Šventojoje atsiras naujas pėsčiųjų takas

Palangos tiltas, 2018-06-15
Peržiūrėta
2449
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje atsiras naujas pėsčiųjų takas

Šventoji pastaruoju metu iš pamirštos „podukros“ tampa gulbe – vis gražinamos miestelio gatvės, atsiranda naujų objektų, pasitarnausiančių tiek vietiniams gyventojams, tiek ir svečiams. Šiuo metu intensyviai plušama Šventosios gatvėje, kur rekonstruojamas pėsčiųjų takas. Kaip teigė Šventosios seniūno pavaduotojas Alvidas Bacius, darbus planuojama pabaigti dar šiais metais.

Su poilsio aikštelėmis
„Pėsčiųjų takas bus įrengtas nuo esamo pėsčiųjų tako Šventosios gatvėje iki Šventosios gatvės ir Miško tako sankryžos (ilgis – 0,754 km, plotis – 1,50 m, danga – betono trinkelės). Šioje atkarpoje bus įrengtos trys poilsio aikštelės su suoliukais ir šiukšliadėžėmis. Taip pat bus įrengtas nuo Žuvėdrų g. iki Miško tako LED apšvietimas. Darbus planuojama atlikti šiemet“, – teigė Šventosios seniūno pavaduotojas.
Pagal UAB „Kevesta“ parengtą Šventosios gatvės ruožo nuo Žuvėdrų tako iki Miško tako apšvietimo (nuo 0,000 km iki 0,595 km) bei pėsčiųjų tako su apšvietimu (nuo 0,595 km iki 1,370 km) Palangoje techninį darbo projektą gegužės 2 d. buvo nupirkti statybos darbai. Statybos darbus, kurių kaina 224 640.05 Eur, vykdo UAB „VVARFF“.
„Poreikis buvo didelis, nes žmonės, gyvenantys Šventosios gatvėje link miško tako ir toliau, pasibaigus takui, einančiam nuo Šventosios ir Žuvėdrų gatvių sankryžos, eidavo važiuojamąja dalimi, o tai kelia pavojų pėstiesiems bei transportui, ypač tamsiu paros metu. Atlikus pėsčiųjų tako ir gatvės apšvietimo statybos darbus bus labai pagerintos eismo sąlygos bei saugumas“, – teigė A. Bacius.

Teikia optimizmo
Šventojoje sutikta jau poilsiaujanti Zita papasakojo, jog kasmet atvyksta į Šventąją ir pastebi joje vykstančius gerus pokyčius.
„Man labai patinka poilsiauti būtent Šventojoje. Visuomet išsiruošiu, kai dar nebūna labai daug poilsiautojų, tuomet pajaučiu, jog tikrai ilsiuosi. Juolab, kad šiemet oras toks puikus, galima pradėti ilsėtis ir anksčiau. O Šventoji išties keičiasi, čia malonu sugrįžti, kasmet vis maloniau. Džiaugiuosi, jog Šventoji nebestovi vietoje, kaip tekdavo anksčiau išgirsti tokių kalbų. Rekonstruotas pėsčiųjų takas, be abejo, suteiks papildomų pliusų šiam kurortiniam miesteliui, juk ir skatinama poilsiaujant daugiau vaikščioti, o jeigu takai sutvarkyti, vaikščioti tampa dar smagiau“, – kalbėjo pakilios nuotaikos poilsiautoja.
Kiek santūresnis Algirdas pasidžiaugė, jog vis kažkas Šventojoje pastaruoju metu keičiasi, vis daugiau atsiranda sutvarkytų vietų. „Čia praleidžiu ilgą laiką, atvykstu vos ėmus pavasarėti. Šventoji man patinka, čia atrandu visko, kad galėčiau atgauti jėgas. Džiaugiuosi, kad miestelis gražėja, vis atranda vietų, kaip gerinti savo įvaizdį. Tikiu, kad dar labai daug ką galima padaryti, ir jeigu bus kažkas daroma, tai viskas bus gerai“, – teigė Algirdas.

Vyksta ir kiti darbai
Šventojoje vyksta ir kitokių darbų, kuriuos neabejotinai įvertins čia gyvenantys ir besilankantys. Pernai pradėti stadiono prie mokyklos darbai. Netrukus bus baigti pernai rudenį pradėti stadiono darbai. Įgyvendinant projektą čia įrengti trys bėgimo takų su integruota 100 metrų bėgimo tiesiąja bei uždaroma šuolio į tolį sekcija pagrindai.
Siekiant sudaryti puikias sąlygas sportuoti tiek mokiniams, tiek ir visiems to pageidaujantiems Šventosios bendruomenės nariams bei svečiams, per keletą metų greta mokyklos esančioje teritorijoje buvo įrengtos universalios dirbtinės dangos futbolo ir krepšinio aikštelės, lauko gimnastikos įrenginys ir jėgos treniruokliai.

Palangos m. sav. inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, lapkričio 17 d., Palangoje pėsčiųjų perėjoje partrenktas 16-metis paauglys.


Siekiant sujungti Palangą su Šventąja alternatyviu keliu, ketvirtadienį, lapkričio  11 d., Taryba apsisprendė dėl susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano rengimo. 


Nuo naujų mokslo metų Palangoje atsiras progimnazija: miesto Savivaldybės tarybos sprendimu vykdant bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarką nuo 1938-ųjų savo darbo metus skaičiuojanti buvusi Palangos antroji vidurinė mokykla, 1997 m. gavusi ekonomikos mokslų profesoriaus, Lietuvos banko organizatoriaus, „lito tėvu“ vadinamo Vlado Jurgučio (1885–1966) vardą, iš...


Garsus profesorius biotechnologas, medicinos centrų „Northway“ įsteigėjas Vladas Algirdas Bumelis pirmadienį, vasario 24 d., lankėsi Palangos miesto savivaldybėje su geromis naujienomis.


Paraplegikams atidarytas patogus takas į pajūrį

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Sveikata

Kai šią savaitę daugelis mūsų stebėjosi, kodėl lietuviai turi mažai empatijos, gailesčio – Biržų ir Žiežmarių gyventojai nenori matyti socialinės paskirties objektų savo kaimynystėje, Palanga visiems šalies paraplegikams (žmonėms su mobilumo problemomis dėl nefunkcionalių kojų – aut.) padarė gražią dovaną – antradienį Monciškėse, kur tradiciškai...


Šventoji pastaruoju metu iš pamirštos „podukros“ tampa gulbe – vis gražinamos miestelio gatvės, atsiranda naujų objektų, pasitarnausiančių tiek vietiniams gyventojams, tiek ir svečiams. Šiuo metu intensyviai plušama Šventosios gatvėje, kur rekonstruojamas pėsčiųjų takas. Kaip teigė Šventosios seniūno pavaduotojas Alvidas...


Itin populiarus dviračių bei pėsčiųjų takas, nusidriekęs palei Klaipėdos plentą nuo sankryžos su Malūno ir Sodų gatvėmis iki miesto ligoninės, tapo patogesnis bei saugesnis – čia įrengtas apšvietimas.


Itin populiariame dviračių bei pėsčiųjų take, nusidriekusiame nuo prekybos centro „Rimi“ iki miesto ligoninės, pluša darbininkai – prasidėjo maždaug dviejų kilometrų ilgio tako remonto parengiamieji darbai.


Vienas svarbiausių Palangos atributų – Palangos tiltas – po sezono atidarymo šventės šurmulio bus visas perdažytas, o medinis takas vedantis link jo jau šią savaitę, trečiadienį, buvo prikeltas naujam gyvenimui: pakeista danga, sudėtos jo prieigose naujos kaladėlės. Palangos komunalininkai jau pasiruošė sezono atidarymo šventei rytoj...


Palangoje baigti pėsčiųjų perėjų apšvietimo montavimo darbai – nuo šiol mieste tamsiu paros metu 24 perėjos bus ne tik geriau apšviestos, bet ir išryškintos baltesne, nei bendras gatvių apšvietimas, spalva. Dar vienas sprendimas, atkreipsiantis vairuotojų dėmesį į tai, kad artėjama prie pėsčiųjų perėjos – beveik prie visų šių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius