Vyriausybėje aptartas Palangos aplinkkelio projektas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-02-21
Peržiūrėta
147
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybėje aptartas Palangos aplinkkelio projektas

Ministro Pirmininko tarnyboje vyko Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų komisijos posėdis. Jo metu buvo aptarta Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įgyvendinamo viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros“ tolesnio vystymo klausimas.
Lietuvos automobilių kelių direkcija pristatė projekto įgyvendinimo eigą ir jo tolesnio vystymo perspektyvas.
„Tai pirmasis tokio pobūdžio viešojo ir privataus sektorių projektas transporto srityje. Projektas naudingas tiek aplinkosaugos, tiek ekonominiu aspektu. Jam pritaria Palangos miesto vadovai ir gyventojai“, – teigė susisiekimo viceministras Vladislav Kondratovič.
Šiuo metu sunkiasvorių ir kitų transporto priemonių vairuotojai, vykstantys iš Klaipėdos į Palangos oro uostą, Šventąją ir Latvijos pajūrio miestus, turi užsukti į Palangą ir važiuoti per šį kurortinį miestą. Įgyvendinus projektą, palangiškiai išsivaduotų nuo minėtų transporto priemonių srauto.
Viešojo ir privataus sektorių partnerytės projektų komisija posėdyje nutarė, kad tikslinga toliau vystyti Palangos aplinkkelio projektą. Kitą savaitę vyksiančiam Vyriausybės posėdžiui Susisiekimo ministerija turės parengti su šiuo projektu susijusius sprendimus.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus šį komisijos nutarimą vadina sveikintinu. „Sprendimas tęsti šio projekto įgyvendinimą labai svarbus ekologine prasme – nutiesus aplinkkelį, tranzitiniam transportui nebereikės važiuoti per miesto centrą. Palanga yra kurortas, tad vienas iš mūsų uždavinių – siekti, jog vietos gyventojai ir svečiai galėtų kvėpuoti kuo grynesniu oru“, – pabrėžė Š. Vaitkus.
Kurorto vadovas atkreipė dėmesį, jog su magistraliniais keliais A13 Klaipėda – Liepoja ir A11 Šiauliai – Palanga sutampa miesto Klaipėdos plento ir Kretingos gatvės, nemaža dalis transporto, įskaitant ir sunkiasvorį, važiuoja Palangos miesto gatvėmis, o tai daro neigiamą įtaką Palangos kurorto įvaizdžiui bei aplinkos kokybei. „Buvo apskaičiuota, jog praėjusių metų vasarą per Palangos kelią, kirsdami miesto teritoriją, į Latvijos pusę tranzitu išvažiavo 75 tūkst. automobilių. Daugiausiai – sunkiasvoriai automobiliai, kurie tranzitu veža prekes iš Klaipėdos jūrų uosto į Latviją. Tad aplinkkelis padėtų išspręsti ne tik ekologines, bet ir transporto spūsčių problemas“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

 

Jūsų komentaras:

Konservams NE 2013-02-22 14:24 (IP: 194.176.60.225)
Pasiūlyčiau pasidomėti, tais, kurie žinodami, kad bus tiesiamas aplinkelis, prisipirko žemės sklypus toje vietoje...

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybėje interesantai aptarnaujami el. paštu [email protected] arba telefonu 8 460 48705. Tiesiogiai galima kreiptis tik į Socialinės rūpybos skyrių dėl vienkartinių laidojimo išmokų (Vytauto g. 112, įėjimas iš kiemo pusės).


Antradienis, kovo 3 d., buvo itin produktyvi diena kurorto merui Šarūnui Vaitkui, kuris kartu su Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotoju Giedriumi Ramonu lankėsi Vilniuje, Lietuvos automobilių kelių direkcijoje, kur su jos vadovu Vitalijumi Andrejevu bei atsakingais specialistais aptarė ne vieną Palangos miesto bendruomenei aktualų klausimą.


„Orion“ bendrovė įsigijo Palangos aplinkkelio projektą

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 08 | Rubrika: Miestas

Investicijų valdymo įmonės „Orion Asset Management“ bendrovė įsigijo viešosios ir privačiosios partnerystės projekto – Palangos aplinkkelio valdytoją. Tai BNS patvirtino „Orion Infrastructure Fund“ valdytojas Andrius Baranauskas. Anot jo, sandorio suma neskelbiama, o sandoris įvyko rudenį. „Tikslas yra įgyvendinti „Orion Infrastructure...


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Klausimas dėl Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko atidėtas

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Miesto savivaldybės Taryba ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., nepaskyrė Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininko, nors mero Šarūno Vaitkaus teikimu, į pareigas buvo siūlomas socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius.


Palangos aplinkkelio tiesimo darbai, pradėti kovo mėnesį, vyksta itin intensyviai. Nepaisant vasarą gerokai išaugusių į Palangą važiuojančių automobilių srautų, eismas šiuo metu tvarkomoje kelio atkarpoje organizuojamas taip, kad transporto spūstys nesusidarytų.


Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.


Susisiekimo ministerijoje duotas startas Palangos aplinkkelio statybai  5

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Susisiekimo ministerijoje vakar buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią bus įgyvendinamas „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros vykdymo projektas“.


Vyriausybėje aptartas Palangos aplinkkelio projektas  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 21 | Rubrika: Miestas

Ministro Pirmininko tarnyboje vyko Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų komisijos posėdis. Jo metu buvo aptarta Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įgyvendinamo viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros“ tolesnio vystymo klausimas.


Palangos aplinkkelio likimas spręsis po savaitės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 11 19 | Rubrika: Miestas

Vyriausybė kol kas nesutinka toliau vykdyti Palangos aplinkkelio projekto. Kaip „Palangos tiltui“ sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, dar sausio mėnesį lankydamasis Palangoje pavadinęs šį projektą „grandioziniu“, po savaitės pas premjerą vyksiančiame pasitarime bus sprendžiama dėl tolesnės aplinkkelio ateities.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius