Simrishamno „Lions“ klubas Palangos vaikams dovanos atostogas Švedijoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-05-06
Peržiūrėta
1110
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svečiai iš Simrishamno „Lions“ klubo A. G. Andersson bei H. W. Lundgren (antras ir trečias iš kairės) kartu su R. Trautmanu apsilankė ir Palangos TIC.
Svečiai iš Simrishamno „Lions“ klubo A. G. Andersson bei H. W. Lundgren (antras ir trečias iš kairės) kartu su R. Trautmanu apsilankė ir Palangos TIC.

Balandžio pabaigoje Palangoje viešėję vieno iš pirmųjų mūsų kurorto miesto – partnerio Simrishamno (Švedija) „Lions“ klubo vadovai atvežė malonią žinią: kitų metų vasarą dvidešimt jaunųjų palangiškių iš mažas pajamas gaunančių šeimų turės galimybę dešimt dienų ilsėtis skautų stovykloje Švedijoje.

Kaip sakė Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Robertas Trautmanas, organizavęs svečių susitikimus su Palangos valdžios bei atskirų tarnybų atstovais, pagrindinė Simrishamno „Lions“ atstovų – buvusio mero, dabartinio klubo prezidento Alf Goran Andersson bei daktaro Hans W Lundgren – vizito tikslas buvęs atgaivinti ryšius su Palanga, užmegzti draugystę su Palangos „Lions“ ir svarbiausia – pakviesti po dešimt Palangos 14-17 metų berniukų bei mergaičių kitąmet nuo rugpjūčio penktos iki aštuonioliktos dienos paatostogauti skautų stovykloje ant ežero kranto netoli Simrishamno.
„Kaip sakė bičiuliai iš Simrishamno, buvo galvota į kasmet kelių Švedijos savivaldybių „Lions“ klubų rengiamą stovyklą palangiškius pasikviesti jau šią vasarą. Tačiau vėliau nuspręsta šią akciją perkelti į kitą vasarą, kad būtų galima Senojoje gimnazijoje, „Baltijos“, V. Jurgučio bei Šventosios pagrindinėse mokyklose surengti moksleivių atrankas“, – pasakojo R. Trautmanas.
Pasak Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojo, tokios atrankos į stovyklas vyksta ir Švedijoje, o darbo grupėms vadovauja savivaldybių administracijų vadovai. Palangos savivaldybės administracijos direktorė, susitikusi su svečiais iš Švedijos, taip pat sutiko vadovauti tokiai atrankos komisijai.
Pagrindiniai atrankos kriterijai – kaip jau minėta, vaikai turėtų būti iš mažas pajamas gaunančių šeimų, neturėti žalingų įpročių bei gebėti susikalbėti anglų kalba su bendraamžiais iš Švedijos. Beje, kartu su vaikais vyks ir penkių lydinčių asmenų – mokytojų ar auklėtojų – grupė.
Apie būsimąją atranką bei bendradarbiavimą Simrishamno „Lions“ klubo atstovai kalbėjo ir su Švietimo skyriaus vedėja Laima Valužiene bei jos pavaduotoja Nijole Vargoniene, jaunimo reikalų koordinatore Laura Grendiene bei Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Emilija Lapėniene ir vyriausiąja specialiste Ilona Lingyte.
Taip pat svečiai iš Švedijos buvo susitikę su dabartine Palangos „Lions“ klubo prezidente Danyle Žulkute bei vadovavimą perimsiančia Ilona Pociuviene. Broliškų klubų atstovai tarėsi, kokios paramos reikėtų Palangos vaikams: kasmet prieš Kalėdas iš Švedijos į Palangą atkeliauja siuntos su labdara, tad kalbėta, kas yra reikalingiausia.
„Mes jau pranešėme žinią apie rengiamą stovyklą visų keturių minėtų mokyklų vadovybei, ir jie buvo maloniai nustebinti, – grįždamas prie stovyklos temos sakė R. Trautmanas. – Nustebinti tiek galimybės vaikams paviešėti ir pasiilsėti kartu su bendraamžiais Švedijoje, tiek pačios stovyklos programos, kurioje numatyta daug renginių – nuo kultūrinės programos iki iškylos XVIII-XIX a. burlaiviu po jūrą. Beje, dar vienas gan svarbus kriterijus būsimųjų stovyklautojų atrankai: kadangi kiekviena stovykloje atostogausiančių vaikų grupė turės parengti prisistatymą ir programėlę, pirmenybė bus teikiama turintiems meninių gabumų vaikams“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Palangiškiai jau neilgai trukus turės galimybę sportuoti uždaruose teniso kortuose – juos įrengti planuojama Bangų gatvėje, numatomo statyti pastato antrajame aukšte. Čia taip pat bus įrengtos ir keturios tensio aikštelės. Apie tai savo Facebook paskyroje penktadienį, balandžio 30 d., pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. PT žiniomis, kortai atsiras...


Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Kurorte nuo trečiadienio lankosi svečiai iš Palangos miesto-partnerio Eilato (Izraelis) – 18 mokinių, lydimi 3 mokytojų. Vaikai, kurių amžius – 15-17 metų, apgyvendinti Senosios gimnazijos moksleivių šeimose, svečiams iš Izraelio parengta turininga bei plati kultūrinė viešnagės Palangoje programa.


Vasara – atostogų metas, tad pailsėti, patirti nuotykių šiuo šiltuoju laikotarpiu skuba ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Palangos miesto vaikams pasirinkti, kur smagiai ir naudingai praleisti laiką, bus iš ko. Savivaldybė finansuoja septynias vaikų vasaros poilsio programas, be to, organizuoja dar ir stovyklą mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, o į...


Palangos miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai, siekdami prieš gražiausias metų šventes pradžiuginti mažas pajamas gaunančių šeimų vaikus, suorganizavo kalėdinį


Balandžio pabaigoje Palangoje viešėję vieno iš pirmųjų mūsų kurorto miesto – partnerio Simrishamno (Švedija) „Lions“ klubo vadovai atvežė malonią žinią: kitų metų vasarą dvidešimt jaunųjų palangiškių iš mažas pajamas gaunančių šeimų turės galimybę dešimt dienų ilsėtis skautų stovykloje Švedijoje.


Rotary klubo dovanos – Palangos miesto globos namams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosios pavasario dienos suteikė daug džiaugsmo kurorto globos namų gyventojams ir darbuotojams, kur Palangos ir Silkeborgo (Danija) Rotary klubai užbaigė paramos teikimo Palangos miesto globos namams dvimetį projektą.


Baigiantis mokslo metams mokiniai ir jų tėveliai ima žvalgytis, kaip smagiau praleisti vasaros laiką. Visi su malonumu juo džiaugtųsi rengiamose stovyklose, vietoj to, jog vaikai šlaistytųsi gatvėse be veiklos. Šiemet dvigubai daugiau vaikų iš mažas pajamas gaunančių šeimų stovyklaus konkursą nugalėjusioje „Raganės“ stovykloje. „Palangos miesto...


Moksleivių klubo dovanos vaikams

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 06 01 | Rubrika: Miestas

Moksleivių klubo mokiniai ir vadovai birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – paminėjo itin smagiai. Ypatingai darbštūs ir kūrybingi vaikai susirinkusiems svečiams padovanojo įsimintiną šventę, kurioje svarbiausi buvo visi augantys talentingieji vaikai. Moksleivių klubo vadovai nepamiršo savo ugdytinių ir kuo nuoširdžiausiai padėkojo už pademonstruotą kūrybiškumą, iniciatyvumą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius