Susisiekimo ministerijoje duotas startas Palangos aplinkkelio statybai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-04-11
Peržiūrėta
1977
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Alfa.lt nuotr.
Alfa.lt nuotr.

Susisiekimo ministerijoje vakar buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią bus įgyvendinamas „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros vykdymo projektas“.
Sutartį pasirašė Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (LAKD), viešosios ir privačiosios partnerystės (VPP) projektų valdymo įmonė „Plėtros investicijos“ ir specialiosios paskirties bendrovė „Palangos aplinkkelis“, įsteigta pagal konkurso reikalavimus ir 25-erius metus vykdysianti projekto valdymą ir administravimą.
„Džiaugiuosi, kad Susisiekimo ministerijos įstaiga yra pirmoji Lietuvoje, pasirašiusi labai svarbią, valstybei ekonomiškai naudingą sutartį kelių statybos sektoriuje. Tai bus gera patirtis ateityje Lietuvoje įgyvendinamiems viešosios ir privačios partnerystės projektams kelių infrastruktūrai šalyje plėtoti“, – teigė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
„Tik kiek ilgiau nei dvejus metus rengto projekto sutartis jau pasirašyta. Žinant kaimyninių valstybių patirtį, tai – labai geras tempas. Tarkim, Lenkijoje pirmoji VPP projekto sutartis buvo pasirašyta tik po 9-erių metų, Latvijoje parengiamieji darbai truko trejus metus, tačiau sutartis taip ir nebuvo pasirašyta“, – sakė LAKD direktorius Skirmantas Skrinskas.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog aplinkkelio statybos projektas yra reikšmingas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai. „Todėl itin svarbu, kad tiek praėjusios kadencijos, tiek šiandieninė Vyriausybė bei Premjerai suprato Palangos infrastruktūros svarbą ir priėmė sprendimus, reikalingus, kad aplinkkelio projektas būtų įgyvendintas“, – sakė Š. Vaitkus.
Kurorto vadovas atkreipė dėmesį, jog nutiesus tiesioginį kelią į Šventąją, į Lietuvos ir Latvijos pasienį, gerokai sumažės automobilių srautai į Palangą, tad į pajūrį vykstantys poilsiautojai nebeturės stovėti autmobilių spūstyse. „Kartu bus išspręstas ir ekologijos klausimas, juk šiuo metu sunkiasvorių ir kitų transporto priemonių vairuotojai, vykstantys iš Klaipėdos į Palangos oro uostą, Šventąją ir Latvijos pajūrio miestus, turi užsukti į Palangą ir važiuoti per šį kurortinį miestą. Atlikti tyrimai parodė, jog per tris vasaros mėnesius Palangą tranzitu kirto 75 tūkst. automobilių. Įgyvendinus aplinkkelio statybos projektą, išsivaduosime nuo minėtų transporto priemonių srauto. Palanga yra kurortas, tad vienas iš mūsų uždavinių – siekti, jog vietos gyventojai ir svečiai galėtų kvėpuoti kuo grynesniu oru“, – sakė Š. Vaitkus.
Projekto rangovai – bendrovės „Kauno tiltai“ ir „Šiaulių plentas“ – per dvejus metus nuties 8,25 km ilgio Palangos aplinkkelį, 23-ejus metus vykdys jo eksploatacinę priežiūrą ir per tą laiką du kartus atliks kelio rekonstrukciją. Projekto įgyvendinimo kaina – 123,575 mln. Lt. Valstybė už atliktus darbus ir paslaugas pradės mokėti nuo trečių metų ir atlygį išmokės per 23 metus.
„Pasibaigus sutarties terminui, valstybės nuosavybėn bus atiduotas kokybiškas, visus normatyvinius reikalavimus atitinkantis kelias. Pasaulinė praktika rodo, kad įgyvendinant VPP projektus pasiekiamas geriausios kainos ir kokybės santykis. Tai yra didžiausias VPP būdu vykdomų projektų privalumas“, – pabrėžė „Plėtros investicijų“ vadovas ir bendrovės „Kauno tiltai“ plėtros direktorius Vitoldas Sapožnikovas.
Tiesiant aplinkkelį bus rekonstruota netoli Palangos esanti dviejų lygių Vydmantų sankryža, taip pat bus įrengtos dar dvi vieno lygio sankryžos. Palangos aplinkkelis bus magistralinio kelio A13 Klaipėda–Liepoja dalis, jis nuo Palangos nukreips tranzitinį transportą, važiuojantį Šventosios, Liepojos, Klaipėdos ir Šiaulių kryptimis. Įgyvendinus projektą, kurortinio miesto gyventojai ir svečiai išsivaduos nuo minėtų transporto priemonių srauto, sumažės transporto spūstys, aplinkos tarša.

Jūsų komentaras:

jonui 2013-04-15 09:32 (IP: 109.128.40.78)
pona prana zeimi atgal i palangos merus su teise priimineti sprendimus, kad baigtusi martinkelvaitkissaruniska saviveikla

jonui 2013-04-15 08:06 (IP: 78.61.104.50)
kas pakels suniui uodega !?!?!

jonas 2013-04-13 09:47 (IP: 212.122.93.162)
tokio mero, kaip p .zeimys kurortas dar iiilgai netures . dabar swaitkaus martiekois ir t t analogai nustekens palangele ...kol nauji neisaugs/sitie porewoliuciniai... kaip cekuolis sake ,,tada ir bezdzione butu isrinke,, gerai, kad makakos neilgaamzes

Marius 2013-04-12 03:52 (IP: 78.61.251.251)
AČIŪ premjerui A.Butkevičiui, R.Sinkevičiui, Š.Vaitkui, D.Paluckui, P.Žeimiui ir A.Baranauskui. Atsiprašau, jei ko nepažymėjau.

na na 2013-04-11 18:43 (IP: 212.122.93.162)
nors karta ACIU geram uredui ir zmogui ANTAUI BARANAUSKUI, kad leido per miska kelia vardan Palangos kelia tiest. PILETISKAS poegis. ACIU UREDE. Jonas

Taip pat skaitykite

Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Minint Tarptautinę mokytojų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė Metų mokytojų apdovanojimus aštuoniems Lietuvos mokytojams. Tarp jų palangiškių mokytojų nebuvo.


Su praėjusį penktadienį, rugsėjo 3 d., Palangoje apsilankiusiu susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu kurorto meras Šarūnas Vaitkus aptarė ne vieną miestui aktualų klausimą. Kurhauze vykusio susitikimo metu, kuriame dalyvavo gausi Susisiekimo ministerijos delegacija, taip pat – Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys...


„Orion“ bendrovė įsigijo Palangos aplinkkelio projektą

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 08 | Rubrika: Miestas

Investicijų valdymo įmonės „Orion Asset Management“ bendrovė įsigijo viešosios ir privačiosios partnerystės projekto – Palangos aplinkkelio valdytoją. Tai BNS patvirtino „Orion Infrastructure Fund“ valdytojas Andrius Baranauskas. Anot jo, sandorio suma neskelbiama, o sandoris įvyko rudenį. „Tikslas yra įgyvendinti „Orion Infrastructure...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančią Ingą Visockytę prašydamas neleisti uždaryti Palangos pirmojo pašto, įsikūrusio Klaipėdos plente, didžiausiame daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Šis klausimas trečiadienį iškeltas ir...


Palangos aplinkkelio tiesimo darbai, pradėti kovo mėnesį, vyksta itin intensyviai. Nepaisant vasarą gerokai išaugusių į Palangą važiuojančių automobilių srautų, eismas šiuo metu tvarkomoje kelio atkarpoje organizuojamas taip, kad transporto spūstys nesusidarytų.


Susisiekimo ministerijoje duotas startas Palangos aplinkkelio statybai  5

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Susisiekimo ministerijoje vakar buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią bus įgyvendinamas „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros vykdymo projektas“.


Vyriausybėje aptartas Palangos aplinkkelio projektas  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 21 | Rubrika: Miestas

Ministro Pirmininko tarnyboje vyko Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų komisijos posėdis. Jo metu buvo aptarta Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įgyvendinamo viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros“ tolesnio vystymo klausimas.


Meras Š. Vaitkus susitiko su susisiekimo viceministru A. Šliupu

"Palangos tilto" informacija, 2013 01 25 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį savo kabinete priėmė susisiekimo viceministrą Arijandą Šliupą bei Tarptautinio Palangos oro uosto direktorę Jolantą Jucevičiūtę.  


Palangos aplinkkelio likimas spręsis po savaitės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 11 19 | Rubrika: Miestas

Vyriausybė kol kas nesutinka toliau vykdyti Palangos aplinkkelio projekto. Kaip „Palangos tiltui“ sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, dar sausio mėnesį lankydamasis Palangoje pavadinęs šį projektą „grandioziniu“, po savaitės pas premjerą vyksiančiame pasitarime bus sprendžiama dėl tolesnės aplinkkelio ateities.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius