Palangiškės užsispyrimas sustabdė statybas

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-01-24
Peržiūrėta
11
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškes Dainą Eimanavičienę ir Violetą Bukauskienę, gyvenančias Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. „Mūsų namas yra Palangos miesto centrinės dalies specialiojo paminklosauginis plano dalyje, todėl iškart į galvą šovė klausimas: kaip name gali vykti bet kokios statybos. Keista pasirodė ir tai, kad mes, namo gyventojai, nebuvome supažindinti su detaliuoju planu, pagal kurį buvo pradėti statybos darbai. Darbininkai tik tepaaiškino, kad pirmame aukšte bus komercijos įstaiga“, - pasakojo „Palangos tiltui“ D. Eimanavičienė.

 

Susirašinėjo su miesto architektu

Kol darbų mastai buvo nedideli, nei D. Eimanavičienė, nei namo komendantė V. Bukauskienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų smulkmenų, bet kai darbininkai ėmė vežti mašinomis žvyrą ir išgirdo, kad šalia bus statomi ir garažai, moterys suzgribo domėtis statybomis. E. Eimanavičienė gruodžio pradžioje adresavo vyriausiajam miesto architektui pretenziją. „Mes, namo gyventojai, nebuvome supažindinti su rengiamu detaliuoju planu, nors to reikalauja Vyriausybės patvirtinti visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo nuostatai. Norėtume matyti rekonstruojamo pastato ir teritorijos detalųjį planą, projektų brėžinius bei kopijas“, - rašė architektui palangiškė. Tarp jos ir architekto prasidėjo ilgas susirašinėjimas. Atėjusi į redakciją, moteris pažėrė šūsnį susirašinėjimo dokumentų kopijų. „Informuojame jus, kad rekonstruojamose patalpose įrengiamos poilsio paskirties patalpos – svečių namai ir komercinės paskirties patalpos – parduotuvės. Taip pat informuojame, kad artimiausiame Tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl žemės sklypo J. Biliūno g. 1 ir M. Valančiaus g. 2 ir teritorijos J. Biliūno g., nuo S. Nėries ir M. Valančiaus gatvių, detaliojo plano patvirtinimas“, - rašė architektas S. Bradūnas palangiškei. Jai surašius skundą Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, šios inspekcijos Klaipėdos skyriaus padalinio vedėja panaikino patvirtintą Teritorijų planavimo dokumento patikrinimo aktą, todėl, architektas pranešė D. Eimanavičienei, kad minėtas detalusis planas nebus teikiamas Tarybai tvirtinti. „Pakartojus viešo svarstymo ir derinimo procedūras, minėto žemės sklypo detalusis planas bus teikiamas valstybinei teritorijų planavimo priežiūrą atliekančiai institucijai“, - atsako architektas D. Eimanavičienei.

 

Reikės viską pakartoti

Klaipėdos Kultūros apsaugos vertybių departamento (KVAD) teritorinio padalinio vadovas N.Puteikis, kurio tarnyba anksčiau buvo suderinusi statybas su savivaldybės architektūros skyriumi ir Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, „Palangos tiltui“ sakė, kad šią savaitę lankėsi minėtame name. „Be to, ką jau konstatavo statybos inspekcija, pastebėjome, kad pastato numatomas aukštingumas neatitinka projekto, todėl tai taip pat turės būti ištaisyta“, - sakė jis. Miesto architektas S. Bradūnas vadina pažeidimus minėtame objekte „juokingais“. „Detalių planų derinti su visuomene nereikia, bet, kaip numato Vyriausybės priimtos nuostatos dėl visuomenės dalyvavimo teritorijų planavimo dokumentų rengimo procese, namo gyventojai privalėjo turėti galimybę dalyvauti viešoje detalaus plano svarstymo procedūroje. Tokie kvietimai buvo vietinėje žiniasklaidoje ir internete, bet niekas negali pasakyti, ar toks kvietimas buvo iškabintas namo laiptinėje. Todėl ir buvo priimtas sprendimas sustabdyti detalaus plano tvirtinimo procedūras ir pakartoti visą procedūrą, taip pat ir suteikiant namo gyventojams teisę pasisakyti“, - sakė S. Bradūnas. Jį nustebino, kad N. Puteikis išsakė pastabų dėl pastato aukštingumo. „Juk visks buvo su KVAD suderinta“, - nusistebėjo architektas.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pradedami S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai, dėl jų bus laikinai uždaromas eismas minėta gatvės dalimi. Iki vasaros bus atnaujinta ne tik važiuojamoji dalis bei pėsčiųjų takai, bet ir aplinka – įrengti nauji želdiniai, pasirūpinta mažąja architektūra.


Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Palangos Rekolekcijų namų prie Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos statybos „įstrigo“ ir neaišku, kada jos galėtų būti tęsiamos, o juolab baigtos. „Kadangi statybos yra vykdomos iš tikinčiųjų aukų, jos yra gana ribotos. Jų neturime šiai dienai pakankamai tęsti statybų. Bandėme dėl pastato panaudojimo kalbėtis ir su Palangos...


Net jeigu į Palangą užsukate tik retsykiais ir trumpam, negalite nepastebėti čia kylančių kotedžų, jaukių daugiabučių namų. Kaip teigia „Palangos tilto“ kalbinti vietiniai nekilnojamojo turto (NT) ekspertai, NT pasiūla didžiausiame šalies kurorte – itin didelė: nuo pigaus butuko senos sovietinės statybos name iki beveik milijoną eurų kainuojančio namo S. Dariaus ir S....


Palangoje sparčiai vyksta biokuro katilinės statybos darbai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio 11 dieną prasidėjusi ilgai laukta biokuro katilinės Klaipėdos pl. 63 statyba sparčiai juda į priekį. Naujoji katilinė turi būti baigta iki spalio 31 d., ir, po bandymų, dar šių metų pabaigoje ji pradės tiekti šilumos energiją.


Išduotas statybos leidimas Palangos aplinkkeliui tiesti  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 02 06 | Rubrika: Miestas

Palangoje netrukus prasidės aplinkkelio statybos darbai. Naujuoju keliu, aplenkdami kurortą, automobiliai į Palangos oro uostą, Šventąją ar Latviją vykti galės jau 2015 metų gegužę.


Antradienį, rugpjūčio 9-ąją, miesto savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Svajūnas Bradūnas pristatė Šventosios jūrų uosto detalųjį planą. Miesto taryba šį planą tvirtins rugsėjo mėnesį.


Apie palangiškės Dainos Eimanavičienės, gyvenančios Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, užsispyrimą bandant išsiaiškinti šiame name vykstančių statybų teisėtumą mūsų laikraštis jau rašė. Priminsime, moteris vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. Kol darbų mastai buvo nedideli,  D. Eimanavičienė nepuolė teirautis dėl vykdomų darbų...


Palangiškės užsispyrimas sustabdė statybas

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 01 24 | Rubrika: Miestas

Palangiškes Dainą Eimanavičienę ir Violetą Bukauskienę, gyvenančias Palangoje, Salomėjos Neries g. 1 ir Biliūno g. 3, vasaros pabaigoje nustebino pirmajame namo aukšte triūsiantys darbininkai. „Mūsų namas yra Palangos miesto centrinės dalies specialiojo paminklosauginis plano dalyje, todėl iškart į galvą šovė klausimas: kaip name gali vykti bet kokios statybos. Keista pasirodė ir tai, kad...


Palangos oro uoste vykdomas ES struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto degalų bazės modernizavimas- projektavimas“. Kaip pasakojo Palangos oro uosto direktoriaus pavaduotojas Edmundas Vaišnoras, jau pabaigti tvarkyti visi reikalingi dokumentai ir yra pradėti  darbai. „Jau gavome statybos leidimus ir yra pradėti vykdyti statybos darbai. Šiuo metu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas