Šventosios gyventojus į neviltį varo prabangių apartamentų statytojų elgesys

"Palangos tilto" redakcija, 2019-11-14
Peržiūrėta
1973
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios gyventojus į neviltį varo prabangių apartamentų statytojų elgesys. Įmonės "Šventosios vartai" užsakymu 16 viešbučių paskirties pastatus statanti bendrovė "Realco statyba" statybinėmis atliekomis užteršė ne tik uosto pakrantes, bet ir "Natura 2000" pripažintą saugomą teritoriją. Taip įtaria žvejai ir aplinkosaugininkai.Visa Lietuva, kaip ir Palangos savivaldybė, skelbia karą su plastiko tarša, o štai Šventosios uoste, užuot žvejoję žuvis, žvejai iš vandens traukia plastiko atliekas.

Visa uosto teritorija skendi šiukšlėse. Pakrantėse ne tik šiltinimo vatos, plastiko pakuočių, putplasčio atraižų, bet net ir prezervatyvų randame. Tokia veikla turėtų pasidomėti aplinkosaugininkai", – "Klaipėdai" piktinosi vietos gyventojai.

Žvejai mėgėjai pasakojo kurį laiką mėginę patys rankioti iš vandens vėjo po akvatoriją blaškomas atliekas. "Žvejodamas ko tik neištraukiau iš dugno. Ir plastiko maišų, įvairiausių pakuočių. Po to nusprendžiau pereiti pakrante ir surinkti šiukšles į maišą. Bent jau toje vietoje, kur žvejojama. Bet reikia taip sąžinės neturėti, kad šitaip visą uostą šiukšlynu paverstum", – šiurpo vietos žvejys Sigitas, nusprendęs užfiksuoti statybininkų darbus.

Dienraščio "Klaipėda" žurnalistai patys įsitikino, kaip su unikaliu gamtos kampeliu elgiasi statybininkai. Prie tinkline tvora aptvertos statybvietės esantis reklaminis stendas skelbia, jog čia statomas apartamentų tipo viešbučių kompleksas. Objektas pradėtas vystyti šių metų antrąjį ketvirtį, o jį žadama baigti po metų, 2020-ųjų antrąjį ketvirtį. Skelbiama, kad bendrovė "Šventosios vartai" nuo 2018 m. gegužės Prieplaukos gatvėje valdo 16 viešbučių paskirties pastatų bei iš valstybės nuomojasi 1,87 hektaro ploto sklypą. Juos bendrovė įsigijo iš SEB antrinės nekilnojamojo turto bendrovės "Litectus".

Registrų centro duomenimis, vienintelė "Šventosios vartų", kaip ir "Realco", akcininkė yra koncerno "Icor" savininkė bendrovė "Lag&d". Įmonės vadovas tyli Šio objekto statytojos, bendrovės "Šventosios vartai" generalinis direktorius Julius Dovidonis naujienų agentūrai BNS yra teigęs, jog rinkai šią vasarą bus pasiūlyta per 100 vieno–penkių kambarių, 32–104 kv. metrų ploto apartamentų.

Viršutiniame, ketvirtajame, aukšte jie bus su mansardomis, daugelis kitų turės balkonus ar terasas. "Projektas visų pirma unikalus vieta – šalia jūros ir Šventosios upės. Lietuvos paplūdimio ruožas trumpas, todėl yra nedaug vietų, kur namai stovi prie pat paplūdimio", – BNS teigė bendrovės generalinis direktorius. Į dienraščio užklausas įmonės "Šventosios vartai" vadovas J.Dovidonis neatsakė.

Prašymai pakomentuoti situaciją buvo perduoti net keliems J.Dovidonio kolegoms, tačiau įmonės generalinio direktoriaus atsakymo dienraštis taip ir nesulaukė. Siųs tikrintojus Pajūrio regioninio parko direkcijos ekologas Erlandas Paplauskis, išgirdęs apie žvejų fiksuotą situaciją Šventosios uoste, itin stebėjosi.

"Nesuprantu, ką veikia aplinkosaugininkai? Šventosios upė yra priskirta "Natura 2000", Europos Sąjungoje saugomų teritorijų tinklui. Šventosios upė yra lašišinių žuvų nerštavietė. Negali būti jokių diskusijų, statytojas teršti aplinkos negali, jam turi būti pritaikytos sankcijos. Vienaip ar kitaip vandens telkiniai yra saugomi ir niekas neturi teisės jų teršti", – tikino E.Paplauskis. Negali būti jokių diskusijų: statytojas teršti aplinkos negali, jam turi būti pritaikytos sankcijos. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos viršininkas Alfredas Šepštas, gavęs Šventosios uosto teritorijoje atliekas fiksavusias nuotraukas, tikino, jog siųs pavaldinių komandą aiškintis situacijos.

"Bet reikėtų ir Statybų inspekciją informuoti. Statybų inspekcija vykdo statybų valstybinę priežiūrą, net ir su aplinkosaugos reikalavimais susijusią priežiūrą. Siųskite viską mums, užsiimsime ir mes", – aiškino A.Šepštas.

Aiškintis situacijos suskubo Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.

"Šiukšlės – uostelyje? Na ir gražu. Kol kokios nors tarnybos tikrins ir aiškinsis, visa tai juk mums, savivaldybei, reikės iškuopti. Neturi taip būti. Statytojai bus prišiukšlinę? Viską siųskite mums, nuvažiuosime. Prezervatyvai – ant kranto? Oho. Vasara būtų, dar suprasčiau. Visas nuotraukas siųskite kuo greičiau, nuvažiuos mūsų žmonės, pasižiūrės, kas ten dedasi", – į nupasakotą situaciją akimirksniu sureagavo Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys. 

Paaiškėjo, jog šio objekto statytojais skundžiamasi ne pirmą kartą. Liepos mėnesį Palangos savivaldybė sulaukė vietos gyventojų skundo dėl triukšmo. Žmonės pyko, jog apartamentų statytojai perforatoriais ir diskiniais pjūklais ūžauja nuo pat ryto. Vietiniai tikino negalintys išsimiegoti. Neapsikentę triukšmadarių kaimynystės, gyventojai net nufilmavo statybininkų keliamą erzelį ir vaizdo medžiagą išsiuntė tikrintojams. Statybos darbų vadovui buvo surašytas raštas, vyras nubaustas bauda. Kieno šiukšlės? O štai reikalų su Palangos savivaldybės tikrintojais turėjęs statybvietėje dirbantis vienos iš subrangovų įmonės atstovas Vidmantas aiškino, jog žvejai ir gyventojai mato nežinia kieno paliktas šiukšles.

"Ne aš galva. Yra aukščiau už mane sėdinčiųjų. Mes esame subrangovai, mes už savo šiukšles atsakome. Iki kruopelytės juk nesurinksi. Tai gali būti ne mūsų šiukšlės. Aš – ne specialistas, savo šiukšlių neženklinu. Kieno šiukšlės? Čia diskutuotinas klausimas. Reikėtų kalbėti su generaliniu rangovu. Gal ten visai ne mūsų šiukšlės", – pareiškė statybų specialistas. Generaliniu rangovu šiame objekte įvardijama įmonė "Realco statyba". Įmonių grupės "Realco" komunikacijos specialistė Kristina Grubliauskaitė-Svitojė į dienraščio užklausą sugebėjo atsakyti tik vienu sakiniu. "Apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos. Įpareigojome rangovus sutvarkyti aplinką nedelsiant, kaip ir atidžiau prižiūrėti teritoriją", – tikino įmonės "Realco" atstovė.

Alfredas Šepštas AAD Klaipėdos valdybos viršininkas sakė: "Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos Kretingos aplinkos apsaugos inspekcijos (toliau – Inspekcija) pareigūnai lapkričio 11 d. 14.30 val. apžiūrėjo nurodytą statybvietę. Apžiūros metu nustatyta, kad statybos darbus adresu Prieplaukos g. 14, Palangoje vykdo UAB „Realco statyba“. Statybos darbus atlieka keturi subrangovai. Inspekcijos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl Statybinių atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų pažeidimų."

https://klaipeda.diena.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje, poilsio apartamentų kompleksas „Viešnagė“ Palangoje ir daugiabučių projektas „Vilnelės skverai“ sostinėje įvertinti kaip geriausi šiemet nekilnojamojo turto (NT) projektai.


Buvusios Seimo poilsinės teritorijoje Palangoje baigtas statyti poilsio apartamentų kompleksas „Viešnagė“, atsiėjęs 17 mln. eurų investicijų ir įvertintas kaip geriausias Lietuvos ateities projektas, teigiama pranešime žiniasklaidai.


Viena didžiausių Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ skelbia paskutinių apartamentų „Šventosios vartų“ projekte aukcioną. 


Nutapyti aplinkos atspindžiai ir žmogaus egzistencija, begalybėje atsiveriantys peizažai, žvilgsnis ir horizonto gilumas, spalvos ir šviesa. Štai taip galima pristatyti Antano Mončio namuose-muziejuje atidarytą tapytojos Kristinos Mažeikaitės (g. 1987) kūrybos parodą „ Saudade “, kurioje žiūrovo laukia ne tik meditatyvūs potyriai, bet ir galimybė atsigręžti į patį save.


Koronaviruso pandemija ir judėjimo tarp valstybių galimybių sumažėjimas pernai buvo ypač naudingi kurį laiką užmarštyje buvusiems Lietuvos pajūrio kurortams. NT Palangoje sumušė visų laikų rekordus, vystytojai ėmė statyti kotedžus ar mažaaukščius daugiabučius Kunigiškėse, Karklėje. Nepamiršta liko ir Šventoji: butų kainos čia prilygsta prabangaus turto...


Šventosios gyventojus į neviltį varo prabangių apartamentų statytojų elgesys. Įmonės "Šventosios vartai" užsakymu 16 viešbučių paskirties pastatus statanti bendrovė "Realco statyba" statybinėmis atliekomis užteršė ne tik uosto pakrantes, bet ir "Natura 2000" pripažintą saugomą teritoriją. Taip įtaria žvejai ir aplinkosaugininkai.Visa...


Dingo prabangių automobilių priekiniai žibintai

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Kriminalai

Palangos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl apvogtų dviejų „Porsche“ automobilių. Kaip informavo Klaipėdos apskrities VPK, sekmadienį Palangos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl dviejų automobilių „Porsche“, stovėjusių Vanagupės g., Palangoje, priekinių žibintų vagysčių. Vienu atveju žala siekia 4 tūkst., kitu 5 tūkst. eurų. Įvykiai tiriami.


  Prieš šventas Kalėdas UAB „Kauno būstai“ Palangoje organizavo gerumo akciją – vienuolikai vaikus auginančių ir sunkiau besiverčiančių šeimų padovanojo Kalėdų stebuklą: nupirko ir vargstančioms šeimoms padovanojo dujinę viryklę, skalbimo mašiną, telefonų, lovų, kompiuterį ir kitų vertingų daiktų. „Kai moteris, gavusi dujinę...


Policija sulaikė prabangių automobilių vagis

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2015 06 23 | Rubrika: Kriminalai

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato (VPK) ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai areštavo du asmenis, kurie, manoma, Palangoje vogė baltarusių automobilius ir už juos vėliau reikalavo išpirkos.


Rodos nė vienas miesto tarybos priimtas įstatymas nesulaukė tokio žmonių pasipiktinimo, kaip antrus metus galiojantis vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš gyventojų. Miestiečius labiausiai klaidina jo spragos: „Gyvenu miesto centre, čia esu deklaravęs savo gyvenamąją vietą ir moku metinį atliekų išvežimo mokestį, tačiau kodėl jį privalau mokėti ir už...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius