Šventojiškių lietuvių kalbos pamoka Nasrėnuose

Palangos tiltas, 2015-11-16
Peržiūrėta
2256
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojiškių lietuvių kalbos pamoka Nasrėnuose

Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.
Pamoka muziejuje pranoko lūkesčius: mokiniai ne tik išvydo didžiojo Žemaičių vyskupo vaikystę menančią klėtelę, gilia senove dvelkiančius eksponatus, bet galėjo pasiklausyti ir turtingos žemaitiškomis patarlėmis muziejaus direktoriaus Algimanto Čėsnos kalbos: pasakojimai apie M. Valančių buvo iliustruoti išmintingais pamąstymais apie tikrąsias gyvenimo vertybes, įžvalgomis apie žemaičių tarmės savitumus.
Pagilintos žinios ne tik apie M. Valančių, jo nuopelnus Lietuvai spaudos draudimo metais: mokiniai turėjo progą išklausyti įspūdingą muzikinį Meilės Kudarauskaitės, poetės, kilusios nuo Nasrėnų, skaitomų eilėraščių apie M. Valančių įrašą.
Dalis išvykos laiko buvo skirta susipažinimui su muziejaus aplinką puošiančiomis M. Balčiūno, L. Ruginio, V. Majoro, A. Viluckio, G. Staškausko, A. Skiesgilo skulptūromis. Šie meno kūriniai padėjo apibendrinti žinias apie XIX a., skaudžius spaudos draudimo metus, didžius M. Valančiaus darbus Lietuvos labui, įsiminti tokius knygelių personažus kaip Palangos Juzė, Mikė melagėlis, guvusis Vincė.
Įspūdį mokiniams paliko į tolumas besitęsiantis M. Valančiaus ąžuolynas.
Stora svečių knyga liudijo, kad M. Valančiaus muziejų gausiai lanko ekskursijos ne tik iš įvairių Lietuvos vietovių, bet ir iš užsienio šalių. ,,Dar nėra buvę iš Kinijos“, – pastebėjo A. Čėsna, padovanojęs mokyklai medžiagos apie šiais metais muziejuje vykusį Klojimo teatro renginį „Žemaitis be jouka, kap pyrags be mėilių“.

Nijolė ŠAUKLINĖ
Mokytoja

Jūsų komentaras:

Hillweite 2022-06-21 05:16 ([email protected] / IP: 172.70.250.47)
Cocorico Market link best darknet markets

Taip pat skaitykite

1988 metų lapkričio 18 dieną Aukščiausioji Taryba pripažino lietuvių kalbą valstybine – tuometė Konstitucija buvo papildyta straipsniu, įteisinančiu lietuvių kalbos vartojimą viešojo gyvenimo srityse.


Ukrainos karo pabėgėlius kviečiame į nemokamus lietuvių kalbos kursus, kurie vyks Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Vytauto g. 61, III aukšto salėje). Kursų pradžia – kovo 30 d., trečiadienį, 10 val.


Pasibaigus XII –ajai Lietuvos mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadai Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugi žinia – IIB klasės mokinė Mūza Olimpija Svetickaitė tapo šios olimpiados šalies etapo (9-10 klasių gupė) II vietos laimėtoja.


Pasaulio lietuvių bendruomenės ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos lyderių suvažiavimas, liepos viduryje turėjęs vykti Palangoje, atšauktas – pranešė Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.


Gimnazija ieško lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 06 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija skelbia atranką lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo pareigoms užimti. Darbo sutarties rūšis – neterminuota, darbo apimtis - 0,76 etato (20 kontaktinių val. per savaitę). Darbo užmokestis priklauso pedagoginio darbo stažo, įgytos kvalifikacinės kategorijos.


Artėjantis vasaros sezonas – aktyvaus darbymečio metas ne tik verslininkams. Daugiau plušėti tenka ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus kalbos tvarkytojai Vaivai Milončiūtei, kuri prižiūri kalbos vartojimą viešojoje erdvėje. Su ja kalbėjomės apie vyraujančias kurorte kalbos tendencijas, kas tampa didžiausiu galvos skausmu kovojant dėl kalbos...


Praėjusį penktadienį šalies gyventojai buvo pakviesti pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias – buvo rašomas jubiliejinis – dešimtasis – Nacionalinis diktantas. Kurorte jis buvo rašomas Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, bet kiti galėjo jį rašyti ir darbo vietoje ar namuose, klausant tiesioginės transliacijos per...


Kovo 3-4 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9-12 klasių mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 131 mokinys iš Lietuvos mokyklų ir 23 mokiniai iš užsienio lietuviškų mokyklų.


Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.


Kuo kvepėjo ir ką galėjai jausti, girdėti, regėti, prisiminti lapkričio keturioliktąją apypiečiui Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius