Stipri vėtra paliko palangiškius be elektros, tvindė poilsio namelius

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-02-09
Peržiūrėta
113
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakar Lietuvoje siautėjusi audra padarė nemažai žalos, bet, regis, jos didžiausio įsiūčio Palangai pavyko išvengti. Vakar ryte Vakarų Lietuvoje pradėjusi siausti vėtra, risdamasi per visą šalį, popiet pasiekė Vilnių. Beveik iki 30 metrų sustiprėjęs  vėjas Lietuvoje plėšė stogus, laužė medžius, du žmonės žuvo neišgirdę atriedančio traukinio signalo Kretingoje.

 

Šių eilučių autorius vakar ryte turėjo baimės leisdamasis Kauno aerouoste – blaškomas lėktuvas svyravo, o leidžiantis lėktuvo trapu žmonės buvo priversti įsikibti turėklų. Ne ką buvo lengvesnė kelionė į kurortą – automobilį mėtė. Autostradoje Kaunas-Klaipėda dėmesį kaustė nuplėštos reklamos ir nulaužti kelio informaciniai ženklai ir reklamų skydai.

 

Vėtra talžė, bet pasigailėjo

Bet, regis, didžiausios vėtros jėgos Palanga vakar išvengė. „Regis, viskas stovi, nesu sulaukęs pranešimų apie jokias didesnes nelaimes“, -„Palangos tiltui“ sakė savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas. Jis negavo pranešimų ir apie suniokotą Palangos tiltą. „Pasižiūrėjau, kaip atrodo tiltas per jūsų laikraščio interneto svetainės kamerą į tiltą – regis, viskas tvarkoje“, - sakė direktorius.

Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas sakė, kad dėl suneštų sąnašų Ošupio upelio žiotyse patvino upelio vanduo grasindamas užtvindyti Kunigiškes. Per krantus išsiliejus Šventosios upei Šventojoje, buvo apsemti  „Energetiko“ ir „Vičiūnų“ poilsio nameliai, taip pat dalis kelio. „Dalis namų Kunigiškėse jau tvinsta, toks pat likimas graso ir daugumai poilsio namelių Šventojoje, nes daugelyje vietų vanduo tik per sprindį yra nuo namelių pamatų“, - sakė seniūnas.

VST Palangos skyriaus dispečeris Bronius Balsys teigė, kad visą dieną susilaukė daug skambučių apie dėl vėtros pradingusią elektrą Palangoje. „Negaliu pasakyti, kiek tokių pranešimų buvo, bet ne viena dešimtis“,  -sakė VST darbuotojas.

 

Ugniagesiai vėtros sukeltų nelaimių neregistravo

Dėl Lietuvoje siaučiančios audros įvairiuose šalies regionuose elektros tiekimas vakar nutrūko 45 tūkst. vartotojų. Neturinčių elektros vartotojų yra tiek vakarų, tiek rytų Lietuvoje - daugiausia - Vilniaus, Panevėžio, Utenos, Klaipėdos, Kauno regionuose.

Pajūryje antradienį įsismarkavęs vėjas kėlė daug rūpesčių. Jis Klaipėdoje, netoli Taikos prospekto ir Sausio 15-osios gatvės sankryžos esančio penkiaaukščio, prieš pietus nuplėšė dalį bituminės stogo dangos, nuo kito pastato - gabalą skardinės apdailos. Bituminės dangos gabalai krito į daugiabučių kiemą, laužė medžių šakas, tačiau, pirminiais duomenimis, žmonės nenukentėjo. Pranešimų apie tokius audros padarinius Palangoje vakar redakcija negavo. Su komunalininkais baigiantis darbo dienai susisiekti nepavyko.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos naujausiais duomenimis, Šilutėje užfiksuoti 30 metrų per sekundę, Telšiuose - 28 metrų, Klaipėdoje - 27 metrų, Panevėžyje - 25 metrų per sekundę vėjai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojai vakar nuolat perspėdavo, kad esant stipriam vėjui gali lūžti dideli medžiai, kristi jų šakos, griūti statiniai, virsti nepritvirtinti įrenginiai, kristi reklamos stendai. Be to, gali sutrikti ryšiai ir elektros energijos tiekimas. Taip ir atsitiko. Tačiau Palangos ugniagesiai vakar „Palangos tiltui“ teigė nesulaukę jokių skambučių apie audros sukeltas bėdas.

 

Kretingoje žuvo du vyrai

Kelyje Klaipėda-Palanga, prie viaduko ties Kalote, nukentėjo Latvijos pilietis, bandęs pataisyti vėjo nuplėštą tentą nuo jo vairuojamo vilkiko puspriekabės. Vėjo papūsto tento metalinė dalis trenkė vyrui į galvą ir, kartu su audeklo gabalu, nubloškė jį į antrąją eismo juostą, kurioje jis liko gulėti. Keista, tačiau pro įvykio vietą pirmųjų pravažiuojančių automobilių vairuotojai jam padėti nesustojo ir tik pro šalį važiavusio visureigio vairuotojas sustojo ir iškvietė Greitosios medicinos pagalbos medikus, kurie latvį išvežė į ligoninę.

Vakar siaučiant stipriam vėjui du bėgiais Kretingoje ėję vyrai neišgirdo jiems už nugarų signalizuojančio traukinio ir pakliuvo po jo ratais. Vyrai sužaloti mirtinai.

„Dėl stipraus vėjo ir garsą slopinančio sniego žuvusieji negirdėjo traukinio. Neatsargumas pražudė vyrus“, - pranešime spaudai cituojamas AB „Lietuvos geležinkeliai“ Vidaus administravimo ir saugos departamento direktoriaus pavaduotojas Piotras Skripskis.

Dėl įvykio antradienio rytą buvo užlaikyti šeši krovininiai ir vienas keleivinis traukinys.

Jūsų komentaras:

emilija 2012-08-07 16:26 (IP: 78.62.1.102)
labai baisu

Taip pat skaitykite

Kam į Palangą važinėti ir leisti pinigus viešbučiams, jeigu galima čia gyventi? Smogus „kovidui“, nekilnojamo turto vystytojai pajūryje, ypač Palangoje, trina delnais – paklausa nekilnojamui turtui (NT) kurorte išaugo. Apie tendencijas NT sektoriuje, Palangoje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Romu Perminu, NT brokeriu iš...


Kurorte siautėjo uraganinis vėjas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 10 25 | Rubrika: Miestas

Lietuvoje trečiadienį siautė stiprus vėjas, sujaukęs miestus ir sukėlęs nerimo gyventojams. Palangoje didelių bėdų išvengta, – nenukentėjo nei žmonės, nei jų turtas, tačiau darbo tarnyboms netrūko – virto medžiai, prilaužyta daug šakų, pavieniams gyventojams buvo nutrūkęs elektros tiekimas. Dar ir vakar komunalininkai uoliai plušėjo, siekdami sutvarkyti vėjo...Smarkūs vėjai pajūriui žalos nepadarė

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2015 12 03 | Rubrika: Miestas

Nuo pat savaitgalio ūžavę smarkūs vėjai paplūdimiui ir miestui matomos skriaudos nepadarė. Neužfiksuota jokių specialių iškvietimų, nesikreipė gyventojai, kurie būtų likę be elektros tiekimo, o vėjas paliko tik porą išverstų medžių, išvartė konteinerius ir smėliu užnešė kai kuriuos priėjimus prie jūros.


Pirmoji šių metų audra Palangos smarkiai neskriaudė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 01 05 | Rubrika: Miestas

Po itin ramios ir bevėjės Naujųjų metų nakties gamta, regis, nusprendė atsigriebti: nuo penktadienio visą savaitgalį pajūryje siautė stiprus vėjas, kurio gūsiai vietomis siekė iki 30 metrų per sekundę. Tačiau, kaip tikino Palangos specialiųjų tarnybų atstovai, kaip ir gruodį, audra kurorto smarkiai neskriaudė.


Šeštadienio vėtra Palangą aplenkė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 08 | Rubrika: Miestas

Naktį į šeštadienį iki uraganinio sustiprėjęs vėjas užgulė pajūrį ir pamarį. Įsismarkavę vėjo šuorai guldė, laužė, rovė medžius, šie krisdami traukė elektros linijas, užtvėrė kelius. Smarkus vėjas siautė ir likusioje Lietuvos dalyje, tačiau, laimei, Palangą stichijos šėlsmas aplenkė.


Audra griovė tvorą, sieną, traukė elektros laidus, bet paplūdimio pagailėjo

Agnė LEKAVIČIENĖ, Alfredas PUMPULIS, 2011 11 28 | Rubrika: Miestas

    6 iškvietimai per naktį Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas Vidmantas Jarulis „Palangos tiltui“ sakė, jog žuvusių ar traumuotų žmonių dėl sustiprėjusio vėjo nėra. Nors sekmadienio naktį siaučiantis uraganinis vėjas didelės žalos miestui ir nepadarė, užmigti sugebėjo nedaugelis. Naktį vėjo gūsiams pasiekus 33 metrų...


Rytoj, prie jau dvyliktą kartą pamečiui rengiamų „Omnitel 1000 km lenktynių“ starto linijos išsirikiuos 44 komandos, šių varžybų dalyvės. Tai paaiškėjo trečiadienio vakarą, kai Palangoje baigė darbą lenktynių techninė komisija. Į Palangos stadioną susirinkę nekantriausi maratoninių lenktynių gerbėjai galėjo paganyti akis į lenktynininkų techniką, o vakar ji...


Vakar Lietuvoje siautėjusi audra padarė nemažai žalos, bet, regis, jos didžiausio įsiūčio Palangai pavyko išvengti. Vakar ryte Vakarų Lietuvoje pradėjusi siausti vėtra, risdamasi per visą šalį, popiet pasiekė Vilnių. Beveik iki 30 metrų sustiprėjęs  vėjas Lietuvoje plėšė stogus, laužė medžius, du žmonės žuvo neišgirdę atriedančio traukinio signalo Kretingoje.


Siautėjęs vėjas apdraskė miesto medžius

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 07 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį siautėjęs stiprus vėjas nepaliko nuošaly ir Palangos. Vėjo gūsiai siaubė kurorto medžius, laimei, nepridarę žalos miestelėnams. Sekmadienio vakare prasidėjusi audra įsisiautėjo naktį. Pakilusios bangos iš apačios aptalžė Palangos tiltą – išmušė keletą jo lentų. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, tilto remontas kainavo apie tūkstantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius