Statybų inspekcija tikrina, ar leidimas pastato rekonstrukcijai išduotas teisėtai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-02-23
Peržiūrėta
1126
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Apie palangiškės Dainos Eimanavičienės, gyvenančios Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, užsispyrimą bandant išsiaiškinti šiame name vykstančių statybų teisėtumą mūsų laikraštis jau rašė. Priminsime, moteris vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. Kol darbų mastai buvo nedideli,  D. Eimanavičienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų smulkmenų, bet kai darbininkai ėmė vežti mašinomis žvyrą ir išgirdo, kad šalia bus statomi ir garažai, moteris suzgribo domėtis statybomis. Paaiškėjo, kad prieš pradedant statybas namo gyventojai nebuvo supažindinti su detaliuoju planu, nors to reikalauja Vyriausybės patvirtinti visuomenės dalyvavimo teritorijų planavime nuostatai. E. Eimanavičienė dėl to dar prieš Naujus metus adresavo vyriausiajam miesto architektui pretenziją. „Norėtume matyti rekonstruojamo pastato ir teritorijos detalųjį planą, projektų brėžinius bei kopijas“, - rašė architektui palangiškė. Tarp jos ir architekto prasidėjo ilgas susirašinėjimas. Jai surašius skundą Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, šios inspekcijos Klaipėdos skyriaus padalinio vedėja panaikino patvirtintą Teritorijų planavimo dokumento patikrinimo aktą, todėl, architektas pranešė D. Eimanavičienei, kad minėtas detalusis planas nebus teikiamas Tarybai tvirtinti. „Pakartojus viešo svarstymo ir derinimo procedūras, minėto žemės sklypo detalusis planas bus teikiamas valstybinei teritorijų planavimo priežiūrą atliekančiai institucijai“, - sakė architektas D. Eimanavičienei.

 

Be to, Klaipėdos Kultūros apsaugos vertybių departamento (KVAD) teritorinio padalinio vadovas N.Puteikis, apsilankęs minėtame name, konstatavo, kad pastato numatomas aukštingumas neatitinka projekto, todėl tai taip pat turės būti ištaisyta.

Tačiau palangiškės džiaugsmas, kad panaikinus teritorijų planavimo dokumentą, statybos, kol nebus patvirtintas detalusis planas, nevyks, buvo trumpas – prie  minėto pastato burzgia statybų technika. „Atšaukus detalaus plano derinimą, bet kokie darbai minėtame name turėtų būti atšaukti – kitaip jie turi būti traktuojami kaip nelegalūs. Bet darbai čia vyksta pilnu tempu – mėnesio pradžioje buvo išvedžiotas vamzdynas. Apie tai informavau statybų priežiūros inspektorius, bet nė vienas jų į statybos vietą neatvyko“, - skundėsi moteris pretenzijoje Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos priežiūros inspekcijos viršininkei Laurai Nalivaikienei. Bet inspekcijos Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėja Lilija Misiulienė „Palangos tiltui“ paaiškino, kad vykdant statybą ne visada reikalingas detalusis planas. „Aišku, kad statybos vyksta sklype, kuris yra suformuotas, ir kuris turi nuosavybės dokumentus, todėl tokių dokumentų yra pakankama vykdyti statybas. Juolab, kad statybos vyksta pagal patvirtintą projektą, ir ne daugiabutyje, kaip nurodo p. D. Eimanavičienė.. Šiuo metu tikriname, ar leidimas nurodyto pastato rekonstrukcijai yra išduotas teisėtai – kai paaiškės tai, galėsime tuomet pasakyti, ar buvo reikalingas minėtam sklypui detalusis planas“, - sakė L. Misiulienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskelbti konkursai į karjeros valstybės tarnautojų Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto ir savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus (vyresniojo patarėjo) pareigas.


Antradienį, birželio 15  dieną, Seime beveik vienbalsiai buvo pritarta  Lietuvos Respublikos kurortų ir kurortinių teritorijų darnaus vystymo įstatymo projekto pateikimui.


Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje civilinėje byloje, kurioje buvo nagrinėjamas ginčas dėl savavališkos statybos Palangoje aktų panaikinimo, nusprendė, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos surašyti du savavališkos statybos aktai yra neteisėti.


Vakar į savo kabinetą, iš kurio Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų buvo išvesdintas sausio 29 dieną, grįžo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas, Palangos vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas. Liepos 5 d. Klaipėdos apygardos prokuratūra panaikino nutarimą dėl skyriaus vedėjo laikino nušalinimo nuo pareigų.


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Apie palangiškės Dainos Eimanavičienės, gyvenančios Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, užsispyrimą bandant išsiaiškinti šiame name vykstančių statybų teisėtumą mūsų laikraštis jau rašė. Priminsime, moteris vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. Kol darbų mastai buvo nedideli,  D. Eimanavičienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų...


Palangiškės užsispyrimas sustabdė statybas

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 01 23 | Rubrika: Miestas

Palangiškes Dainą Eimanavičienę ir Violetą Bukauskienę, gyvenančias Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. „Mūsų namas yra Palangos miesto centrinės dalies specialiojo paminklosauginis plano dalyje, todėl iškart į galvą šovė klausimas: kaip name gali vykti bet kokios statybos. Keista pasirodė ir tai, kad...


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – dešimtmetį tąsomas po teismus. Dėl šio dokumento teisėtumo ne viename teisme buvo ginčijamasi. Šią savaitę Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, išnagrinėjęs faktines šio dokumento rengimo, tvirtinimo aplinkybes, paskelbė verdiktą, kad prieš dešimtmetį parengtas M.Ptašek planas yra rekomendacinio pobūdžio...


Vienas svarbiausių kurorto planavimo dokumentų – paminklosauginis planas – jau ne vienerius metus tąsomas teismuose. Šįsyk Klaipėdos apygardos administracinis teismas nagrinėjo UAB „Pinus proprius“ prašymą ištirti, ar paminklosauginis planas teisėtas. Teismo nustatyta, kad prieš dešimtmetį priimtas miesto Tarybos sprendimas, kuriuo buvo patvirtintas minėtas planavimo dokumentas, negali...


Sunerimę palangiškiai į „Palangos tilto“ redakciją atnešė raštus, kuriuose pateikiama informacija, jog teritorijoje šalia Klaipėdos plento, prie degalinės „Lukoil“, pradedamas rengti detalusis planas.  Pasak vienos šiame mikrorajone gyvenančios miestelėnės, kurorte akyse nyksta žalieji plotai, o šiuo atveju jau „okupuojamas“ ir esantis miegamajame rajone. Anot jos, prie daugiabučių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius