Šiukšlės Baltijoje bus tiriamos ne tik pakrantėje, bet ir vandenyje , taip pat jūros ruože Nemirseta-Palanga

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2020-11-27
Peržiūrėta
154
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiukšlės Baltijoje bus tiriamos ne tik pakrantėje, bet ir vandenyje , taip pat jūros ruože Nemirseta-Palanga

Aplinkos apsaugos agentūra nuo kitų metų pradės vykdyti nuolatinį Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringą. Kaip nurodo agentūra, šią savaitę agentūros specialistai pritaikė monitoringo programoje numatytą metodiką ir atliko pirmuosius tyrimus. Jų metu 100 metrų ilgio Melnragės paplūdimio ruože iš viso buvo aptikta 786 vnt. šiukšlių. Toks kiekis viršija siektiną geros aplinkos būklės vertę – 20 vnt./100 m.

„Stebėsena buvo vykdoma visame pakrantės plotyje nuo vandens linijos iki kopagūbrio. Tyrimo metu daugiausiai rasta plastiko šiukšlių: plastiko fragmentų, kamštelių, maišelių, šiaudelių, saldainių popierėlių ir kt. Tarp dažniausiai aptiktų radinių taip pat priskiriamos cigarečių nuorūkos bei stiklo šukės. Melnragės paplūdimyje rasta metalo šiukšlių, popieriaus, tekstilės, parafino, putplasčio, balionų fragmentų ir kitų nenustatytos kilmės šiukšlių“, – teigia agentūra.

Nuo 2021 metų Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringą numatyta atlikti skirtingais metų sezonais – pavasarį, vasarą ir rudenį. Šiukšlės planuojamos tirti ne tik pakrantėje, bet ir vandenyje bei dugno nuosėdose. Monitoringo programoje numatytos mažiausiai 4 stebėjimo vietos paplūdimiuose ties Klaipėda-Karkle, Nemirseta-Palanga ir Kuršių nerija.

Monitoringo tikslas yra įvertinti Baltijos jūros pakrantės, vandens ir dugno nuosėdų užterštumą šiukšlėmis bei nustatyti su žmogaus veikla susijusius taršos šaltinius. Baltijos jūra patenka tarp labiausiai užterštų jūrų visame pasaulyje.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo 2021 metų Baltijos jūrą teršiančių šiukšlių monitoringą numatyta atlikti skirtingais metų sezonais – pavasarį, vasarą ir rudenį. Šiukšlės planuojamos tirti ne tik pakrantėje, bet ir vandenyje bei dugno nuosėdose. Monitoringo programoje numatytos mažiausiai 4 stebėjimo vietos paplūdimiuose ties Klaipėda-Karkle, Nemirseta-Palanga ir Kuršių...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Visas būrys klaipėdiečių darbuojasi Palangoje, tačiau toli gražu ne visi čia pritampa, o juo labiau diriguoja kitiems. Tačiau klaipėdietei, buvusiai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Informacijos ir pardavimų skyriaus vedėjai, o dabar Palangos Kultūros ir Jaunimo centro (PKJC) direktorei Vitai Petrauskienei pasisekė – Palangoje ji nardo kaip žuvis vandenyje, nors prieš beveik...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.


Šį antradienį, kovo 15 dieną, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Palangos VMVT vyko pasitarimas tema „Prevencinės priemonės geriamojo vandens saugai ir kokybei užtikrinti“. Pasitarime dalyvavo Palangos miesto savivaldybės administracijos, UAB „Palangos vandenys“, UAB „Kretingos vandenys“, Kretingos ir Palangos VMVT vadovai bei...


Palangos jaunimą mokė saugiai elgtis vandenyje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 13 | Rubrika: Miestas

Palangos jaunuoliams kurorto paplūdimyje primintos saugaus elgesio vandenyje taisyklės. Padėti skęstančiajam, suteikti pirmąją pagalbą bei užbėgti nelaimei už akių juos mokė profesionalūs gelbėtojai, budintys centrinėje Palangos gelbėjimo stotyje.


Birželio 11 d., 14 val., 14-18 metų jaunuoliai kviečiami atvykti prie Palangos gelbėjimo stoties, kur vyks mokymai „Būk saugus vandenyje. Pirmoji pagalba skęstančiajam“. Metodinę pagalbą suteiks bei su pagrindinėmis taisyklėmis mokymų dalyvius supažindins Palangos gelbėtojų stoties darbuotojai.


Šiukšlės išvežamos laiku

"Palangos tilto" informacija, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Sausio pirmosiomis dienomis į „Palangos tilto“ redakciją užsukęs skaitytojas pasiguodė, kad nors mūsų laikraštyje ir buvo išspausdintas komunalinių atliekų išvežimo grafikas Palangos miesto savivaldybės teritorijoje šiems metams, jis pirmojo skelbtojo reiso nesulaukęs. „Gal kokia klaida buvo įsivėlusi, gal dar kas – bet iki mūsų...


Žemės valandą užtemo Palangos jūros tiltas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 02 | Rubrika: Miestas

Iš žvakių liepsnelių sudėliotas skaičius 60 bei valandai į tamsą paniręs jūros tiltas – taip šeštadienio vakarą atrodė didžiausias šalies kurortas Palanga.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius