Palanga kviečia pasinerti į tris dienas truksiančias gintarines linksmybes

Palangos tiltas, 2024-04-30
Peržiūrėta
2397
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga kviečia pasinerti į tris dienas truksiančias gintarines linksmybes

Palangoje neilgai trukus pažirs gintaro lietus – iki tradiciniu tapusio renginio “Gintarinis savaitgalis” liko vos dvi savaitės. Organizatoriai žada – gegužės 10-12 dienomis didžiausiame šalies kurorte turės ką veikti visi – ir vyresnio amžiaus pramogautojai, ir mažieji smalsuoliai. Tris dienas nestigs įvairių linksmybių viešosiose miesto erdvėse, pajūryje, gintarinės staigmenos svečius pasitiks ir Palangos viešbučiuose, kavinėse bei restoranuose. 

Turiningas savaitgalis

Maloniai šildant pavasarinei saulei kartu su šeima ar bičiuliais praleisti savaitgalį pajūryje – kas gali būti smagiau? Juo labiau kad Gintarinio savaitgalio organizatoriai žada ne tik vadinamojo Lietuvos aukso lietų ir Bangpačio rankų, bet ir gausybę kitokių „gintarinių“ pramogų, renginių bei galimybę laimėti įvairių prizų. 

Gegužės 10-12 dienomis Gintarinis savaitgalis pramogautojus į Palangą sukvies jau 16-tą kartą. Palangiškiams ir kurorto svečiams tai – puiki galimybė turiningai praleisti laisvalaikį su šeimos nariais ar bičiuliais, kartu ir gera proga edukacinių užsiėmimų metu sužinoti apie pajūrio gintaro medicinines, gydomąsias ir ezoterines savybes, gintaro naudojimą buityje, medicinoje, puošyboje, kulinarijoje, apdirbimo amatą, juvelyriką, prisiminti senąsias lietuvių legendas.

Gintarinio savaitgalio metu ypatingas dėmesys bus skiriamas vadinamojo Lietuvos aukso sveikatinimo savybėms ir tokias paslaugas teikiančių meistrų pristatymui. 

Gintaro kiemas

Tad nuobodžiauti Palangoje tikrai nebus kada. Jau kitą penktadienį aikštėje ties Kurhauzu įsikurs ir visą savaitgalį šurmuliuos Gintaro kiemas. Čia, be kitų įdomybių, smalsuolių lauks Gintarinių rekordų ekspozicija – bus eksponuojamas didžiausius Lietuvoje Gintarinis margutis, įspūdingo dydžio Gintarinė stinta, ilgiausias gintaro vėrinys, išskirtinė gintaro suknelė ir kt. 

Šeštadienį, gegužės 11 d., Palangos gintaro muziejus pristatys savo jubiliejinę parodą bei organizuos dvi edukacines programas - „Nuo gintaringo miško iki įvairiaspalvės mozaikos“ ir „Gintaro savybės“. Specialią etnografinę programą apie gintariautojus – „Gintariautojų vėjai“ – pristatys folkloro ansamblis „Mėguva“. 

Beje, į programas „Nuo gintaringo miško iki įvairiaspalvės mozaikos“ bei „Gintaro savybės“ Palangos gintaro muziejus pakvies sekmadienį, gegužės 12 d. Čia taip pat veiks ir Palangos gintaro muziejaus 60 metų jubiliejaus paroda.

„Gintarinė“ nuotaika

Šeštadienį po vidurdienio kurorto svečių laukia dar daugiau linksmybių, o prasidės jos 13 val. Jūratės ir Kastyčio skvere vyksiančiame šventės atidarymo renginyje. Pramogautojų dėmesį neabejotinai patrauks įspūdingo dydžio papuošalas – pažymint grafų Tiškevičių 200-ąsias Palangos valdų įsigijimo metines, čia bus veriami 200 metrų ilgio gintariniai karoliai. 

Netrukus „gintarinė“ nuotaika paskis po visą Palangą – miesto gatvėse ir aikštėse veikiančioje Gintaro ir amatų mugėje bus pristatomi krašto ir užsienio gintaro meistrai, tautiniai amatai ir kulinarinio paveldo  pateikėjai. Veiks ir „Gintaro meistarnė“, kurioje gintaro apdirbimo meistrai demonstruos ir mokys norinčius perprasti gintaro apdirbimo amato subtilybes. Taip pat bus pristatomas „Lino kelias“, gyvai amatus demonstruos keramikos, vario juvelyrikos meistrai. Veiks Baltijos pakrantėje surinkto gintaro ekspozicija. 

Jūratės ir Kastyčio skveras taps savotiškais legendiniais Jūratės Gintaro namais, kuriame vyks šventiniai koncertai: 15 val. koncertuos Gintarė Karaliūnaitė, 17 val. – Gintė ir Lukas, o 19 val. naują programą „Kur suteka Saulės“ pristatys Saulius Petreikis su grupe. 

Jei oro sąlygos leis, Palangos dangų papuoš ir šventės draugų iš Birštono karšto oro balionų šventės oro balionai.

Pajūryje – smagios varžytuvės 

Smalsuolių dėmesio neabejotinai sulauks ir šeštadienio popietę, 14 val., nuo J. Basanavičiaus gatvės pradžios link jūros pajudėsianti įspūdinga karieta – pasikinkęs ristūnus, jūrų dievas Bangpatys pramogautojų labiausiai pamėgta alėja patrauks paplūdimio link. Kam pasiseks, jau tuomet bus galimybė pajusti lengvą gintarinio lietaus dvelksmą. 

 Didžiausios atrakcijos prasidės Bangpačiui atvykus prie jūros – kaip ir kasmet, paplūdimyje ties jūros tiltu įvyks Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas, šiemet – jau 11-asis. Šio atraktyvaus renginio metu gintaro rinkėjai per nustatytą laiką turės surinkti kuo daugiau specialiai kiekvienam čempionato dalyviui įrengtoje zonoje išbarstytų smulkių gintaro gabalėlių. Jie bus paberti imituojant jūros pakrantę – sumaišyti su dumbliais ir kitomis jūros išmetamomis gamtinėmis gėrybėmis.

 Mėgstantys puoštis taip pat galės pasivaržyti su kitais Gintarinio savaitgalio svečiais –16 val. bus renkamas gražiausiu gintaro papuošalu ar aksesuaru pasidabinęs šventės dalyvis.

Gintaro lietus

Ilgai lauktas gintaro lietus paplūdimyje pažirs 16.30 val. Vadinamąjį Lietuvos auksą pajūryje žarstys pats Bangpatys. Iš viso bus pažerta ne mažiau kaip 50 kilogramų kilogramų gintaro, tad vadinamojo Lietuvos aukso pakaks ne tik į Palangą suvažiavusiems pramogautojams, bet ir lauktuvėms namuose pasilikusiems bičiuliams.  

Meilės deivės Mildos diena

Gintarinio savaitgalio organizatoriai primena, jog gegužės 13-oji – meilės deivės Mildos diena, kai žydint sodams norisi sakyti tik meilės žodžius, prisiliesti prie amžinojo meilės šaltinio kartu su žmonėmis, kuriuos myli, kurių lauki. 

Deivės Jūratės ir žvejo Kastyčio meilės istorija ir yra priežastis, kodėl Baltijos bangos į krantą išmeta Jūratės ašaras ir jos gintaro pilies gabaliukus – gintarą. Tad pramogų turtintas Gintarinis savaitgalis pakvies visus mylinčius ir mylimus prisiminti  ir meilės deivės Mildos dieną. 

 

GINTARINIO SAVAITGALIO PROGRAMA (preliminari) 

Gegužės 10-12 d.

 

Gegužės 11 d.

Jūratės ir Kastyčio skveras

13:00 Šventės atidarymas. 200 metrų gintaro karolių vėrimo pradžia. 

13:30 GINTARO MEISTARNĖS veiklų pristatymas.

14:00 BANGPAČIO vykimas Vytauto ir J. Basanavičiaus gatve iki Jūros tilto.

15:00 Koncertuoja GINTARĖ KARALIŪNAITĖ.

15:30 XI Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas prie jūros tilto.

16:00 Gražiausio gintarinio papuošalo konkursas.

16:30 BANGPATYS barsto gintarą prie jūros tilto.

17:00 Koncertuoja GINTĖ ir LUKAS .

18:00 200 metrų gintaro karolių vėrimo pabaiga. Apdovanojimai.

19:00 Koncertuoja SAULIUS PETREIKIS. Nauja programa KUR SUTEKA SAULĖS.

 

GINTARO KIEMAS – Kurhauzo aikštėje

gegužės 10-12 d.

GINTARINIŲ REKORDŲ EKSPOZICIJA

Pristatomi Palangos Gintariniai rekordai – Didžiausias gintarinis margutis, ilgiausias gintaro vėrinys, gintarinė stinta.

gegužės 11 d.

13:00-18:00 

Palangos gintaro muziejaus programa

NUO GINTARINGO MIŠKO IKI ĮVAIRIASPALVĖS MOZAIKOS

Gintaras susiformavo iš  gintarmedžio sakų. Šie sakingi spygliuočiai augo prieš 50 milijonų metų miške, kai žmogaus Žemėje apskritai dar nebuvo. Na, o po daugybės metų, Akmens amžiuje,  žmonės gintare išraižė gamtos ciklo ženklus. Kaip šiandienos kūrėjai mato gintaro ir gamtos harmoniją?

Kviesime kurti savo mozaiką ar miniatiūrą. Mūsų priemonės tartum iš ,,gintaringo miško“ – pušies žievės, kerpės, spygliai, nugludinti pagaliukai ir kt. Derinsime gintarą su kitomis medžiagomis pagal spalvas. Kurdami mozaiką pasitelksite fantaziją ir improvizuosite. Darbelius pasiimsite su savimi. Tai bus jūsų suvenyras iš ,,Gintarinio savaitgalio“ šventės. Užsiėmimas tinka visiems

 

Palangos gintaro muziejaus programa

GINTARO SAVYBĖS

Tyrinėsime gintarą pasitelkdami pojūčius. Žarstysime, kilnosime, uostysime, atliksime eksperimentą su vandeniu ir gintaru. Nusipirkę mugėje arba atsinešę gintaro papuošalą galėsite patikrinti, ar čia tikras gintaras, ar padirbinys. Bus galima išbandyti  vieną iš gydymo gintaru receptų ir pasidaryti grožio procedūrą. Kantriausieji taps tikrais gintaro ekspertais! 

Užsiėmimas tinka visiems.

14:00

Folkloro ansamblio MĖGUVA  etnografinė programa apie pajūrio gintariautojus GINTARIAUTOJŲ VĖJAI

 

Gegužės 12 d. 

12:00-15:00

Palangos gintaro muziejaus programos 

NUO GINTARINGO MIŠKO IKI ĮVAIRIASPALVĖS MOZAIKOS ir GINTARO SAVYBĖS

Veiks Palangos gintaro muziejaus 60 metų jubiliejaus paroda.

 

DANGAUS KIEMAS

Palangos dangų papuoš Lietuvos karšto oro čempionato „Birštono taurė“ svečių oro balionai.

 

GINTARINĖS STAIGMENOS

Gintarinės staigmenos svečius pasitiks Palangos viešbučiuose, kavinėse ir restoranuose. 

Renginys viešas ir nemokamas. Bus fotografuojama bei filmuojama. Atvaizdai bus naudojami šventės viešinimo informacijoje

Organizatoriai pasilieka teisę pildyti ir koreguoti programą

Organizatoriai: asociacija „Stintų ordinas“

Rėmėjas: Palangos miesto savivaldybė

Partneriai: Palangos gintaro muziejus, Palangos kultūros centras, Palangos viešbučių ir restoranų asociacija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje neilgai trukus pažirs gintaro lietus – iki tradiciniu tapusio renginio “Gintarinis savaitgalis” liko vos dvi savaitės.


Jau šį savaitgalį pajūrio kraštas oš nuo studentiško šurmulio – Klaipėdoje, Kretingoje ir Palangoje skambės Aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalis, dovanosiantis žiūrovams šešis nemokamus chorinės muzikos koncertus, rašoma organizatorių pranešime. 


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 17 d., ketvirtadienį 15 val. šeimas su vaikais kviečia į perkusijos edukaciją.


Jūros dienos šventė Šventojoje pirmą kartą surengta prieš 89 metus. Tęsiant šią tradiciją, Palangos kultūros ir jaunimo centras pajūrio gyventojus ir svečius kviečia į tris dienas – rugpjūčio 4-6 dienomis – truksiančią šventę.


Palanga šurmuliuoja – nors orai karščiais nelepina, didžiausias šalies kurortas džiugiai pasitinka vasarą bei kviečia pasinerti į šiandien prasidėjusio ir visą savaitgalį truksiančio festivalio „Myliu Palangą“ linksmybes.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Penktadienį Palangoje pakvipo stintomis – prasidėjo tris dienas (vasario 7-9 d.) truksianti ilgai laukta žvejiška žiemos šventė – „Palangos stinta“.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Šventojoje tradiciškai bus švenčiamos Jūros ir Baltų vienybės dienos. Šios šventės idėja – vietinės bendruomenės iniciatyva, kilusi prieš keletą metų. Iki šiol minėjimas išliko kaip simboliškas vasaros uždarymo renginys ir Šventojiškių sueiga.


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius