Sunerimo dėl Vytauto gatvėje kertamų medžių

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-10-25
Peržiūrėta
2063
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sunerimo dėl Vytauto gatvėje kertamų medžių

Į redakciją užsukęs miestelėnas Gintaras Raulinaitis išsakė nuogąstavimus dėl kertamų medžių Vytauto gatvėje praėjusią savaitę. Pamatęs, jog medžiai virsta, jis ne juokais susirūpino ir ėmė skambinti pavojaus varpais. „Jeigu nesustabdysime, galiausiai bus iškirsti visi medžiai Vytauto gatvėje“, – kalbėjo jis. Tačiau Palangos miesto savivaldybės administracijos ekologė Reda Kairienė ramina: pjaunami tik tie medžiai, kurie kelia pavojų.

Medžiai pasirodė neligoti
„Praėjusį pirmadienį pamačiau, jog ėmė kirsti medžius Vytauto gatvėje, pačiame centre. Priėjau prie darbininkų, paklausiau, ką jie čia daro. Pasakė, kad sausuolis, reikėjo nukirsti. Aš pažiūrėjau, kad nukirstas medis nebuvo nei nudžiuvęs, neatrodė sergantis. Sugėdinau juos ir nuėjau“, – pasakojo G. Raulinaitis.
Jis nuėjęs į Palangos miesto savivaldybę buvo nukreiptas pas ekologę R. Kairienę. Su ja jis ir bandė susisiekti. „Kuriam laikui negalėjau imtis jokių priemonių, jog suprasčiau, kas dedasi, buvau išvykęs. Grįžęs pamačiau, kad medžiai ir toliau pjaunami. Pastebėjau, kad kaip tik viena moteris šluoja aplink vieną šviežiai nupjauto medžio kelmą. Didžiausias medis buvo apie 80 centimetrų. Negalėjau taip visko palikti“, – pasakojo pašnekovas.
Jis, susisiekęs su ekologe, išdėstė, jog jeigu nebus imtasi priemonių, nebus stabdomas medžių kirtimas, jis ateis ir budės prie medžių nuo ryto iki vakaro, o jeigu pamatys virstantį medį, jis nufilmuos ir paleis video internetu.
„Gi čia baisus dalykas. Palanga, kurortas. Būtina saugoti medžius. Suskaičiavau septynis nupjautus medžius. Mano nuomone, visi jie tikrai buvo geri, puikūs medžiai, neligoti. Vienas medis gal ir buvo abejotinas, bet kiti tikrai ne. Negalima to leisti, juolab, kad dabar visuomenė sukilusi dėl medžių kirtimų Labanoro girioje, negalima nusileisti ir mums“, – įsitikinęs G. Raulinaitis.

Dėl saugesnės aplinkos
Ekologė R. Kairienė papasakojo, jog yra sudaryta sutartis su UAB „Palangos komunalinis ūkis“, kuri ir rūpinasi pavojų keliančių medžių šalinimu. Vietoj išpjautų 50 medžių, kurie galėjo pridaryti bėdų, bus pavasarį atsodinti nauji medeliai.
„Tikrai netiesa, jog pjaunami sveiki medžiai. Pjaunami tik tie, kurie jau yra pavojingi, seni, pasiekę savo brandą, susilpnėjusios gyvybinės funkcijos. Jie šalinami dėl saugumo. Žinodami apie artėjančią audrą, rūpinomės greičiau juos pašalinti. Taip saugome gyventojus ir jų turtą. Tiesa, kad žmonėms atrodo, jog visi nori tik pakenkti, tačiau tikrai taip nėra. Darome tai dėl saugesnės aplinkos“, – kalbėjo R. Kairienė.
Kokie medžiai gali kelti pavojų, sprendžiama jau vasaros pabaigoje. Tuomet specialistai apvažiuoja visą miestą ir įvertina situaciją. „Reikia įsivaizduoti, jog medžio nupjovimas ir atsodinimas naujo nėra jau toks pigus, kad tą darytume bereikalingai. Tokių veiksmų imamasi tik dėl būtinumo“, – pasvarstė pašnekovė.
Medis, kuris itin įaudrino miestelėną, buvo pašalintas pačiame centre, prie bibliotekos. Šis medis, kaip pastebėjo ekologė, buvo sausas ir stūksojo šalia labai intensyvios perėjos, tad tokiu atveju išvengta galėjusios įvykti nelaimės.

Jūsų komentaras:

pastabusis 2018-10-31 12:01 ([email protected] / IP: 188.69.212.155)
Miela "ekologė" - paaiškinkit prašom, kur šie" PAVOJINGI MIESTUI" nupjauti medžiai atsiduria- kieno kišenes papildo? Be to, ar gerb. miesto "GELBĖTOJA" specialiai priima gatvių apželdinimo projektus, kuriuose paliekamas mažas lopinėlis aplink medžius- medžių šaknys negauna pakankamai drėgmės!

vieniems žmonėms 2018-10-29 14:30 (IP: 86.100.63.99)
medžiai yra vertybė, kitiems jie tik pinigai arba visiškas niekas. Į ką panašūs medžiai, vadinami „kaštonais“ J. Basanavičiaus gatvėje? Kaip jie auga, kaip atrodo? Labai liūdnas vaizdas tiems, kad prisimena senuosiuos kaštonus einant link tilto.

Palangiskis 2018-10-28 11:58 (IP: 85.206.61.92)
Pvz prie mano namu nupjove sveikut sveikuteli medi, gryztu po darbo ziuriu nebera, kaimynai nezino del ko nupjove, kaip tai paiskinti. Visi namo kaimynai pasipiktine...manau pries pjaunant reiketu namo daugumos zmoniu atsiklaust

Palangiskis 2018-10-28 11:53 (IP: 85.206.61.92)
Pjauna ir sveikus medzius, uzsimano kokia bobuleika, kad jai maiso , pasiskundzia ir tuoj pat nupjauna. Greit Palangoje nebeliks pavesio, atsodins i ju vieta, bet ar jie uzaugs, ar mes juos dar pamatysim uzaugusius po kuriais galesim pasislept nuo vejo, saules. Juk atsodins nediduka stiebeli, kuris kol uzaugs, o juk dideli medziai puosia Palanga, o ne stiebeliai. P.s Palanga niokoja savo medzius, as nesuprantu gal is savivaldybes duotas koks paliepimas ispjaut visus medzius Palangoje

Gintaras Raulinaitis 2018-10-25 22:38 ([email protected] / IP: 66.102.9.139)
Geriamieji palangiškiai, Jūs galite pamatyti savo akimis, žinoma, kol neužtepta da dažais šio vandalizmo, kitaip man sunku suvokti ir kitaip kaip bepavadinti, - pėdsakai... Taigi nepatingėkite, važiuojant iš autobusų stoties ir išlipant "Gintaro sanatorijos" stotelėje, - pakeliauti, link pačios Savivaldybės administracijos pastato pusės... Ir stai už stotelės paėjus 16 metrų isvysite pirmą kelmą, ir taip atrasite net 7 akivaizdaus nusikaltimo prieš gamtą: PRIEŠ SVEIKIAUSIUS IR NĖ TRUPUCIO NEPAPUVUSIUS MEDZIUS - PAČIAME POPULIARAUS PALANGOS KURORTO MIESTO CENTRE (!!!) - KĄ AIŠKIAI, - PLIKA AKIMI ŽVELGIANT, - NEGLIMA NESUVOKTI IŠ TO, KAIP ATRODO NUPJAUTŲ SVEIKŲ IR NĖ IŠ TOLO GI NET NEMTYTI KOKIŲ TAI PAPUVIMO POŽYMIŲ!! Taigi kaip begėdiškai mums visiems apsimelavo ši pareigūnė, užimanti gan aukštą ir atsakingą postą pačioje Palangos miesto Savivaldybėje(!)

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apygardos prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Palangoje iškirstų daugiau nei 1 tūkstančio saugotinų medžių.


Ar netrukus Palangos centre, Vytauto gatvėje esanti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia bus „plika“? Be žalios lapijos apdaro?  Pasklidus gandams, kad medžiai bus kertami, sujudo, subruzdo ir palangiškiai, ir kurorto bičiuliai.


Pačiame Palangos centre, po kavinės „Fotokava“ stalais, dar nesugrėbti pernykščiai medžių lapai, nenuravėtos piktžolės veržiasi pro šaligatvio plyteles.


Pirmadienio ankstyvų rytą Palangoje, Lydekų gatvėje, kilęs didžiulis gaisras nusiaubė be gailesčio, be pastogės palikdamas aštuonis žmones, tarp jų tris nepilnamečius vaikus. Kaip pastebėjo miesto meras Šarūnas Vaitkus, sudegė absoliučiai visas jų gyventojų turtas. Pranešimas apie gaisrą Lydekų gatvėje gautas po 3 val.


Į redakciją užsukęs miestelėnas Gintaras Raulinaitis išsakė nuogąstavimus dėl kertamų medžių Vytauto gatvėje praėjusią savaitę. Pamatęs, jog medžiai virsta, jis ne juokais susirūpino ir ėmė skambinti pavojaus varpais. „Jeigu nesustabdysime, galiausiai bus iškirsti visi medžiai Vytauto gatvėje“, – kalbėjo jis. Tačiau Palangos miesto savivaldybės administracijos...


Palangos miesto gatvėse ir bendro naudojimo teritorijose intensyviai pluša UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbuotojai ¬– siekiant sukurti gražią ir saugią aplinką Palangos miesto gyventojams bei svečiams, vietoje sausų bei sergančių medžių, per šią savaitę bus pasodinta per 70 naujų medžių. Kurortui pagražinti pasirinkti paprastieji ir rausvažiedžiai...


Šią savaitę prakaitą liejo kurorto vandentiekio įmonės UAB „Palangos vandenys“ darbininkai – antradienį trūko 500 metrų vandentiekio magistralė Vytauto gatvėje, šalia miesto savivaldybės, o ketvirtadienį trasa plyšo toje pačioje gatvėje šalia „Palangos tilto“ redakcijos. „Vandens sistemai šioje gatvėje yra apie 30-40 metų...


Ar tikrai visi suvešėję, nuo vasaros žaros praeivius šešėliu apsaugantys medžiai Žvejų gatvėje yra sukirmiję ir ligoti? Nors gatvės rekonstrukcijoje medžių iškirtimas nėra numatytas, pakako medžiais nepatekintų šios gatvės kelių dešimčių gyventojų prašymų savivaldybei, kad miesto komunalininkai trečiadienį pradėtų mosuoti pjūklais ir versti...


Ketvirtadienio vakarą į kurorto viešąją biblioteką gėlėmis nešini rinkosi palangiškiai ir ne tik mūsų miesto gyventojai – žodžiu, visi tie, kas jau spėjo pamilti pernai rudenį penkerių metų jubiliejų atšventusio „Šilko klubo“ narių darbus. Šį kartą tapybos ant šilko vertintojai rinkosi į parodos „Medis“ atidarymą....


Auksinis ruduo, kuomet medžius palieka įvairiaspalviai lapai, regis, patinka ne visiems. „Palangos tilto“ skaitytoja Liongina, gyvenanti Baltijos aikštėje, skundėsi:   „Atvykite į mano gatvę ir patys pamatysite didelę netvarką. Nukritę medžių lapai nepuošia vejos, o miesto komunalinis ūkis nesiskubina jų grėbti. Be to, medžių alėja tokia didelė, jog...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius