Vitalija Katunskytė: „Kaip narkomanas negali be dozės, taip aš negaliu be Palangos“

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015-07-16
Peržiūrėta
2499
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vitalija Katunskytė: „Kaip narkomanas negali be dozės, taip aš negaliu be Palangos“

Jau nebe pirmą vasarą vienoje iš J. Basanavičiaus gatvės kavinių vakarais koncertuoja ištikima Palangos bičiulė Vitalija Katunskytė. Pasirodymus estrados žvaigždė rengia kartu su saksofonistu Remigijumi bei iš užsienio grįžusia dukra Monika. Neslėpdama džiaugsmo dėl iš užsienio atvykusios dukters noro padėti mamai, estrados žvaigždė prisipažino kurortui jaučianti kažkokią ypatingą trauką. „Pati savęs klausiu, kiek galima koncertuoti Palangoje, vis sakau, kad jau paskutinę vasarą koncertuoju, bet Palanga jau įaugusi į kraują. Kaip tas narkomanas, kuris negali be dozės, taip ir aš negaliu be Palangos“, – sakė V. Katunskytė.

Negerbia melagių
Neretai estrados žvaigždžių gyvenimas atrodo kažkoks nutolęs nuo pilko ir neįdomaus kitų žmonių gyvenimo, jo spindesys neretai, regis, užgožia įprasto gyvenimo normas bei rutiną, todėl ir pačios estrados žvaigždės kartais klaidingai laikomos lengvabūdėmis, paviršutiniškomis asmenybėmis. Tačiau estrados primadonos V. Katunskytės atveju toks požiūris būtų visiškai klaidingas – jos gyvenimo negalima pavadinti lengvu slydimu paviršiumi, tikriausiai todėl ir jos pačios lengvabūde tikrai nepavadinsi.
Atitinkamos ir žvaigždės vertybės. Prabilusi apie tai, pagal ką vertina žmones, renkasi draugus, dainininkė tikino gerbianti tik tokius žmones, kurie sugeba laikytis duoto žodžio. „Vertinu žmones, kurie laikosi duoto žodžio. Labai toleruoju tuos, kurie yra savo žodžio šeimininkai. Labai negerbiu tokių, kurie meluoja. Turiu draugų ratą, kurie yra laiko patikrinti, išbandyti, į juos visada galiu kreiptis, jais pasitikiu. Man labai svarbu, kad žmogus laikytųsi savo žodžio. Šiais laikais labai daug žmonių yra aferistai, melagiai, kurie viena kalba, kita daro. Negerbiu melagių, tokius išroviau iš savo pažinčių rato. Sąžiningumas man yra viskas“, – prisipažino estrados žvaigždė.

Palanga įaugusi į kraują
Jau ne pirmą vasarą kurorte koncertuojanti V. Katunskytė tikino tai daranti tikrai ne dėl to, kad nesulauktų kitokių pasiūlymų ar koncertuodama Palangoje uždirbtų milijonus. Estrados primadona prisipažino ir šiemet turėjusi įvairių pasiūlymų, tačiau, pasak pašnekovės, Palangai jau yra atsiradusi kažkokia nepaaiškinama trauka. „Jeigu dviems mėnesiams atvažiuoji, tarkime, nuo liepos, prabūni Palangoje du mėnesius. Kur tu iš algos galėtum sau leisti pabūti prie jūros. Pabūni prie jūros, gryname ore“, – kalbėjo estrados žvaigždė.
Pasak pašnekovės, jau kelintą kartą ji sakanti, jog tai jau paskutinė vasara, kai koncertuoja Palangoje, tačiau praėjus metams kažkokios traukos dėka ir vėl atsiduria kurorte. „Ir pernai, regis, kažkam iš žurnalistų sakiau, kad jau paskutinė vasara kaip čia koncertuoju, bet Palanga jau įaugusi į kraują. Pati savęs klausiu, kiek galima koncertuoti Palangoje, bet kaip tas narkomanas, kuris negali be dozės, taip ir aš negaliu be Palangos. Traukia ir tas oras, pabūni prie jūros, jodo prisikvėpuoji, sveikatos, energijos pasisemi. Būdama Palangoje praplėčiau savo pažinčių ratą, susipažinau su daugeliu žymių žmonių. Turiu ir kitų pasiūlymų, negaliu pasakyti, kad čia uždirbčiau milijonus, bet myliu savo narvą, ateina žmonės pasiklausyti, dovanoja dovanėlių“, – kalbėjo estrados žvaigždė.

„Visos dovanos brangios“
Pasmalsavus, kokių dovanų atneša gerbėjai, ar dažnai estrados primadona jų gaunanti, V. Katunskytė su džiaugsmu prisipažino, jog tai nutinka tikrai neretai. „Dovanų gaunu dažnai, ypač iš rusų gerbėjų. Žmonės dovanoja bižuterijos, kvepalų, gėlių – kas ką sumąsto. Rusai atneša šešėlių, statulėlių, skirtų namuose pasistatyti. Yra buvę, kad gerbėjai dovanojo blizgančios medžiagos – sako, gal jūs prisitaikysite, gal suknelę kokią pasisiūsite – buvo labai malonu. Tikrai nemažai dovanų gaunu – jei visas surinkčiau į krūvą, galėčiau namuose visą sieną dovanomis apstatyti. Bet koks dėmesys malonus“, – atviravo ypatingo tembro savininkė.
Paklausta, kokios gerbėjų įteiktos dovanos jai pačios brangiausios, V. Katunskytė prisipažino šias vertinanti pagal dovanotojo nuoširdumą. „Visos dovanos man brangios, jei žmogus iš širdies dovanoja. Būna, vaikučiai ateina su seneliais, atneša kokį angeliuką ar šiaip ką nors – išlieka gražūs, šilti prisiminimai. Yra ištikimų šeimų, kurios kasmet daro su manimi nuotrauką“, – tikino V. Katunskytė.

Pasiilgsta dukters
Šią vasarą estrados žvaigždė Palangoje koncertuoja su savo dukra. Šiandienos rykšte vadinama emigracija palietė ir V. Katunskytės šeimą – dukra Monika šiuo metu gyvena ne Lietuvoje. Dainininkė buvo atvira – nors dažnai susiskambina, dukters, be abejo, pasiilgstanti. Todėl Monikos sugrįžimas įnešė į šią vasarą nemažai džiaugsmo. „Šią vasarą smagiau dirbti, nes iš užsienio grįžusi Monika bus kartu su manimi. Ir programą paįvairinsime. Žmonės vis klausė, ar bus ji. Sakau, tikrai bus. Labai šaunu, kad dukra yra šalia, kad nori man padėti“, – neslėpė estrados žvaigždė ir pridūrė, jog, Monikai būnant užsienyje, mamai jos trūksta.
V. Katunskytė pasidalino ir džiugia žinia, jog Monika savo ateitį vis dėlto planuoja sieti su Lietuva. „Ateity ji planuoja grįžti. Iš pradžių lyg ir nenorėjo, bet dabar vis labiau pasiilgsta Lietuvos, – kalbėjo dainininkė ir tikino, jog jai pačiai emigranto dalia visiškai ne prie širdies. – Aš užsienyje gyventi nenorėčiau. Koncertavau ir JAV, ir Kanadoje, bet viena yra koncertuoti, ir visai kas kita – gyventi. Jų gyvenimo stilius, tradicijos yra kitokie negu mūsų. Ir labai noriu, kad Monika grįžtų. Aš niekad savęs per daug nemylėjau – jei ką ir paskaudėdavo, per daug nekreipdavau dėmesio – būdavo, tabletę į burną, ir dirbu. O dabar jau ir vienur paskauda, ir kitur. Turiu puikų kolegą saksofonistą“. Paminėtas saksofonininkas patikino, jog Vitalija – labai pastovus žmogus: „Pasirenka žmones, su kuriais dirba, ir jų nekeičia“.

Artimas ryšys
Dainininkę su dukra Monika sieja itin artimas, šiltas ryšys. V. Katunskytės talento gerbėjai, be abejo, dar mena kritinį, visą Lietuvą sukrėtusį jos dukters nėštumą, kuomet Monika laukėsi dvynukų, tačiau penktąjį nėštumo mėnesį prasidėjo gimdymas, ir į pasaulį gerokai per anksti atėjo pirmasis kūdikis, kuris buvo pavadintas Luku. Deja, gimęs gerokai prieš laiką, vaikelis išgyveno labai neilgai. Tačiau antrąjį vaisių medikams pavyko išsaugoti motinos įsčiose, ir gimęs po kurio laiko, nors į pasaulį atėjo per anksti, antrasis dvynukas išgyveno. Estrados žvaigždė tikino, jog tuo kritiniu metu buvo šalia savo dukros. „Visi šalia buvome. Dabar jau viskas praeityje, likęs dvynukas, kuris išgyveno, – Kęstutis – sveikas, guvus berniukas. Mes su dukra labai geros draugės, tarp mūsų paslapčių nėra – santykiai labai geri, šilti“, – džiaugsmo neslėpė estrados žvaigždė.
Pasak V. Katunskytės, augindama Moniką ji buvusi griežta mama. „Būdavo, kai pasiuntu, tai su šlepete apsisuku aplink strėnas. Ir dėl scenos, dėl dainavimo, rūbų pamokydavau – ji iš pradžių lyg ir nenorėdavo su manimi sutikti, bet paskui vis dėlto pasilikdavo prie mano nuomonės“, – juokėsi dainininkė.
Paklausta, ar augindama dukterį, sąmoningai siekė kreipti ją sekti savo pėdomis ir pasirinkti didžiąją sceną, estrados žvaigždė pasakojo: „Ji iš pradžių nenorėjo būti dainininkė, bet pastebėjau, kad turi muzikinę klausą, ir, kai jai buvo septyniolika metų, pasiūliau dainuoti. Ji sakė: „Mama, aš tavęs neperspjausiu, bet su niekuo nenoriu konkuruoti, turiu savo gerbėjų ratą“. Jos balso tembras nėra toks, kaip mano, bet jos išvaizda labai gera. Koncertuoju ir kartu su ja, ir ji viena dainuoja – žmonės jai ploja. Kaip bus toliau, laikas parodys, bet manau, kad ji ir toliau eis tuo keliu“.

Dėmesys kartais vargina
Nieko nenustebintum pasakydamas, jog estrados scenos primadoną žmonės atpažįsta gatvėje, tačiau pati žvaigždė tikino, jog tas dėmesys kartais vargina – ypač tuomet, kai peržengiamos tam tikros ribos ir pradedama klausinėti pernelyg asmeniškų dalykų. „Atpažįsta visur, nori fotografuotis su manimi. Yra žmonių, kuriems tinkamas chamo pavadinimas, yra nemandagių. Kai kurie užduoda labai asmeniškų klausimų. Tikrai kai kurie žmonės Lietuvoje turėtų būti mandagesni. Didesnė dalis žmonių tikrai puiki – prieina, pagiria, džiaugiasi, bet kai pradeda lįsti, klausinėti labai asmeniškų dalykų, tai slegia. Kodėl turiu viską viešinti. Yra žmonių, kurie nežino, kas prie ko, prikuria nesąmonių. Tas viešumas labai vargina – kartais net nenoriu eiti į miestą, ar ten, kur žmonių spūstys. Kodėl turėčiau visiems pasakoti, su kuo gyvena ar negyvena mano dukra? Kodėl turėčiau atsiskaitinėti prieš visą Lietuvą“, – retoriškai klausė „žvaigždžių liga“ tikrai neserganti estrados žvaigždė.

Palanga pasikeitusi
Jau ne vieną sezoną kurorte koncertuojanti estrados žvaigždė tikino, jog nuo to laiko, kai ji tik pradėjo koncertuoti, Palanga pasikeitė. „Ji darosi „savaitgalinė“. Pastebėjau, kad penktadieniais, šeštadieniais – pilna žmonių, o pirmadieniais, antradieniais – tuštesni vakarai. Anksčiau lūždavo kavinės“, – sakė atlikėja.
Mažėjantį lankytojų srautą V. Katunskytė linkusi sieti su ekonomine šalies situacija. „Gal žmonės daugiau skaičiuoja, negali sau leisti. Yra ir turtingų žmonių – neturiu teisės lįsti žmonėms į kišenę. Yra kaip yra. Žmonės ateina į koncertus, rodo dėmesį – esu jiems dėkinga. Galėsime verkti, kai nė vieno žmogaus nebus. Savaitgaliais susirenka daugiau žmonių – šiaip žmonės ateina, ir ačiū jiems“, – sakė V. Katunskytė.
Dainininkė pastebėjo, jog, nors Palanga laikui bėgant keičiasi, jos gerbėjai išlieka tokie pat šilti. „Patys žmonės kaip anksčiau, taip ir dabar labai šiltai priima. Savaitgaliais suvažiuoja iš visos Lietuvos, paskui išvažiuoja. Ir nuo oro priklauso: kai jis geras, ir žmonių daugiau susirenka, kai prastas – sumažėja“, – pastebėjimais pasidalino estrados žvaigždė.

„Žvaigždžių liga“ neserga
V. Katunskytė vadinama estrados scenos primadona, žvaigžde, jos ypatingas tembras bei talentas sulaukia nemažai gerbėjų visoje Lietuvoje ir ne tik joje, ją gerbia ir atpažįsta gatvėje, jos atliekami šlageriai gyvena ne vieno tautiečio širdyje ir lūpose, tačiau atlikėjai „žvaigždžių liga“ tikrai negresia – dainininkė bendrauja paprastai, be arogancijos ir kiekvieną žmogų priima labai natūraliai. Pasiteiravus, kas padeda „nesužvaigždėti“, V. Katunskytė sakė: „Aš niekada nebuvau „sužvaigždėjusi“ ir „nesužvaigždėsiu“. Mano prigimtis tokia. Nesuprantu, kodėl turėčiau tai daryti. Ta arogancija nieko gero neduoda – žiūrovai tave myli už nuoširdumą. O jei tu būsi arogantiškas, jei pradėsi save kelti, tai aroganciją žmonės jaučia“.
Pašnekovės teigimu, žmones ji vertinanti tikrai ne pagal visuomenėje užimamą padėtį. „Aš visus myliu: man nesvarbu, ar tai valytoja, ar Seimo narys, ar gatvės šlavėjas. Džiaugsmas yra paprastume. Kuo būsi paprastenis, tuo daugiau teigiamų emocijų tau grįš iš žmonių. Juk šiandien tu ant bangos, o rytoj – niekas“, – tikino garsi dainininkė ir pridūrė: „Yra tokių „sužvaigždėjusių“ atlikėjų, bet aš jų nesuprantu. Žiūrovai yra mūsų darbdaviai, turiu juos gerbti.“

Trumpai
Gimė Šiauliuose.
Zodiako ženklas – Svarstyklės.
Hobis: „Mėgstu skaniai gaminti – dabar jau pamažėjo tas noras. Mėgstu klausytis geros muzikos, ypač rusų estrados – Pugačiovos, Alegrovos, Kirkorovo. Mėgstu rusų estradą – gal mes su ja užaugę. Mašiną mėgstu vairuoti – jei neatsisėdu už vairo dvi-tris dienas, man kažko trūksta“.
Principas, kuriuo gyvenime vadovaujasi: „Labai toleruoju žmones, kurie yra savo žodžio šeimininkai. Labai negerbiu tų, kurie meluoja“.
Apie Palangą: „Pati savęs klausiu, kiek galima koncertuoti Palangoje, bet kaip tas narkomanas, kuris negali be dozės, aš negaliu be Palangos“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Moterys nori ne tik auginti vaikus, o vyrai – ne tik „daryti karjerą“. 


Įvertinusi mokslinių tyrimų duomenis ir ekspertų rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino sustiprinančiosios COVID-19 vakcinos dozės skyrimo tvarką. Nuo trečiadienio, lapkričio 17 d., visi pilnamečiai gyventojai gali revakcinuotis trimis vakcinomis: „Comirnaty“ (gam. „BioNTech ir Pfizer“) arba „Janssen“ (gam. „Janssen Pharmaceutica NV“) sustiprinančioji dozė skiriama, praėjus...


Išėjo dar vienas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris. Jis man, jo leidėjui ir redaktoriui – toks ypatingas. Pradėtas tik gegužės pradžioje, turėjo išeiti toks „kovidinis“, „iš idėjos“ – plonytis, iki 82 puslapių, nors vasarinis numeris nuo pat žurnalo leidybos pradžios 2016 metais visada „persiropščia“ 100 puslapių. Matyt, nesu labai geras verslininkas: šįkart žurnalą...


Visas būrys klaipėdiečių darbuojasi Palangoje, tačiau toli gražu ne visi čia pritampa, o juo labiau diriguoja kitiems. Tačiau klaipėdietei, buvusiai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Informacijos ir pardavimų skyriaus vedėjai, o dabar Palangos Kultūros ir Jaunimo centro (PKJC) direktorei Vitai Petrauskienei pasisekė – Palangoje ji nardo kaip žuvis vandenyje, nors prieš beveik...


Bandė neteisėtai užvaldyti valstybinę žemę. Tokį kaltinimą išgirdęs Palangos verslininkas Saulius Čepkauskas tikino, kad net ir pasibaigus ikiteisminiam tyrimui negali suvokti, kokį nusikaltimą padarė. „Aš negaliu patikėti, kad galiu būti kaltinamas tokiu absurdu“, – kalbėjo keleivių vežimo paslaugas teikiančios bendrovės „Vlasava“ savininkas...


Atostogų meto laukia kiekvienas ir kaip apmaudu tampa, kai kažkas jas ima ir sugadina, kad ir kokia smulkmena „pakiša koją“. Taip nutiko ir vienai šeimai, išsiruošusiai autobusu iš Palangos į Žemaičių Kalvariją. Nekantriai laukę autobuso, nugabensiančio jų į norimą vietą, turėjo nusivilti, nes įlipo į visai ne šia kryptimi važiuojantį...


Žinoma žurnalistė, televizijos laidų vedėja, buvusi politikė Dalia Kutraitė-Giedraitienė, Palangos skaitytojams praėjusį penktadienį pristačiusi romaną „Nokstančių bananų kvapas“, sako, kad nuodėmių darome nepriklausomai nuo santvarkų ir laikų, kuriais gyvename. „Tarp gėrio ir blogio paklysti galima vienodai lengvai – ir laisvėje, ir nelaisvėje. Ir jokie laikai čia...


  Ar Palangai reikia reprezentacinės krepšinio komandos „Palanga“? Ar verta tikėti Palangos, kaip didžiausio šalies kurorto, ekonominiu pakilimu, jeigu vietos verslininkai skėsčioja rankomis ir sako, kad padėti klubui jiems – pernelyg didelė prabanga? „Palangos“ vadovai neslepia nusivylimo ir nuostabos: po labai sėkmingo praėjusio sezono...


Jau nebe pirmą vasarą vienoje iš J. Basanavičiaus gatvės kavinių vakarais koncertuoja ištikima Palangos bičiulė Vitalija Katunskytė. Pasirodymus estrados žvaigždė rengia kartu su saksofonistu Remigijumi bei iš užsienio grįžusia dukra Monika. Neslėpdama džiaugsmo dėl iš užsienio atvykusios dukters noro padėti mamai, estrados žvaigždė prisipažino kurortui jaučianti...


Palangiškio Aido Jurkšto paroda „500 Baltijos švyturių“, pristatyta palangiškiams balandį, „išplaukė“ į platesnius vandenis – Jūros šventės proga ji surengta Klaipėdoje. Dėl švyturių pamišęs jų kolekcionierius ekspozicijoje demonstruoja Lietuvos, Latvijos, Estijos, Kaliningrado bei Rusijos švyturius. Jo sumanymai – grandioziniai: išleisti pasaulio jūros švyturių enciklopediją. Žinoma, mūsų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius