Studentų chorų festivalis kviečia į tris dienas truksiančią chorinės muzikos šventę

Palangos tiltas, 2023-11-07
Peržiūrėta
673
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Studentų chorų festivalis / Organizatorių nuotr.
Studentų chorų festivalis / Organizatorių nuotr.

Jau šį savaitgalį pajūrio kraštas oš nuo studentiško šurmulio – Klaipėdoje, Kretingoje ir Palangoje skambės Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, dovanosiantis žiūrovams šešis nemokamus chorinės muzikos koncertus, rašoma organizatorių pranešime. 

Lapkričio 10–12 d. vyksiančiame festivalyje pasirodys penkiolika studentų chorų iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos aukštųjų mokyklų bei kviestiniai svečiai – Latvijos universiteto Fizikos, matematikos ir optometrijos fakulteto mišrus choras „Aura“.

Chorai koncertuos Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčioje, Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švenčiausiai Mergelei Marijai bažnyčioje, Palangos Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje.

„Labai džiaugiamės jau 24-ą kartą rengdami šią studentus vienijančią chorinės muzikos šventę. Tai rodo, kad akademinė Lietuvos chorų bendruomenė yra išties aktyvi ir vieninga. Šiuo metu studentų chorai ruošiasi laukiamiausiam ateinančių metų kultūriniam įvykiui – šimtmetį minėsiančiai Lietuvos dainų šventei, dalis jos kūrinių skambės ir festivalio koncertuose. Tad šis festivalis – vienas renginių, padėsiančių studentų chorams geriau pasirengti šventei. Kviečiame visus chorinės muzikos gerbėjus atvykti į pajūrį ir išgirsti, kaip skamba šimtai jaunosios kartos balsų“, – sakė festivalio koordinatorė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro chorų specialistė Aistė Valentaitė.

Lapkričio 12 d., sekmadienį, 16 val. Didžiajame festivalio koncerte Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje jungtinis studentų choras, vienijantis per keturis šimtus dainininkų, atliks tiek naujus, tiek jau klasika tapusius kūrinius iš 2024 m. Lietuvos dainų šventės repertuaro bei kompozitoriaus Vytauto Miškinio kantatos moterų chorui „Keturi žvilgsniai į Saliamoną“ dalį „Osculetur me“.

Didžiausias ir jau tradicija tapęs Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis Lietuvos nacionalinio kultūros centro iniciatyva rengiamas nuo 1995 m. Festivaliu siekiama skatinti meninę koncertinę veiklą, akademinių chorų ir chorų vadovų bendradarbiavimą, nacionalinio ir užsienio chorinio meno tradicijų pažinimą bei sklaidą. Renginys kasmet keliauja per didžiuosius Lietuvos akademinius miestus – Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ir Vilnių.

Festivalio rengėjai – Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos universitetas ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

 

Lrt.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antradienį prasideda tris dienas truksiantis balsavimas iš anksto Respublikos Prezidento rinkimų antrajame ture.


Palangoje neilgai trukus pažirs gintaro lietus – iki tradiciniu tapusio renginio “Gintarinis savaitgalis” liko vos dvi savaitės.


Jau šį savaitgalį pajūrio kraštas oš nuo studentiško šurmulio – Klaipėdoje, Kretingoje ir Palangoje skambės Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, dovanosiantis žiūrovams šešis nemokamus chorinės muzikos koncertus, rašoma organizatorių pranešime. 


Liepos 31 – rugpjūčio 21 dienomis jau keturioliktą vasarą iš eilės Palangos miesto gyventojus ir svečius kviečia muzikos festivalis „Pasaulio balsai“.


Palanga šurmuliuoja – nors orai karščiais nelepina, didžiausias šalies kurortas džiugiai pasitinka vasarą bei kviečia pasinerti į šiandien prasidėjusio ir visą savaitgalį truksiančio festivalio „Myliu Palangą“ linksmybes.


Trečioji chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“ sugrįžta.


Trečioji chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“ sugrįžta. Gegužės 29 d., sekmadienį, 16 val. po Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios skliautais  suskambės jungtinis, daugiau nei šimto choro dainininkų choras su solistais dainininkais ir kameriniu styginių instrumentų orkestru. 


Penktadienį Palangoje pakvipo stintomis – prasidėjo tris dienas (vasario 7-9 d.) truksianti ilgai laukta žvejiška žiemos šventė – „Palangos stinta“.


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Į sakralinės muzikos vakarus kviečia festivalis „Ave Maria“

Festivalio organizatorių inf., 2012 08 02 | Rubrika: Kultūra

Jau ketvirtą rugpjūtį pajūrio kurortų gyventojus ir svečius iš kasdienio šurmulio ištrūkti kvies vienintelis Palangoje sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Jis unikalus tuo, kad yra skirtas Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje esančiam paveikslui „Švč. Mergelė Marija su vaikeliu“. Jau keletą metų festivalis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius