Tarybos posėdyje – apie tualetinį popierių, higienos pasą ir sveiką mitybą darželiuose

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-02-23
Peržiūrėta
1073
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarybos posėdyje – apie tualetinį popierių, higienos pasą ir sveiką mitybą darželiuose

Palangos miesto Tarybos posėdis praėjusį antradienį prasidėjo nemalonaus incidento priminimu – „Gintaro“ muziejuje praėjusį penktadienį pasirašant draugystės ir bendradarbiavimo sutartį tarp Palangos ir Izraelio kurorto Elato, Lietuvos vėliava kabėjo „aukštyn kojomis“.


Žinoma, tai, nors ir po laiko, buvo pastebėta, bet Tarybos narys Eimutis Židanavičius per posėdį surengė didelį spektaklį. „Ar tai ne provokacija? Reikalauju, kad Palangos meras asmeniškai atsiprašytų Lietuvos žmonių. Kaip Lietuvos vėliava turi būti kabinama, parodysiu aš“, – iš tribūnos nešinas trispalve vėliavėle politikas ją padėjo prieš save ant stalo.
Meras ir Tarybos pirmininkas Šarūnas Vaitkus reagavo ramiai: „Išties, įvyko žmogiška klaida – atsitiko, kaip atsitiko. Kitą kartą būsime atidesni. To paprašiau visų administracijos darbuotojų. Atsiprašau už incidentą“.
Tarybos posėdžių salė seniai regėjo tiek miesto švietimo įstaigų vadovų, kiek praėjusį antradienį – lopšelių-darželių ir mokyklų vadovai Tarybai teikė savo darbo ataskaitas už 2016 metus.
Daugumos ataskaitos buvo patvirtintos be jokių politikų paklausimų ar komentarų, bet kai kuriems vadovams teko atsargiai rinkti žodžius atsakant į tiesmukus Tarybos narių klausimus.
Pavyzdžiui, „darbietis“ Edmundas Krasauskas teiravosi lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės Ilonos Milkontės, ar įstaigos pateikimas kaip sveikos gyvensenos propaguotojos yra reklama, ar „kas nors daroma realiai ta linkme“.
Direktorė priminė visiems, kad „Gintarėlis“ derina vaikučių mitybą, pernai sulaukė pripažinimo sveikuolių konkurse ir net išleido knygelę apie vaikų sveiką mitybą. Taip pat pernai.
„Pasakos“ direktorei Dainorai Šeižienei buvo priminta, kad atlikta įstaigos pedagogų apklausa jai, kaip vadovei, nebuvo itin palanki.
„Mes gilinamės į joje išsakytas nuomones, tobuliname savo veiklą“, – jaudulio nerodė ponia Dainora.
Lopšelių-darželių „Sigutė“, „Žilvinas“, „Ąžuoliukas“ vadovai nebuvo kamantinėjami.
Į tribūną pakilusios pagrindinės Vlado Jurgučio mokyklos direktorės Laimutės Benetienės konservatorius Tomas Julius Žulkus teiravosi, kodėl triskart per savaitę pastarosiomis savaitėmis mokykloje nebūta pirmųjų pamokų.
„Man tai keistai atrodo“, – sakė politikas, kuris yra „Pušyno“ direktorius.
Direktorė tai aiškino vienos mokytojos liga.
Iš kurorto liberalsąjūdiečių lyderio, Tarybos nario Eugenijaus Simučio L. Benetienė sulaukė keblesnio klausimo: „Kas mokyklai iki šiol „trukdo gauti“ higienos pasą? Juk be jo mokykla negali dirbti, ar ne?“
Direktorė aiškino, kad dėl dokumentų stokos iki šiol nėra iki galo sutikslinti duomenys Nekilnojamojo turto registre.
E. Židanavičius domėjosi, kiek V. Jurgučio mokykloje laiko vyksta renovacija. „Ar amžiaus statybos, kaip čia tiksliau pavadinti?“ – įgėlė aštrialiežuvis politikas.
L. Benetienei teko pasukti galvą: „Su pertraukomis gal nuo...“, – ji susimąstė, bet jai į pagalbą atėjo meras Š. Vaitkus.
„Kalbant apie higienos pasą, atėję į valdžią 2011 metais, radome mokykloje dokumentų trūkumą, tad nes mes dėl to kalti. Kas tuo metu vadovavo miestui, jūs, Eugenijau, matyt atsimenate“, – meras kreipėsi į E. Simutį.
Dar į nepatogesnę padėtį pakliuvo Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, kuriam teko šnekėti ir apie tualetinį popierių.
„Ar galima vadinti mokyklos ir jos direktoriaus veiklos pasiekimu, kad mokyklos tualetuose atsirado tualetinis popierius ir kad jis dabar kabinamas ant laikiklių?“ – stebėjosi įrašu direktoriaus veiklos ataskaitoje E. Židanavičius.
Direktorius neprarado savitvardos: „Atsakysiu klausimu: kaip nutiko, kad iki šiol popieriaus mokyklos tualetuose nebuvo? Ir kad mokiniams teko naudotis laikraščiais? Ar atsinešti iš namų? Tik po daugelio metų tokie dalykai buvo pastebėti ir sutvarkyti. Tai – mūsų kultūros dalis“.
Vartydamas nuotraukas, kuriose užfiksuota gimnazijos renovacija, E. Simutis baksnojo į vieną jų: „Radau šuns būdą iš mokyklos kiemo pusės. Kas joje yra? Kam ji? Koks nors reabilitacijos centras? Ir kam reikėjo šiltinti tokį statinį? Jo nėra jokiuose dokumentuose. Ar mes taip žiūrime į savivaldybės pinigų panaudojimą?“
Į klausimą direktorius L. Šidlauskas atsakė paprastai: „Renovaciją vykdo savivaldybės Statybos skyrius“.
Jį užtarė ir socialdemokratė Elena Kuznecova: „Administracijai reikėtų pasižiūrėti į higienos centrus visose švietimo įstaigose. Daug švietimo įstaigų turi tas pačias gimnazijos direktoriaus paminėtas problemas. Reikias administracijos direktorei jas visas surašyti ir reaguoti.“
Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė reagavo trumpai: „Padarysime“.
Bet E. Židanavičius L. Šidlausko ramybėje nepaliko: „Ar jums negresia kai kurių Vilniaus mokyklų vadovų likimas – bręsta jūsų konfliktai su pedagogais?“
L. Šidlauskas vėl demonstravo savitvardą: „Vyksta natūralūs dalykai: mažėja mokinių skaičius, mažėja mokytojų krūviai“.
E. Simutis kolegas Tarybos narius informavo, kad į jį dėl „negerų dalykų“ gimnazijoje kreipėsi gimnazijos profsąjunga.
„Man, kaip ir miesto Tarybai, jie pateikė dokumentus, tačiau iki Tarybos jų „šauksmas“ nenuėjo. Visi žinome kodėl“, – E. Simutis žvilgsniu pervėrė merą.
Dar kartą apie save priminė E. Židanavičius: „Gimnazijoje mokiniai iki šiol, kaip sovietmečiu, kreida rašo ant lentos. Ar taip turi būti?“
Čia vėl pirmininkavimą posėdžiui Š. Vaitkus perdavė vicemerui.
„Blogai, kai politika maišoma su gerais dalykais. Švietimo sistema nėra tobula. Bet mes džiaugiamės savo švietimo bendruomenės pasiekimais. Noriu padėkoti miesto pedagogams, švietimo bendruomenei, kad mūsų vaikai mokosi labai neblogose mokyklose. Aš nemažai esu matęs mokyklų kituose rajonuose. Patikėkite: jos ten dažnai atrodo gerokai blogiau“, – sakė meras Š. Vaitkus.
Rinkliavų centro direktoriaus Broniaus Martinkaus, pateikusio savo veiklos ataskaitą už 2016 metus, ramybėje taip pat nepaliko E. Židanavčius: „Kiek buvo surašyta protokolų šeštadienį, per Stintų šventę, dėl ne vietoje pastatytų automobilių? Tai buvo masinis dalykas, akivaizdu“.
B. Martinkus buvo lakoniškas: „Nė vieno. Buvo puiki šventė, visi buvo labai gerai nusiteikę, nesinorėjo niekam gadinti nuotaikos“.
„Čia buvo kelių policijos darbas“, – įsiterpė E. Krasauskas.

Jūsų komentaras:

Nustebes 2017-02-26 21:58 (IP: 78.57.203.236)
Šalia naujausių technologijų visame pasaulyje vis dar teberašoma kreida. Šito nežinantys tiesiog gali pasidomėti.

Taip pat skaitykite

Jeigu naudojiesi internetu, gauti Galimybių pasą – paprasta: tereikia tam kelių spustelėjimų kompiuteryje.O jeigu esate garbaus amžiaus senolis ar senolė ir kompiuteriu nesinaudojate?


Birželio 11 d. penktadienį 15-18 val. Europos socialinio fondo agentūros projekto „Parama maisto produktais ir higienos priemonėmis“ Nr. EPSF-2020-V-07-03 lėšomis Palangoje bus dalinama nemokama parama maisto produktais ir higienos priemonėmis. Papildoma informacija teikiama telefonu: 8 (46) 34 13 38 (nuo 10 iki 13 val.)


Palangos miesto maudyklų vandens kokybė atitinka higienos normas, tad naudytis kurorto paplūdimiuose yra saugu.


Šiandien miesto savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo tylos minute – buvo pagerbta tragiškai auto įvykyje žuvusi Savivaldybės darbuotoja. Tarybos posėdyje dalyvavo 19 miesto politikų. Nedalyvavo konservatoriai Tomas Julius Žulkus ir Saulius Simė – abu išvykę į komandiruotes.


Paskutinę kalendorinio pavasario dieną įvyko 28-asis Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiami 27 klausimai. Posėdis be kelių kiek daugiau diskusijų sukėlusių klausimų praėjo sklandžiai. Tiesa, daugiau aistrų sukėlė sprendimo projektas, kuriame buvo numatyta suteikti galimybę automobilius statyti tiems gyventojams, kurie gyvena mokamose teritorijose. Vėl...


Vakar įvykusiame miesto Tarybos posėdyje už miesto politikų nugarų sėdo didžiausių savivaldybės valdomų įmonių direktoriai. Jie– UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorė Giedrė Juršėnėir UAB „Klevas“...


Palangos miesto Tarybos posėdis praėjusį antradienį prasidėjo nemalonaus incidento priminimu – „Gintaro“ muziejuje praėjusį penktadienį pasirašant draugystės ir bendradarbiavimo sutartį tarp Palangos ir Izraelio kurorto Elato, Lietuvos vėliava kabėjo „aukštyn kojomis“.   Žinoma, tai, nors ir po laiko, buvo pastebėta, bet Tarybos narys...


Kaip įprastai miesto Tarybos posėdžių pradžioje, Tarybai pirmininkavęs jos pirmininkas meras Šarūnas Vaitkus suteikė galimybę pasisakyti visiems norintiems. Tie laikai, kai posėdžių salėje rikiavosi miesto aktyvistai, norintys pasisakyti „miestui aktualiais klausimais“, seniai praeityje, todėl, įprastai, paklausimai atėjo iš salės gale įsitaisiusios opozicijos.


Mokyklinio amžiaus vaikai neretai skundžiasi skrandžio skausmais, virškinimo sutrikimais; aktuali ir nutukimo problema. Pastebima, kad dėl netinkamos mitybos užklumpančios ligos neaplenkia ir per mokyklos slenkstį dar neperžengusių vaikų. Atsparumą virškinimo sistemos ir kitiems sveikatos sutrikimams lemia nuo pat mažens išugdyti mitybos įpročiai.


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius