Visi keliai veda į Palangą – prasidėjo tris dienas truksianti Stintų šventė

"Palangos tilto" informacija, 2020-02-07
Peržiūrėta
834
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Penktadienį Palangoje pakvipo stintomis – prasidėjo tris dienas (vasario 7-9 d.) truksianti ilgai laukta žvejiška žiemos šventė – „Palangos stinta“.

Jau kvepia stintomis
Penktadienį jau nuo ryto Vytauto gatvėje išsirikiavo tautodailininkai bei kulinarinio paveldo meistrai – šurmuliuoja Tautodailės metams skirtas kermošius. O paganyti akis išties yra kur – geriausi Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos tautodailininkai, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovai čia siūlo savo gaminius. Kermošiuje galima įsigyti originalių gintaro, odos, molio, medžio ir kitokių dirbinių, įvairiausių rankdarbių, papuošalų. Palangiškiai ir kurorto svečiai taip pat kviečiami paskanauti pyragų, meduolių, kaimiško kumpio ar žvėrienos, giros, kitokio kulinarinio paveldo, ir, be abejo, žuvies.
J. Basanavičiaus gatvėje jau pakvipo ir stintomis – dalis kurorto viešbučių ir restoranų atstovų jau kviečia paragauti tiesiog lauke iškeptos šios agurkais kvepiančios žuvies ar stintienės. Nosį jau kutena ir gatvėje rūkomos žuvies kvapai. Šventei įsibėgėjant stintų J. Basanavičiaus gatvėje randasi vis daugiau.

Susirungs ir žvejai
Tačiau didžiausios Stintų šventės linksmybės neabejotinai prasidės rytoj, šeštadienį. Nuo pat ryto jūros tiltą apgus žvejai – čia vyks tradicinės Stintų meškeriojimo varžybos. Tai – tradicinė smagi atrakcija, nekantriai laukiama visų žvejų-mėgėjų. Savo jėgas meškeriojimo varžybose šventės „Palangos stinta“ metu šiemet išbandys daugiau nei trisdešimt komandų, kurių kiekvieną sudaro du nariai. Populiarumo nestokojančioms varžyboms ypatingo pasirengimo bei specifinių žinių nereikia – norint pagauti stintą, svarbiausia kuo toliau užmesti meškerę. Sėkmę prisijaukinti padeda ir tinkamai parinktas masalas.
J. Basanavičiaus gatvė virs bene didžiausiu stintų restoranu po atviru dangumi – čia bus kepama, verdama, rūkoma ar kitais būdais gaminama stinta, norintieji galės įsigyti ir šviežios, žvejų ką tik sugautos stintos. Kurorto verslininkai pasirengę padaryti viską, kad atvykusieji į šventę liktų maloniai nustebinti ne tik stintų paruošimo būdų įvairove, bet ir netradiciniu kulinarų požiūriu į šią agurkais kvepiančią žuvį.
Praalkusiems nosį kutens ne tik ruošiamos stintos, bet ir kitokios žuvies kvapai – Jūratės ir Kastyčio skvere savo išmonę demonstruos Lietuvos žuvies grilio čempionato dalyviai.

Amatų kiemas
O skaniai prisivalgius, pramogautojai bus kviečiami pasinerti į jau tradicija tapusias žvejiškas linksmybes. Visų norinčiųjų išmėginti savo jėgas lauks linksmos žvejiškos rungtys – inkaro laikymo, stintų valgymo ir kitose. Norintieji pamiklinti kojas taip pat neliks nusivylę – J. Basanavičiaus gatvėje skambės smagi muzika, tad šokėjų kojos pačios kilnosis šokiui.
Pasivaikščioti po Palangos centrą vilios ne tik spalvingasis kermošius, bet ir Centrinėje miesto aikštėje įsikursiantis Amatų kiemas – čia bus galima išvysti senuosius lietuvių amatus, pirmą kartą Palangoje bus pristatomas ir tautinių juostų ir austų rankšluosčių rekordas – Darbėnuose gyvenančių tekstilininkų bei kolekcininkų Daivos ir Arūno Dudėnų austų juostų bei rankšluosčių paroda.

Didžioji sėkmės stinta
Nepriklausomybės aikštę (Muzikinio fontano vietoje) šeštadienį papuoš ir šiųmetė šventės naujovė – Didžioji sėkmės stinta, kuria pagamino palangiškis tautodailininkas Linas Žulkus kartu su savo bendraminčiais. Kiekvienas Stintų šventės dalyvis galės prisiliesti prie Didžiosios sėkmės stintos bei ją papuošti savais linkėjimais sau, bičiuliams ar Palangai, prisipažinimais meilėje ar kitais teigiamais pastebėjimais.
O šeštadienio pavakare bus surengtos iškilmingos Didžiosios sėkmės stintos palydos J. Basanavičiaus gatve iki pat jūros, kur Didžioji stinta bus sudeginta – Didžiosios stintos „užprogramuota“ sėkmė bus užtvirtinta ugnimi.


Šventės „Palangos stinta 2020“ programa

Vasario 7-9 d.

Vasario 8 d.

Jūratės ir Kastyčio skveras
8.00 – 12.00 Stintų meškeriojimo varžybos ant jūros tilto.
11.00 – „Didžiosios Stintos“ sutiktuvės Nepriklausomybės aikštėje prie Muzikinio fontano.
12.00 – „Palangos Stinta 2020“ atidarymas. Tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, naujų „Stintų Ordino“ riterių inauguracija.
12.30 – Stintų meškeriojimo varžybų dalyvių apdovanojimai.
12.45 – Lietuvos žuvies grilio čempionato atidarymas.
13.00 – Šventinis koncertas „Žvejiškos melodijos“. Koncertuos Palangos kultūros ir jaunimo centro ansamblis „Bočiai“ ir šokių grupė „Banguolis“, Kretingos raj. Kultūros centro Vydmantų skyriaus Moterų vokalinis ansamblis, Aušrinė, Kęstutis Jablonskis ir grupė bei kiti svečiai. Koncerto intarpuose vyks inkaro laikymo ir stintų valgymo varžybos.
15.00 – Žiemos „Ruonių“ maudynės jūroje, šalia Jūros tilto.
16.00 – „Didžiosios Stintos“ palydos nuo Nepriklausomybės aikštės iki Jūros tilto.
16.30 – Lietuvos žuvies grilio čempionato dalyvių apdovanojimai.
17.00 – „Didžiosios Stintos“ sudeginimas paplūdimyje prie Jūros tilto.

J. Basanavičiaus gatvėje Palangos žvejai bei restoranai, kavinės ir viešbučiai siūlys įvairiais būdais paruoštos bei šviežios ar rūkytos stintos ir kitų žuvų. Veiks unikalus „Žemaitiško Kastinio kiemas“.

Tautodailės metų Kermošius
vasario 7-9 d.

Vytauto gatvėje veiks Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos geriausių tautodailininkų, tautinio ir kulinarinio paveldo mugė, skirta Tautodailės metams.
Centrinėje aikštėje veiks amatų kiemas, kur šventės svečiai galės pasigrožėti rekordine senovinių austų juostų bei tautinių rankšluosčių kolekcija ir įvairių amatų demonstravimu.

Renginys viešas ir nemokamas. Bus fotografuojama bei filmuojama. Atvaizdai bus naudojami šventės viešinimo informacijoje

Jūsų komentaras:

to bednai 2020-02-09 16:18 (IP: 86.100.102.56)
tai tiek tau dzeugsmo sakitydamas komsomolke. tai veidrodis Lietuvos..varyk ,hmm skaityk toleu.

to "bednai" 2020-02-08 17:16 (IP: 86.100.102.178)
...už tai Lietuvos rytas gražiai parodė šventę. Dėkui Lietuvos rytui.

bednai 2020-02-08 13:40 (IP: 86.100.102.56)
gal niera kam nuotrauku ykelti?labai jau skurdus pasiulimas akims.

Taip pat skaitykite

COVID-19 užsikrėtusiųjų keliai siekė ir Palangą

"Palangos tilto" informacija, 2020 08 26 | Rubrika: Miestas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras paskelbė, kad naujų "kovidu" diagnozuotų ligonių keliai suko ir pro Palangą. Rugpjūčio 13-ąją koronavirusu sergantis ligonis vyko traukiniu Vilnius – Kretinga (12:00 išvykimas iš Vilniaus), jo vieta buvo 101 vieta, jis sėdėjo trečiame vagone. Tądien vakare jis Palangoje lankėsi „Rimi“, Malūno g. 10 parduotuvėje.


Penktadienį Palangoje pakvipo stintomis – prasidėjo tris dienas (vasario 7-9 d.) truksianti ilgai laukta žvejiška žiemos šventė – „Palangos stinta“.


Palangoje, pradedančioje aktyvųjį kurortinį sezoną, renginys veja renginį – jau rytoj pasimėgauti gintariniu lietumi pakvies Gintarinis savaitgalis, o pajudėti ragins asociacijos „Sportas visiems“ organizuojamas to paties pavadinimo festivalis. O štai kitą savaitgalį, gegužės 31 d. – birželio 2 d., į Palangą pakvies Kurorto šventė „Myliu...


Palanga intensyviai rengiasi jau šeštadienį, vasario 17 d., vyksiančiai Stintų šventei, o žvejai – tradicinei šios šventės daliai – stintų meškeriojimo varžyboms Mero taurei laimėti.


Palangoje jau vis labiau juntamas stintų kvapas – iki jubiliejinės, penkioliktosios Stintų šventės liko mažiau nei mėnuo. Renginio organizatoriai žada – gerų, laiko patikrintų pramogų bei atrakcijų šventėje tikrai nestigs.


Palanga jau šį savaitgalį, gegužės 15-17 dienomis, pakvies pradėti aktyvųjį kurortinį sezoną – mieste šurmuliuos tris dienas truksianti Kurorto šventė „Myliu Palangą“.


Šeštadienį į Palangą automobilių virtinėmis važiavo svečiai, kurie paskui miniomis plūdo į J. Basanavičiaus gatvę bei Jūratės ir Kastyčio skverą. Čia jų laukė ypatingai išradingai pasirengę šventės šeimininkai, vilioję svečius keptomis, virtomis, vytintomis, marinuotomis bei šviežiomis stintomis. Ir ne tik jomis – pačios įvairiausios...


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Šį šeštadienį Palangoje vyksianti šventė „Palangos stinta“ į kurortą privilios ne tik šios agurkais kvepiančios žuvies mėgėjus, bet ir žvejus – būtent stintų meškeriojimo nuo jūros tilto varžybos šeštadienį paskelbs šventinių pramogų pradžią.


Ar nepritrūks Stintų šventėje... stintų? Praėjusią savaitę vietos žvejai dėl šąlančios jūros buvo priversti ištraukti tinklus bei persikelti į Kuršių marias. Šventės organizatoriai tikisi, kad pasikeis vėjo kryptis ir galbūt nupūs ledus, kad vietos žvejai kitam savaitgaliui galėtų parūpinti Baltijoje sugautų stintų.   Tikisi palankesnio oro...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius