Steve Vanbellingen : „Negaliu praleisti mėgstamiausių mano lenktynių“

Palangos tiltas, 2022-06-23
Peržiūrėta
879
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Steve Vanbellingen : „Negaliu praleisti mėgstamiausių mano lenktynių“

Praėjusį savaitgalį vykusiame „Aurum 1006 km lenktynių“ pristatyme sostinės Gedimino prospekte renginį organizuojančios VšĮ „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis susirinkusius patikino, jog dalyvių sąrašas dar toli gražu ne pilnas ir organizatoriai laukia dar kelių pajėgių komandų paraiškų.

Pirmoji vakar registracijos formalumus baigė tvarkyti „Strack Racing By JR Motorsport“ komanda iš Nyderlandų.  

Joost Ursem vadovaujamos ekipos lenktynininkai Steve Vanbellingen, Ted van Vilet ir Bas Schouten į Palangos trasą išvairuos keturių litrų darbo tūrio variklį turintį BMW E92 M3 automobilį ir varžysis SP4 klasėje. 

Tai ne lietuviškojo maratono naujokai. Veikiau galima būtų sakyti, jog ir ekipos vadovai, ir sportininkai Palangą pažįsta neblogiau nei pamėgtus kampelius savo gimtinėje.

„Didžiausio Baltijos šalyse automobilių sporto renginio organizatoriui Dariui aš jau seniai kartoju, jog tiesiog privalau būti čia, - sako vyriausias iš lenktynininkų 55-erių S. Vanbellingen. – Tai mėgstamiausios mano lenktynės ir aš su didžiuliu džiaugsmu vykstu aplankyti senų draugų, kuriuos sutinku Lietuvoje, o taip savo sirgalių, kurių, pasirodo, įgijau ne tiek jau ir mažai“. 

Steve Palangoje dalyvavo bemaž pusėje lenktynių, kiek jų čia vyko. Du kartus kopė ant aukščiausiojo nugalėtojų pakylos laiptelio. Pirmąsyk 2010 m., kai drauge su Ward Sluys ir Benny Smets, vairuodami „BMW Silhoutte“ pirmi kirto finišo liniją.

Antrąsyk S. Vanbellingen tokia sėkme nusišypsojo 2018 m. mišrioje „Palanga Spa Hotel by EMG Motorsport“ komandoje, kurioje drauge su lietuviais Robertu Kupčiku ir Nemunu Dagiliu įrodė savo pranašumą vairuodami „Porsche 911 GT3 Cup“. 

Tąsyk būtent svečiui buvo patikėtas „Aurum 1006 km lenktynių“ finišas, įprasminęs visas jo atstovaujamos ekipos pastangas ir lūkesčius. 

Steve pirmas kirto finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų 1006 km distanciją per 8 val. 41 min. 59,272 sek. ir užfiksavęs naują šių lenktynių trukmės rekordą. 

„Tokių lenktynių pamiršti neįmanoma, - po varžybų renginio spaudos centrui sakė pergalingo finišo autorius. – Retai taip nutinka, kad po daugiau nei 1000 km abi pirmosios prizininkės finišuotų atsilikusios viena nuo kitos mažiau nei vienu ratu, todėl tai tik didina pergalės kainą“. 

2016 m. Steve Palangoje kopė ant antrojo bendrosios įskaitos laimėtojų pakylos laiptelio.     

Įdomus faktas, Nyderlandų žiedinių lenktynių meistrai į „Aurum 1006 km lenktynes“ atvyksta tos pačios sudėties kaip ir pernai ir vairuos tą patį automobilį. 

Netgi jų pamėgtą startinį 21-ąjį numerį lenktynių organizatoriai teigia išsaugoję J. Ursem komandai.

„Pernai šios ekipos sportininkai vos ne iki finišo pretendavo į prizininkų trejetuką ir tik apmaudi klaida su kuro resursais juos privertė tenkintis šeštąja bendrosios įskaitos vieta, - prisimena D. Jonušis. – Tikiu, jog šiemet jie sugrįžta širdyje siekdami revanšo už paskutiniąją prizininkų šešetuko poziciją, kuri daugeliui – svajonių svajonė“. 

Nepakitusi, reiškia iki smulkmenų susistygavusi komandos sudėtis, pasitikėjimas tuo pačiu koviniu ginklu tik patvirtina, jog ši ekipa iš Nyderlandų nusiteikusi itin rimtai. 

Dvejais metais už Steve jaunesnis Ted van Vilet – daugelio ilgų nuotolių žiedinių lenktynių dalyvis ir prizininkas. „24H GT Series European Championship“ 2019 metais jis laimėjo bronzą, o po metų – sidabrą.

Jauniausiais 27-erių Bas Schouten laikomas greičiausiu iš visų komandos lenktynininkų. Tą jis sėkmingai įrodė 2020 m. „GT4 European Series“ lenktynėse, pelnęs sidabrą, pernai sėkmingai lenktyniavęs „24H TCE Series powered by Hankook“, „GT Cup Open Europe“ ir kitose varžybose. 

Kaip šiemet seksis svečiams iš Nyderlandų, pamatysime jau netrukus – liepos 13-16 dienomis vyksiančiose 23-osiose paeiliui, didžiausiose Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynėse“.      

Vytauto PILKAUSKO ir Arno STRUMILOS nuotraukos 

„Aurum 1006 km lenktynių“ spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“ 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Joost Ursem vadovaujamos ekipos lenktynininkai Steve Vanbellingen, Ted van Vilet ir Bas Schouten į Palangos trasą išvairuos keturių litrų darbo tūrio variklį turintį BMW E92 M3 automobilį ir varžysis SP4 klasėje. 


Jau žinoma kitais metais vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse ilgų nuotolių „Aurum 1006 km lenktynių“ data. 23-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis lenktynių festivalis 2022 m į Palangą pakvies liepos 13-16 dienomis. 


Palangą ir poilsiautojus bemaž dvi dienas kaustę tradicinių, čia jau 22 kartą be pertraukų vykstančių „Aurum 1006 km lenktynių“ įžanginės, atidarymo, savotiškos pažinties su lenktynininkais ir nauja jų technika ceremonijos baigėsi. Ketvirtadienio, liepos 15 d., popietę sportininkai sugrįžo į laikinąjį lenktynių miestelį, kur prasidėjo treniruotės prieš atsakingiausią metų pasirodymą. 


Trečiadienį, liepos 14 d., Palangoje pakelta didžiausiu automobilių žiedinių lenktynių festivaliu Baltijos šalyse vadinamų „Aurum 1006 km lenktynių“, surengtų čia jau 22-ą kartą paeiliui, vėliava.


Nuo lenktynių starto prabėgus 8 val. 54 min. lietuviškuoju automobilių maratonu tituluojamų „ENEOS 1006 km lenktynių“ finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų distanciją,pirmasis kirto „Skuba Dream“ komandos „Porsche 911 GT3 CUP 997“ automobilis, kurį į pergalingą finišą atvairavo ekipos lenktynininkas Egidijus Valeiša.


„ENEOS 1006 km“ Palangos lenktynių miestelis rengiasi įkurtuvėms

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2016 07 18 | Rubrika: Sportas

Kas dar prieš savaitę pro Vydmantų transporto mazgą važiavo į Palangą ar atvirkščiai – Klaipėdos pusėn, šiandien jau nebeatpažintų jo apylinkių. Šalia kelių sankirtos buvusi dykynė jau įgavusi laikinojo „ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelio kontūrus. Nenuostabu, vos po poros dienų čia įsikurs komandos, didžiausių Baltijos šalyse automobilių...


Tik savaitė ir kelios valandos beliko iki tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynių“ Palangoje. Septynioliktasis paeiliui renginio metraštyje automobilių maratonas didžiausiame vasaros kurorte taps savotiška meka ne tik pajėgiausiems mūsų bei užsienio šalių žiedinių lenktynių meistrams, bet ir būriui estrados ir pramogų pasaulio...


Jau nebe pirmą vasarą vienoje iš J. Basanavičiaus gatvės kavinių vakarais koncertuoja ištikima Palangos bičiulė Vitalija Katunskytė. Pasirodymus estrados žvaigždė rengia kartu su saksofonistu Remigijumi bei iš užsienio grįžusia dukra Monika. Neslėpdama džiaugsmo dėl iš užsienio atvykusios dukters noro padėti mamai, estrados žvaigždė prisipažino kurortui jaučianti...


Lygiai 100 dienų beliko iki tarptautinių 1000 km lenktynių, pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia automobilių sporto šventė Baltijos šalyse. Šiemet jos bus neeilinės – 15-osios jų istorijoje. Nors tai dar ne akademinis jubiliejus, tačiau pirmoji ženklesnė sukaktis brangi bei įsimintina ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir daugumai varžybose dalyvavusių...


Viešbutis – restoranas „Palangos Juzė“ kiekvieną rytą savo svečius pasitinka kvapniu kavos ir arbatos aromatu. Nosį „kutena“ šaltukas, o po sunkios darbo dienos norisi atsipalaiduoti su tauraus gėrimo taure? Restoranas visuomet pasiruošęs Jus sušildyti bei pavalgydinti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius