Tarybos veiklos reglamentas dar rengiamas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-04-15
Peržiūrėta
489
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Turėjo laiko

Opozicijai atstovaujantys Tarybos nariai išsakė nemažai priekaištų dėl nekokybiškai paruošto naujojo dokumento, nurodydami, kokius punktus reikia taisyti, bei  atkreipė dėmesį, kad rengėjai ignoravo kai kurias teikiamas pataisas.

Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento ruošėjo bei jo pristatytojo vicemero Rimanto Garolio aiškinimu, komisijoje, rengusioje dokumentą, kiekvienas punktas nagrinėtas itin kruopščiai ir jis nenorįs sutikti su priekaištais. Mero pavaduotojas priminė, kad teikti pasiūlymus bei nagrinėti juos laiko buvo pakankamai ir politikai net galėjo išmokti jį mintinai. Taip pat, anot jo, buvo domėtasi ir analizuojami  kitų miestų savivaldybių tarybų veiklos reglamentai. Pavyzdžiui, Vilniaus miesto tarybos reglamentas savo apimtimi dukart didesnis nei Palangos, tačiau jis patvirtintas.


Nesąmonių kratinys

Tarybos nario Dainiaus Želvio teigimu, veiklos reglamentas – tai Katekizmas ir Biblija vienoje vietoje, o kol kas egzistuoja tik kažkokių nesąmonių kratinys. Pasak politiko, vertėtų įsiklausyti į pateiktus siūlymus bei pataisas, nes tai svarbu tiek politinei daugumai, tiek mažumai. Anot D.Želvio, susidaro įspūdis, lyg dauguma amžinai bus valdžioje. „Kad nebūtų gėda dėl priimto dokumento, reikia neskubėti ir dar kartą gerai peržiūrėti visus 287 reglamento punktus,“ – savo nuomonę išsakė D.Želvys.

 

Dokumentas ne vienai kadencijai

Jam antrinęs bendrapartietis Mindaugas Skritulskas siūlė parengti veiklos dokumentą profesionaliai ir sukvietus visų partijų atstovus sutarti dėl principinių dalykų. Jo nuomone, reglamentas bus ne vienai kadencijai, juo vadovautis teks ir kitų kadencijų vietos politikams.

Posėdyje dalyvavusi Vyriausybės atstovės tarnybos juristė Daiva Šačkuvienė patarė Tarybos veiklos reglamento dar netvirtinti, nes, anot specialistės, kokybiškai patikrinti nesuspėta.


Neskubėta tvirtinti

Posėdžio metu  pasiūlyta sudaryti dar vieną komisiją dėl veiklos reglamento pataisymų, tačiau tam nepritarta, argumentuojant, jog, jei norima sužlugdyti darbą, tai reikia sukurti komisiją.

Pasiūlius atidėti sprendimo projektą, penkiolika Tarybos narių pasisakė „už“ ir pavedė redakcinei komisijai įtraukti pateiktas pataisas, o sutvarkius visą tekstą, teikti šį svarbų dokumentą tvirtinti.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Kūrybinei grupei „Mostas“ šie metai – jubiliejiniai. Ir nors, kaip patys prisimena, mažai kas anuomet tikėjo, kad itin skirtingi menininkai ilgai išsilaikys drauge, jie įrodė, kad yra tvirta šeima. Būtent šis žodis – „šeima“ – ir skambėjo kiekvieno mostiečio lūpose, uždarant ir aptariant Prano Domšaičio...


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Šiemet kovo mėnesio pabaigoje Palangos miesto savivaldybė ėmė įgyvendinti veiklos valdymo sistemos diegimą ir procesų optimizavimą, kuriuos finansuoja Europos Sąjungos 2007-2013 m. struktūrinių fondų parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą. Šiuo projektu, kurį ketinama galutinai užbaigti po dviejų metų, siekiama gerinti į rezultatus orientuotą savivaldybės valdymą. Šiuo...


Tarybos veiklos reglamentas dar rengiamas

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 15 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės taryba kol kas dar neturi naujojo savo veiklos reglamento. Dirbama vadovaujantis senuoju, kuris patvirtintas prieš dvejus metus. Miesto valdžia nusprendė, jog šis svarbus dokumentas taisytinas ir jį  galima tvirtinti tik tinkamai paruoštą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius