Tarybos narės Svetlanos Tučkės medalio segimas bendrapartietei seniūnaitei neišlaiko faktų patikros testo – pirmas Savivaldybės žingsnis žengtas dar prieš 8 metus

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-02-09
Peržiūrėta
1583
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svetlana Tučkė
Svetlana Tučkė

Lietuvos automobilių kelių direkcijai paskelbus, kad šiais metais bus perkami rangos darbai ir prasidės naujo 4.5 kilometrų dviračių ir pėsčiųjų tako nuo Nemirsetos iki Palangos autobusų stoties statyba, Tarybos narė, kurorto socialdemokratų lyderė Svetlana Tučkė įraše Facebook paskubėjo girti savo bendrapartietę, Nemirsetos seniūnaitę Virginiją Steponkienę, girdi, jos iniciatyva tai bus padaryta.

S. Tučkės išvardintoje seniūnaitės iniciatyvų dėl takų chronologijoje pažymėta, kad dar 2020-ųjų rudenį buvo sušauktas Nemirsetos bendruomenės susirinkimas, anot Tarybos narės, davęs tam proveržį.

Nors Savivaldybė nelenktyniauja dėl laurų, tačiau, „Palangos tiltui“ paprašius atsakyti, ar tai atitinka faktines aplinkybes, sulaukėme Savivaldybės atsakymo, kurį pateikiame visą.

„Savivaldybė būtinybę palei Klaipėdos plentą nutiesti dviračių taką, jungiantį Nemirsetą su centrine Palangos dalimi, Savivaldybė kelti pradėjo maždaug prieš 8 metus (2016 metais – P.T.) Šis klausimas ne kartą buvo aptartas su Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD). 

Pirmiausia į LAKD kreiptasi dėl Klaipėdos pl. sankryžos su S. Dariaus ir S. Girėno gatve pertvarkymo bei pėsčiųjų perėjos šioje vietoje įrengimo. Matėme problemą, su kuria susiduria kitapus plento gyvenantys palangiškiai, ypač vaikai – dėl didelio automobilių eismo intensyvumo plentą pėstiesiems pereiti yra sudėtinga ir nesaugu, taip pat, norint užtikrinti pėsčiųjų, Klaipėdos plento kelkraščiu einančių link miesto centro, saugumą, kėlėme klausimą dėl būtinybės palei plentą nutiesti pėsčiųjų ir dviračių taką. 

Palangos miesto savivaldybė pati šių darbų imtis negalėjo, kadangi Klaipėdos plentas nuosavybės teise priklauso LAKD, todėl kasmet net po keletą kartų Savivaldybės atstovai vykdavo į LAKD bei kėlė šį klausimą, ieškojo galimybių paspartinti dviračių tako įrengimo darbus. 

2020 m. gegužės 29 d. Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Palangos miesto savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šia sutartimi įsipareigota, jog dviračių tako atkarpa nuo Klaipėdos pl. sankirtos su Vasario 16-osios gatve iki susikirtimo su S. Dariaus ir S. Girėno gatve bus tiesiama bendromis jėgomis – Palangos miesto savivaldybė prie minėtų darbų prisidės 20 proc. reikiamų lėšų. 

2021 m. rugsėjį į Palangą atvykus susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui, jo pavaduotojams bei Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovui Remigijui Lipkevičiui, taip pat – palangiškiui Seimo nariui Mindaugui Skritulsksui, be kitų susisiekimo infrastruktūros Palangoje projektų, vėl iškėlėme dviračių infrastruktūros įrengimo klausimą, tarp kurių buvo ir miestui labai reikalingas takas, jungsiantis Nemirsetą su Palanga. Tuomet Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas R. Lipkevičius pristatė planuojamą kelio nuo „Maximos“ Klaipėdos pl. iki S. Dariaus ir S. Girėno rekonstrukciją, čia įrengiant ir dviračiams, ir pėstiesiems skirtus takus,“ – sako Savivaldybės atsakymas.

Anot jos, svarbu ir tai, jog bus ne tik nutiestas dviračių takas, bet ir pertvarkyta Klaipėdos pl. sankryža su S. Dariaus ir S. Girėno gatve – čia bus įrengta pėsčiųjų perėja, saugumo salelės, pakeistos dangos, taip pat bus sutvarkytos ir  čia esančios autobusų stotelės prieigos, peronas. 

Nauji takai, kurių ilgis sieks beveik 4.5 km., užtikrins ne tik patogumą dviratininkams bei automobilių vairuotojams, bet ir – labai svarbu – pėsčiųjų, ypač vaikų, kasdien einančių į mokyklas ar būrelius, saugumą. 

 

Jūsų komentaras:

Kacius 2024-02-09 15:43 (IP: 172.71.250.13)
Graži, bet trūksta gelmės

Profesorė 2024-02-09 14:44 (IP: 172.69.52.133)
Sėdi isižergus, fu kaip vulgaru

učkėėėė 2024-02-09 13:13 (IP: 172.69.52.141)
Tuštybių puodas

Taip pat skaitykite

Lietuvos automobilių kelių direkcijai paskelbus, kad šiais metais bus perkami rangos darbai ir prasidės naujo 4.5 kilometrų dviračių ir pėsčiųjų tako nuo Nemirsetos iki Palangos autobusų stoties statyba, Tarybos narė, kurorto socialdemokratų lyderė Svetlana Tučkė įraše Facebook paskubėjo girti savo bendrapartietę, Nemirsetos seniūnaitę Virginiją Steponkienę, girdi, jos iniciatyva tai bus...


Persigalvojus dėl greitojo antigenų testo atlikimo, būtina atšaukti išankstinę registraciją tyrimui. Registruotis keliems tyrimams į priekį – nėra galimybės.


2021 m. vasario 25 d. vykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje ir 2021 m. vasario 26 d. išleistame Palangos miesto laikraštyje „Palangos tiltas” Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian viešai paskelbė tikrovės neatitinkančią ir tendencingą informaciją apie BĮ „Palangos investicijų valdymas“ valdomą Palangos baseiną.


Mobiliajame koronaviruso patikros punkte Palangoje, kuris darbą pradėjo lapkričio 6 d., per dvi veiklos savaites paimti 339 tepinėliai, iš jų teigiami tyrimo rezultatai – 74 (Palangos miesto gyventojų teigiami testai –37). Per dieną Palangos mobiliajame punkte vidutiniškai atlieka 40-45 tyrimus. Maždaug pusė besitiriančių – ne Palangos miesto, o aplinkinių...


Nuo rytojaus, lapkričio 11 d., mobilus koronaviruso patikros punktas Palangoje dirbs intensyvesniu grafiku – penkias dienas per savaitę. Tyrimai bus atliekami kiekvieną darbo dieną – nuo pirmadienio iki penktadienio 8–12 val.


Penktadienį, lapkričio 6 d., Palangoje darbą pradeda mobilus koronaviruso patikros punktas. Jis įsikurs šiaurinėje automobilių stovėjimo aikštelėje prie miesto baseino, Kretingos g. 23. Numatyta, kad mobilus punktas dirbs pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 8.30 val. iki 12 val. Kaip ir pirmosios koronaviruso bangos metu, prie mobilaus punkto darbuotojų...


Nuo 2020 m. birželio 3 d. Palangos kurorto muziejuje pradedama eksponuoti grafikės, kūrybinės grupės "Mostas" narės, Palangos miesto Garbės pilietės Gražinos Oškinytės-Eimanavičienės paroda "Kalbuosi su žeme".


Klaipėdoje trečiadienį, kovo 18 d. popiet pradėjo veikti mobilus patikros punktas. Jame išsitirti dėl koronaviruso gali ir palangiškiai, kurie dar nejaučia ligos simptomų. Šis punkta veikia specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) yra prie „Švyturio“ arenos.


Klaipėdos miesto savivaldybėje mobilus patikros punktas pradės veikti nuo kovo 18 d. popietės. Šis punktas bus įkurtas specialiai tam pritaikytoje transporto priemonėje, kurios nuolatinė stovėjimo vieta (tol, kol šis punktas veiks) bus prie „Švyturio“ arenos. Jame galės apsilankyti ir palangiškiai, kurie įtaria sergą koronavirusu.


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius