Tarybos posėdis: rekordiškai greitai, bet su skandalinga pabaiga

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-01-31
Peržiūrėta
333
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Regis, baigiantis Tarybos kadencijai, išsisemia ir Tarybai teikiami svarstyti klausimai. Arba, gal tiksliau būtų pasakyti, aštrūs, daug debatų keliantys klausimai – tokie, pavyzdžiui, kaip paplūdimio paviljonų išdėstymo schema ar rinkliavų dydžiai - jau paliekami svarstyti naujajai Tarybai.

 

Pristatė kurorto plėtros projektą

Devyniolika Tarybai svarstyti pateiktų klausimų ketvirtadienį įvykusiame posėdyje buvo įveikti rekordiškai greitai – per mažiau nei pusantros valandos. Jei ne skandalas posėdžio pabaigoje, tokią Tarybą galima laikyti labai produktyviai dirbančia...

Posėdžio pradžioje Tarybos narys konservatorius D. Želvys įteikė raštišką paklausimą merui, kodėl praėjusias metais, kaip kad buvo numatyta, nebuvo baigta Meilės alėjos rekonstrukcija. „Kas žlugdo šį projektą?“ –klausė Tarybos narys.

Palangos savivaldybės užsakymu, UAB „EKT“ paruošė Palangos miesto strateginės plėtros iki 2020-ųjų metų projektą, kurį posėdyje pristatė bendrovės komercijos direktorius Darius Dulskis.

Įgyvendinant šį projektą vienas iš numatytų etapų yra parengti „Pajūrio geoterminių vandenų naudojimo sveikatingumo, reabilitacijos ir gydymo, SPA ir poilsio paslaugoms plėtoti kurorte studiją“. Beje, projektas, be kita ko, numato ir miesto kapinių sutvarkymą, kolumbariumo įrengimą jose.

 

Kodėl valdo ne savivaldybė?

Diskusijas įplieskė klausimas dėl kultūros paveldo pastatų „Romeo“, „Džuljeta“ ir „Anapilis“ perdavimo pagal panaudos sutartį dešimt metų naudoti ir valdyti Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centrui. „Valstietė“ M. Ulbienė teiravosi pranešėjos Z. Strikaitienės, kokia iš sandėrio bus nauda miestui. Konservatorius M. Skritulskas abejojo, ar šių pastatų restauracijai numatyta suma – šeši milijonai – yra reali. „Gal geriau paskaičiavus, pasirodys, kad reikia 12 ar 20 milijonų?“-sakė Tarybos narys. Jis sakė, kad tai, jog per penkis metus nebuvo parengtas minėtų pastatų techninis projektas, rodo miesto vadovų neūkiškumą. „Reikėjo aktyviau dirbti, būtume galėję ir Europos Sąjungos lėšas pritraukti“, -sakė M. Skritulskas. Jis ir M. Ulbienė siūlė nepritarti Tarybos sprendimo projektui. Jiems pritarė ir Tarybos opozicijos lyderis Š. Vaitkus: „Kaip rodo mūsų karti patirtis, kai šie objektai yra nuomojami, tai išeidami nuomininkai išsineša viską – net rozetes ir tapetus. Todėl juose tvarkytis turi pati savivaldybė“. Socialdemokratas V. Pivrikas pritarė konservatorių nuomonei. Jo pastaba, kad savivaldybė neturėtų svetimiems, taip pat ir „Litesko“, atiduoti savo turto, sukėlė kai kurių Tarybos narių šypseną. Bet Taryba valdančiųjų balsų dauguma balsavo už sprendimo projekto priėmimą.

 

Ar nenusižengta bendrajam planui?

Svarstant klausimą dėl teritorijos, esančios tarp Malūno gatvės bei Klaipėdos plento sankryžos ir Kretingos gatvės bei Klaipėdos plento sankryžos detaliųjų planų koncepcijos patvirtinimo, M. Skritulskas teiravosi, ar parengtas šiai teritorijai detalusis sklypo planas neprieštarauja miesto bendrajam planui. Anot jo, jame numatyta, kad prekybos centrai negali būti didesni nei 2000 kvadratinių metrų, o numatomas centras bus kur kas didesnis. „Šiandien mes svarstome tik projektą“,  -replikavo vicemeras R. Garolis.

Svarstant klausimą dėl pritarimo žemės sklypo Ošupio takas 9 detalaus plano rengimo projekto, paaiškėjo, kad dėl minėto sklypo jau seniai įsiplieskę ginčai. Pasisakęs palangiškis V. Gedgaudas teigė, kad žemė turėjo būti grąžinta jo motinai, o ne dėdei, Australijos piliečiui. Jis prašė, kol vyksta teisminiai ginčai, nepritarti rengti sklypo detaliojo plano projektui. Pasisakęs projektavimo firmos atstovas Tarybai teigė, kad dėl minėto sklypo nevyksta jokie teisminiai ginčai ir prašė Tarybos projekto rengimui pritarti. Mero paprašyta pasakyti savo nuomonę juridinio ir personalo skyriaus vedėja Daiva Zūbytė, sklaidydama teismo dokumentus, teigė, kad dėl minėto sklypo kol kas nėra įsigaliojęs teismo sprendimas. Taryba nepritarė sklypo detaliojo plano rengimo projektui.

Meras V. Stalmokas, matyt, apkvaito pavykus visus darbotvarkės klausimus svarstyti iki pirmosios pertraukos – netikėtai pareiškė, kad posėdis pasibaigė, todėl užsirašiusiems pasisakyti palangiškiams nebus tokia galimybė suteikta. Prasiveržus norinčių pasisakyti kurorto aktyvisčių R. Ruzgutės ir A. Rakauskienės protestams, ir net liberalcentristams žvelgiant į merą sumišusiems, meras nusileido.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmadienį, rugpjūčio 10 dieną,  Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininku Mindaugu Skritulsku bei Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene susitiko su Turto banko vadovu Mindaugu Sinkevičiumi. Anot mero, susitikimo metu gautas M. Sinkevičiaus užtikrinimas, kad Turto bankas sutinka, jog...


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Rinkimus liberalai prisiminė tik baigiantis kadencijai

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2015 02 06 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Atsitiko tai, kas buvo užprogramuota. Kuo arčiau rinkimai, tuo labiau šiai kadencijai į vieną koaliciją susibūrę Palangos konservatoriai ir liberalai ima skersakiuoti vienas į kitą ir jau raitojasi rankoves.


Šventojoje aptarti vietos gyventojams aktualūs klausimai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 18 | Rubrika: Miestas

Šventojiškiams aktualūs klausimai bei galimi jų sprendimo būdai ketvirtadienį Šventojoje aptarti su vietos bendruomene. Šiame pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys, Šventosios seniūno pavaduotojas Eugenijus Čilinskas, UAB...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


Į Rimanto Buivydo kvietimą – jungtis buvusiems miesto tarybos nariams į organizaciją, kuri miesto tarybai padėtų spręsti problemas, atsiliepė 5 palangiškiai. „Idėja sukurti naują organizaciją sudarytą iš buvusių miesto tarybos narių gimė seniai. Mūsų tikslas – papulti į miesto tarybą bei būti jai tarsi patariamasis žodis“, - akcentavo R. Buivydas.


Pirmasis tarybos posėdis - sklandus farsas

Alvydas Ziabkus, "Lietuvos ryto" apžvalgininkas, 2011 04 18 | Rubrika: Miestas

Darbą pradėjusi naujos kadencijos Palangos miesto taryba jokių staigmenų nepateikė. Nepaisant sklandžiusių gandų apie kai kurių valdančiosios koalicijos sutartį pasirašiusių partijų užkulisines derybas su mažumoje likusiais trijų partijų atstovais, kaip ir buvo žadėta beveik prieš pusantro mėnesio, miesto meru išrinktas konservatorius Šarūnas Vaitkus, o jo pavaduotoju - liberalų ir...


Regis, baigiantis Tarybos kadencijai, išsisemia ir Tarybai teikiami svarstyti klausimai. Arba, gal tiksliau būtų pasakyti, aštrūs, daug debatų keliantys klausimai – tokie, pavyzdžiui, kaip paplūdimio paviljonų išdėstymo schema ar rinkliavų dydžiai - jau paliekami svarstyti naujajai Tarybai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius