Su aktyviaisiais priešaky

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-10-10
Peržiūrėta
417
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daugiau kaip 30 metų savo darbui paaukojusi ir daug mokinių į platųjį pasaulį išleidusi anglų kalbos mokytoja ekspertė Genė Pečiukevičienė pelnytai pagerbta Tarptautinės mokytojų dienos proga. Jai tądien įteiktas Klaipėdos apskrities garbės ženklas ir diplomas. Įgijusi didžiulę patirtį pedagoginėje srityje energinga moteris sugeba įkvėpti mokinių susidomėjimą mokslu bei paskatina aktyviai dalyvauti ne tik pamokose, bet ir viešajame gyvenime.

 

Suklysti ir pasitaisyti

Palangos Senosios gimnazijos koridoriais vaikšto įgudusi ir labai gerbiama anglų kalbos mokytoja ekspertė bei atnaujinto ugdymo turinio konsultantė Genė Pečiukevičienė. Pastarosios pareigos suteikia mokytojai galimybę sutelkti daugiau dėmesio mokinių gebėjimams ugdyti. Tuomet mokiniai mokosi iš savo klaidų. O tik taip mokydamiesi, pasak mokytojos ekspertės G.Pečiukevičienės, jie tikrai išmoksta. Tokiu pagrindu ji siekia ištobulinti visų savo mokinių anglų kalbos žinias, todėl iškilus klausimams pirmiausia mokytoja G.Pečiukevičienė siūlo iškelti uždavinį sau.

 

Siekis tapti trenere

Puikiai savo pareigas atlikdama G.Pečiukevičienė ne visada svajojo būti mokytoja. Mėgdama sportą ir aktyviai gyvendama moteris net negalvojo apie jokią kitą karjerą, išskyrus trenerės. Žaisdama tinklinį, krepšinį, rankinį, net ir bėgiodama dabartinė anglų kalbos mokytoja ekspertė siejo savo ateitį tik su aktyviu sportu. Jos norą studijuoti kūno kultūrą sumažino tuometinės tinklininkės, panorusios visos taip pat studijuoti šį dalyką. Tuo mokytojos norai nesibaigė. Mokykloje noriai mokydamasi anglų kalbos, ji pamatė, kad tai sritis, kurioje galėtų realizuoti save. Užteko mamos padrąsinimo ir savo pasiryžimo studijuoti tai, kas jai sekasi. Bet ir toliau mokytoja tapti ji neketino, mąstydama apie vertėjos amatą.

 

Prasidėjusi mokytojos karjera

G.Pečiukevičienė gavusi paskyrimą atsidūrė Naujojoje Akmenėje, kur pirmą kartą paragavo mokytojo profesijos. Ten susipažino su savo vyru, su kuriuo netrukus persikėlė gyventi į Palangą. Pasak gerbiamos mokytojos ekspertės, Palanga ją sutiko nesvetingai ir ji ilgai negalėjo gauti čia darbo, nes nei vienoje mokykloje tuo  metu nereikėjo anglų mokytojos. Jos pirmasis darbas buvo Vaikų bibliotekoje, kur ji pažino džiaugsmą dirbti tarp vaikų ir jiems padėti. O netrukus įsidarbino ir Palangos Senojoje gimnazijoje. Mokėjusi ir prancūzų kalbą ji puikiai pravertė mokyklai. Tuomet dėstė ir anglų, ir prancūzų kalbas, o pastaroji kalba buvo net populiaresnė. Turėdama dvi puikias pagalbininkes, kurios nukreipė ją tinkamu mokytojavimo keliu, ji palaipsniui įvaldė šios profesijos keliamus sunkumus.

 

Griežta mokytoja

„Anksčiau buvau labai griežta mokytoja“, - prisipažįsta mokytoja ekspertė G.Pečiukevičienė. Griežtumu šiuo metu pasididžiuoti nebegali, dabar ji tiesiog reikli savo mokiniams. Pasak mokytojos, sunkiausiai jai dirbti su mažiausiais mokinukais. Negailėdama sau kritikos moteris pripažino, kad jai kartais pritrūksta kantrybės, tenkant kartoti jau tarytum ir išmoktą dalyką. „Niekada nenuolaidžiauju tinginiams ir neskiriu ypatingo dėmesio įtakingų asmenų vaikams“, - griežtai pareiškė anglų kalbos mokytoja. Tokio išskirtinumo nesulaukė net jos pačios dukra, dabar jau savo šeimą sukūrusi jauna moteris. Sąžininga mokytoja didžiuojasi abiem savo vaikais, kurie taip pat šauniai su mama susikalba ir anglų kalba.

 

Susižavėjimas debatais

Aktyvi moteris visuomet turi veiklos, į kurią pasistengia įtraukti ir jaunus veiklius žmones. Mokytoja yra Neformaliojo švietimo debatų centro narė. Mielai su mokytoja dalyvaudami įvairiuose net ir tarptautiniuose debatuose mokiniai jaučiasi visuomeniški ir pasak G.Pečiukevičienės, išmoksta išsakyti savo nuomonę bei susirinkti tinkamą tiriamąją medžiagą. Debatus rengianti ir pamokose, mokytoja pastebi, kad mokiniams tai patinka ir jie noriai ruošiasi. G.Pečiukevičienė pabrėžė, kad tai nėra lengva, tačiau jaunuoliams labai įdomu, o pamokos laikas dar priverčia juos savo nuomonę išsakyti glaustai ir tiksliai. Siekdama ugdyti gabius, veiklius, savo nuomonės neslepiančius jaunuosius žmones, mokytoja žengia tinkamu keliu, o mokiniai dažnai padėkoja jai už paskatinimą ir tikėjimą jais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasibaigus XII –ajai Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadai Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia – IIB klasės mokinė Mūza Olimpija Svetickaitė tapo šios olimpiados šalies etapo (9-10 klasių gupė) II vietos laimėtoja.


Rugsėjo 24 d., antradienį, Palangai įteiktas Lietuvos rekordo diplomas, oficialiai patvirtinantis, kad kurorto koncertų salės fasadą puošiantis dainininko Stasio Povilaičio autografas yra didžiausias parašas šalyje. Šį Lietuvos rekordą įregistravo agentūra „Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo.    


Palangos miesto garbės piliečiai Vitalius Bernardas Litvaitis ir Romualdas Budrys kurorto gyventojų vardu pasveikinti gimimo dienos proga. Penktadienį, liepos 26 d., net du Palangos miesto garbės piliečiai – Vitalius Bernardas Litvaitis bei Romualdas Budrys – minėjo savo gimtadienius. Ta proga penktadienį visų palangiškių vardu juos pasveikino Palangos miesto meras...


Balandžio 13-14 dienomis Kauno ,,Aušros” gimnazijoje vyko tradicinio Lietuvos mokinių anglų kalbos konkurso (9-10 klasės) šalies etapas. Jame Palangos miestui atstovavo Palangos senosios gimnazijos II B klasės mokinė Justė Jankauskaitė. Pasibaigus konkursui gimnazija sulaukė džiugios žinios


Trylikametė Jorė iš Palangos prancūzų kalbos žiniomis nušluostė nosį prestižinių Lietuvos licėjų ir mokyklų ugdytiniams.Kovo pradžioje Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos septintokė iš Kaune vykusio prancūzų kalbos konkurso-olimpiados „Je parle français et toi?" parsivežė II-ojo laipsnio diplomą, liudijantį, kad ši jaunoji...


Palangos švietimo pagalbos tarnyba (PŠPT) atvira ir vaikams, ir jų tėvams, ir mokytojams, ir net senjorams. Čia pas psichologą apsilankę mažiausieji net nesupranta, kad šiltas, smagus pokalbis su „gražia mokytoja“ sprendė jų bendravimo, mokymosi sunkumus. O tarnybos pažyma ne vienam moksleiviui gali palengvinti ir egzaminų maratoną. O kur kitos vaikus...


Palangai Strasbūre įteiktas Europos diplomas  2

"Palangos tilto" informacija, 2014 06 30 | Rubrika: Miestas

Palanga už bendradarbiavimą su užsienio miestais-partneriais įvertinta garbingu Europos diplomu. Šis apdovanojimas praėjusį ketvirtadienį Prancūzijoje, Strasbūre, Europos Taryboje, buvo įteiktas Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui.


Palanga už bendradarbiavimą su užsienio miestais-partneriais įvertinta Europos diplomu. Šis garbingas apdovanojimas ketvirtadienį Strasbūre (Prancūzija) įteiktas Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui. Atsiimti Palangai skirto apdovanojimo kartu su juo į Prancūziją vyko ir Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai Mindaugas Skritulskas bei Remigijus Kirstukas, taip pat...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Su aktyviaisiais priešaky

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 10 10 | Rubrika: Kultūra

Daugiau kaip 30 metų savo darbui paaukojusi ir daug mokinių į platųjį pasaulį išleidusi anglų kalbos mokytoja ekspertė Genė Pečiukevičienė pelnytai pagerbta Tarptautinės mokytojų dienos proga. Jai tądien įteiktas Klaipėdos apskrities garbės ženklas ir diplomas. Įgijusi didžiulę patirtį pedagoginėje srityje energinga moteris sugeba įkvėpti mokinių susidomėjimą mokslu bei paskatina aktyviai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius