Svajūnas Bradūnas: iš Savivaldybės mano reikalaujama kompensacija artėja prie 30,000 eurų

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-03-02
Peržiūrėta
845
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svajūnas Bradūnas
Svajūnas Bradūnas

Svajūno Bradūno pristatyti palangiškiams nereikia. Penkerius metus dirigavęs miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriui bei planavęs miestą, vėliau jam ketverius metus teko varstyti teismų duris. „Man tie metai buvo tarsi išbraukti iš gyvenimo. Visus tuos metus aš buvau nusikaltėlis, žmona tiek laiko buvo nusikaltėlio žmona, dukros – nusikaltėlio dukros, draugai – nusikaltėlio draugai“, – „Palangos tiltui“ sakė S. Bradūnas, tik šiais metais išteisintas dėl įtarimų dėl kyšio paėmimo.
– Baudžiamojoje byloje Aukščiausiasis teismas padėjo galutinį tašką: jūs išteisintas dėl įtarimų, kad, būdamas valstybės tarnautoju, dirbdamas Palangos miesto administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėju, 2011 metų lapkričio 4 dieną, apie 14.24 valandą, savo darbo kabinete iš projekto „Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimas“ vadovo V. M. už gerų tarpusavio santykių palaikymą ir už tai, kad 2011 metų rugpjūčio 10 dieną surado V. M. užsakovą, vieną uždarą akcinę bendrovę, sau tiesiogiai priėmėte kyšį – tuomet 3000 Lt, tai yra 868 eurus. Kokie, jūsų manymu, argumentai įtikino Aukščiausiąjį teismą?
– Pradėkime nuo to, kad mūsų interviu neturi jokios prasmės, nes jūsų užduodamu klausimu ar klausimais jau yra pasisakę visi teismai, kurie tik gali būti. Aš tik noriu atkreipti dėmesį, kad mane išteisino ne Lietuvos Aukščiausiasis teismas (LAT), o Klaipėdos apygardos teismas, tai yra apeliacinė instancija, kurios nuosprendis įsiteisėjo paskelbimo dieną. LAT, atsižvelgdamas į prokuroro kasacinį skundą, patikrino ar Apeliacinis teismas teisingai pritaikė teisės normas. Žmogiškai šnekant, man buvo labai skaudu skaityti LAT nutartį, apie mane ir mano – vyr. architekto – veiksmus, kurioje aiškiai ir motyvuotai išdėstyta, kodėl tokios bylos (cituoju) „apskritai neturėjo būti”.
– Vis tik slapta darytame įraše, sutikite, gan aiškiai girdisi jūsų lūpomis paminėta 3000 Lt suma?..
– Iš kur pas jus tokia informacija? Byloje nėra jokio įrašo, kur mano lūpomis ar kieno nors kito lūpomis kažkas mini 3000 litų ar bet kokią kitokią sumą. Jei toks įrašas būtų egzistavęs, manau, dabar mes nekalbėtume apie išteisinančius sprendimus.
– V. M. pirmosios instancijos teisme jis iš esmės patvirtino ankstesnėse apklausose duotus parodymus, t. y., kad 3000 Lt perdavė jums už suteiktas konsultacijas, bet jis teigė, kad tai nebuvo kyšis, o padėka. Kuo skiriasi kyšis nuo padėkos? Ar dažnai sulaukdavote padėkų kaip vyr. architektas? Kokiomis formomis?
– Paskutinėje apeliacinio teismo apklausoje, kurią buvo nurodęs privalomai atlikti LAT, tas žmogus nepatvirtino jokių savo pinigų davimo. O į teismo klausimą, kodėl pirminėse apklausose užfiksuota, kad jis neva „davė“, jis teatsakė, kad jam buvo paaiškinta, jog „kitaip rašyti negalima“. Beje, jis tai sakė visų instancijų teismuose.
Kadangi tas žmogus yra jau miręs, aš nesiruošiu komentuoti jokių kitų jo veiksmų. Galiu patvirtinti, kad mes pakankamai daug bendradarbiavome kaip architektai, o ir tapyba abiems buvo nesvetima. Man įsimintiniausias ir maloniausias darbas, prie kurio teko mums abiems pridėti ir savo rankas, yra medinės bažnyčios projektavimas Kretingos rajone.
– Neįsižeiskite, bet net ir po jūsų išteisinamojo nuosprendžio, dalis savivaldybės darbuotojų į jį numoja ranka: „Kad Bradūnas ėmė, ne vienas žinojo...“ Ar jus žeidžia tokia nuomonė? Ar ją kas nors specialiai kursto?
– Kodėl turėčiau įsižeisti? Mano visa kyšininkavimo baudžiamoji byla yra prasidėjusi todėl, kad kažkas kažką manė, galvojo ir nieko tiksliai nežinojo... Deja, taip. Aš, pavyzdžiui, esu girdėjęs, kad už tam tikrą mokestį jūsų laikraštyje galima užsisakyti abejotiną straipsnį apie ką tik reikia, todėl ir aš klausiu, „ar jus žeidžia tokia nuomonė? Ar ją kas nors specialiai kursto?”.
O apskritai galvojant, tai kyšio davimas yra toks pat nusikaltimas kaip kyšio ėmimas. Aš buvau atitinkamų struktūrų sekamas 4 metus ir 8 mėnesius, t. y., kažkokie savo tapatybės neatskleidžiantys šešėliai vaikščiojo paskui mane nuo 2008 metų. Dabar aš ir galvoju, kiek turėjo būti baudžiamųjų bylų per laikotarpį nuo 2008 iki 2013 metų, pateisinant, kaip jūs sakote, „dalies savivaldybės darbuotojų“, ir kaip aš sakau, liežuvio patologijas ir tokių išvedžiojimų absurdiškumą”. Negi visi besikreipiantys į vyriausiąjį architektą yra korumpuoti?
– Jeigu galite atvirai kalbėti, būnant miesto architektu, įtakų ir prašymų priimti vieną ar kitą palankų sprendimą vienam ar kitam asmeniui, juridiniam subjektui, matyt, neretai sulaukdavote. Ar tai tiesa?
– Nesulaukdavau nieko iš jokių subjektų. Ir, manau, kad tai yra pagrindinė priežastis, kodėl taip ilgai išdirbau Palangos vyriausiuoju architektu. Iš kitos pusės niekada nesu gavęs jokio prašymo, kuriame būtų prašoma ko nors nesuderinti, nepatvirtinti ar panašiai.
Mano, kaip architekto, principinė nuostata yra ir iki šiol nepakito – nieko „paderinti“ negalima, nes visi paderinimai vis tiek baigsis blogai. Paprasčiausiai visiems reikia dirbti savo darbą ir rezultatai tikrai bus geri.
– Kaip buvęs miesto vyriausiasis architektas, įvardinkite, kokios verslo grupės, planuotojai yra didžiausi lobistai Palangoje? Kaip jie veikia?
– Būdamas Palangos miesto vyriausiuoju architektu, aš visą tą laiką kartojau – visiems be jokios išimties, jog džiaugiuosi, kad yra kažkokių kažkieno interesų Palangoje. Be privataus kapitalo interesų jokiame mieste apskritai niekas nevyksta. Man taip jau pasisekė, kad aš vyriausiuoju architektu dirbau prie trijų merų. Turiu labai skirtingą patirtį – ką reiškia politika architektūroje ir urbanistikoje, – ir ją vertinu, kaip neįgyjamą jokiuose architektų kvalifikacijos kėlimo kursuose.
– Su savivaldybe bylinėjatės dėl jūsų grąžinimo į darbą ir kompensacijos už priverstines pravaikštas priteisimo. Ar tikrai grįšite dirbti į savivaldybę, jeigu sulauksite jums palankaus teismo sprendimo?
– Pirmiausiai, aš dar nežinau pačios savivaldybės pozicijos dėl to. Po administracinio teismo, nagrinėjančio šią bylą, siūlymo susitarti taikiai, t. y. sudaryti taikos sutartį, savivaldybė pateikė prašymą sustabdyti bylos nagrinėjimą iki tol, kol bus LAT nutartis. Matyt, savivaldybė suinteresuota vilkinti bylą, nes apeliacinio teismo nutartis įsiteisėja jos paskelbimo dieną ir ją reikia vykdyti iš karto, o ne prisigalvoti, kaip kad daro savivaldybė, visokių papildomų sąlygų. Mano sprendimas dėl grįžimo dirbti į savivaldybę bus tada, kai žinosiu visas aplinkybes.
– Kokio dydžio kompensacijos reikalaujate?
– Tiek, kiek numato įstatymas. Kuo ilgiau viskas vyks, pinigų suma tik didės. Šiai dienai suma jau artėja prie 30 tūkst. eurų.
– Kokioje stadijoje dabar yra byla dėl grąžinimo į darbą ir kompensacijos?
– Savivaldybės prašymu Klaipėdos administracinis teismas bylos nagrinėjimą yra sustabdęs, kol bus paskelbta LAT nutartis mano baudžiamojoje byloje.
– Kokie gynėjai jums atstovavo baudžiamojoje, o dabar administracinėje byloje?
– Advokatas Aleksandras Jokūbauskas.
– Kiek jums jau kainavo bylinėjimasis?
– Kiek kainavo bylinėjimasis? Nei daug, nei mažai – 4 metus mano gyvenimo. Visus tuos metus aš buvau nusikaltėlis, žmona buvo nusikaltėlio žmona, dukros – nusikaltėlio dukros, draugai – nusikaltėlio draugai. Gal pabandykim kartu įvertinti, kiek tokie dalykai kainuoja, ar kiek jie yra beverčiai. Atsakymas – man ir mano šeimai, šis cirkas buvo labai brangus.
– Kaip jūs aiškinate didelę vyriausiųjų miesto architektų ir savivaldybės architektūros skyriaus specialistų kaitą? Ką tai signalizuoja? Ar dėl to nenukenčia miesto architektūros dalykai?
– Tame skyriuje yra labai sunku dirbti. Labai didelis darbo krūvis, didelė atsakomybė dėl priimamų sprendimų ir katastrofiškas valdžios požiūris į jame dirbančius žmones. Nuo 2009 iki 2013 metų nebuvo beveik jokios darbuotojų kaitos. O kodėl nuo 2013 metų pasikeitė beveik visi ten dirbę žmonės, tai šis klausimas ne man. Be jokios abejonės, darbuotojų kaita nepadeda Architektūros ir teritorijų planavimo skyriui normaliai dirbti. O architektūriniai dalykai... Tai nėra tik architektūros skyriaus reikalas. Architektūra yra tokia ir priklauso nuo to, kaip mes visi (visi tai ir reiškia visi, o ne tik architektūros skyriaus darbuotojai) su ja elgiamės.
– Ar Palanga, jūsų manymu, turi aiškią miesto plėtros viziją? Kokius miesto vystymo procesus, tendencijas išskirtumėte? Kas jums jose nepatinka?
– Kiek nuo 2008 metų Palangoje buvo pastatyta naujų viešbučių ar kitokių kurorto infrastruktūros objektų? Kol kas Palanga savo plėtros sąskaita tik vykdo valstybės įsipareigojimus, t.y. žemės grąžinimas ir kompensavimas. Labai gaila, kad nėra politinės valios šį klausimą užbaigti. Laikas nuo laiko vis perskaitau spaudoje, kaip valdžios atstovai „taškosi“ visokiomis vizijomis, bet mane jos nežavi dėl vienos priežasties – bet kokiai vizijai realizuoti reikia paprasčiausių pinigų. Kol vizijomis nesidžiaugia ir nesigiria kapitalas (tie kas turi pinigų), architektai ir visuomenė, tol apie jokią aiškią plėtros viziją kalbėti nelabai ir verta.
Kol kas ta viešai matoma miesto plėtros situacija nedžiugina. Miestas pastatė kempingą, sporto salę, koncertų salę. Visa tai puiku. Dabar bus išbandymas Palangos valdžiai, nes ateinantys keleri metai bus atsakymas – kiek verslas (kapitalas) pasitiki valdžia. Jei atsiras privačios investicijos į kurorto infrastruktūrą – viskas bus gerai. Jei privatus kapitalas investuos tik į „antro būsto“ statybas – laukia liūdna ateitis. Aš tikiu Palanga ir jos plėtros potencialu, bet jei tokiu tempu užstatinėsim vertingas miesto centro teritorijas „paslėptais daugiabučiais“, tai ir liks tik tikėjimas, kad kažkada bus geriau.
– Ką dabar dirbate?
– Esu A. Mončio labdaros fondo valdybos narys ir architektas.
– Kaip sujauktas gyvenimas paveikė jūsų šeiminius santykius? Ar laiku vykdėte išlaikymo prievoles savo nepilnamečiams vaikams dėl finansinių problemų, jeigu galime jūsų to paklausti?
– Aš labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo šeima. Esu laimingas tėvas ir mylimas vyras. O problemų tai mes visi turim, bet jos išsisprendžia, kai jas sprendi.

Jūsų komentaras:

Regina 2021-03-05 11:04 ([email protected] / IP: 172.69.253.143)
Prašome perskaityti ir susisiekti su dr. Sunny, jei jums reikia stiprios meilės burtų, kad išspręstumėte savo sugedusius santykius. Kai buvau šešis mėnesius nėščia nuo antrojo vaiko, išsiskyriau su vyru. Nuo to laiko, kai buvo pagimdytas mūsų pirmasis vaikas, mes ginčijomės ir ginčijomės be perstojo, ji nebemylėjo jokios jo meilės ar pasitikėjimo, todėl jis išsiskyrė su manimi. Ir aš išbandžiau įvairias priemones, norėdamas jį susigrąžinti, taip pat išbandžiau keletą skirtingų stebuklingų ratų savo gyvenamojoje šalyje, tačiau nė vienas iš jų negalėjo sugrąžinti Tomo pas mane. Tik daktaras Sunny garantavo skubų 48 valandų burtą ir patikino, kad mano vyras vėl bus su manimi. Rašau norėdamas padėkoti jums ir padėkoti už pažadų laikymąsi ir už tai, kad panaudojote gabias ir dideles jėgas, kad sugrąžintumėte jį namo. Man buvo malonu žinoti, kad jūs specializuojatės sujungiant įsimylėjėlius. Ačiū tau, pone, kad padėjai man blogiausiais gyvenimo laikais, kad buvau toks didelis magijos magas ir kad jis suteikė meilės magiją, kuri man suteikė tiek daug džiaugsmo mano santuokoje. Mano vyras grįžo ir aš pažadu niekada daugiau manęs nepalikti. Jei abejojate jo galimybėmis, patikėkite. Jūs turėtumėte galimybę. Tai atsiperka tokiais būdais, apie kuriuos net neįsivaizduoji. Jei šiuo metu esate stipresnis ir jums reikia stipraus ir skubaus meilės užkeikimo, kad galėtumėte sugrąžinti maloniai susisiekiantį daktarą Sunny, šiuo metu yra vienintelis atsakymas į jūsų pusiausvyros ar santuokos atstatymą. [email protected] arba „Whatsapp him“ telefonu +2348082943805. Ačiū.

Dora 2019-08-13 09:34 ([email protected] / IP: 129.205.113.254)
KAIP ATSINAUJINU MANO VYKDYTOJO ATGAL NUO DR. Giedra. PAVADINIMAS: Dora Alax, aš niekada nemaniau, kad vėl šypsosi. Vyras vieneriems metams paliko mane su dviem vaikais, visos pastangos sugrąžinti jį nepavyko. Maniau, kad daugiau jo nematysiu, kol nesutikau ponios, vadinamos Maria, kuri papasakojo apie burtininką, vadinamą Dr.Sunny, ji man pateikė savo el. Pašto adresą ir mobiliojo telefono numerį. Aš susisiekiau su juo ir jis mane patikino, kad per 48 valandos mano vyras grįš pas mane. Per mažiau nei 48 valandas mano vyras grįžo prašydamas atleidimo sakydamas, kad tai velnių darbas, todėl iki šiol stebiuosi šiuo stebuklu, negalėjau įsivaizduoti, bet kai tik burtai buvo išduoti, aš pastojau ir pagimdžiau savo trečiąjį vaiką. Jei jums reikia pagalbos iš jo, galite susisiekti su juo el. paštu: [email protected] Arba „WhatsApp“ arba paskambinkite jam dabar: +2349030731985 . Dr.Sunny taip pat gydo: 1. ŽIV / AIDS 2. HERPES 1/2 3. VĖŽYS 4. ALS (Lou Gehrig liga) 5. Hepatitas B 6, Nėštumo burtai

Remigijus iš Kretingos Lietuvoje 2018-12-19 13:34 ([email protected] / IP: 193.176.87.206)
Dabar man nereikia nerimauti dėl Kalėdų, nes aš tiesiog gaunu 15 000 eurų paskolą iš mano labai gero draugo pono Theodoro. Ar jums reikia bet kokios paskolos? Susisiekite su juo tiesiogiai el. paštu: [email protected]

kas architektas? kur archtektas? kada archtektas? 2017-03-08 15:45 ([email protected] / IP: 78.60.62.146)
As irgi nevertinu Braduno nei kaip zmogaus, nei kaip specialisto. Tiesiog teko susidurti. Nors kita vertus, suprantu, kad architekto darbas Palangoje, turint tokia valdzia - tai neduok die...Siaip is patirties galiu pasakyti, kad didziausias architektas Palangoje ne Bradunas, bet Vaitkus ir/ar jo artimiausia aplinka. Jie sprendzia, kas tinka, kas netinka, kam leisti, kam neleisti. Architektas , kaip ir visas likes biuroktatinis aparatas, veliau tik paruosia dokumentus ir sudelioja antspaudus. P.S. bet jei tame biurkoratiniame aparate dirbtu zmones "su stuburu", gal meras ar kiti bonzai nedristu kistis i specialistu darbus ir taip daryti spaudimo. O spaudimas tokiu budu yra daromas ne tik matomai darbuotojams, bet ir imonems, kurios priesinasi neteisetiems Palangos savivaldybes veiksmams. Vis tos ambicijos, vis tas sovietinis "kieciausio biciuko" savame kieme supratimas, vis tas plokscias mentalitetas. Paklauskite mero, o tuo paciu vietiniu zurnalistu, kodel neviesinamos (dazniausiai) Palangos savivaldybes pralaimetos bylos teismuose? Kaip efektyviai dirba Palangos kai kurie skyriai ne tik Teritoriju planavimo, bet ir Teises bei Viesasis? Kiek zmoniu ir kiek laiko sugaistoma ne problemoms is esmes spresti, susitarti, isgirsti, isigilinti, bet atsirasineti, nukreipineti nuo kermosiaus pas judosiu, teismautis, net jei apeliaciniai teismai yra issake labai aiskius sprendimus, duoti leidimus trumpam laikui, kad zmogus ir vel kreiptusi tuo paciu klausimu ir vel gaistu savaites ir menesius, kol gaus vienoki ar kitoki sprendima ir t.t. ir t.t. P.S. Toks buvo Braduno pasaulis Palangos architekto pozicijose. Toks pasaulis, greiciausiai, niekur nedingo ir dabar. Gaila.

To Bradunui 2017-03-07 09:54 ([email protected] / IP: 188.69.212.57)
Pritariu!. Man irgi teko ant savo kailio isbandyti Braduno "mokejima dirbti". Jis kreipdavo demesi tik i didelius ponus, tarybos narius. Jie pas ji eidavo be eiles. Ka jie ten taip skubiai tvarke galime tik paspelioti. O as ir kiti paprasti zmones sededavome valandas prie jo duru ir dazniausiai be rezultatu.

Palangos korumpai 2017-03-04 21:55 (IP: 90.134.159.39)
Ieškome savanorių valstybės biudžetui tuštinti. Dirbame pagal daug kartų išbandytą scenarijų. Dirbantys STT suvaidina suėmimą, o buvę STT-tešnikai (kaip ir šiuo atveju) padeda atgauti nekaltybę po išprievartavimo. Po penkių metų atostogų Kanarų salose, galėsite pasiimti kelis kart didesnę kompensaciją negu būtumėte gavę dirbdami nepakeliamai sunkų darbą. Sąlyga - reikės paremti mūsų korumpų rinkimines kampanijas ir tęsti Rusijos federacijos rezidencijos plėtrą, pagal modifikuotą Krymo scenarijų po "Antano Mončio namų" priedanga.

po 2 euriukus 2017-03-04 12:36 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Na ir kas čia tokio. Susimes kiekvienas palangiškis po porą euriukų - va ir surinkta suma architektui. Tai negi iš miesto biudžeto bus lėšos imamos apmokėti valdžios ir žioplo teisininko liapsusus?

BRADUNUI 2017-03-04 07:46 ([email protected] / IP: 188.69.197.55)
"Mano, kaip architekto, principinė nuostata yra ir iki šiol nepakito – nieko „paderinti“ negalima, nes visi paderinimai vis tiek baigsis blogai". P. Bradunai, atsiprasau uz sioki toki grubuma, bet pasakysiu tiesiai sviesiai- papasakokit bobutei arba vietiniams zurnalistams, koks jus buvot principingas. As zinau tikru faktu, kaip jus vaikydavot zmones, kaip jie sededavo valandu valandas prie jusu kabineto ir laukdavo jusu "argumentuotu- principingu" isvedziojimu ir tolesnio vaikymo. Zodziu, p. Bradunai, jus galit ir teismams pasakoti ka jus norit, bet zmones tikrai atsimena jusu " kompetencijas" ir "darbo stiliuka". Ir paskutinis momentas- LAT pasisake ne is esmes del bylos, bet del grynai teisiniu formalumu. O visa kita, as jauciu ( tai mano nuomone) yra tam tikru jums palankiu "aplinkybiu" susiklostymas. Prokurorai tikrai, kad nebutu i jus isikibe, jei nebutu tam jokio pagrindo. Bet kaip ir sakiau, net jei jus teismas ir isteisino, zmoniu pagarba vargu bau ar jus atgausit. Ja reikia tikrai uzsitarnauti!!!!!

Taip pat skaitykite

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai ketvirtadienį, rugsėjo 9 d., nustatė asmenį, prie Atostogų parko Kretingos rajone legaliai laikomu medžiokliniu ginklu nušovusį ne medžiojamąjį paukštį – pilkąjį garnį. Asmeniui tai kainuos apie 2000 eurų, teisę medžioti ir šautuvą.


Kaip Palangos miesto savivaldybė atrodė šiais metais žvelgiant mokesčių surinkimo prievaizdo, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) akimis? Kiek verslo liudijimų ir kokiai veiklai palangiškiai buvo šiemet išsiėmę? Kaip Palangoje surenkami labiausiai valstybės biudžetą papildantys gyventojų pajamų ir pridėtinės vertės mokesčiai (GPM ir PVM)? „Palangos...


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Iš lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės pareigų Savivaldybės atleista Ilona Milkontė Savivaldybei pasiūlė teismus pasiekusį jos atleidimą baigti taikos sutartimi, tačiau nesulaukusi iš Savivaldybės galvos linktelėjimo, vėl grįžo prie savo pirminių reikalavimų - iš Savivaldybės priteisti 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės...


Svajūno Bradūno pristatyti palangiškiams nereikia. Penkerius metus dirigavęs miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriui bei planavęs miestą, vėliau jam ketverius metus teko varstyti teismų duris. „Man tie metai buvo tarsi išbraukti iš gyvenimo. Visus tuos metus aš buvau nusikaltėlis, žmona tiek laiko buvo nusikaltėlio žmona, dukros...


Nuo rugsėjo pabaigos prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos vėl verda darbai: UAB „Palangos komunalinis ūkis“ darbininkai pradėjo tvarkyti lietaus nuotekų tinklus, įrenginėja drenažą apie senąjį mokyklos pastatą bei įrengs jo sienų hidroizoliaciją, rengiasi atnaujinti mokyklos teritorijos dangas. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos...


1824-aisiais statyta ir tais pačiais metais pašventinta Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia, kitąmet minėsianti 190-ąsias savo įkūrimo metines, – ilgiausią amžių skaičiuojantys Palangos savivaldybės teritorijoje esantys į Kultūros vertybių registrą įrašytieji maldos namai. Ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios, ir ant Šventosios upės...


1824-aisiais statyta ir tais pačiais metais pašventinta Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia, kitąmet minėsianti 190-ąsias savo įkūrimo metines, – ilgiausią amžių skaičiuojantys Palangos savivaldybės teritorijoje esantys į Kultūros vertybių registrą įrašytieji maldos namai. Ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios, ir ant Šventosios upės...


Vasario 22-ąją startavusios Palangos miesto atviros krepšinio mėgėjų pirmenybės Sporto centro ir „Baltijos” pagrindinės mokyklos taurėms laimėti artėja prie finišo tiesiosios: nuo kovo 23 d. prasidės atkrentamosios varžybos.


Visuomenės sveikatos specialistai stebi staigų sergamumo ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu kilimą. Praėjusią savaitę sergamumo rodiklis gripu Lietuvoje išaugo apie 2,5 karto. Prienų, Rokiškio rajonų ir Kauno miesto savivaldybės skelbia gripo epidemijos pradžią. Palangoje kol kas epidemijos grėsmės nėra, tačiau jau registruojami sergantieji...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius