„Simbolinis“ dažymas Palangos pradinėje mokykloje – iš tėvų kišenės

Alfredas PUMPULIS, 2011-08-11
Peržiūrėta
1350
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Simbolinis“ dažymas Palangos pradinėje mokykloje – iš tėvų kišenės

Palangos mokyklose vasarą nutilus mokinių šurmuliui, mokinius pakeitė vyresni, taip pat triukšmą keliantys žmonės – darbininkai. Kiekviena mokykla skirtingai ruošiasi naujajam mokslo metų sezonui. Vieni perdažo koridorius, kiti klases, treti – kaip „Baltijos“ pagrindinė mokykla – visą mokyklą, vykdydama renovacijos darbus.

 

Kas rudenį pasitiks mokinius?

 

Užsukus į kone kiekvieną  Palangos mokyklą, artėjant rugsėjo pirmajai, galima užuosti šviežių dažų kvapą – tinko, dulkių bei dažų mišinio kvapas yra tiesiog neatsiejamas nuo vykdomų darbų mokyklose.

Algirdas Karačionka, Palangos senosios gimnazijos direktorius, pakvietęs pasivaikščioti po mokyklą ir apžvelgti visas naujoves, pasakojo: „Beveik visoje mokykloje įrengta nauja elektros instaliacija. Ne išimtis ir virtuvėje. Elektros sistema buvo jau pasenusi ir kartais nebeatlaikydavo apkrovų, juolab, kad šiemet planuojame įsigyti kiek daugiau elektros prietaisų”.

Šiam mokyklos remontui prireikė nei daug, nei mažai – 130 tūkstančių litų.Tokią sumą įvardijo Senosios gimnazijos direktorius A.Karačionka.

Paklaustas, kas pareikalavo tokių didžiulių investicijų, mokyklos direktorius patikino, jog šią vasarą atliko didžiulį darbą – suremontavo sporto salę, kurios lubos buvo kritinės situacijos. „Taip pat išlakavome ir sporto salės parketą, įrengėme naują apšvietimą, taip pat nepamiršome signalizacijos gaisro atveju. Padarėme išties nemažai. Belieka tikėtis, jog darbininkai viską suspės laiku ir mokykla bus pasiruošusi priimti visą  būrį naujų bei „senbuvių” mokinių.

 

Pinigų davė ne savivaldybė, o tėvai

 

Šiek tiek kuklesnės apimties remonto darbai vyksta ir Palangos pradinėje mokykloje, kurioje, pasak Palangos pradinės mokyklos direktorės pavaduotojo ūkio reikalams Žilvino Kedžio, buvo atliktas  „simbolinis remontas“ – perdažyti „nuvarvėję“ koridoriai.

Pašnekovą liūdina, kad savivaldybė mokyklos remontui šiais metais neskyrė nė cento.

 „Suprantu, jog ir savivaldybėje ne pyragai – pinigų nėra... Tačiau visai neduoti – blogas sprendimas“, - sakė pašnekovas.

 Ž. Kedys pasakojo, kad pinigus šiam kosmetiniam remontui surinko geraširdžiai tėvai, kurie nori rudenį leisti savo vaikus į gražesnę mokyklą. „Pinigų iš mokinių krepšelio tokioms reikmėms liesti negalime”, - tvirtino direktorės pavaduotojas ūkio reikalams Ž. Kedys.

 

„Baltijoje“ – renovacija

 

Didžiausią remontą, tiksliau tariant, renovaciją, gavusi Europos Sąjungos finansavimą, atlieka Palangos „Baltijos” pagrindinė mokykla.

Pastarąsias savaites ji atrodo lyg po karo – mokykla renovuojama iš peties.

Alvydas Kniukšta, mokyklos direktorius, apie nuveiktus darbus pasakojo: „Buvo atnaujintos patalpos, pakeista šildymo sistema, pakeista apšvietimo sistema. Telieka džiaugtis, jog ko gero gyvensime šilčiau, o apšvietimas nebegadins vaikams akių. Pakeisti elektros laidai, jie bus variniai, atitiks visus Europos standartus”.

 Pašnekovo teigimu, visame trečiajame aukšte buvo įrengtos durys, kuriose įmontuoti langeliai. „Tai buvo atlikta, turint tikslą, jog  būtų galima stebėti, kaip kas dirba, kas triukšmauja, o kas ne”, - paminėjo direktorius.

Dar viena naujovė apie kurią puse lūpų užsiminė pašnekovas – atskiras fligelis pradinukams. „Bus įrengtos tvorelės, aptverta teritorija, kur vaikai, nepriklausomai nuo vyresnių vaikų, galės žaisti kamuoliu,  kadangi  tai toks amžius, kai jiems dar reikia išsidūkti”, - ateities planais dalinosi A.Kniukšta.

Visas šis Palangos „Baltijos” pagrindinės mokyklos remontas jau atsiėjo apie 1 milijoną litų.  Pašnekovas pridūrė, jog į mokyklą planuojama investuoti dar pusantro milijono litų. Didžiąja dalimi tai finansuos  Europos Sąjungos struktūriniai fondai, tačiau savivaldybė yra įsipareigojusi padengti 25 procentus visos skiriamos paramos. Tai yra 875 tūkst. litų.

Mokyklos administracija patikino, jog mokyklos remontas dar anaiptol nebaigtas – jis baigsis tik 2012 metų kovo mėnesį.

 

Su mokytojais liūdna, su mokiniais dar liūdniau
 
 

Palangos senosios gimnazijos direktorius Algirdas Karačionka, patikino, jog vaikų šiais metais tikrai netrūksta. „Šiemet pirmokų (aut. gimnazijoje – devintokų) pagal sąrašus turime 120 naujų mokinių. Iš jų bus sudarytos  keturios klasės po 30 mokinių.

Palangos „Baltijos” pagrindinės mokyklos direktorius Alvydas Kniukšta buvo nusiteikęs kiek labiau pesimistiškai.

„Samdyti naujų mokytojų  šiais metais neplanuojame, kadangi mokytojams krūvis ir taip jau gan mažas. Mokytojų pilnai užtenka”, - sakė A. Kniukšta.

Tikslaus šiais metais įstojusių į mokyklą mokinių skaičiaus A. Kniukšta  pasakyti negalėjo, mat dar vyksta „judėjimas”, ir tikslūs skaičiai dar neaiškūs. 

Palangos „Baltijos” pagrindinės mokyklos direktorius teigė, kad mažėjant mokinių, neišvengiamai teks mažinti ir mokytojų skaičių.

„Jeigu mokykla gali vienu metu talpinti  900 mokinių, tai dabar ji talpina apie 500.  Tai yra kone pusė mokyklos galimybių“, - sakė direktorius.


 

Darbininkai dirbs susispaudę?

Tiek Senosios gimnazijos, tiek Palangos pradinės mokyklos  administracija patikino, jog visus darbus turėtų spėti atlikti laiku – iki naujųjų mokslo metų. Dėl darbų įvykdymo laiku šiek tiek nuogąstavo A. Kniukšta: „Darbininkai darbuojasi tvarkingai, tačiau ar jie spės laiku viską atlikti, kitas klausimas. Darbininkai įsipareigojo sutvarkyti pirmą bei trečią aukštus, o jei nutiks taip, kad nespės iki galo sutvarkyti, teks darbus baigti jau mokslo metais, nors to nesinorėtų”, - pokalbį baigė A. Kniukšta.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šventosios pagrindinė mokykla skelbia atranką socialinio pedagogo ir psichologo pareigoms užimti.


Palangos 5-11 klasių mokiniai šiuos mokslo metus baigs nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas atsižvelgus į moksleivių tėvų išsakytą nuomonę. Didžioji dalis – per 70 proc. dalyvavusiųjų apklausoje – pasisakė už tai, kad šiuos mokslo metus 5-11 klasių mokiniai baigtų nuotoliniu būdu (V. Jurgučio progimnazijoje už nuotolinį mokymosi būdą pasisakė 72...


Skirtingai nei kitose šalies savivaldybėse, mokinių skaičius Palangoje, kuri pernai buvo viena iš penkių šalies savivaldybių su teigiamu gyventojų prieaugiu, naujais mokslo metais yra stabilus, o, pavyzdžiui, Palangos senojoje gimnazijoje net ženkiai išaugo: šiemet joje mokysis 459 gimnazistai, pernai – 431, užpernai – 420.


Kovo 10 d. Šventosios pagrindinėje mokykloje iškilmingai paminėtas artėjantis Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetis, skiriant Lietuvai gražiausias dainas ir nuoširdžiausius žodžius.


Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Jau įprasta, jog kasmet sudarinėjami visų Lietuvos mokyklų reitingai. Dažniausiai didžiausias dėmesys skiriamas gimnazijoms, tačiau žurnalas „Reitingai“ paskelbė ne tik šių, bet ir pagrindinių mokyklų reitingus. Taip siekta atskleisti, ar tinkamai paruošiami mokiniai mokyklose.Visuotiniai rezultatai nedžiugina, nors Palangos mokyklose, kaip paaiškėjo...


Palangos pradinėje mokykloje – vėl nauji mokslo metai. Pailgintos dienos grupėse „Kleveliai“ ir „Banga“ susirinko būrys naujokų. Jau keletą metų gyvuoja tradicija pakrikštyti naujai atėjusius mokinius į pailgintos dienos grupės tikruosius narius.


Kada daugelis diskutuoja, kaip turėtų atrodyti prestižiniai – pagrindiniai Lietuvos valstybės kurortinės vasaros sostinės Palangos miesto vartai, galima atsakyti: jie jau 20 metų yra, tai – Pradinės mokyklos rūmai, kuriuos projektavo neeilinio talento architektas, šviesaus atminimo vyras Gintautas Likšas. Yra ir observatorijos bokštas, apie kurio naują...


Palangos mokyklose vasarą nutilus mokinių šurmuliui, mokinius pakeitė vyresni, taip pat triukšmą keliantys žmonės – darbininkai. Kiekviena mokykla skirtingai ruošiasi naujajam mokslo metų sezonui. Vieni perdažo koridorius, kiti klases, treti – kaip „Baltijos“ pagrindinė mokykla – visą mokyklą, vykdydama renovacijos darbus.


Vasaros metu, kuomet mokiniai pamiršta apie mokyklas, ten vis tiek verda gyvenimas. Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje jis itin matomas. Mokykla rugsėjo pirmąją savo mokinius pasitiks itin pasikeitusi, jau dabar aiškiai matyti, kaip keičiasi mokyklos išorė. Mokykloje vyksta rekonstravimo darbai, siekiant didinti energijos vartojimo efektyvumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius