„Baltijos“ mokykla mokinius pasitiks atsinaujinusi

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-07-11
Peržiūrėta
1278
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Baltijos“ mokykla mokinius pasitiks atsinaujinusi

Vasaros metu, kuomet mokiniai pamiršta apie mokyklas, ten vis tiek verda gyvenimas. Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje jis itin matomas. Mokykla rugsėjo pirmąją savo mokinius pasitiks itin pasikeitusi, jau dabar aiškiai matyti, kaip keičiasi mokyklos išorė. Mokykloje vyksta rekonstravimo darbai, siekiant didinti energijos vartojimo efektyvumą.

 

Pajus naudą visa bendruomenė

Pagal Europos Sąjungos (ES) Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pastato Palangoje, Sodų g. 50 rekonstravimas“, kurio pagrindinis tikslas, minėtasis, energijos vartojimo efektyvumo didinimas.

Mokyklai vadovaujantis direktorius Alvydas Kniukšta nuo pat pradžių itin džiaugėsi suteikta galimybe modernizuoti mokyklą. Kaip jis teigė, po šios rekonstrukcijos mokykla sutaupys gerokai pinigėlių, o naudą neabejotinai pajus visa mokyklos bendruomenė.

Šis projektas yra finansuojamas pagal 2007-2013 metų ES struktūrinių fondų paramos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrąjį prioritetą „Aplinka ir darnus vystymasis“.  Veiksmų programos prioriteto priemonė yra viešosios paskirties pastatų renovavimas nacionaliniu lygiu.

Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla įtraukta į 2009 metų birželio 19 dieną Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro įsakymu patvirtintą 2009 metų modernizuojamų švietimo įstaigų sąrašą.

Bendra Europos Sąjungos projekto „Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pastato Palangoje, Sodų g. 50 rekonstravimas“ vertė yra 1 400 836 litų, iš kurių visu šimtu procentų yra finansuojama iš Europos Sąjungos.

 

Darbai pasistūmėję

„Baltijos“ mokykla pastatyta 1989 metais, vadinasi, jau peržengusi dvidešimtmečio slenkstį. Per visą šį laikotarpį mokykla nebuvo sulaukusi renovacijos darbų iš pagrindų. Europos Sąjungos paramos pagalba mokykla taupys šildymo kaštus, taip pat bus atnaujinta iš išorės.

Įvertinus mokyklos pastatus energetiniu požiūriu buvo nustatyta, kad yra būtina pastatų išorinių atitvarų ir šildymo sistemos rekonstrukcija. Kaip pasakojo mokyklos direktorius, darbininkai pradžioje šiltino vidinį mokyklos kiemą iš išorės. Darbai prasidėjo mokslo metais, darbininkai stengėsi netrukdyti, todėl dirbo po pamokų, kad nekeltų triukšmo. Šiuo metu darbai gerokai pasistūmėję – mokykla jau „pasidabinusi nauju apdaru“ ir išorinėje mokyklos pusėje.

Tikimasi, jog po rekonstravimo darbų bus prailgintas pastato gyvavimo laikas, taip pat bus sumažinta šalto oro infiltracija per duris ir langus, pagerinta pastato eksploatacinė būklė, konstrukcijų elementai bus apsaugoti nuo priešlaikinio irimo, bus  sutaupomos lėšos.

 

Atvyks jau į atsinaujinusią mokyklą

Palangos „Baltijos“ pagrindinė mokykla yra viešosios paskirties pastatas, kurio be Europos Sąjungos paramos lėšų Palangos miesto savivaldybės administracija vargiai būtų pajėgi rekonstruoti.

Kaip pabrėžia ir mokyklos bendruomenė, patys gali atlikti tik smulkius darbus, kurie jau yra būtini mokyklai, tačiau apie tokius darbus be paramos būtų tekę tik pasvajoti.

Projekto poreikį sąlygoja siekis padidinti pastato energijos efektyvumą. Po rekonstrukcijos darbų padidės pridėtinė vertė. Bus padidintas energetinis efektyvumas ir sumažintos suvartojamos šilumos energijos sąnaudos apie trisdešimt procentų nei iki šiol. Rekonstrukcija turės įtakos ir mokinių užsiėmimams, nes jų sąlygos bus žymiai geresnės nei iki dabar, taip pat bus  pagerėjusios dirbančiųjų „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje darbo sąlygos. Bus užtikrintos efektyvios sanitarinės-higieninės sąlygos ir  sumažinta oro tarša.

Tikimasi pagrindinius apšiltinimo ir elektros instaliacijos darbus baigti iki rugsėjo pirmosios dienos. O iki naujųjų metų mokykloje bus baigti ir apdailos darbai.

„Iš rangovų pusės buvo siekta darbus baigti anksčiau, tačiau ėmus vykdyti projektą iškilo nenumatytų darbų, tokių, kaip pavyzdžiui, apdaila, to nebuvo numatyta, tad gali būti, jog darbai šiek tiek atsidės“, - papasakojo Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvidas Bacius. Kaip numatyta projekte, darbus rangovai turi pabaigti kitų metų balandžio mėnesį, tad, kaip pastebėjo A.Bacius, net ir nebaigę darbų anksčiau, rangovai visgi pabaigs laiku.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 11 d. „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyko mokinių konferencija, skirta Palangos atgavimo šimtmečiui paminėti. Konferencijos metu mokiniai pristatė savo pranešimus labai įvairiomis temomis. 


Palangoje mokslo metai bus baigti nuotoliniu būdu – toks sprendimas priimtas pirmadienį vykusio miesto vadovų bei kurorto švietimo bendruomenės atstovų pasitarimo metu. Į klases negrįš visi mokiniai, tarp jų – ir abiturientai.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko gražia tradicija tapęs konkursas „Kalėdiniai skaitymai“, kurio autorė Edita Petrušonytė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, rusų kalbos mokytoja metodininkė. Jau septintą kartą susirinkę mokiniai iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, Bergeno Riugene (Vokietija) „Am Grünen Berg“...


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko gražia tradicija tapęs konkursas „Kalėdiniai skaitymai“, kurio autorė Edita Petrušonytė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė, rusų kalbos mokytoja metodininkė. Jau septintą kartą susirinkę mokiniai iš Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos, Bergeno Riugene (Vokietija) „Am Grünen Berg“...


Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Spalio 2 d. Palangos "Baltijos" pagrindinėje mokykloje buvo surengtos pratybos, kurių metu vyko vaikų ir personalo evakuacija, imituojant gaisrą mokykloje. Pratybų metu tobulintas evakuacijos organizavimas bei personalo veiksmai, kilus gaisrui.


Nauji mokslo metai – ne už kalnų, ir Palangos mokyklos jiems rengiasi atsakingai. Tarp didžiųjų darbų – „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje remontuojama aktų salė, mokyklos vidinis kiemas bus pritaikytas mokinių laisvalaikio reikmėms, vyksta rangovo parinkimo konkursas Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos stadiono kapitaliniam remontui. Šioje mokykloje ir liftą...


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Kada daugelis diskutuoja, kaip turėtų atrodyti prestižiniai – pagrindiniai Lietuvos valstybės kurortinės vasaros sostinės Palangos miesto vartai, galima atsakyti: jie jau 20 metų yra, tai – Pradinės mokyklos rūmai, kuriuos projektavo neeilinio talento architektas, šviesaus atminimo vyras Gintautas Likšas. Yra ir observatorijos bokštas, apie kurio naują...


Dieną prieš naujus mokslo metus „Baltijos“ pagrindinė mokykla buvo panaši į skruzdėlyną. Dažytojai, tinkuotojai, elektrikai, klases valantys valytojai bei mokyklos mokytojai – dirba visi. Nors atrodo, kad mokykloje – pats remonto įkarštis, mokyklos vadovas Alvydas Kniukšta „Palangos tilto“ laikraščiui sakė, jog pirmo...


Vasaros metu, kuomet mokiniai pamiršta apie mokyklas, ten vis tiek verda gyvenimas. Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje jis itin matomas. Mokykla rugsėjo pirmąją savo mokinius pasitiks itin pasikeitusi, jau dabar aiškiai matyti, kaip keičiasi mokyklos išorė. Mokykloje vyksta rekonstravimo darbai, siekiant didinti energijos vartojimo efektyvumą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius