Šventojoje aptarti vietos gyventojams aktualūs klausimai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-09-18
Peržiūrėta
2197
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje aptarti vietos gyventojams aktualūs klausimai

Šventojiškiams aktualūs klausimai bei galimi jų sprendimo būdai ketvirtadienį Šventojoje aptarti su vietos bendruomene. Šiame pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys, Šventosios seniūno pavaduotojas Eugenijus Čilinskas, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadybininkas Raimondas Gricius, Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Jarulytė bei Šventosios bendruomenės tarybos nariai.

Pasitarimo metu diskutuota įvairiais šventojiškiams aktualiais klausimais, A. Kilijonienė susirinkusiuosius informavo, kokie sprendimai yra priimti bei kokie darbai atlikti, reaguojant į Šventosios bendruomenės tarybos įvardintas bei Savivaldybės administracijai išsakytas miestelio problemas.

Šventojiškiai, aptardami esamą situaciją Šventojoje, akcentavo, jog miestą tvarkantys Palangos komunalininkai dirba puikiai, vis dėlto spręstinų klausimų yra nemažai. Pirmiausia – norėtųsi daugiau tvarkos miestelio viešosiose erdvėse bei privačiose teritorijose. Gyventojai teiravosi, kokių priemonių imamasi prieš apleistų pastatų ar sklypų nesitvarkančius jų savininkus bei pritarė nuomonei, jog nesitvarkančius reikia įspėti ir bausti.

Dar viena iš šventojiškių keltų problemų – kasmet miestelyje suvešintys pavojingi augalai – Sosnovskio barščiai. Gyventojai informuoti, jog priemonių imamasi, bet per vienerius metus šių augalų išnaikinti neįmanoma. Problemą reikėtų spręsti kompeksiškai kartu su privačių sklypų savininkais.

Vietos gyventojams aktualu buvo ir galimybė gauti patalpas, kuriose Šventosios bendruomenė galėtų reguliariai rinktis bei spręsti jiems rūpimus klausimus. Nutarta, jog vietos gyventojai panaudos pagrindais galėtų naudotis vienu iš Šventosios seniūnijoje esančių kabinetų prieš tai pritarus Savivaldybės tarybai.

Pasitarimo metu akcentuota, kad dalis šventojiškių keltų klausimų bus sprendžiama formuojant kitų metų biudžetą. Tai pasakytina apie autobusų Kuršių stotelių Ošupio take ar Elijos gatvėje, dviračių ir pėsčiųjų tako Šventosios gatvės šiaurinėje pusėje įrengimo galimybes. Šiųmečiame biudžete yra numatyta lėšų pėsčiųjų perėjoms prie miestelio švietimo įstaigų apšviesti, o kitąmet nutarta numatyti lėšų ir greičio mažinimo kalneliams Mokyklos gatvėje ties Šventosios pagrindine mokykla bei vaikų darželiu „Sigutė“ atnaujinti.

A. Kilijonienė pasitarimo metu atkreipė dėmesį, jog Šventosios bendruomenės nariai turėtų jau dabar pradėti galvoti ir apie ateities prioritetinius projektus, kadangi netrukus bus pradėtas rengti strateginis savivaldybės 2015-2017 m. veiklos planas, kurio pagrindu yra formuojamas kitų metų biudžeto išlaidų paskirstymas. „Tad reikia numatyti ne tik didelės apimties projektus, tokius kaip maršruto Kuršių takas atnaujinimas, centrinės Šventosios aikštės sutvarkymas ar Jūros gatvės rekonstrukcija, bet ir mažesnės apimties, tačiau ne mažiau aktualius projektus, pavyzdžiui greičio mažinimo kalniukai gatvėse, kelio ženklų atnaujinimas ar naujų autobusų stotelių pastatymas ir pan.“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorė.

Pasitarime taip pat sutarta, jog, siekiant efektyviau spręsti vietos gyventojams aktualius klausimus, Šventosios bendruomenės atstovas dalyvaus kiekvieną savaitę seniūnijoje vykstančiuose seniūnijos darbuotojų bei miestą tvarkančių komunalininkų pasitarimuose, kurių metu aptariami per savaitę padaryti bei numatomi būsimi miestelio tvarkymo darbai. Šiuose pasitarimuose iškeltos problemos visuomet būna perduodamos miesto vadovams bei su atsakingais specialistais aptariamos kassavaitiniuose gamybiniuose pasitarimuose.

Taip pat sutarta, kad vietos gyventojai bus aktyvesni ne tik laiku keldami kylančias problemas, bet ir bendradarbiaudami su Savivaldybe informuojant apie Šventojoje pastebėtą netvarką ar spręstinus klausimus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Aptarė padėtį Vakarų Lietuvoje, apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje orderio taikymo aktualijas.


Aštuonių prie Baltijos jūros esančių Europos Sąjungos šalių ministrai, viceministrai penktadienį, rugsėjo 29 d., dalyvavo Palangoje vykusioje konferencijoje „Mūsų Baltija.“


Palangoje, Kurorto muziejuje, ketvirtadienį visuotinį susirinkimą suvažiavę asociacijos „Klaipėdos regionas“ nariai, be kitų klausimų, patvirtino Klaipėdos regiono pozicionavimo strategiją.


Palangos delegacija grįžo iš lapkričio 1-3 dienomis Norvegijoje, Stavangerio mieste, vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų asociacijos (EBBA) vadovais, kurio metu aptarti pasirengimo kitąmet Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui klausimai.


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus su palangiškiu, aktyviu visuomenininku Tomu Vilucku aptarė miesto pritaikymo neįgaliesiems klausimus.


Šventojoje aptarti vietos gyventojams aktualūs klausimai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Šventojiškiams aktualūs klausimai bei galimi jų sprendimo būdai ketvirtadienį Šventojoje aptarti su vietos bendruomene. Šiame pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys, Šventosios seniūno pavaduotojas Eugenijus Čilinskas, UAB...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį į pasitarimą sukvietė kurorto ikimokyklinių įstaigų – vaikų darželių „Ąžuoliukas“, „Gintarėlis“, „Nykštukas“, „Pasaka“, „Žilvinas“ bei „Sigutė“ – vadovus. Susitikimo metu domėtasi, kaip sekasi...


Aptarti aktualūs savivaldybėms klausimai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 14 | Rubrika: Miestas

Miesto meras Vytautas Stalmokas dalyvavo Vilniuje įvykusiame Savivaldybių asociacijos merų susitikime su premjeru Andriumi Kubiliumi. Pasak mero, susitikimo metu daug dėmesio skirta biudžetui. Ministro pirmininko prašyta, jog savivaldybėms lėšos būtų skiriamos toms funkcijoms vykdyti, kurios deleguotos. Diskutuota ir dėl verslo skatinimo, nes jei jis nebus vystomas, savivaldybių biudžetų...


Praėjusį ketvirtadienį Vidaus reikalų ministerijoje vykusiame ministerijos vadovų ir šalies savivaldybių merų susitikime aptartas pasirengimas teritorinei šalies reformai, savivaldybių vaidmuo palaikant viešėją tvarką ir kuriant saugią aplinką, Bendrojo pagalbos centro plėtra bei ES struktūrinių fondų paramos panaudojimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius