Siautėjęs vėjas apdraskė miesto medžius

„Palangos tilto“ informacija, 2009-10-06
Peržiūrėta
1968
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sekmadienį siautėjęs stiprus vėjas nepaliko nuošaly ir Palangos. Vėjo gūsiai siaubė kurorto medžius, laimei, nepridarę žalos miestelėnams.

Sekmadienio vakare prasidėjusi audra įsisiautėjo naktį. Pakilusios bangos iš apačios aptalžė Palangos tiltą – išmušė keletą jo lentų. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, tilto remontas kainavo apie tūkstantį litų. Pataisymo darbai ilgai netruko ir pirmadienį tiltas jau buvo sutvarkytas.

 

Pirmadienį bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojams teko paplušėti ir mieste. Medžiai lūžo, vėjas nudraskė jų šakas. Iš viso nukentėjo 21 medis. „Keisčiausiai nulūžo M.Valančiaus gatvėje stovėjęs medis, tarsi būtų žaibas į jį trenkęs“, - teigė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus. Šis didelis medis nulaužė šalia buvusį šviestuvą. Kitas, stovėjęs Vytauto gatvėje tarp Žvejų ir Bangų gatvių, nuvirtęs medis sugadino šaligatvį. Miestelėnai dėl lūžusių medžių ir jų šakų jokios žalos nepatyrė, o komunalininkai visus darbus baigė jau antradienį.

Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba taip pat nesulaukė į avarines situacijas patekusių žmonių skambučių. Jiems teko, pasak Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Edmundo Stalmoko, vos vieną medį patraukti, šiukšles užgesinti. Be didesnių nuostolių žmonėms, praūžusi audra labiausiai pakenkė gamtai.Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Informuojame, kad šiąnakt ir rytoj visą dieną prognozuojamas stiprus pietvakarių - vakarų vėjas (gūsiuose sieks iki 26 m/s) ir smarkus lietus. Gyventojus raginame pasirūpinti savo ir savo turto saugumu.


Šeštadienį daug nuostolių pridariusio stipraus vėjo gūsiai neslopo ir sekmadienį. Nors vėjas kiek silpnesnis nei praėjusią parą, tačiau ir sekmadienį dauglyje šalies vietovių nuo stiprų gūsių virto medžiai, o nemažai gyventojų liko be elektros. 


Planas iškirsti kelis medžius prie Vanagupės g. 13C sukėlė bendrijos narių nepasitenkinimą. Žmonės apklijavo brandžius medžius plakatais, papuošė balionais.  


Savaitgalį pajūryje šėlusi audra Palangoje vartė medžius, talžė paplūdimius. Miesto komunalininkai ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dirbo visą naktį, audros padariniai šalinami ir šiuo metu.


Ketvirtadienio vakarą ypač sustiprėjus vėjui, atsakingų Palangos tarnybų specialistai dirbo visą naktį, vėjo sukeltus padarinius komunalininkai šalina ir šiuo metu.


Sinoptikai prognozuoja, kad ketvirtadienį, sausio 20 d., ryte sustiprės vakarų, šiaurės-vakarų vėjas. Vėjo gūsiai 9 val. ryto sieks iki 20-22 m/s, o vakare ir naktį sustiprės iki 26 m/s.


Savivaldybė: Kęstutis Oginskas, Šventosios turizmo asociacijos (ŠTA) vadovas, dezinformuoja, leidimo iškirsti 25 brandžius medžius Savivaldybė neišdavė, pašalinti medžiai buvo sausi ir nudžiūvę. 


Praėjusį sekmadienį tragiškoje avarijoje Širvintų rajone žuvo buvusio UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Vido Misikonio 34 metų sūnus.


Kurorte siautėjo uraganinis vėjas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 10 25 | Rubrika: Miestas

Lietuvoje trečiadienį siautė stiprus vėjas, sujaukęs miestus ir sukėlęs nerimo gyventojams. Palangoje didelių bėdų išvengta, – nenukentėjo nei žmonės, nei jų turtas, tačiau darbo tarnyboms netrūko – virto medžiai, prilaužyta daug šakų, pavieniams gyventojams buvo nutrūkęs elektros tiekimas. Dar ir vakar komunalininkai uoliai plušėjo, siekdami sutvarkyti vėjo...


Siautėjęs vėjas apdraskė miesto medžius

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 06 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį siautėjęs stiprus vėjas nepaliko nuošaly ir Palangos. Vėjo gūsiai siaubė kurorto medžius, laimei, nepridarę žalos miestelėnams. Sekmadienio vakare prasidėjusi audra įsisiautėjo naktį. Pakilusios bangos iš apačios aptalžė Palangos tiltą – išmušė keletą jo lentų. Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, tilto remontas kainavo apie tūkstantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius