„Suneštinis muziejus“ kviečia prisiminti miesto istoriją

Palangos tiltas, 2016-03-31
Peržiūrėta
101
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Suneštinis muziejus“ kviečia prisiminti miesto istoriją

Vakar Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo kviečiami visi, kurie domisi Palangos ir Šventosios istorija arba nori apie ją sužinoti kuo daugiau. „Suneštinis muziejus“ – vienas iš daugybės „Palangos dienų 2016“ renginių. Šio renginio tikslas – supažindinti žmones su senąja Palanga bei skatinti rinkti istorinę medžiagą apie savo miestą.
Vienas iš renginio dalyvių – Palangos istorijos žinovas Saulius Žulkus, į biblioteką atnešęs pluoštą senų laikraščių, kuriuose fiksuota miesto istorija. S. Žulkus archyvą renka jau keturiasdešimt metų: „Surinkau kiek įmanoma visus laikraščius apie Palangos gaisrą, apie čia vykusią Dainų šventę. Tenka pripažinti, kad tokius dokumentus rinkti labai sunku. Ypač senyvi žmonės nevertina tokio turto ir dažniausiai, galvodami, kad laikraščiai niekam nebepravers, sudegina. Dar dėstydamas Klaipėdos universitete iš studentų girdėjau ne vieną istoriją, kaip tokie daiktai kaimuose nevertinami. Labai skaudu“.
Namie S. Žulkus turi virš 200 senų nuotraukų ir atvirukų, o į penkiasdešimt vis pildomų įvairios tematikos albumų namie sutalpinti sekasi viską sunkiau. Istorikas turi ir unikalią nuotrauką, darytą 1921 m. kovo 31 d., kuomet Palanga atiduodama Lietuvai.
Miesto istorija domisi ir Tarybos narys Dainius Želvys, į „Suneštinį muziejų“ atnešęs ne vieną seną dokumentą, laišką ar knygą. Jų gavimo istorijomis noriai dalijosi su parodos lankytojais.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kurorto muziejus kviečia į koncertą „Advento šviesoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 26 | Rubrika: Kultūra

Gruodžio 1 d. (sekmadienį), 15 val. muziejuje skambės muzika džiaugsmingam laukimui. Šventiniame šių dienų šurmulyje, tarp pirkinių, dovanų ieškojimo kurorto muziejus kviečia stabtelėti ir visiems kartu pasiklausyti puikios muzikos.


Lietuvos Respublikos Seimas 2019 metus paskelbė Lietuvos Tarybos Pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metais. Pritardami šiai iniciatyvai, Kurorto muziejus ir Palangos meno mokykla suvienijo jėgas ir parengė bei įgyvendino edukacinį projektą „Prezidentas Antanas Smetona ir Palanga“.


Ruduo Palangoje įprastai prasideda žvilgsnį nukreipiant į Palangos Birutės parką – būtent čia, prasidėjus rudeniui, kasmet minima Birutės parko diena. Šiais metais parkas mini 120-ąsias įkūrimo metines ir kviečia kurorto gyventojus bei svečius jau rytoj, rugsėjo 2-ąją, drauge pasidžiaugti šia gražia sukaktimi.


Palangos kurorto muziejus ir Pavelostos (Latvija) kraštotyros muziejus, atsižvelgdami į abipusį susidomėjimą plėtoti bendradarbiavimą ir pripažindami, kad draugiškų partnerystės santykių Europos Sąjungoje stiprinimas padės plėtoti kultūrinius ryšius, sutarė bendradarbiauti ­– penktadienį pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.


Rugpjūčio pabaigoje duris visuomenei atvėrė atnaujintas „Anapilis“, į pirmąją ekspoziciją „Anapilis“ – 118 metų istorija“ šioje viloje žmonės bus pakviesti kitą penktadienį – rugsėjo 23-ąją. Pasak Palangos kurorto muziejaus direktoriaus Jūračio Liachovičiaus, šis renginys bus skirtas restauruotos vilos atidarymo ir perdavimo muziejaus...


Vakar Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo kviečiami visi, kurie domisi Palangos ir Šventosios istorija arba nori apie ją sužinoti kuo daugiau. „Suneštinis muziejus“ – vienas iš daugybės „Palangos dienų 2016“ renginių. Šio renginio tikslas – supažindinti žmones su senąja Palanga bei skatinti rinkti...


Palangos kurorto muziejaus direktorius, istorikas, Klaipėdos universiteto darbuotojas Jūratis Liachovičius įsitikinęs, kad dabartinė miesto taryba jau įeis į istoriją, kadangi rado politinės valios priimti sprendimą ir įsteigti Palangoje kurorto muziejų. Tačiau nuo įsteigimo iki atidarymo – ilgas kelias, kurį dar teks nueiti.


Ar žinote, ką reiškia „Kurhauzas“ lietuviškai? Kiek kambarių buvo viloje „Jūros akis“, kaip anksčiau vadinosi vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“? Jeigu nežinote, į šiuos klausimus jums tikrai galės atsakyti jaunieji palangiškiai, dalyvavę Palangos švietimo pagalbos tarnybos vykdytame projekte – ekskursijoje...


Penktadienį A. Mončio namai-muziejus pakvietė palangiškius ir miesto svečius į jaunųjų menininkų parodos, veiksiančios iki liepos vidurio, atidarymą.


Šeštadienį į Senosios gimnazijos salę kviečiami visi, kas neabejingi mūsų grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio, kurio 300-iasis jubiliejus minimas šiemet, kalbos grožiui. Čia 18 valandą Palangos „Grubusis“ teatras ir svečiai – Skapiškio mėgėjų teatras „Stebulė“, – kvies dar kartą prisiminti poemą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius