Tautiečiai Naujųjų metų sutikimui ruošiasi neskubėdami

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-12-12
Peržiūrėta
243
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tautiečiai Naujųjų metų sutikimui ruošiasi neskubėdami

Artėjant didžiosioms metų šventėms vėl, kaip ir vasarą, visų akys nukrypsta į Palangą. Kalėdų švęsti čia retas kuris pageidauja, visgi tai šeimos šventė, švenčiama šeimos rateliuose jaukiuose namuose, tačiau Naujuosius metus dažnas kuris nusprendžia švęsti kurorte. Pasidomėjus, ar jau rezervuoja žmonės kambarius kurorto viešbučiuose ir ką viešbučių personalas siūlys svečiams, paaiškėjo, jog lietuviai renkasi pamažu, bet užtikrintai.

Organizuoja šventę
Kaip pasakojo viešbučio „Gabija“ vadovė Nastasia Žutautaitė, susidomėjimas viešbučiu jaučiamas jau seniai. „Žmonės labai domisi, daug klausinėja, rašo ir skambina. Žinoma, kuo labiau artėja šventės, tuo didesnis susidomėjimas. Tačiau besidominčių buvo jau ir lapkričio mėnesį, o kiti užklausų pateikė ir spalį“, – teigė viešbučio „Gabija“ vadovė.
Tiesa, jog kai kurie atsakingai renkasi, kur praleis gražias šventes, kiek sau gali leisti išleisti pinigėlių.
Paklausta, ar per Naujųjų metų sutikimą viešbučio personalas organizuos kokį renginį, viešbučio vadovė patikino, jog kasmet tokį daro – kiek skirtingomis detalėmis, tačiau visuomet iki smulkmenų apgalvotą. „Kasmet organizuojame didelį renginį. Ir mūsų klientai jau tai žino. Sukuriame šventinį meniu, programą su vedėju, muzikine grupe, didžėjumi. Siekiame, kad mus pasirinkę svečiai praleistų laiką kuo smagiau. Viskas suplanuota iki menkiausių smulkmenų, kad nei vienas nenuobodžiautų. Mūsų klientai už tai gi ir moka, tad stengiamės nenuvilti“, – pasakojo N. Žutautaitė.

Užsieniečių būna vienas kitas
Panašu, jog viešbutyje vyraus tikra šventė. Sulauks svečiai ir fejerverkų, įsiamžinti galės prie viešbučio fojė esančios fotosienos, bus daug pramogų. Kadangi „Gabijoje“ toks vakarėlis organizuojamas kasmet, gali būti, jog tai jis ir vilioja atvykti lietuvius ir ne tik. Viešbučio „Gabija“ vadovė patikino, jog visgi daugiausiai pas juos Naujųjų metų sutikti atvyksta lietuviai, nors kartais pasitaiko ir užsieniečių.
„Dažniausi mūsų svečiai – lietuviai, mes net ir skelbiame, jog renginio programa – lietuviška, tačiau, žinoma, jeigu atsirastų pageidaujančių renginyje dalyvauti užsieniečių, tuomet stengtumėmės, jog ir jie neliktų nuskriausti, rengtume programą ir kita kalba. Tik tuomet visi šventės dalyviai prarastų kažkiek laiko“, – teigė N. Žutautaitė.

Daugėja latvių
Jeigu vienuose viešbučiuose jaučiamas didžiulis susidomėjimas ir kambariai rezervuojami dažniau, kitur, panašu, kurorto svečiai neskuba išreikšti pageidavimų ir pirmiau apsižiūri, kur būtų geriau sutikti šventes.
„Tik paskutinėmis dienomis pajutome aktyvesnį žmonių susidomėjimą, šiaip dar žmonės neskuba ir renkasi pamažu. Pas mus pusė viešbučio dar laisva, nors pas mus nėra labai daug kambarių“, – pasakojo viešbučio „Medūza“ administratorė Audra Rulienė.
Pasak moters, šiame viešbutyje taip pat rengiama naujametinė programa. Paklausta, kas mieliau lankosi jų viešbutyje, pašnekovė teigė, jog padaugėjo latvių, tačiau visgi lyderiauja vietiniai lietuviai. „Esama nuolatinių klientų ir iš Rusijos, tačiau Naujųjų metų jie pas mus nevyksta švęsti, lietuviškasis pajūris jiems įdomus tik vasarą“, – teigė administratorė.
Įvairiomis programomis į kurortą žmones vilioja daugelis viešbučių. Sunku suabejoti, jog tai nepadeda pritraukti pašėlusios šventės ieškančių tautiečių.

Viešbutis labai populiarus
Viešbutis „Amberton Green Apartments“ šiemet prieššventiniu laikotarpiu – labai populiarus. Tuo pasidžiaugė ir viešbučio vadovas Tomas Vanagas. „Dar nėra taip buvę, jog jau gruodžio pradžioje būtų rezervuota 80 procentų kambarių. Šiais metais išties aktyviau žmonės rezervuoja kambarius“, – teigė viešbučio vadovas.
Nors, kaip paminėjo pašnekovas, pernai žmonės viešbutyje gyveno ilgiau, nes ilgesnis buvo šventinis laikotarpis. Šiemet šventinių dienų bus kur kas mažiau. „Mes nepriimame žmonių vienai parai, tad mažiausiai rezervavę kambarius gyvens dvi paras. O kadangi šiemet šventinių dienų nėra daug, daugelis tiek laiko ir praleis. Tačiau džiugu, jog apskritai Palanga išlieka labai populiari šventiniu laikotarpiu. Čia žmonės atvyksta tiesiog pabūti, pakvėpuoti grynu oru ir smagiai praleisti laiką“, – kalbėjo T. Vanagas. Viešbutyje esančiame restorane bus organizuojama ir šventinė programa.
Viešbutyje, panašu, dūzgesys nerims visu šventiniu laikotarpiu. Žmonės domisi galimybe apsistoti nuo pat Kalėdų iki Trijų Karalių. Viešbučio vadovas paklaustas, ar sulauks daug užsieniečių, patvirtino, kad visgi daugiausiai bus lietuvių, bet atvyks ir keletas užsieniečių, kuriems taip pat smagu pabūti lietuviškame pajūryje.

Be didelių atrakcijų
Netgi prieš pusmetį vieną kitą kambarį žmonės rezervavo viešbutyje „Mūza Hotel“. „Žmonės jau seniai domisi viešnage pas mus, kiti kambarius rezervavo net prieš keletą mėnesių“, – akcentavo viešbučio administratorė Ilona Butenienė.
Pašnekovė atskleidė, jog jų viešbutyje svečiams nebus jokios išskirtinės programos, bus patiekta tik šventinė vakarienė restorane, skambant foninei muzikai. O išties jokių atrakcijų net ir nereikia, kad žmones pritrauktume, jie vis tiek mielai pasirenka sau tinkantį viešbutį, net jeigu jame nieko ir nebus siūloma“, – kalbėjo pokalbininkė.
Moteris pripažino, jog ir jų viešbutyje Naujuosius metus visgi mieliausiai sutinka lietuvaičiai. Ypač mėgsta Naujuosius metus švęsti pajūryje tie, kurie sugrįžta iš užsienio.

Programa būtų per brangi
Viešbučio „Gamanta“ vadovas Alvydas Meškys pastebėjo, jog šiemet kambarių rezervacija kaip niekad vyksta labai sklandžiai, organizuotai, neskubant, ko gero, tautiečiams apgalvojant visus variantus.
„Mūsų viešbutyje jau pusė kambarių užsakyta, tačiau rezervacija vyksta kiekvieną dieną. Ankstesniais metais rezervacijos vykdavo kiek chaotiškiau, šiemet žmonės renkasi neskubėdami“, – teigė viešbučio vadovas.
Pašnekovas pastebėjo, jog Naujųjų metų sutikti neatvyksta nuolatiniai klientai, viešbutį atranda vis nauji svečiai. „Pas mus rezervuoja kambarius ir vienas kitas svečias iš Rusijos, bet įprastai Naujuosius metus švęsti kurorte pageidauja lietuviai. Pastebime, jog jau antri metai, kai beveik 75 procentai mūsų klientų būna lietuviai. Ką galiu pasakyti, gerai, kad jų yra. Smagu, jog paklausa auga“, – šypsojosi A. Meškys.
Viešbučio vadovas paklaustas, ar ketina siūlyti įvairių pramogų savo viešbučio lankytojams, sakė, jog išskirtinių atrakcijų neorganizuoja. „Kadangi mūsų viešbutis nėra didelis, programa žmonėms bus per brangi. Nusprendėme, jog atsisakysime išskirtinės programos. Geriau pasiūlysime kokybiškas kitokias paslaugas“, – kalbėjo pašnekovas.
Beje, viešbučio vadovas pastebėjo, jog šiemet Naujųjų metų lietuviai ilgai švęsti neturės galimybės – Naujųjų metų sutikimas vyks savaitgalį ir jokios laisvos dienos daugiau nebus, tad panašu, kad tautiečiai sutiks Naujuosius raudonojo Gaidžio metus ir netrukus trauks namo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį sekmadienį atvykusi Dainų šventės komisija vertino dviejų Palangos kolektyvų – Palangos kultūros ir jaunimo centro tautinių šokių ansamblio „Bočiai“ (vadovai Janina Serapinienė, Jūratė ir Jurgis Žalimai) ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Banguolis“ (vadovė Janina Serapinienė) – pasirodymų. Šiuos pasirodymus bus...


Artėjant didžiosioms metų šventėms vėl, kaip ir vasarą, visų akys nukrypsta į Palangą. Kalėdų švęsti čia retas kuris pageidauja, visgi tai šeimos šventė, švenčiama šeimos rateliuose jaukiuose namuose, tačiau Naujuosius metus dažnas kuris nusprendžia švęsti kurorte. Pasidomėjus, ar jau rezervuoja žmonės kambarius kurorto viešbučiuose ir...


„Paskolink pinigų, labai reikia. Atiduosiu rytoj“, – taip skamba draugo žinutė. O vėliau paaiškėja, kad tas draugas niekada pinigų neprašė. Įsivėlėte į panašią istoriją? Tikriausiai susidūrėte su tapatybės vagišiais.


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Šį sezoną paskutinis ilgasis, tris dienas trukęs Žolinės savaitgalis į kurortą priviliojo tūkstančius kurorto svečių. Vieni pasinaudojo paskutine galimybe vasarą aplankyti šalies vasaros sostinę, kiti galbūt atvyko su Palanga atsisveikinti, tretiems tai buvo eilinė proga dar kartą pasimėgauti vasaros kurorto malonumais.


Vakar kitą savaitę darbą pradėsiančios Tarybos valdančiajai koalicijai buvo pristatytas ir patvirtintas kandidatas į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas - Klaipėdos Universiteto docentė, Palangos Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos narė, 31-erių metų Akvilė Kilijonienė. Miesto administracijos direktoriaus postas teko kurorto konservatoriams koalicijos partnerių...


Palangos klebonas ruošiasi išlydėtuvėms

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 09 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu netrukus laukiančių pokyčių nuotaikomis gyvena Palangos klebonas, dekanas, bažnytinių kanonų teisės mokslų daktaras Algis Genutis, kuris po septynerių tarnystės metų Palangos parapijoje paskirtas tęsti misiją Šilalėje. Itin mylimas palangiškių, visuomet ištiesiantis pagalbos ranką jos paprašiusiam, aktyviai dalyvaujantis visuomeniniame gyvenime jis palieka gilų įspaudą...


Jaunosios mokslininkės ruošiasi baigiamajam turui

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 31 | Rubrika: Miestas

Kovo 23-24 dienomis Vilniuje vykęs Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas buvo itin sėkmingas dviem devintokėms Medilei Jokubauskaitei ir Akvilei Gintautaitei, kurios nesitikėdamos tokio įvertinimo laimėjo aukščiausiąją vietą ir ėmė ruoštis kitam etapui.


„Promo sportas“ ruošiasi tradicinėms lenktynėms

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 20 | Rubrika: Miestas

UAB „Promo sportas“ direktorius Darius Jonušis, jau ne vienerius metus liepą organizuojantis automobilių žiedines lenktynes Palangoje, su kurorto vadovu aptarė kai kuriuos organizacinius klausimus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius