Tarp 50 500 neigiamą COVID-19 poveikį patyrusių įmonių yra ir 297 Palangos mieste registruotos įmonės

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-07
Peržiūrėta
657
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarp 50 500 neigiamą COVID-19 poveikį patyrusių įmonių yra ir 297 Palangos mieste registruotos įmonės

Kiek Palangos mieste registruotų įmonių nukentėjo nuo COVID-19? Kiek iš jų paprašė laikinai atidėti mokestines prievoles?„Palangos tiltui“ tai komentuoja Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas: "Šiuo metu neigiamą COVID-19 poveikį patyrusių įmonių, kurioms automatiškai taikomos VMI pagalbos priemonės, sąraše yra 50,5 tūkst. šalies įmonių, dar 12 tūkst. šalies įmonių į sąrašą yra įtrauktos pagal jų pateiktą prašymą. Visoms įmonėms, įtrauktoms į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus, taikomos vienodos mokestinės pagalbos priemonės. Šiuose sąrašuose yra ir 297 Palangos mieste registruotos įmonės.
VMI duomenimis, neigiamas COVID-19 pasekmes patyręs verslas, kuris pasinaudojo mokestinės pagalbos priemonėmis, šiuo metu vėlesniam laikui jau yra atidėjęs beveik 817,7 mln. eurų mokėtinų mokesčių; su įmonėmis ir fiziniais asmenimis nuo kovo 16 d. iki lapkričio 27 d. yra sudarytos 5184 mokestinės paskolos sutartys (be palūkanų) bendrai 124,3 mln. eurų sumai.
GPM įsiskolinimų biudžetui šiuo metu turi 172 Palangos m. savivaldybėje registruotos įmonės; jų GPM nepriemoka 2020 m. lapkričio 1 d. yra beveik 534 tūkst. eurų; iš tos sumos juridinių asmenų, kurie įtraukti į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus, GPM nepriemoka – per 517 tūkst. eurų. Apžvelgiant visus mokesčius, Palangos m. savivaldybėje registruotų juridinių asmenų, kurie įtraukti į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus, nepriemoka 2020 m. lapkričio 1 d. yra 2,45 mln. eurų, iš jos 87,3 tūkst. eurų sumai mokestines paskolos sutartis dėl įvairių mokesčių atidėjimo, mokėjimo dalimis yra sudariusios 10 įmonių.
Pažymėtina, kad nuo pandemijos nukentėję mokesčių mokėtojai iki 2021 m. vasario 28 d. gali kreiptis į mokesčių administratorių ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį iki 2022 m. gruodžio 31 d., be jokių palūkanų. Mokestinės paskolos sutartį be palūkanų galima sudaryti mokesčių skoloms, susidariusioms iki š. m. gruodžio 31 d., o įmokas sumokėti iki 2022 m. gruodžio 31 d. Sudaryti tokiai sutarčiai jokių papildomų dokumentų VMI pateikti nereikia, užtenka prašymo, kuriame reikia nurodyti pageidaujamus įmokų sumokėjimo terminus. Prašymą ir dabar galima pateikti prisijungus prie Mano VMI > Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas.
Jei mokesčių mokėtojas mano, jog dėl sudėtingos finansinės situacijos dviejų metų mokesčių skolai išdėstyti ir sumokėti jam gali nepakakti, jis gali paprašyti ir ilgesnio mokesčių išdėstymo bei sumokėjimo termino, bet ne ilgesnio kaip iki penkerių metų. Tokiu atveju, mokesčius iki 2022 m. gruodžio 31 d., kaip ir visi, jis galės išdėstyti ir sumokėti be palūkanų, o vėlesnio laikotarpio įmokoms bus skaičiuojamos 0,01 proc. per dieną palūkanos.
Visa aktuali informacija verslui, nukentėjusiam nuo pandemijos, yra skelbiama ir nuolat atnaujinama čia: https://www.vmi.lt/evmi/informacija-verslui.
2020 m. priverstiniais išieškojimo veiksmais, kurie iš esmės atlikti dar iki ekstremaliosios situacijos paskelbimo šalyje, į biudžetą išieškota per 222 tūkst. eurų Palangos m. registruotų juridinių asmenų nesumokėtų mokesčių. Tad absoliučiai didžioji šios sumos dalis išieškota dar prieš šalyje paskelbiant ekstremaliąją situaciją. Pažymėtina, kad mokesčių administratorius, prieš inicijuodamas mokesčių įsiskolinimų išieškojimą, pirmiausia pranešimais primena apie būtinybę sumokėti turimas skolas ir siekia, kad ji būtų sumokėta geranoriškai – per Mano VMI ar paršu siunčia pranešimus ir nurodo terminus, iki kada skolą būtina sumokėti. Pažymėtina, kad VMI mokėtojus informuoja savo iniciatyva, nors teisės aktai to daryti neįpareigoja."

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 23 dieną šalyje jau buvo 661 įmonė, kuri apsisprendė veikti aptarnaujant tik klientus, kurie turi galimybių pasą ar kitą dokumentą, įrodantį imunitetą COVID-19, ar turimą neigiamą testą. 


Bėgant metams kiekvienas žmogus gauna pačių įvairiausių finansinių patarimų, kurių vieni atkeliauja iš tėvų, giminaičių ar draugų, o kiti iš finansų planuotojų, buhalterių ir kitų finansų srities specialistų. Tačiau paprastai tol, kol žmogus pats neišbando vieno ar kito jam pateikto finansinio patarimo, jis negali tvirtai žinoti, ar toks patarimas iš tikrųjų galėtų...


Kiek Palangos mieste registruotų įmonių nukentėjo nuo COVID-19? Kiek iš jų paprašė laikinai atidėti mokestines prievoles?„Palangos tiltui“ tai komentuoja Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas: "Šiuo metu neigiamą COVID-19 poveikį patyrusių įmonių, kurioms automatiškai taikomos VMI pagalbos...


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė mokėtojų sąrašą, kurie nuo kovo 16 d. iki ekstremalios situacijos pabaigos, yra automatiškai, be jokio prašymo atleidžiami nuo delspinigių ir kuriems nevykdomas jų mokesčių išieškojimas. Kaip antradienį ryte įsitikino „Palangos tiltas“, tokių įmonių sąraše buvo 32 285, o pusšimtis –...


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Įmonių vadovai prieš įstatymus yra atsakingi už apskaitos organizavimą, finansinių ataskaitų pateikimą, duomenų jose teisingumą, tačiau praktikoje retai iš tiesų žino, kokią informaciją transliuoja jų atskaitomybė. Tačiau palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“ direktorė, ketina pakeisti tokį požiūrį.


Ar kaukolė ant marškinėlių daro neigiamą įtaką vaiko raidai?

Jelena ZACHAROVA Psichologė, 2013 08 29 | Rubrika: Sveikata

Dažnai sutinku ikimokyklinio amžiaus vaikų, ant kurių drabužių nupieštos kaukolės. Kepurės, striukės, marškinėliai, kojinės, kelnaitės... Kaukolės, skeletai, monstrai jau nebesukelia  atgrasumo. Atkreipus tėvų dėmesį į šį simbolį, susiduri su jų abejingumu, nesupratimu. Tai, kas metų metais buvo suvokiama kaip pragaro išraiška, dabar...


Jeigu pastatas apleistas ir neprižiūrimas, Viešosios tvarkos skyriaus skirtas baudas privalo mokėti visi – ir bankrutavusių įmonių turtą administruojantys bankroto administratoriai. O konkrečiai – administruojančių įmonių vadovai. Tokia neskundžiamos nutarties, kurią birželio 21 d. priėmė Klaipėdos apygardos teismas, esmė.


Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos posėdyje susipažinta su statybinių bendrovių pasiūlytomis kainomis, už kurias jos galėtų pabaigti rekonstruoti mokyklą-darželį „Pasaka“. Kad per sunkmetį ne pyragais lyja, patvirtino supaprastintame atvirame konkurse dalyvavę net devyniolikos įmonių atstovai, kurie vos sutilpo ankštose miesto...


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius