biednas“ nesu, nors ne vienas, matyt, pasidžiaugtų, kad visur pėsčiomis tik vaikščiočiau. Buvau pasidėjęs „slovikelį“ „juodai dienai“. Iš jo ir gyvenu, kai pritrūksta. Manęs mokesčių inspekcija klausė apie jį – įrodžiau, kad viskas tvarkoje“.
V. Šimaičio „Elija“ šiandien atgimsta – įkurta nauja bendrovė – „Naujoji Elija“, kuri jau sėkmingai pardavinėja būstą.

Nesėdi sudėjęs rankų
Kita Vaido išskirtinė savybė – nemoka sėdėti sudėjęs rankų ir gyventi, kaip kiti konservatoriai, iš valdininko algos.
Šiandien jo visos mintys ir pastangos – birželio 8-11 dienomis Šventojoje įvyksiančiam antrajam baikerių festivaliui.
Pernai jo vadovaujamai asociacijai „Saulės klubas“ pavyko Tarybą įtikinti, kad festivalio Palangai ir Šventajai reikia kaip žuviai oro.
„Tikiu, kad Šventosios baikerių festivalis taps tarptautiniu. Šiais metais tikimės sulaukti dvigubai daugiau svečių“, – atskleidė pašnekovas.
Anot jo, šių metų šventės „vinis“ – tiesioginis video sveikinimas iš Čikagos, o dalyvius ir svečius linksmins grupė iš Marselio, Prancūzijos.
Kad festivalis pavyktų, V. Šimaitis subūrė komandą juo rūpintis. Kai kurių dalykų, žinoma, planuoti negalima – pernai festivalio svečių nuotaiką gadino pliaupiantis lietus pirmąją festivalio dieną.

Teko pakoreguoti pinigų srautus
Kai V. Šimaitis tvirtina, kad Tarybos valdančios koalicijos – ir konservatorių – programa yra vykdoma „beveik 90 procentų“, sunku juo netikėti – jis su visais, ir žiniasklaida, kalba atvirai, tiesmukai, o „politinis korektiškumas“ jam kartais svetimas.
Abu su Tarybos nariu pavartėme „žaliąją knygutę“ – TS LKD Palangos skyriaus rinkimų į 2015–2019 miesto savivaldybės Tarybą programą.
„Darbų tempai galbūt kai kam ir neatrodo įspūdingi – reikėjo lėšas konsoliduoti šilumos ūkio perėmimui į miesto rankas (Taryba padidino UAB „Palangos šilumos tinklai“ įstatinį kapitalą – aut.), todėl pinigai buvo paimti iš kai kurių kitų reikmių“, – atskleidė V. Šimaitis.
Žinoma, jam labiausiai rūpi Šventoji. Jis tikisi, kad jau šiemet prasidės miestelio centrinės aikštės rekonstrukcija – V. Šimaitis savo lėšomis parengė jos rekonstrukcijos projektą.
„Kai kurie dalykai, pavyzdžiui, 55 vietų automobilių stovėjimo aikštelė – mano mintis, ji liko ir galutiniame projekte. Mano džiaugsmas, kad Šventojoje darbai pastaraisiais metais vyksta gerokai sparčiau, nei per kelias ankstesnes Tarybos kadencijas kartu“, – sakė V. Šimaitis.

Kitaip dirba komitete
Kaip Tarybos Statybos ir Miesto komiteto pirmininkas, jis pastebi, kad, konservatoriams Taryboje, turint absoliučią valdančiąją koaliciją, „pasikoregavo“ ir darbas komitete: „Dabar daugiau šnekame apie bendrus klausimus, ne techninius, apie vizijos dalykus“.
Anot jo, pasikeitus kai kuriems teritorijų planavimo įstatymo nuostatoms, dalis darbo krūvio „persikėlė“ administracijai, tačiau šią kadenciją komitetas renkasi svarstyti aktualių klausimų netgi dažniau.
Į pastabą, kad Palangos pagrindiniai kurorto infrastruktūros vystymo projektai – sanatorijos ir SPA statybos Vytauto g. 170 bei „Mariot“ viešbučio bei SPA statybos – dar nėra prasidėję, nors buvo skelbiama, kad 2017-аisiais jau turėtų statybų kranai „tiesti kaklus“ ir burgzti kita statybų technika, V. Šimaitis atsako paprastai: „Esu realistas, nes save dėl „Elijos“ laikau ir statybininku. Yra kai kurių projektavimo problemų, architektūrinių dalių išpildymo momentai. Ypač čia pasakytina apie paskutinįjį projektą. Vėluoti su tokiais dideliais projektais, kaip šie, iki devynių mėnesių yra normalu. Jei vėluotumėme iki dvejų metų, būtų blogai. Svarbiausia, kad jie bus įgyvendinti“.

Svarbūs išoriniai veiksniai
Paklaustas, ko pasigendąs Palangoje, sakė, kad norėtų, jog viskas vyktų kuo greičiau.
„Bet kaip politikas ir verslininkas suprantu, kad ne visada tai įmanoma. Labai svarbus viską lėtinantis veiksnys yra nelanksti ar nuolat besikeičianti įstatyminė bazė. Dėl to ir žemės reforma nebaigta, neaišku, kurias miesto erdves galime užpildyti, kurių negalime liesti, Nacionalinės žemės tarnyba Palangoje neturi nei vado, nei pavaduotojo. Kai visa tai susideda, nereikėtų stebėtis, kad gražius siekius tokia visuma stabdo“, – sakė V. Šimaitis.
Maža paslaptis – jis vienas iš TS-LKD Palangos skyriaus lyderių. Kartais – neformalus.

Išsikovojęs savo vietą po saule
Kai praėjusioje Tarybos kadencijoje jo ir miesto mero Šarūno Vaitkaus kelią perbėgo juoda katė, meras buvo ne juokais sunerimęs – sklandė stiprūs gandai, kad V. Šimaitis net gali pamėginti kitą valdančiąją koaliciją suformuoti.
Dauguma tada V. Šimaitį „palaidojo“ – buvo įsitikinę, kad skyriaus pirmininkas Š. Vaitkus V. Šimaičiui niekada neatleis.
Bet taip neįvyko.
„Mes kiekvienas visur turime užsitarnauti savo vardą. Taip, žmonės manimi pasitiki. Bet aš pasitikėjimą užsitarnavau. Politika – kaip šachmatų partija: ją reikia sėkmingai sulošti. Aš iki šiol lošiau gerai, – sakė pasitikėdamas. – Esu žodžio žmogus – čia mano stiprioji pusė. Paprastai kalbant, aš nemalu š...“.

Jūsų komentaras:

vištuks 2017-05-07 06:36 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
O kodėl apie pogrindinius kazino nė žodžio?

Nelabai 2017-05-05 19:25 ([email protected] / IP: 95.137.245.74)
Nelabai supratau, Palangoje jau prasidejo rinkimai?? Kam visas tas bla bla bla? P.s . Sunku ka nora "nudnesnio" perskaityti.

Taip pat skaitykite

Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) naujo etapo startas – šiandien pareigas eiti pradėjo įstaigos generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis. 


Trečiadienį, rugpjūčio 16 d., amžinojo poilsio Šventosios kapinėse atgulė Palangos ir Šventosios verslininkas bei politikas Vaidas Šimaitis. Jį paskutinėje kelionėje lydėjo artimieji, bendražygiai, bičiuliai, kaimynai, būrys baikerių – penktadienį Šventojoje prasidės V. Šimaičio įkurtas baikerių festivalis „Beach Bike Fest.“ Vaidai, iki susitikimo Amžinybėje! „Palangos tilto“ info  


Policijos departamentas praneša kad rugpjūčio 13 d. apie 3 val. 28 min. Palangoje, Ošupio take esančioje statybvietėje, rastas mirusio vyro (gim. 1972 m.) kūnas.  „Palangos tiltui“ keli šaltiniai, ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, patvirtino, kad tai – Vaidas Šimaitis, žinomas Šventosios ir Palangos verslininkas, ilgametis Palangos miesto savivaldybės tarybos narys.  


Praėjusiame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje svarstėme, kas užims du Palangos mero vicemerų postus. Žinia, pasikeitus įstatymui, dabar pats meras Šarūnas Vaitkus juos pasirinks. Neabejotina, iš savųjų, tai yra konservatorių tarpo. Pagal naują įstatymo redakciją, vicemerai negalės būti Tarybos nariais. „Palangos tiltas“ neteisingai paskelbė, kad pirmasis, likęs „už brūkšnio“, tai yra...


„Mano nuomone, triušis panašus į mane. Jis yra taikus, švelnus, ramus tačiau kartu stiprus bei energingas,“ – „Palangos tiltui“ sakė šventojiškis Vaidas Šimaitis. Primename, kad šie metai pagal kinų kalendorių – juodojo triušio metai.


Ką žada pasauliui ir Palangai 2023-ieji, pagal kinų kalendorių, Juodojo Vandens Triušio metai? Kokia yra palangiškių ir šventojiškių nuomonė apie triušį? „Mano nuomone, triušis panašus į mane. Jis yra taikus, švelnus, ramus tačiau kartu stiprus bei energingas,“ – „Palangos tiltui“ sakė šventojiškis Vaidas Šimaitis.


Žinomas pajūrio verslininkas Vaidas Šimaitis džiūgauja – jo ilgai brandinta Šventosios jūrų uosto atstatymo vizija yra įgyvendinama su trenksmu. Kalbėdamas su „Lietuvos pajūriu“,  laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, jis juokavo, kad, projektą pabaigus, galbūt Šventoji – nors laikinai – užgoš Palangą.


Palangos globos namuose koronaviruso persirgo ar dar tebeserga pusė globotinių, tačiau absoliuti dauguma senelių, kurių amžiaus vidurkis yra apie 85 metus, persirgo lengva koronaviruso forma arba neturėjo pastebimų ligos simpromų.


Kai kurie mūsų skaitytojai – taikliai? – pastebėjo, kad „visų konservatorių“ mintys, šnekantis su „Palangos tiltu“ šios Tarybos kadencijos pusiaukelės proga, yra gan panašios: įvykdėme, ryškūs darbai, vieninga koalicija. Bet Vaidas Šimaitis, miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių...


Lapkričio 10 dieną, pirmadienį, didžiulis Trolis Mumis (mokyt. D. Petkienės dovana) mokyklos bendruomenę ir smalsiuosius lopšelio-darželio „Sigutė“ ugdytinius su jų auklėtoja Alma Valaitiene pakvietė į Šviesos ir žodžio šventę. Taip Šventosios pagrindinėje mokykloje prasidėjo 18-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. 2014-ųjų metų skaitymų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius