Šventojiškiai pasigedo prapuolusio tualeto

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-07-02
Peržiūrėta
624
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojiškiai pasigedo prapuolusio tualeto

Pernai vasarą Šventojoje, netoli paplūdimio, pastatytas konteinerinis tualetas šiemet dingo.

Jis stūksojo Prieplaukos gatvėje, ties pliažu.

 

Gamtinius reikalus – į kopas

Kaip pasakojo Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas, šis tualetas buvo labai reikalingas. Bet šiemet jo neliko.

„Čia pat stovi iš sovietmečio dar likęs apleistas stacionarus mūrinis tualetas. Tačiau žmonės juo nesinaudodavo, o geriau darydavo gamtinius reikalus kur kopose. Pamatę, kad yra tragedija, komunalininkai pastatė konteinerinį tualetą. Pernai, pasibaigus sezonui, jis buvo išgabentas. Šį pavasarį taip jo ir nebeatvežė“, – „Palangos tiltui“ pasakojo R.Šeštokas.

Vietoj dingusio šiemet vėl pradėtas naudoti mūrinis tualetas, bet, anot pašnekovo, kvapas vis tiek ne koks.

„Kas, kad jis yra valomas. Vis tiek iš duobės viskas kyla į viršų. Žmonės nenori juo naudotis. Žadėjo nupirkti naujų, bet neaišku, kada tai bus“, – teigė seniūnaitis.

Jis pasidžiaugė, kad šiemet bent autobusų stotyje buvo atnaujintas tualetas.

 

Statys naujus

Kaip aiškino bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ vadovas Konstantinas Skierus, pernai minėtas konteinerinis tualetas buvo tik paskolintas Šventajai, nors turėjo būti pastatytas Palangoje. Tad šią vasarą jis buvo išdažytas spalvotais ornamentais ir įkurdintas birželio viduryje Palangoje duris atvėrusiame vaikų žaidimų parke. Ten jis ir liks visam laikui.

„Šiemet jau nebegalėjome skolinti. Šventojoje toje vietoje buvo patvarkytas mūrinis tualetas, nebėra jokių kvapų, jokių problemų“, – priešingai nei seniūnaitis kalbėjo K.Skierus.

Anot jo, šiomis savaitėmis ketinama iš Čekijos gauti dar du konteinerinius tualetus. Palangos savivaldybė yra paskelbusi viešuosius pirkimus. Vienas turėtų keliauti į Šventąją, kitas – į Palangoje esančią Kontininkų gatvę.

Šios teikiamos paslaugos yra nemokamos.

Tačiau „Palangos komunalinio ūkio“ vadovo manymu, net ir šimtas pastatytų tualetų neišspręstų problemos.

„Jų gali stovėti šimtas, bet vis tiek žmonės darys gamtinius reikalus kopose ar jūroje, kur tik arčiau. Žmonėms trūksta kultūros. Kol tokia kultūra bus, niekas neišgelbės“, – įsitikinęs K.Skierus. 

Jūsų komentaras:

Jolanta 2012-07-02 22:27 (IP: 78.61.214.75)
Toks jausmas, kadn Sestokas kuris niekada jau nebus septintoku namuose tualeto neturi. Ir piktinasi.

Taip pat skaitykite

Visus metus Palangoje vyko intensyvūs miesto ir Šventosios kelių ir gatvių rekonstrukcijos ar aplinkos tvarkymo darbai. Kaip ir kiekvienais metais, „liūto“ dalis darbų buvo atlikta pasyviuoju kurorto turizmo metu – pavasarį ar rudenį.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje vasarą, kaip ir praėjusiais metais, bus draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas, priimtas siekiant užtikrinti pėsčiųjų saugumą, visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Koks buvo praėjęs sezonas Palangos miesto rinkliavų centrui? Rekordiškas! Per šį sezoną – nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. – buvo surinkta rekordiškai daug vietinės rinkliavos už naudojimąsi Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis automobiliams statyti – net 557 508,68 eurai, pernai – 486 456,95 eurai, užpernai – 394...


Pastarosiomis žiemomis kurorte būdavo įrengiama net po kelias čiuožyklas – Birutės parke ant tvenkinių, Taikos gatvėje, taip pat ir Šventojoje. Tačiau šiemet čiuožykloms įrengti pristigo šalčio. Labiausiai palangiškiai pasigedo gyvenamajame rajone įrengtos čiuožyklos. Birutės parke dar buvo bandyta, tačiau šaltukui nespaudžiant čiuožykla greit tirpo.


Vasaros sezonas jau prasidėjo, o su juo ir poilsiautojų vilionės atvykti ilsėtis būtent į Palangą. Tad ir siūlančiųjų nuomotis jau galima pastebėti. Tiesa, atsikratyti „močiučių Palangos“ įvaizdžio vis dar sunku, nes viena kita palangiškė dar stoviniuoja įvažiavimo į miestą pakelėse, nors jau trečius metus veikia tokioms paslaugoms skirta aikštelė.


Vasarai pasibaigus, respublikiniuose laikraščiuose, radijo bei televizijos programose vis daugiau reportažų ir straipsnių skiriama artėjančiam šildymo sezonui ir problemoms, su kuriomis susiduria kitų miestų šilumos ūkiai. Tik Palangoje – visiška tyla ir ramybė. 


Poilsiautojui tualetas Palangoje buvo tapęs spąstais

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2012 08 16 | Rubrika: Miestas

Palangoje 65 metų poilsiautojas daugiau nei pusvalandį prieš savo valią sėdėjo viešajame tualete, nes jo durų rankena užsikirto vyrui įėjus į vidų. Į neįprastą situaciją vyras pateko praėjusį šeštadienį prieš pietus. Užėjęs į S. Dariaus ir S. Girėno gatvės pradžioje prie pat paplūdimio esančio konteinerinio tualeto vyrų pusę poilsiautojas uždarė duris...


Pernai vasarą Šventojoje, netoli paplūdimio, pastatytas konteinerinis tualetas šiemet dingo. Jis stūksojo Prieplaukos gatvėje, ties pliažu.   Gamtinius reikalus – į kopas Kaip pasakojo Šventosios seniūnaitis Ramutis Šeštokas, šis tualetas buvo labai reikalingas. Bet šiemet jo neliko.


Praėjusią savaitę parodų centre „Litexpo“ Vilniuje vyko jau 18-oji tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda Baltijos šalyse „Vivattur 2012“. Į parodą susirinko turizmo profesionalai iš įvairių Lietuvos regionų ir 15-os užsienio šalių. Didžiausias šalies kurortas Palanga buvo pristatytas 25 kvadratinių metrų stende, parodoje...


Ar Palangoje žiemą reikalinga čiuožykla, niekam net nekyla abejonių ir visi sutartinai patvirtina, jog tokia pramoga reikalinga. Palangiškiai pamena, jog tokių bandymų buvo, o svarbiausia, jie įsiminė ir paliko gerą įspūdį. Praėjusiais metais centrinėje miesto aikštėje kurta čiuožykla ne itin sužavėjo palangiškius, galbūt šiemet nauja pramoga labiau džiugins, žinoma, jei orai tokią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius